Sari la conținut

21-23 mai


foxbat
 Share

Postări Recomandate

Cu mici vizite pe la locurile de vizitat ( pesteri , manastiri ).

 

Dat fiind ca este etapa la cross la Tg Jiu avem si spectacol.

 

Cazare in Tg Jiu pentru 2 nopti, idei ?

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au asfaltat complet Transalpina?

Anul trecut prin toamna inca se lucra (adica era tot forestier/macadam)

Editat de Cata M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au asfaltat complet Transalpina?

Anul trecut prin toamna inca se lucra (adica era tot forestier/macadam)

Raspunsul pe care l-am primit eu de la unul de prin partea locului pe privat e sa stau dracului linistit macar inca un an ca cu motocicleta ca a mea e aventura extrema pe acolo, la fel ca si pe drumul care pleaca de pe valea Oltului si traverseaza de-a latul muntii spre vest (Obastia Lotrului, etc), care desi e drum national e asfaltat pana unde e asfaltat si in rest nu e asfaltat ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

petrule,drumul ala in faceau acum 2 ani si SS-urile ;)

noi cu bmw, gs, dominator dormeam pe el .

tu n ai cum sa i probleme

de asfaltat au inceput din ranca dar n au terminat

astept inca o saptamana sa fiu sigur ca nu ma inamolesc si bag

estimez 2 nopti cazare in Tg Jiu si de vizitat ce se poate in cele 2 zile

cred ca iau SLR-ul pe remorca si l dau jos acolo

@all - cine vrea sa vina - plecarea e vineri pe dupa amiaza, naani in Tg Jiu cum spuneam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, sa veni si eu dar de Sambata. Care ar fi traesul ramas de parcurs si unde ne-am putea intalni?. Respect si Asfalt Uscat.

salut

 

intentionez sa fac turul - Tg Jiu, - Ranca -Obarsie - Petrosani - Tg Jiu

 

daca vii doar o zi ne putem vedea in ranca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Transalpina sunt 95% convins ca e abordabila. S-ar putea sa fie chiar primul we in care sa se poata face traversarea. Daca reusiti, nu uitati sa puneti si poveste.

 

Transfagaraseanul voi incerca sa-l trec sambata. Pe webcam ( http://www.jurnalul.ro/webcam/balea-lac-tr...arasan-170.html ) pare posibil cu motorul (se vede doar versantul nordic, cel mai putin expus soarelui), deci merita incercat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu sper

so, plecarea de vineri - Tg Jiu

stau in Tg Joi 2 noapti iar sambata fac bucla pe Transalpina cu intoarcere in Tg Jiu .

 

Duminca e etapa de cross parca asa ca avem si "show ":P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca idee va sfatuiesc sa mergeti inainte de la Obarsie spre Sebes,sunt niste peisaje divine,de la Obarsie spre Petrosani aveti si acolo peisaje dar nu cine stie ce.Oricum va urez drum bun si fun maxim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca idee va sfatuiesc sa mergeti inainte de la Obarsie spre Sebes,sunt niste peisaje divine,de la Obarsie spre Petrosani aveti si acolo peisaje dar nu cine stie ce.Oricum va urez drum bun si fun maxim

 

 

nu cred ca se poate trece inca pe acolo. de paste era foarte multa zapada, dupa vreao 600m a trebuit sa ne intoarcem. noi veneam dinspre sibiu catre sebes si obarsie, dar a trebuit sa ne intoarcem in bucuresti tot prin sibiu :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca se poate trece inca pe acolo. de paste era foarte multa zapada, dupa vreao 600m a trebuit sa ne intoarcem. noi veneam dinspre sibiu catre sebes si obarsie, dar a trebuit sa ne intoarcem in bucuresti tot prin sibiu :moron:

tot ce e posibil,numai daca se poate trece evident.pe partea cealalta si spre petrosani e frumos,chiar e,iar de la petrosani prin defileu inapoi la tg.jiu este superb.este chiar curios cum o tara asa frumoasa a ajuns asa o ruina,pe toate planurile

drum bun sa aveti dragilor,v-as fii insotit cu cea mai mare placere daca as fii avut bani :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Garantat nu se poate trece momentan. A nins de doua zile incoace destul cat sa faca mai mult decat deplacuta trecerea.

 

Cum adica Kidroace sa fie nu cine stie ce pana la petrosani? cand ajungi sus la cumpana apelor si ai privelistea aia cu varfurile Parangului in fata si defileul Jietului in vale./... uaaaau. Si inspre Oasa spre Sebes e frumos... dar spre petrosani mi se pare mai faina zona.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Garantat nu se poate trece momentan. A nins de doua zile incoace destul cat sa faca mai mult decat deplacuta trecerea.

