Sari la conținut

Accident 18.05.2010 Intersectie Doamna Ghica - Sos. Fabrica de Glucoza


bogdan192
 Share

Postări Recomandate

Motor: TL 13 NNJ, carenat. Avariat usor pe partea dreapta. Politia deja la locul accidentului dirijand circulatia spre dreapta.

Motociclist: deja plecat. Erau deja cativa baieti acolo (dintre care si un scuter parcat pe stanga) care discutau de zor.

 

Daca are cineva mai multe detalii, please contribute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 68
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Motor Kawasazi Ninja 250R verde condus de o fata dinspre directia D-na Ghica pe Sos Petricani spre Pipera. Un Logan argintiu cu numar de Ilfov a iesit de pe o straduta laterala si a vrut sa faca stanga. Fata s-a lovit de el. Eram in tramvai, si am ajuns la cateva minute dupa ce s-a intamplat. Din pacate, loganistul era cel cu gura mare, ca ba ca avea viteza, ba ca a crezut ca-l lasa sa iasa, ba ca trebuia sa opreasca la trecere etc. Fata, la insistentele celor prezenti, a plecat cu SMURD-ul la spital, si intre timp si loganistului i s-a facut rau, inima & shit.

 

1) Este un acicdent care se intampla, viteza se pare ca a fost destul de mica, motocicleta scapand cu avarii minore, dar costisitoare.

2) Echipamentul de protectie sper sa-si fi facut datoria, fata zicea ca s-a infipt cu capul in masina (avea un Shark, geaca, manusi, genunchere) - era prea speriata sa zica ce o doare.

3) Erau mai multi scuteristi opriti la accident decat motociclisti. Cand am ajuns eu era deja un baiat un cu F650Dakar care a dat sfaturi importante si vreo 2 scuteristi. A mai oprit un baiat cu un RR, nu a putut fi de folos cu nimic si a plecat. In schimb au mai trecut niste baieti, culmea, nu pe vitezane, care nici macar n-au salutat. In cazurile asta, chair daca nu ti se cere ajutorul, poti opri, poate e nevoie de un numar de telefon, o platoforma, o cunostinta cu un service, ajutor pentru politie sa noteze daunele motocicletei etc. In primul rand, in asemenea cazuri, victima e intotdeauna in stare de soc, daca nu e nimeni alalturi care sa indume si sa dea telefone, nu prea e bine.

 

Felicitari celor care si-au sacrificat o ora din programul de munca pentru a da o mana de ajutor, iar celor care cred ca lor nu li se poate intampla asa ceva le doresc din tot sufletul sa... n-aiba niciodata parte de evenimente similare cu asta!

 

Asfalt uscat si ochii cat cepele, ca nu e de bine.

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai de mine... iar intersectia aia nenorocita. Nu trec doua-trei saptamani si iar accident. Zilnic cand trec pe acolo ma rog in gand sa nu-i treaca vreunuia prin cap sa se bage aiurea si sa ma oblige sa fac tsukahara. E mare nevoie de un semafor acolo.

 

multa sanatate fetei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate Madalinei atunci. Mare rahat pe Doamna Ghica de dimineata si seara, toata lumea pleaca sau se intoarce de la munca. Daca are nevoie sa-si lase motorul undeva pana rezolva totul, parcarea firmei unde lucrez e dincolo de calea ferata (cladirea Global Finance) pazita si la subsol. Cred ca pot rezolva sa ramana acolo cateva zile.

Editat de bogdan192
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E mare nevoie de un semafor acolo.
Hai sa ne rugam la zei. :peace:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Awh shit! CRED ca e o colega de facultate! :peace: (Fete cu Kawasaki ninja verde 250 si casca Shark in Bucuresti nu stiu cate sunt) . Stie cineva ceva mai precis de starea ei (n-am cum sa o contactez)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit acum cu Madalina la telefon si este in regula. Are cateva vanatai insa nimic serios. Echipamentul si condusul preventiv si-au spus cuvantul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lt., a plecat la Spital cu Smurdul pentru investigatii. Mi se pare ca la Sf. Pantelimon au dus-o. La prima vedere n-avea nimic, decat sperieturi, dar era prea socata ca sa-si dea seama daca o doare sau nu ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut si eu pe acolo in jur de 9.35 din pacate nu am putut opri, eram in timpul serviciului, presat de timp. Politia si cativa motociclisti/scuteristi erau deja acolo.

Ma intalneam deseori cu Madalina in drumul spre casa de la serviciu, era cu mamaliga pe numar, mergea foarte incet si cu mare precautie printre masini, nici vorba sa fi avut viteza sau sa fi fost neatenta.

