Sari la conținut

Aveti Grija La Cai Pe Cheia!


Hexogenkiller
 Share

Postări Recomandate

Mare grija pe drumul spre cheia!!!!!! Sunt zeci de cai nesupravegheati care ies in sosea.Nu alergati(cu toate ca drumul o cere;e asfalt nou).ieri la iesirea dintr-o curba fara vizibilitate mi-a aparut un cal in fata care ocupa toata banda iar pe contrasens venea masina.Rezultatul am franat violent pana m-am tavalit si am intrat pe contrasens.Noroc ca masina venea incet si a franat.DECI MARE GRIJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mare grija pe drumul spre cheia!!!!!! Sunt zeci de cai nesupravegheati care ies in sosea.Nu alergati(cu toate ca drumul o cere;e asfalt nou).ieri la iesirea dintr-o curba fara vizibilitate mi-a aparut un cal in fata care ocupa toata banda iar pe contrasens venea masina.Rezultatul am franat violent pana m-am tavalit si am intrat pe contrasens.Noroc ca masina venea incet si a franat.DECI MARE GRIJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

 

 

Capcane dastea gasesti peste tot!!!!

Bine ca ai scapat!

 

Atentie...si la drum.

Un drum care ieri a fost bun azi nu mai e (mai ales dupa ploaie).

 

Aseara am patit-o (cu masina). De la ploaie s-a lasat o portiune de sosea.... am intrat in "groapa" cu masina pe la 90 de am inceput sa zbor mai aveam putin si o luam pe camp, daca-mi aprindeam tigara sau daca nu eram pe faza.....sau daca eram cu motorul?!?!?!?!?

 

p.s astia de la drumuri si poduri sunt criminali cu acte in regula! :rolleyes:

primul meu acident cu motorul a fost si din cauza lor!

Editat de bogdan kawa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un cal speriat de sunetul tobei mele a sarit pe pretenul meu care venea in spate .

L-a ratat la cativa centimetri.

Tot pe Cheia .

Cel mai mult ma deranjeaza pe Cheia criblura aia de pe marginea soselei , in curbe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu acum 1 sapt pe cheia si am vazut cat de zgarciti sunt romanii

daca se dorea deviatia tirurilor pe cheia trebuia sa se fi facut benzile de circulatie ceva mai late, mai ales in curbe , acolo unde tirurile ies in afara asfaltului si arunca pe sosea pietris, care devine f periculos pentru motociclisti, eu m-am cam speriat la inceput , era sa o patesc, dar pe urma am mers destul de incet in zonele respective

asa ca aveti grija inainte sa va inclinati in curba daca nu e acoperit asfaltul cu pietris

 

asfalt uscat si curat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astia sunt clar niste cretini ca lasa toti tzaranii sa aduca animalele pe langa drum.

Macar or fi pus si ei semne cu "Atentie la animale!"?

Am mai auzit povesti (sau nu) cu motoare care au taiat vaci pe din doua.... :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana acum nu am tavalit decat caine si pisica , ambele calcate de-a binelea , scapate cu viata insa .

 

Vedem care vor fi urmatoarele dihanii .

 

Foarte tare mi s-a parut ala care a luat dictai bufnita direct in casca dupa ce a speriat-o cu farul in timp ce halea dintr-un starv pe carosabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va mirati ca se gasesc animale pe sosea ?????? nu e nimic de mirare aici traim in romania!!!! personal am la activ una bucata vulpe " de unde si vorba blestemul vulpii" iar ciini si pisici fara numar . in ultima vreme ce am observat daca plec dimineata spre constanta sau galati dau de cirezi sau turme de oi care traverseaza strada cind te astepti mai putin . singurul remediu la aceste cazuri este reducerea vitezei si ochii in 4 ca nu se stie cu cine va intilniti pe drum. :rolleyes: :bounce: :crack: mi-am adus aminte de o faza vine un coleg dintr-o delegatie ce credeti ca avea in bara de la radiator :crack: :crack: :) o cioara :P :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-ar fi rau sa ne spui si cu ce agregat ai tavalit fiintele alea (vulpe,etc).

He he!

