Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

sal

in momentu iin care merg cu motoru (se invart rotile) se aude o trosinura pe fata,cand accelerez trosnitura creste ca si periodicitate.la franari bruste aceiasi trosnitura pe fata.in mers daca tin usor maneta de frana apasata nu se mai aude,cum ii dau drumu se aude.la gropi aceiasi trosnitura.problema 2........la ultimile doua iesire cu mobra pe la furtunu care vine din radiator pe motor,in partea dreapta....curge un pic de antige,curge e mult spus ,2-3 picaturi chiar unde vine pe motor furtunu.

 

la problema 1 ma gandesc la rulmenti,la a 2a?

 

la problema 1 nu sunt rulmentii este discul de frana "usor" descentrat.... parerea mea(asa a fost la mine).

la problema 2 vezi sub colier sa nu fie furtunul retezat(fisurat)... parerea mea!

 

bafta everybody!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sal

in momentu iin care merg cu motoru (se invart rotile) se aude o trosinura pe fata,cand accelerez trosnitura creste ca si periodicitate.la franari bruste aceiasi trosnitura pe fata.in mers daca tin usor maneta de frana apasata nu se mai aude,cum ii dau drumu se aude.la gropi aceiasi trosnitura.problema 2........la ultimile doua iesire cu mobra pe la furtunu care vine din radiator pe motor,in partea dreapta....curge un pic de antige,curge e mult spus ,2-3 picaturi chiar unde vine pe motor furtunu.

 

la problema 1 ma gandesc la rulmenti,la a 2a?

Problema cu furtunul de curge - cred ca trebuie sa mai strangi colierul, a ramas nestrans sau s-a slabit si nu mai tine.

 

Problema cu trosnitura - nu strica sa ungi rulmentii din jug, iar daca se mai aude, inseamna ca furca ajunge in capat si trebuie schimbat uleiul din ea. Nu are treaba cu discurile, atata timp cat frana este pusa nu se mai aude. Daca ar fi discurele, s0ar simtii si la frana pusa...

 

Parerea mea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vine cineva la intalnirea de la tg mures?

eu am de gand sa merg cu tricolorul la mine avand in vedere ca is multi unguri pe acolo,sa le amintesc unde se afla:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vine cineva la intalnirea de la tg mures?

eu am de gand sa merg cu tricolorul la mine avand in vedere ca is multi unguri pe acolo,sa le amintesc unde se afla:D

 

asta a fost cea mai tareeeeeeeeeeeeeeeeeee :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca era dupa 12. ma bagam eu ... :P

Da-ti ceasul inainte cu doua ore ;) , si la ora aia ne gasesti acolo daca ai chef de o mica plimbare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da-ti ceasul inainte cu doua ore :P , si la ora aia ne gasesti acolo daca ai chef de o mica plimbare.

:P As fi venit, dar tocmai m-am trezit (au capu!) si plec pt ceva timp pe 4 roti ;) Have fun, cine va face poze?! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

off topic?!?!

imi cer scuze sa intrerup discutia despre Starcraft :) dar am vazut o chestie intresanta despre Hornet

se pare ca in tomana apare noul Hornet

este doar o imagine virtuala dar pare destul de aproape de noul stil Honda

Aceeasi Marie, alta palarie....Prea "fashionable" pentru gustul meu....

Mesaj completat

Salut,

 

dupa o perioada de absenta, m-am intors doros de plimbare alaturi de alte viespi! Sper ca joi sa fie vreme buna sa ne putem vedea!

;) Week-end placut si asflat uscat!!!

See ya Joi... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

off topic?!?!

imi cer scuze sa intrerup discutia despre Starcraft :P dar am vazut o chestie intresanta despre Hornet

se pare ca in tomana apare noul Hornet

este doar o imagine virtuala dar pare destul de aproape de noul stil Honda

 

disuctia despre starcraft e pe celalalt topic de viespi ;)

 

interesanta jucarie ar fi,atata trimp cat vor tine hornetul naked pur(nu ca alti producatori care fac din SS naked si invers)..parerea mea

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in momentu iin care merg cu motoru (se invart rotile) se aude o trosinura pe fata,cand accelerez trosnitura creste ca si periodicitate.la franari bruste aceiasi trosnitura pe fata.....

Ma bag Âşi eu în seamă, fă o probă în stationare cu motorul oprit, strange frana față si preseaza sau pompeaza amortizoarele... Âşi eventual ne spui Âşi noua ce se întâmplă, ce se mai aude ce se mai simte.

 

 

 

 

Scrie lumea că ar schimba toba ... cam asta vreau Âşi eu... dar nu să se auda ci vroiam să arate gen Hornet 2007.... o tobă scurta sub scăriță'n dreapta. Păreri ceva critici ? Sau poate are cineva o tobă pt prindere laterală... ieftină Âşi bună...!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scrie lumea că ar schimba toba ... cam asta vreau Âşi eu... dar nu să se auda ci vroiam să arate gen Hornet 2007.... o tobă scurta sub scăriță'n dreapta. Păreri ceva critici ? Sau poate are cineva o tobă pt prindere laterală... ieftină Âşi bună...!

