Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

Ceva sugestii pentru horneturi la vânzare ? Prețul undeva între 2000-2500.

 

S-a mai discutat despre consum dar nu-s în stare să găsesc pagina, ce consum are în oraÂş, mers normal?

De exemplu a mea uin oras consuma minim 7,5, maxim 8,6. Astea sunt valorile pe care le-am scos in cele 4.000km de Bucuresti, mers combinat, din toate punctele de vedere (pasager, distanta calatoriei, etc).

Ieri am venit de la Ploiesti si am scos in afara consum de 5,8, asta incluzand mers normal 60% (110-130), urcare la "cota 1400", si cateva reprize de viteze mai mari:P.

Mentionez ca motorasul meu are 50.000km.

 

Raventizo, ti-am vazut calutul la cota 1400 sambata!!! (de fapt pe la 1390 :P , al meu a fost chiar la poarta la 1400 :P )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

vad ca uni hornetisti au plimbat viespele ceva vara asta , eu din pacate de la baia mare daca am mai facut 500 km :P sper sa inchei sezonu cu 5000 km sa pot face schimbu in primavara. drep sa spun nu prea am avut timp, poate uni credeti ca vam uitat (cei care ne cunoastem) :P pina si pe pc sa pus paianjeni :)

 

cum zicea si sorin...hai la mare bre!sau iar ai ceva de lucru si nu poti veni? :) ..BTW,avem si telefoane tinere domn :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De exemplu a mea uin oras consuma minim 7,5, maxim 8,6. Astea sunt valorile pe care le-am scos in cele 4.000km de Bucuresti, mers combinat, din toate punctele de vedere (pasager, distanta calatoriei, etc).

Ieri am venit de la Ploiesti si am scos in afara consum de 5,8, asta incluzand mers normal 60% (110-130), urcare la "cota 1400", si cateva reprize de viteze mai mari:P.

Mentionez ca motorasul meu are 50.000km.

 

Raventizo, ti-am vazut calutul la cota 1400 sambata!!! (de fapt pe la 1390 :P , al meu a fost chiar la poarta la 1400 :P )

E un consum destul de ok. Oricum, ține foarte mult de trafic, cine conduce Âşi alte cele, dar să am măcar o idee. Săptămâna viitoare sper să reuÂşesc să iau un hornet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@VAli-MetallWarrior lasa ca te prin eu din urma la anu... Eu am peste 60.000 km :P

Ps. Ai zis ca ai curatat motoru si ca i-ai redat cp pierduti p drum, cum ai facut asta ca m-as baga la ceva reglaje si mentenanta? Asa ca am nevoie de sfaturi utile :P Danke

Pps. Ai facut traseu pe la Voineasa cum ai zis? Ceva din Transalpina?

1.La anu a mea face 80.000 km, asa ca nu ai cum sa o prinzi din urma.

 

2.Pun ceva poze cu pistoanele, cum erau de negre si mizerabile si cum au iesit dupa curatare. Nu perfect, pentru ca nu este exterior si daca insisti la curatare poti sa deteriorezi piesa. La supape nu am avut cum sa mai fac poze pentru ca au fost curatate de cel care a reparat chiuloasa, dar toata camera de ardere a fost curatata de calamina si mizerie.

post-18188-1283116136_thumb.jpgpost-18188-1283116151_thumb.jpgpost-18188-1283116165_thumb.jpgpost-18188-1283116171_thumb.jpg

 

3. Pe la Voineasa am ajuns, la Vidra, Obarsia Lotrului, dar nu am continuat cu Transalpina, ci cu defileul Jiului si cu Valea Jiului. Transalpina ramane pentru la anu cand va fi gata in totalitate.

 

Cateva poze cu Horneta si drumurile pe care a ajuns le voi pune maine pentru ca trebuiesc redimensionate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te salut

spuneam ca hornetul l'am cumparat din cluj asa ca am cautat tot felu de variante de transport.