 

Cum adica Kidroace sa fie nu cine stie ce pana la petrosani? cand ajungi sus la cumpana apelor si ai privelistea aia cu varfurile Parangului in fata si defileul Jietului in vale./... uaaaau. Si inspre Oasa spre Sebes e frumos... dar spre petrosani mi se pare mai faina zona.

este Melciule,vai e splendida,dar spre Oasa ai mult mai mult drum forestier,paduri,lacul cand spre Petrosani imediat cum incepi sa cobori incepe si daramatul ala de asfalt

spre Petrosani post-21500-1274286491_thumb.jpg spre Sebes post-21500-1274286516_thumb.jpg

ambele variante merg din plin si le-as face fara sa stau pe ganduri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

so, vremea se indreapta

 

as pleca DOAR daca e fain, altfel aleg marea- prea m a plouat zilele astea

 

 

Mesaj completat

gata

S-a votat, plecarea maine, vineri, undeva dupa pranz.

 

cazare am gasit ( 40 ron / persoana /noapte ).

 

ma mai gandesc daca sa stau si luni ori ba ca tot sunt Rusaliile.

 

Dat fiind ca sunt "cap tractor " de remorca , este loc in "masina de suport"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Siiii ,cum a fost ? Vreau si eu sa fac o transalpina pe drumul de intoarcere dinspre intrunirea de la Cluj din weekendul viitor ,asa ca culeg informatii .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Siiii ,cum a fost ? Vreau si eu sa fac o transalpina pe drumul de intoarcere dinspre intrunirea de la Cluj din weekendul viitor ,asa ca culeg informatii .

a fost incredibil.

 

pozele vor spune totul

 

nu se paote trece decat daca esti nebun, ai un cross si inca 2 amici

DAr este fantastic.

am ajuns pana in varf cu aventuri si cu ajutor

 

o sa pun si poze..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a fost incredibil.

 

pozele vor spune totul

 

nu se paote trece decat daca esti nebun, ai un cross si inca 2 amici

DAr este fantastic.

am ajuns pana in varf cu aventuri si cu ajutor

 

o sa pun si poze..

Crezi ca as putea cu un KTM 990 ADV ? Dramul de nebunie eu zic ca il am . :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crezi ca as putea cu un KTM 990 ADV ? Dramul de nebunie eu zic ca il am . :)

acum sigur nu

poate peste 2 saptamani

e mare zapada + noroi

 

ktm ul e mare si greu si o sa l tot ai de ridicat :crack:

 

Mesaj completat

http://picasaweb.google.com/bubexu/TarguJi...OPfnOH2t7PRogE#

 

pozeleeeee

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crezi ca as putea cu un KTM 990 ADV ? Dramul de nebunie eu zic ca il am . :lol:

 

Nu cred,eu am fost cu crossul meu si a fost destul de dificil si este o mare diferenta intre GS 250 si modelul tau ;) dar incercarea moarte n-are! :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred,eu am fost cu crossul meu si a fost destul de dificil si este o mare diferenta intre GS 250 si modelul tau :lol: dar incercarea moarte n-are! ;)

:wave:

da, crossul il mai ridic, il mai scoti din noroi/zapada singurel

 

altceva mai " greu " nu prea

 

oricum ar fi, nu e prea fun acum , doar poate ca si palmares dar sa ajungi ud si inamolit nu cred ca e o tinta in sine

drumul ala e frumos de " gustat" nu de alergat pe el

 

parerea mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred,eu am fost cu crossul meu si a fost destul de dificil si este o mare diferenta intre GS 250 si modelul tau ;) dar incercarea moarte n-are! :wave:

Bine mai "sten" alias : "rock46hunt" / "avenger" / "gruparea de gherila" / "carabulea" / ....... ,poate pui si tu o poza cu crossul tau pe Transalpina sa te vedem cat de mare ai nasul ,intre timp eu am sa incerc totusi sa trec cu vaca mea ,om vedea ce-o iesi . :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine mai "sten" alias : "rock46hunt" / "avenger" / "gruparea de gherila" / "carabulea" / ....... ,poate pui si tu o poza cu crossul tau pe Transalpina sa te vedem cat de mare ai nasul ,intre timp eu am sa incerc totusi sa trec cu vaca mea ,om vedea ce-o iesi . :wave:

 

Sigur te adresezi cui trebuie?

Fotografiile mele le ofer doar contra cost!Daca esti dispus sa platesti,ti le ofer. :lol:

Ai grija de vaca ta ca sunt multi boi prin zona! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...