 

toba scurta SUB scarita nu vei putea pune,nu incape iar daca pui exact sub vei lua curbe cu motoru drept ;) ...singura varianta sa pui acolo chiar DUPA scarita pilot e sa faci unele modificari la suportul scaritei pasager..sau daca vrei poti pune toba dupa/sub scarita pasager...in cazul meu e taiat suportul de pasager(am monopost) dar sunt si altii aici care au toba jos la scarita pasager :P

post-35274-1277136730_thumb.jpg

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incape toba si sub scarita dar trebuie taiate coturile si putina maestrie cu aparatu de sudura

 

post-19748-1277138678_thumb.jpg

Frumos motor, totusi, numarul cum se tine :P ?

La mini-inundatiile din Bucuresti in cazul unor ploi torentiale, nu exista riscul sa intre apa in toba?

Editat de mettal86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scrie lumea că ar schimba toba ... cam asta vreau Âşi eu... dar nu să se auda ci vroiam să arate gen Hornet 2007.... o tobă scurta sub scăriță'n dreapta. Păreri ceva critici ? Sau poate are cineva o tobă pt prindere laterală... ieftină Âşi bună...!
sau daca vrei poti pune toba dupa/sub scarita pasager...in cazul meu e taiat suportul de pasager(am monopost) dar sunt si altii aici care au toba jos la scarita pasager :P

Adica ceva de genul ?: ;)

post-32983-1277148923_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

off topic?!?!

imi cer scuze sa intrerup discutia despre Starcraft ;) dar am vazut o chestie intresanta despre Hornet

se pare ca in tomana apare noul Hornet

este doar o imagine virtuala dar pare destul de aproape de noul stil Honda

Tot 2006-le ramane puterea Hornetului :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incape toba si sub scarita dar trebuie taiate coturile si putina maestrie cu aparatu de sudura

 

eh..de motoru asta am uitat ;) ..dar sunt curios cum e pe o curba cand e lipit motoru de asfalt,si mai arzi una si cu scarita,super inclinat..cred ca da cu minus din cate stiu eu :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor, vreau si eu o horneta, model 2007.

Am cateva intrebari :

 

la drum intins, si lung - 3-400km, presupunand ca am gemulet, e o problema vantul? (sa zic max 130km/h)

 

 

Vad ca sunt cam rare astea 2007,,,sau nu le vand oamenii...

Si daca aveti sa-mi faceti o oferta, cu atat mai bine.

Si inca ceva..am inteles ca in BUc sunt niste dealeri Honda, care se ocupa si cu moto SH.Imi surade ideea de a cumpara moto de la un dealer...

 

Numai bine! si multumesc anticipat.

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor, vreau si eu o horneta, model 2007.

Am cateva intrebari :

 

la drum intins, si lung - 3-400km, presupunand ca am gemulet, e o problema vantul? (sa zic max 130km/h)

 

 

Vad ca sunt cam rare astea 2007,,,sau nu le vand oamenii...

Si daca aveti sa-mi faceti o oferta, cu atat mai bine.

Si inca ceva..am inteles ca in BUc sunt niste dealeri Honda, care se ocupa si cu moto SH.Imi surade ideea de a cumpara moto de la un dealer...

 

Numai bine! si multumesc anticipat.

Depinde de câți bani dispui.

Era la reprezentanța Honda, hornet '08 nou la 6400euro. Au oferta Âşi pe site.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci mult , excelente exemplare

@George... n'o ard eu cu scărița pe jos dar nici nu îmi place să am un gând care să îmi spună dacă te apleci mai mult agați cu toba

aÂşa că rog pe Adduta Âşi Sorin să ne lămurească dacă au probleme pe curbe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci mult , excelente exemplare

@George... n'o ard eu cu scărița pe jos dar nici nu îmi place să am un gând care să îmi spună dacă te apleci mai mult agați cu toba

aÂşa că rog pe Adduta Âşi Sorin să ne lămurească dacă au probleme pe curbe.

 

sorin128 nu are probleme asta iti spun si eu :) ..cat despre addutza,nu stiu....sa ne zica ea daca e problema(desi dupa ochiul meu as inclina sa cred ca s-ar putea intampla ceva cu toba cand esti pe curba)....eu tocmai de aceea am pus-o in spatele scaritei pilot ;)

Mesaj completat

Salutare tuturor, vreau si eu o horneta, model 2007.

Am cateva intrebari :

 

la drum intins, si lung - 3-400km, presupunand ca am gemulet, e o problema vantul? (sa zic max 130km/h)

 

 

Vad ca sunt cam rare astea 2007,,,sau nu le vand oamenii...

Si daca aveti sa-mi faceti o oferta, cu atat mai bine.

Si inca ceva..am inteles ca in BUc sunt niste dealeri Honda, care se ocupa si cu moto SH.Imi surade ideea de a cumpara moto de la un dealer...

 

Numai bine! si multumesc anticipat.

 

baga un ochi cu cateva pagini in urma,sunt doua oferte pentru hornete aproape noi :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...