Sari la conținut

Tatuaje


sacal
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 645
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Da, dar...de ce?

Exista o crema, se numeste Deep Numb.

 

Facut acum 2 zile pe incheietura mainii, pe interior. Eu pe stanga, prietena pe dreapta.

Initial l-am vrut negru, simplu, dar pe parcurs ne-am gandit (Moshu de fapt) ca merge cu putin rosu... si dupa aceea cu putin alb, pt contrast.

post-69984-0-69670200-1404448696_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci ia-ti crema asta sau intreaba tatuatorul daca are el... prietenei mele i-a dat cu ea acum 2 zile, pt ca e panicata de durere si ace (culmea, a vrut tatuaj). Ea a simtit doar o senzatie de zgarietura aproape de incheietura, in nici un caz durerea clasica. In partea de sus a zis ca o gadila... :))

A stat cam o ora cu crema pe mana, infasurata zona cu folie. I-a mai dat si cu un spray, dar nu stiu exact cu ce.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu orice crema ti-ai da, sa stii ca nu-si face efectul decat vreo 2 ore.

Nu-ti lua crema dupa ureche ca-ti poate afecta pielea, cel mai bine intreaba "mesterul" ce-ti recomanda. :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai asta nu e "dupa ureche", e crema pt tatuaje.

 

Pt vindecare, de data asta am luat de la salon crema Sorry Mom si e mult mai buna decat Bepanthenul. Pana acum tatuajul se prezinta muuult mai bine decat cel precedent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua.

 

Faceti treaba buna, va tot urmaresc.

 

In toamna ne vedem sigur :D

 

Am o intrebare, pot veni din timp eventual, eu am deja un tatto, vreau sa il pastrez dar sa continui pe langa, plus ca stiu ce vreau, ma intereseaza sa il legam de celalalt, sa aiba o continuitate.

 

Multumesc.

 

Latest work

mai multe pe www.hasha-tattoo.ro sau pe pagina de facebook hasha tattoo

sper ca va plac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai asta nu e "dupa ureche", e crema pt tatuaje.

 

Pt vindecare, de data asta am luat de la salon crema Sorry Mom si e mult mai buna decat Bepanthenul. Pana acum tatuajul se prezinta muuult mai bine decat cel precedent.

 

Geo care bre e crema asta ? Sunt interesat si eu :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De anestezie :D

» Post actualizat in 05 Jul 2014 14:03

Got it :D

 

Deep Numb, gasesti pe tatuat.ro. Sau intrebi artistul care-ti face daca are. La Next Level aveau ei (+inca 1-2 care nu stiu ce sunt), nu a mai trebuit sa cumparam.

 

Pt cine isi mai face tatuaje, le recomand cu caldura sa dea banii pe o crema Sorry Mom, e diferenta enorma intre asta si ce e in farmacii. Tatuajele noastre nu au facut nici pana acum coaja, nici nu cred ca o sa faca, si arata f bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu iti vor face coji nici cu bepanthen daca le ungi corespunzator si mentii tatuajul umed pana la vindecare. Nu stiu cat de buna e crema Sorry mom ( din ce stiu eu, este vb de crema pe care o dau artistii dupa terminarea lucrarii ) , dar nu cred ca este asa mare diferenta ( enorma dupa cum spui )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crezi ce vrei, eu spun ce vad, dupa ce am avut unul dat cu Bepanthen si asta de acum e dat cu Sorry Mom. Ambele tatuaje ale mele au fost facute de acelasi artist cu aceleasi vopseluri.

Pe tub scrie "regeneration & skin protection", iar Sorry Mom este un brand, nu au o singura crema. Stiu ca au si creme de intretinere si probabil si altele... asta de care vorbesc eu e pt vindecare.

E cam greu sa mentii tatuajul umed in timpul noptii. Il ungi seara si pana dimineata e dusa crema. Sunt sigur ca nu se trezeste nimeni la 4 ore sa unga tatuajul, deci ceva coji tot face.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crezi ce vrei, eu spun ce vad, dupa ce am avut unul dat cu Bepanthen si asta de acum e dat cu Sorry Mom. Ambele tatuaje ale mele au fost facute de acelasi artist cu aceleasi vopseluri.

Pe tub scrie "regeneration & skin protection", iar Sorry Mom este un brand, nu au o singura crema. Stiu ca au si creme de intretinere si probabil si altele... asta de care vorbesc eu e pt vindecare.

E cam greu sa mentii tatuajul umed in timpul noptii. Il ungi seara si pana dimineata e dusa crema. Sunt sigur ca nu se trezeste nimeni la 4 ore sa unga tatuajul, deci ceva coji tot face.

Daca seara il dai cu crema si dupa pui o folie peste, fii sigur ca il mentii "umed"

» Post actualizat in 07 Jul 2014 10:56

A folosit cineva hustle butter pentru vindecare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un tatuaj uns bine , la intervale regulate de timp , nu are voie sa se usuce . Desigur , conteaza si cum este batut tatuajul . Daca fiecare intepatura se face pana intra in piele acul cu tot cu aparat , atunci nu ai cum sa eviti cojirea . Eu am avut unul singur la care am avut astfel de probleme , dar fiind pe spate imi era deosebit de greu sa-l dau cu crema . In plus , am tot interesul sa-l pastrez uns deoarece creierul meu are o problema cu cojile si imi trimite degetele sa le dea jos . Cand termin lucrarea , vin si eu cu poze , dar momentan mai am de acoperit ceva locuri pe la incheietura si cot .


» Post actualizat in 07 Jul 2014 11:18

Fiecare artist are varianta lui . Eu unul am tinut folia cateva ore dupa tatuare , dupa care liber si bine uns . Este adevarat , ai toate sansele sa faci varza lenjeria de pat , dar aia se poate spala .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...