Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut baieti, am nevoie de urmatoarele pentru o Honda Hornet PC36 din 2005: bord, far, suportul de fier pentru far si semnalizarile de pe partea stanga. Daca are cineva de vanzare sau daca ma puteti indruma spre un vanzator, mi-ati fi de mare ajutor. Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti, am nevoie de urmatoarele pentru o Honda Hornet PC36 din 2005: bord, far, suportul de fier pentru far si semnalizarile de pe partea stanga. Daca are cineva de vanzare sau daca ma puteti indruma spre un vanzator, mi-ati fi de mare ajutor. Multumesc

Salut, am la dezmembrat un Hornet din 2006 si foarte multe altele din anii anteriori. Deocamdata far nu mai am, insa cu restul pieselor te pot ajuta. Wekend placut!

0721.340.445

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am reusit sa "pun jos" hornetu' ... aveti vreo sugestie unde m-as putea duce in CLUJ cu incredere?

 

COC Motors (Buna Ziua) sau SF Moto (Calea Baciului), care iti e mai aproape ;)

 

Dealer Honda in zona este Polimob, insa nu am idee cum se prezinta ca si service moto.

Editat de Vallach
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Weekend-ul ce a trecut am vandut viespea si am ramas cu top case-ul + suport pt ca noul proprietar nu le-a vrut. Suportul este Hepco & Becker si top case-ul este de la Moto-Detail si are o capacitate de 46l, se potrivesc pe Hornet model 2003-2006, nu stiu daca se poate pune si pe modelul din 1998-2002, viespea mea era din 2004. Daca este cineva interesat astept oferte, revin pe seara si cu poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ce ai pus in poza ai pe mobra, ala nu e original. ;)

 

Readuc in discutie o problema mai veche, pe care am rezolvat-o pana la urma cu o comanda de piese originale Honda (nu am gasit suruburi similare nicaieri).

Surpriza, surubul original e aproape identic cu ce am avut eu. Diferenta: cap imbus si nu torx.

 

wah8qh.jpg

 

Surub carene laterale: 20 Ron / buc

Editat de Vallach
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Am si eu un honda hornet pc41 2008 (2007), am vrut sa intreb daca are cineva oglinda dreapta+pompa frana fata(a rupt unde pui oglinda, oare se poate repara?), scarita dreapta fata, maneta ambreiaj si frana.

cred ca trebuie si un rezervor...

Mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare la toti hornetistii(motociclistii)..sunt nou pe forum.am si eu nevoie daca ma poate ajuta cineva cu o carena stanga, carcasa far pt hornetul meu an 2006. asa am achizitionat motoreta cu aceste obiecte lipsa.va multumesc mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Recomandati un hornet 98. Se gagesc mai greu piese? Sunt mai putine?

Salut, am la dezmembrat in jur de 20 bucati Honda Hornet, din 1998 pana in 2006. Si voi mai aduce. Bafta!

0721.340.445 0740.899.579

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Recomandati un hornet 98. Se gagesc mai greu piese? Sunt mai putine?

Mai pune doi lei in plus si ia minim 2000,vei gasi cauciucuri mai usor..mult mai usor.'98-ul e cu roata de 16 pe fata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati mai patit sa intre in NEUTRAL (sa mearga motoru' in gol) intre 5 si 6? In momentul schimbari merge cate 1-2-3 secunde fara sa traga, iar dupa aia intra in viteza cu niste sunete mai "neplacute"

Nu-s mare mechanic nici vitezoman, da' nu cred ca ar prinde bine 3 secunde mers in gold cand depasesc o masina ... Oare cutia de viteza ii dusa complet?

 

(Hornet din 2007)

Editat de simpleGuy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am patit-o. Cati km ai facuti cu uleiul? Eu cred ca nu trageam destul de levierul de la schimbator. Oricum dupa ce am schimbat uleiul nu am mai patit

Aproximativ 4000 km ...

 

Nu cred ca ii normal sa gaseasca "neutral" intre 5-6, oricat de subtil ai atinge de levier, ori ramane in 5, ori se duce in 6.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...