Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

:P ..ideea e ca nu prea inteleg ce e cu nenea monsterist de sta pe aici si lauda produsul :blbl:

Mesaj completat

 

 

prea tare...replica de monsterist? :ok:

 

Ma nene, hai s-o lasam asa. Eu n-am zis ca monstru e mai bun decat viespea. I-am zis omului ca exista SI alta motocicleta, cam la fel de buna, in bugetul lui. Atat. Ok? Bun.

 

Dar faza cea mai tare e ca la partea cu franatul eu chiar eram serios :)

Deci te mai interesezi? Sau vrei sa te convingi pe viu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma nene, hai s-o lasam asa. Eu n-am zis ca monstru e mai bun decat viespea. I-am zis omului ca exista SI alta motocicleta, cam la fel de buna, in bugetul lui. Atat. Ok? Bun.

 

Dar faza cea mai tare e ca la partea cu franatul eu chiar eram serios :ok:

Deci te mai interesezi? Sau vrei sa te convingi pe viu?

 

ca tot venii vorba...

si eu am fost tentat sa ma indrept catre monster cand m-am suit in sa prima data! dat fiind faptul ca partea "tehnica" nu o pricepeam prea bine, m-am uitat la alte "chestii"

de ce nu am ales monster? :

- mi s-a parut mica (eu am 1,80 si 100kg);

- racirea pe aer care cred ca in traficul din buc., unde merg zilnic, ar fi fost deficitara;

- costuri ridicate la piese de schimb.

de ce as fi ales?:

- imagine agresiva a motoretei;

- putere crescuta in turatii joase;

- devalorizare mai lenta a pretului in timp.

 

Am ales hornet si ma bucur foarte tare, am devenit fan, si singura motoreta pentru care as schimba-o acum (desi as pastra si viespea), ar fi un cruiser (intruder1800-suzuki; v-max-yamaha; v-muscle-HD)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) ..ideea e ca nu prea inteleg ce e cu nenea monsterist de sta pe aici si lauda produsul :ok:

E motorul lui si tine la el :P

Mesaj completat

Nici un Monster cu motor de SS? : ) Sau Streetfighter? Singurele diferente intre modelele astea naked si counterpart-urile lor SS sunt un airbox mai mic si o cutie ceva mai scurta. Ar trebui sa incerci, really : )

Facem un schimb cand o sa ne intalnim pe Amckart, ca tot ziceai ca esti doritor. Asta daca te lasa inima sa te dai cu Hornet :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am avut 2 ducati un 600ss si un 749 si acum am hornet 2002

 

prima oara cand m-am suit pe hornet am avut impresia ca nu am frane (deloc) si nu am bicicleta

 

intre timp insa am devenit fan hornet pentru cat de practica, confortabila si de incredere este

Editat de mau
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E motorul lui si tine la el :blbl:

Mesaj completat

 

Facem un schimb cand o sa ne intalnim pe Amckart, ca tot ziceai ca esti doritor. Asta daca te lasa inima sa te dai cu Hornet :ok:

 

Suna bine. M-am mai dat cu Hornet, dar ceva mai vechi. Si chiar daca e la fel, e ok. Plus ca imi place mult culoarea la al tau, si arata si mai bine live - am vazut-o in Bikers acum cateva zile. E geniala combinatia de gri cu jante rosii. Asa am cautat sa imi iau si eu Monster-ul, dar sunt rare rau si din cauza asta sunt si mai scumpe :/

 

La tine e stock? Sau "home made"?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Home made, culoarea aia nu apare la Honda in catalog. A lor este un gri mult mai deschis si apare dupa 2003 incolo.

Next time da-mi un cot si prezinta-mi monsterul tau :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Vreau si eu la voi in stup :ok:

Vreau sa achizitionez un Hornet, ca prima motocicleta.

 

M-am orientat spre versiunea produsa in 2003-2004.

 

As dori sa stiu care sunt imbunatatirile fata de 2001-2003, eventual as dori sa stiu imbunatatirile 2005-2006 fata de 2003-2004 .

 

Care sunt cele mai comune probleme ?