Asa am gasit nemo expres care l'a adus pana in bucuresti cu 200 lei, asta se intampla in februarie a.c. (a costat mai ieftin decat cu masina proprie in conditiile in care imprumutam o remorca de la un amic) iar daca vorbeam direct cu unul din soferi ieseam si mai ieftin.

Numa' bine

 

Ah, inca ceva, trenul e 50 sau 70 lei Buc-Cluj iar la intoarcere am venit cu masina de nemo.

Daca pare a fi reclama ceva, sa imi spuneti sa trec pe la casieria motociclism.ro

 

Interesanta treaba. Am rezolvat si eu diverse cu ajutorul Nemo insa nu m-am gandit ca ar putea transporta si motoare..

 

I'll think 'bout it.

 

Merci pentru pont :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Raventizo, ti-am vazut calutul la cota 1400 sambata!!! (de fapt pe la 1390 :) , al meu a fost chiar la poarta la 1400 :) )

:P De cate ori ies undeva tre sa dau de un hornetist. La bran am fost sunata de Alex, la cota 1400 m-ai vazut tu...phiu... :P (glumesc)

Da am dat o tura pana la cota 1400, n-am mai fost de mult timp, dar m-a enervat la culme drumul pentru ca era plin de gropi si nisip. Dar asta e.

Legat de consum, eu abia i-am curatat si sincronizat carburatoarele si mi-a iesit consum afara 6.4% ...dar am chinuit-o putin si in oras si afara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P De cate ori ies undeva tre sa dau de un hornetist. La bran am fost sunata de Alex, la cota 1400 m-ai vazut tu...phiu... :P (glumesc)

...

:) pai suntem multi......Stii tu citatul ala din Alexandru Lapusneanu..... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P pai suntem multi......Stii tu citatul ala din Alexandru Lapusneanu..... :)

Care din ele? :P

Adevarul e ca am inceput sa vad din ce in ce mai multe horneturi pe strada, ori n-am fost eu pana acum atenta ori ne-am inmultit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cateva poze cu Horneta si drumurile pe care a ajuns le voi pune maine pentru ca trebuiesc redimensionate.

 

post-18188-1283169298_thumb.jpgpost-18188-1283169312_thumb.jpgpost-18188-1283169551_thumb.jpg - Urcarea spre schiturile Iezer si Patrunsa

post-18188-1283169326_thumb.jpg - Lacul Vidra

post-18188-1283169482_thumb.jpgpost-18188-1283169649_thumb.jpg

post-18188-1283169623_thumb.jpgpost-18188-1283169527_thumb.jpg

post-18188-1283169669_thumb.jpgpost-18188-1283169690_thumb.jpgpost-18188-1283169716_thumb.jpg - Offroad spre defileul Jiului

post-18188-1283169753_thumb.jpg - Ungerea lantului plin de praf

post-18188-1283169788_thumb.jpg - Iesirea din Tg Jiu

post-18188-1283169799_thumb.jpg - Valea Jiului

post-18188-1283169850_thumb.jpg - Aproape de casa

Editat de MetalWarrior
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.La anu a mea face 80.000 km, asa ca nu ai cum sa o prinzi din urma.

 

2.Pun ceva poze cu pistoanele, cum erau de negre si mizerabile si cum au iesit dupa curatare.

 

Care e faza de ai umblat in motor? Manca ulei, nu mai avea putere?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bueyyyy...te-ai apucat de off-road si noua nu ne-ai zis nimic?....:P

Am zis ca hornetul meu merge si offroad, in curand o sa-i iau gume cramponate :P

Mesaj completat

Care e faza de ai umblat in motor? Manca ulei, nu mai avea putere?

Filetul din chiuloasa al bujii 3 a cedat si mi-a aruncat bujia de la locul ei. A primit un nou filet printr-o reductie de mare mana si totodata o curatare interioara a motorului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite eu am luat de la mr. bricolage o inchizatoare de sertare de birou se potriveste la mare fix, tre sa cauti modelul adecvat

 

 

:P Eu nu am Mr.Bricolage ca sunt din Baia Mare.Eventual o sa caut la Praktiker sau Ambient ceva asemanator.