Editat de LOTRU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vulpea a fost terminata cu ajutorul unui tico :rolleyes: urmarea spoiler crapat :crack: iar vulpea agonie cu circa rupta timp de 5 min, daca aveam loc in masina o luam sa o fac guler asa ca cei mai cistigati din aceasta ciocnire au fost niste sateni care erau cu o caruta . dar sincer nu prea as vrea sa fac asa nazdravanie pe un motor , la impactul cu un animal nu vad pe unde se scoate camasa, iar tu tataie LOTRU sa faci bine sa cauti ochelarii aia ca ptr cbr nu ai ce face cu ei si numai miine nu e poimine si e gata si carnetul de mopirca si pe ij in oras nenea radu va fi cu casca militara si ochelarii aia de la tine :bounce: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am lovit un catel (sorry) si o vrabie mi-a dat peste cap un proiector. (La Niva)

 

Dar am vazut pe unu care a intrat cu un Patrol in plin intr-o turma de oi... Sa vezi cum zburau alea... Si ciobanul dupa ele cu mainile in cap... Pe loc m-am amuzat dar apoi mi-a parut rau... Daca omu e tampit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Conduc din '97, dar nu am luat nimic sub roti! Ca e catel, pisica, vrabiuta, vulpe, vaca, oaie, cal, capra, bufnita sau om, pentru mine e acelasi lucru (in multe cazuri mi-ar parea rau mai mult de animalute, decat de ....). Eu prefer sa rada cine o vrea de mine ca pun frana in curba, decat sa ma trezesc ca nu mai pot frana in siguranta pentru evitarea unui obstacol brusc. De exemplu, o curba cu vizibilitate de 50 m abordata cu viteza de 80 km/h - e pur hazard! Dupa cei 50 m poate fi orice, de la pisica, caine sau alte animalute (de obicei imprevizibile) pana la carute, copii care joaca fotbal, un betiv care cade in mijlocul drumului, o depasire periculoasa efectuata de pe contrasens, masini care ies din curte sau orice altceva. Toate acestea, coroborate cu viteza de deplasare, viteza de reactie, distanta de franare, conditiile asfaltului si de ce nu un moment de neatentie, duc la fie la impact, fie la tavalire.

Eu personal, cand sofez (auto sau motor) incerc sa nu las nimic la voia hazardului, astfel ca din toti acesti factori il controlez pe singurul care depinde de mine: viteza!

 

Conduc din '97, dar nu am luat nimic sub roti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e timpul pierdut Radule , eu cred ca e pur hazard , diminuat ce-i drept de niste conducere preventiva.

 

Am luat matsa sub roata fata la 5 la ora cred (era drumul bombardat) si tot ce am mai putut sa fac a fost sa tin zdravan de ghidon (a tasnit de sub o masina stationata la juma' de metru de mine).

Unde incapea atentia acilea?

Sper ca s-a curatat .

Editat de LOTRU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca e catel, pisica, vrabiuta, vulpe, vaca, oaie, cal, capra, bufnita sau om, pentru mine e acelasi lucru (in multe cazuri mi-ar parea rau mai mult de animalute, decat de ....). ...

 

sint 100% de acord cu tine...conduc din 92 si in afara de gize nu am lovit nimic...probabil ca daca as ucide vreun animal nu mi-as ierta asta toata viata,indiferent vina cui ar fi....mi-as dori insa sa nimicesc toti hingherii din romania...cu motocicleta,cu masina,cu securea....si pe cel care a initiat campania de ucidere a animalelor far stapin si care printr-o grava eroare a ajuns azi presedinte...poate ma crede ti nebun,dar i-mi aduc si acum aminte declaratiile lui de la inceput ,despre ciini fara stapin;se adresa unei reportere"Doamna,eu voi trata aceste fiinte ca si pe copiii mei" Asa sa-ti dea Dumnezeu,javra nenorocita! PS apelativul "javra"consider ca pt.acest tip de creaturi a fost inventat!!!

Editat de 13 Todesengel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie nu mi-o iesit nimic in fata, dar am avut ghinionul sa fiu fugarit de 2 ori de acelasi caine. pana aici nu e mare lucru, dar cainele este un Schnauzer urias.. pentru cine nu stie are vreo 70-80 de cm inaltime.. si fugea ca nebunu dupa mine pe o strada neasfaltata.. nasol.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa intelegem ca regreti ca ai ratat-o? :rolleyes:

 

sunt tanar...mai am timp

 

oricum primul meu incident cu motorul a fost multumita unor caini comunitari care m-au alergat si am luat o curba...larg...prin gard...o aparatoare,un semnal,o maneta de ambreiaj

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...