Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

colegii doresc sa va adresez si eu o intrebare : cu ce spalati motorul sau partile din aluminiu sau blocul motor ca sa indepartati urmele de spuma activa de la spalatoriile auto sau cu ce lustriti aceste parti inclusiv galeriile toba si ce mai este de lustruit........

cu respect ...

 

autosol metal polish ii zice la crema minune.....toate merg lustruite cu acea crema,si ies frumos.galeriile te vor tine curate dupa stilul de mers,trust me :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Aluminiul si blocul motor merg curatate de minune cu CIF. Pe galerii nu am incercat, poate imi dai tu un feedback :laugh:

 

Am incercat eu cu CIF la mine pe blocul motor si degeaba, arata la fel...Si m-am chinuit ceva...

 

autosol metal polish ii zice la crema minune.....toate merg lustruite cu acea crema,si ies frumos.galeriile te vor tine curate dupa stilul de mers,trust me :D

Hmmm unde gasesti crema de genu?

Mesaj completat

Ps: ne vedem azi la intrunire, da? ma asteptati si pe mine ca s-ar putea sa intarzii putin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat eu cu CIF la mine pe blocul motor si degeaba, arata la fel...Si m-am chinuit ceva...

 

 

Hmmm unde gasesti crema de genu?

Mesaj completat

Ps: ne vedem azi la intrunire, da? ma asteptati si pe mine ca s-ar putea sa intarzii putin.

 

in magazine in romanica nush unde este crema aia...dar era pe louis,acuma sincer nu mai gasesc :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uitati aici linku de louis cu crema minune costa doar 3,5 euro , daca galeriile arata mai rau no sa iasa ca noi numai cu crema asta mai trebuie si niste smirghel fin pina iese luciu apoi cu pasta finish asa ca spor la treaba :D

http://www.louis.de/_107ed075612bc20f79092...x=0&cmd.y=0

Editat de GEORGIAN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu ea merg de ceva timp....

Intre timp oglinzile au fost schimbate cu unele de CB1000R...

ahahahah SIMONA ce motocicleta GaY ai :D))))))))))

Editat de haste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-l aduci direct la Baia Mare :laugh: Fac cinste, am zis!

 

riscanta treaba sa ii faci bere la BAIA MARE,s-ar putea sa imi trebuiasca si mie...nush de ce,asa de gust :laugh:

 

@georgian:maestre,cum suparare tii tu galeriile alea curate?eu le-am facut anu trecut bec,parca erau din fabrica.si imi zicea lumea care a mai facut treaba asta sa le mai curat saptamanal.dar le-am facut vineri(perfect,crede-ma),apoi sambata si duminica pe gutin super forja....si seara duminica erau praf din nou :o ....acum le-am facut negre,si pe drum spre casa de la SMAEB sarea vopseaua(termorezistenta0 de pe ele ca si coaja de pe banana :D ..deci,nu-s de mine galeriile frumoase :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

riscanta treaba sa ii faci bere la BAIA MARE,s-ar putea sa imi trebuiasca si mie...nush de ce,asa de gust :laugh:

 

@georgian:maestre,cum suparare tii tu galeriile alea curate?eu le-am facut anu trecut bec,parca erau din fabrica.si imi zicea lumea care a mai facut treaba asta sa le mai curat saptamanal.dar le-am facut vineri(perfect,crede-ma),apoi sambata si duminica pe gutin super forja....si seara duminica erau praf din nou :o ....acum le-am facut negre,si pe drum spre casa de la SMAEB sarea vopseaua(termorezistenta0 de pe ele ca si coaja de pe banana :laugh: ..deci,nu-s de mine galeriile frumoase :r

 

man la ce temperaturi sunt pe acolo cred ca nu tine nici o vopsea , normal trebuia sa tina lustruiala facuta de tine parerea mea ca tot george ma cheama si la mine tine :laugh: , o sa vb despre asta la un pabar de bere la tine :D

Editat de GEORGIAN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va astept miercuri 26.05.2010 ora 19:00 in piata constitutiei sa incarc bagajele pt BM (chiloti , soseate , izmene , budigai ,corturi etc.); va rog sa ambalati ce credeti de cuviinta in saci menajeri sa nu avem surprize neplacute si umede :) si nu exagerati cu volumul care este limitat : cutia de deasupra este de schiuri deci nu este inalta si juma' de porbagaj de logan

pt alte detalii vb pe mess

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ravenitza: Din pacate am vizualizat tot ce este pe acel site. Pentru modelul "2007-2010" nu am gasit manualul. Ce am putut eu gasi sunt doar specificatii, articole din presa, eventuale "test-drive-uri", cataloage ..etc. Multumesc oricum pentru raspuns!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ravenitza: Din pacate am vizualizat tot ce este pe acel site. Pentru modelul "2007-2010" nu am gasit manualul. Ce am putut eu gasi sunt doar specificatii, articole din presa, eventuale "test-drive-uri", cataloage ..etc. Multumesc oricum pentru raspuns!