Multumesc de idee:D Daca totusi mai este cineva care stie ceva de o inchizatoare pentru sa la model 2000-2003

astept sugestii cu mare drag.

Numa` bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai hai cu noi la mare we viitor ca sa iti faci "norma" de kilometri...:)...P.S.: tot lucioase galeriile?....:P

asa o sa ramana galeriile cat o sa fie a mea :P

suna bine cu marea dar din pacate ati ales weekendu cate tocmai ce am o restanta de dat :) si dupaia weekendu viitor trebuie sa o tai din tara o saptamana deci nu va pot incurca in nici un fel

Mesaj completat

cum zicea si sorin...hai la mare bre!sau iar ai ceva de lucru si nu poti veni? ..BTW,avem si telefoane tinere domn

asa e si avem si minute tot odata dar luna august nu prea am avut habar de ele si timp sa sun ca numai stiam cand e sarbatoare si chesti deastea am fost numai pe fuga :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hornetul din 2003 ce becuri are? H4, H7 sau H11?

Multumesc

 

Banuiesc ca este farul cu sticla clara si iti trebuie becuri H7 ( faza lunga si faza scurta), modelul pana in 2003 ii trebuie un bec H4. Vezi ca sunt si becuri speciale pt motor dar nu stiu ce specificati au in plus fata de cele auto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..."touring-ul" meu, anul asta prin Albania...

post-5880-1283257663_thumb.jpg

Adevarata poza, cate kilograme ai tu, de i-ai facut fata? La mine cu greutatea aia sigur se ridica de roata fata :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine v-am gasit... m-am introbagat cu japca in stup ... e din 2001 si cica are 35 000 ... nici nu ma intereseaza... functioneaza impecabil... :P dupa un bmw dakar care a precedat un f4i... ma asteptam sa am de suferit peste 100km/h pe ea, surpriza mea e ca e mai ok decat dakarul daca o ti in 100-120, ma refer la drum lung si aproape bun.

 

Pana in prezent super incantat, polivalenta...

 

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine v-am gasit... m-am introbagat cu japca in stup ... e din 2001 si cica are 35 000 ... nici nu ma intereseaza... functioneaza impecabil... :) dupa un bmw dakar care a precedat un f4i... ma asteptam sa am de suferit peste 100km/h pe ea, surpriza mea e ca e mai ok decat dakarul daca o ti in 100-120, ma refer la drum lung si aproape bun.

 

Pana in prezent super incantat, polivalenta...

 

:P

Bine ai venit in club domnule...nu te-am mai vazut de o groaza de vreme, dar poate recuperam la un suc prin brasov :) S-o stapanesti sanatos si sa fii incantat de ea mereu.

Pai si la enduro ai renuntat? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Tocmai am deschis un garaj in Dr Taberei pe CET Vest langa Firos(zona Valea Cascadelor )drumul e proaspat asfaltat:P.acum o data cu venirea frigului cei ce nu au unde sa tina motorul pot apela la mine,avem incalzire,paza ,camere video si mult loc,pretul este de 100lei pe luna iar cei ce platesc in avans 3-4 luni primesc discount 10-15%.in garaj se pot executa reparatii,revizii,acces la sculele mele stande,rpolish si detailing profesional auto -moto,tuning.....0756 775 775 sau 0762 804 177

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banuiesc ca este farul cu sticla clara si iti trebuie becuri H7 ( faza lunga si faza scurta), modelul pana in 2003 ii trebuie un bec H4. Vezi ca sunt si becuri speciale pt motor dar nu stiu ce specificati au in plus fata de cele auto.

 

Da, este cel cu sticla clara, l-am desfacut mai devreme si am H11 :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...