Destula plasticaraie ramasa in urma accidentului, o sa coste ceva bani reparatiile dar bine ca e doar plastic si nu sange.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca imi aduc corect aminte, inainte de int. cu b.dul Dimitrie Pompei, oricum inainte de calea ferata. Pe google maps se vede Soseaua Fabrica de Glucoza.

Editat de bogdan192
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E o singura problema in topic.... Dna. Ghica nu se intalneste niciodata cu Fabrica de Glucoza... pana la urma unde s-a intamplat accidentul??

Daca tragi o linie imaginara in prelungirea lu'd-na Ghica pe petricani in sus, or sa se intilneasca. Zicea mai jos ca fata venea PE PETRICANI din directia d-na Ghica.

Mesaj completat

post-5582-1274179685_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt ok,acum sunt acasa,am mana dreapta in ghips,nu e rupta doar o contuzie...

locul..pe petricani,dupa benzinaria lukoil,spre pipera...e o trecere de pietoni in curba.intr-un timp era o gura de canal descoperita de prima banda...eu merg doar pe a2a,unde inainte parca inainte de trecere (mama ma'sii ca nu-mi mai dau seama) e o alta gura cu asfaltul busit...stiu de ea,trec zilnic pe acolo ca lucrez in pipera...si mereu incetinesc ca sa pot sa o ocolesc,mereu mi-e teama de acel loc.nu merg cu viteza ,sunt exagerat de atenta la ce e in jur....

echipamentul....e ok,casca e putin zgariata,viziera busita,sistemu de prindere,geaca,genuncherele n-au decat urme de praf,geaca textil nu e nici macar harsaita....daca aveam viteza cred ca nu arata asa ...

si politia zicea ca eu nu am nici o vina)....asta a intors de pe prima banda,era pozitionat de-a lungul benzii 1...exact dupa trecere e o straduta la dreapta in panta...el intra cu rotile in panta...incepe sa derapeze, mie imi pare ca se uita in dreapta,nu spre mine....apoi pare ca sta pe loc....si o tasneste in fatza mea,ma vede si franeaza...am intrat in portiera din spate si stiu ca am zburat,inecercand sa ajung pe spate pe rucsac....nu mai stiu a fost prea repede

iar motorisca....imi bag...sa nu zic ce....nici nu am putut sa ma mai uit la ea.e dusa undeva ok....

le multumesc celor care au fost acolo....

offf si ma simteam asa de mandra ca nu s-a intamplat niciodata sa cad,nici de pe loc,nici la scoala...desi nu mnersesem inaninte cu bicla

iar acu stau pe bara....dar e averea mea la care tin enorm de mult....imi venea sa-l bat pe ala,dar na...nu se merita

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum e clar, accidentul NU a fost la intersectia cu Fabrica de Glucoza ci pe Petricani in dreptul stradutei pe care, hm, tot Petricani scrie (pe harta lui ser79ban).

Dupa descrierea ta, loganistul a intors pe dubla continua in dreptul unei treceri de pietoni si fara sa se asigure. Merita o casca-n bot.

 

refacere grabnica

Editat de neaorin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E o singura problema in topic.... Dna. Ghica nu se intalneste niciodata cu Fabrica de Glucoza... pana la urma unde s-a intamplat accidentul??

 

S-a intamplat fix in dreptul statiei de tramvai "Strandul Tei" pe Petricani.

 

sunt ok,acum sunt acasa,am mana dreapta in ghips,nu e rupta doar o contuzie........

 

Bine ca te-ai ales doar cu atat, de obicei astea se lasa mult mai rau.

Am inteles de la prietenul tau ca ai CASCO la motor, asa ca succes la reparatii si data viitoare and te mai urci pe motor, adu-ti aminte ca faci din nou asta datorita vitezei mici si a echipamentului.

 

PS: ia-ti niste Ketonal Gel si unge-te toata, maine o sa te trezesti intepenita!

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS: ia-ti niste Ketonal Gel si unge-te toata, ALTFEL maine o sa te trezesti intepenita!

Sa nu se inteleaga ca de la Ketonal se va trezi intepenita :peace:

 

 

refacere rapida Madalina

Editat de ser79ban
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In fiecare dimineata si seara trec pe acolo... deh stand in ototpeni fac drumul asta si de 2-3 ori pe zi. ce se intampla pe strada aia cand se duce si cand se intoarce lumea de la servici e de nedescris... de multe ori cand pleaca oamenii de la serv si vin spre colentina nu va zic ca o iau si pe contrasens si nu de cateva ori mi-a fost mirarea sa dau nas in nas cu ei...acolo ar trebui sa stea politia pt ca nu se mai poate.e un haos ce se intampla. oricum...madalina sa te insanatosesti repede...noroc ca ai casco la mobra ca in principal sanatatea conteaza...fierul se repara. Asfalt uscat la toti si fiti cu ochii in 8 ca in 4 e deja prea putin la cum se circula la noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...