Din pacate e tot ce am gasit si eu. Ar mai fi o idee, nu stiu cat de buna, dar incearca sa trimiti un mail pe adresa contact@honda-bikes.ro si sa intrebi poate iti pot trimite ei manualul. Ei sigur il au, problema e ca nu stiu daca iti vor trimite...Dar incearca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate e tot ce am gasit si eu. Ar mai fi o idee, nu stiu cat de buna, dar incearca sa trimiti un mail pe adresa contact@honda-bikes.ro si sa intrebi poate iti pot trimite ei manualul. Ei sigur il au, problema e ca nu stiu daca iti vor trimite...Dar incearca.

 

am intrebat eu la honda despre manualul utilizatorului.... 200 de lei!

dupa socul suferit nu am mai avut curaj sa intreb si de manualul de service...

pe louis apare acolo ca ar avea manual de service pentru hornetul 2007 - dar din poza este cel pentru modelul 2005-2006 si oricum este in germana.

 

ca idee, eu am manual de service in format electronic in italiana, si un coleg de-al nostru are si manualul utilizatorului in engleza... daca vi la intrunirile de joi si intrebi, s-ar putea sa-l identifici pe baiat si sa-l rogi sa ti-l imprumute.

 

multa bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am intrebat eu la honda despre manualul utilizatorului.... 200 de lei!

 

multa bafta!

WHAT?!?!?! :lol:

Inteleg ca manualul de service sa fie pe bani, ca na, e spre interesul lor sa nu ne bagam noi mana in motoare ci sa le ducem la service.

Dar sa platesti pentru manualul de utilizare?!?!? ;) Bai nene, pai si cand iau un telefon nou platesc pentru manualul de utilizare? Asta e hotie pe fata!

Cand mi-am luat al 2 lea motor din Germania, Honda SLR650, am primit de la firma de acolo si manualul de utilizare. Face parte din totalul motorului, impreuna cu trusa originala de chei Honda. Asa mi se pare normal!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

WHAT?!?!?! :wave:

Inteleg ca manualul de service sa fie pe bani, ca na, e spre interesul lor sa nu ne bagam noi mana in motoare ci sa le ducem la service.

Dar sa platesti pentru manualul de utilizare?!?!? :kiss: Bai nene, pai si cand iau un telefon nou platesc pentru manualul de utilizare? Asta e hotie pe fata!

Cand mi-am luat al 2 lea motor din Germania, Honda SLR650, am primit de la firma de acolo si manualul de utilizare. Face parte din totalul motorului, impreuna cu trusa originala de chei Honda. Asa mi se pare normal!

Bine zis in GERMANIA :lol: , dar aici suntem in rominica noastra mult iubita unde ori ce serviciu se plateste ca doar e criza ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

WHAT?!?!?! :lol:

Inteleg ca manualul de service sa fie pe bani, ca na, e spre interesul lor sa nu ne bagam noi mana in motoare ci sa le ducem la service.

Dar sa platesti pentru manualul de utilizare?!?!? ;) Bai nene, pai si cand iau un telefon nou platesc pentru manualul de utilizare? Asta e hotie pe fata!

Cand mi-am luat al 2 lea motor din Germania, Honda SLR650, am primit de la firma de acolo si manualul de utilizare. Face parte din totalul motorului, impreuna cu trusa originala de chei Honda. Asa mi se pare normal!

 

... si eu cand am luat horneata din Italia mi-au dat si manualul utilizatorului, dar in italiana.

sincer, nu cred ca "afara" daca mergi si ceri la reprezentanta manual de utilizator ti-l vor da gratis, insa si la pretul de 50euro nu cred ca este(sau se poate si 50euro, insa raportat la salariile lor, inseamna echivalentul a 15 euro la noi, ceea ce este mai accesibil, desi si asa mi se pare mult pentru un manual, avand in vedere ca pe louis un manualul de service este 25 de euro).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urez celor care merg la Baia Mare Distractie Maximaaaaaa!!!! Si sa faceti poze multe sa le vedem si noi! inca o data distractie placuta si vreme buna, nu in ultimul rand asfalt uscat! sa beti o bere si pentru mine!

George , sa fii M.C. adevarat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...