 

Va multumesc anticipat,

 

Asfalt uscat si numai bine

 

http://bikeshop.ro/motociclete/anunturi-va...002-300970.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

100-0km/h :blbl:

Gata, nu mai sunt la moda "liniutele", acum ne tragem "pe invers", adica cine franeaza mai repede :ok:

 

Nici un Monster cu motor de SS? smile.gif Sau Streetfighter? Singurele diferente intre modelele astea naked si counterpart-urile lor SS sunt un airbox mai mic si o cutie ceva mai scurta. Ar trebui sa incerci, really smile.gif

 

Si Hornetul este CBR-ul dezbracat, are acelasi motor, aceleasi frane, aceleasi roti, tot ce difera sunt "doar": cutia,furca, suspensiile, ghidonul, saua, cadrul, pozitia, centrul de greutate.

 

In alta ordine de idei, domule SwatGuard, din cate inteleg v-ati documentat despre caracteristicile tehnice ale motocicletelor, de ce nu vorbiti cu cineva din Hornetisiti (me included) sa stati pe un hornet sa vedeti daca va place, daca o simtiti ca e pt voi, apoi sa faceti acelasi lucru cu un monster.

Asta cu a cui motor e mai bun, e ca si cum ne-am certa a cui mama este mai frumoasa. Cea mai frumoasa este a ta, asa si cu motorul, urca pe ele (pe rand, nu pe amandoua deodata:P) si care simti ca e pt tine, ia-o, restul e cancan

Editat de mettal86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

In primul rand, multumesc pentru raspuns. Am stat pe Hornet, am si mers pe Hornet (in spate), e o motocicleta grozava. Sper ca zilele astea sa ajung sa stau si pe un Monster . Apoi o sa ma pot decide :)

 

Numai bine'

 

 

100-0km/h :blbl:

Gata, nu mai sunt la moda "liniutele", acum ne tragem "pe invers", adica cine franeaza mai repede :ok:

 

 

 

Si Hornetul este CBR-ul dezbracat, are acelasi motor, aceleasi frane, aceleasi roti, tot ce difera sunt "doar": cutia,furca, suspensiile, ghidonul, saua, cadrul, pozitia, centrul de greutate.

 

In alta ordine de idei, domule SwatGuard, din cate inteleg v-ati documentat despre caracteristicile tehnice ale motocicletelor, de ce nu vorbiti cu cineva din Hornetisiti (me included) sa stati pe un hornet sa vedeti daca va place, daca o simtiti ca e pt voi, apoi sa faceti acelasi lucru cu un monster.

Asta cu a cui motor e mai bun, e ca si cum ne-am certa a cui mama este mai frumoasa. Cea mai frumoasa este a ta, asa si cu motorul, urca pe ele (pe rand, nu pe amandoua deodata:P) si care simti ca e pt tine, ia-o, restul e cancan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se vinde mobra......an 2008, 8500km.

Imbunatatiri....crash-bar, parbriz, suprti genti laterale+genti textile, toba Leo Vince (super sunet), anvelope noi Pilot Pure, placute noi SBS, consumabile abia schimbate.

Pret 4500 euroi

post-7241-1276547704_thumb.jpg

post-7241-1276547730_thumb.jpg

post-7241-1276547756_thumb.jpg

post-7241-1276547787_thumb.jpg

post-7241-1276547818_thumb.jpg

post-7241-1276547842_thumb.jpg

post-7241-1276547857_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

imi vand bondaru': 2007, 6600 km, cumparata din reprezentanta (de mine), are toate in regula (documente, revizii) plus cateva adaugiri (coverseat, bug-spoiler, aripa spate, crash-pad).

pret: 5000 euro

mai multe: 0747221242 sau alecul@yahoo.com

post-21934-1276595661_thumb.jpg

post-21934-1276595677_thumb.jpg

post-21934-1276595689_thumb.jpg

post-21934-1276595702_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se vinde mobra......an 2008, 8500km.

Imbunatatiri....crash-bar, parbriz, suprti genti laterale+genti textile, toba Leo Vince (super sunet), anvelope noi Pilot Pure, placute noi SBS, consumabile abia schimbate.

Pret 4500 euroi

 

Mda... frumoasa rau horneatza!

Nu te intreb de ce vrei sa o dai , pentru ca ai motivele tale, iar ca ar avea ceva motoreta nici nu se pune problema la cat este de noua si la cum arata....

 

Anyway... daca o vinzi cumva fara toba originala, imi poti face un pret pentru ea(pentru toba)? Nu am bani de o toba ca a ta(leo vince-ul) si vreau sa modific una originala, insa fara a ramane fara o toba originala. :ok:

Merci si bafta la vanzare

Mesaj completat

salutare stupului,

 

vin sa va spun urmatorul lucru... trist!

un prieten motorist a avut un grav accident de motoreta. momentan, desi starea lui este relativ stabila, are nevoie de sange.

va rog, cei care vreti, puteti sa mergeti sa donati sange la institutul de hematologie dr. felix. va rog sa mentionati ca donati pentru TUDORICA CORNEL;

SPITALUL MUNICIPAL (UNIVERSITAR);

SECTIA: TERAPIE INTENSIVA.

 

AICI gasiti detalii despre accident si despre starea baiatului.

 

multumesc tuturor si Doamne-ajuta pe Cornel!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmm...cam care e pretul de vanzare al unei tobe stock de hornet?

 

acum vreo 2 luni am vazut la cineva ca e vrei 150 de roni, acum nu stiu cat anume din toba:)]

 

Te bate gandul sa ii dai vreo 2 gauri si sa ai varianta de rezerva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bate gandul sa o vand, sa mai pun o diferenta si sa imi iau una sh care sa se auda... :D

 

buna alegere! :cheers: ...preturile se invart undeva in jurul sumei de 200ron+/- 50 ron(in functie de cat crede fiecare ca merita o toba,desi se vinde greu..cine cumpara stock?:10:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna alegere! :cheers: ...preturile se invart undeva in jurul sumei de 200ron+/- 50 ron(in functie de cat crede fiecare ca merita o toba,desi se vinde greu..cine cumpara stock?:D)

Ba eu cred ca se cumpara, motivul l-a specificat cineva mai sus.

 

Doamne as face atatea modificari la motor, de estetica, dar momentan sunt in aer (motivul il stiti...e criza).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba eu cred ca se cumpara, motivul l-a specificat cineva mai sus.

 

Doamne as face atatea modificari la motor, de estetica, dar momentan sunt in aer (motivul il stiti...e criza).

 

sa-mi zici si mie daca ii trebuie cuiva o toba stock,ca eu mai am una ramasa prin garaj si o dau cu oricati bani numa sa o dau sa nu mai stea acolo ca ocupa spatiu :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa-mi zici si mie daca ii trebuie cuiva o toba stock,ca eu mai am una ramasa prin garaj si o dau cu oricati bani numa sa o dau sa nu mai stea acolo ca ocupa spatiu :D

 

AM SI EU O TOBA PENTRU MODELUL DE HORNET '98-'02..... DE VANZARE!

SI NU O DAU PE ORICAT. O DAU PE 150 EURO.

MAI AM GHIDON ORIGINAL - JANTA SPATE - ETRIERI NISSIN FATA/SPATE - BASCULA - SAUA "PUTIN" GAURITA :cheers:

CINE VREA BUZZ ME!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AM SI EU O TOBA PENTRU MODELUL DE HORNET '98-'02..... DE VANZARE!

SI NU O DAU PE ORICAT. O DAU PE 150 EURO.

MAI AM GHIDON ORIGINAL - JANTA SPATE - ETRIERI NISSIN FATA/SPATE - BASCULA - SAUA "PUTIN" GAURITA :cheers:

CINE VREA BUZZ ME!

Nu imi imprumuti saua pana o fac si eu pe a mea la Darian? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu imi imprumuti saua pana o fac si eu pe a mea la Darian? :D

 

man,ti-o trimit a mea daca vrei ca o am cea stock..cat vrei :cheers:

 

@rahanu:man,cam scump :10: ..iti fac concurenta:eu o dau pe 150RON iar etrierii pe bani de tigari:D

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man,ti-o trimit a mea daca vrei ca o am cea stock..cat vrei :cheers:

 

@rahanu:man,cam scump :10: ..iti fac concurenta:eu o dau pe 150RON iar etrierii pe bani de tigari:D

 

dap, scuze si eu tot 150 ron dau toba....

eee, ron, euro - ii mai incurc :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal

in momentu iin care merg cu motoru (se invart rotile) se aude o trosinura pe fata,cand accelerez trosnitura creste ca si periodicitate.la franari bruste aceiasi trosnitura pe fata.in mers daca tin usor maneta de frana apasata nu se mai aude,cum ii dau drumu se aude.la gropi aceiasi trosnitura.problema 2........la ultimile doua iesire cu mobra pe la furtunu care vine din radiator pe motor,in partea dreapta....curge un pic de antige,curge e mult spus ,2-3 picaturi chiar unde vine pe motor furtunu.

 

la problema 1 ma gandesc la rulmenti,la a 2a?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...