Sari la conținut

Torque-sportster


SnapShot
 Share

Postări Recomandate

Se numeste Wakan si provine de la compania franceza cu acelasi nume.

Motorul este un V2 de 1640 cmc produs de firma americana S&S.

 

Caracteristici tehnice:

 

Putere: 115 cp @ 6250 rpm;

Cuplu: 115 lb.ft (15,87 kg.m) @ 4250 rpm;

Rezervor: 13 litri;

M.P.: 177 kg.

 

Poze:

 

post-6741-1152619316_thumb.jpg post-6741-1152619340_thumb.jpg post-6741-1152619385_thumb.jpg post-6741-1152619408_thumb.jpg post-6741-1152619433_thumb.jpg

 

 

Linkuri:

 

http://news.motorbiker.org/blogs.nsf/dx/07...02608MWEBWE.htm (overview)

http://www.engmore.com/home.html (pagina oficiala provizorie)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumos ca design...

dar pe cine auziti voi sa se duca in magazin sa ceara un televizor galben!?!?

De ce are 2 tobe pe aceeasi evacuare!?!?!?

:disappointed:

parerea mea .... design oarecum reusit (poate sa prinda).... dar... per total cred ca este un eshec! Performantele sunt modeste pentru prezent!

Editat de ranga
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta-i unul din comentariile articolului. Franta, desi are o comunitate moto puternica, are doar doua (acum trei) firme autohtone moto (si Peugeot, care face scutere): Voxan si Scorpa (si acum Wakan, care este fondata de cel care a fondat si Scorpa).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta-i unul din comentariile articolului. Franta, desi are o comunitate moto puternica, are doar doua (acum trei) firme autohtone moto (si Peugeot, care face scutere): Voxan si Scorpa (si acum Wakan, care este fondata de cel care a fondat si Scorpa).

n-am citit articolul.da wakan astia snt o firma ce produc motociclete in serie mare?eu credeam ca asta e un show bike ceva,chiar au de gand sa o produca in serie?e prima oara cand aud de ei.da, in franta e o comunitate moto destul de mare.la fel si in spania.chiar,spania are ceva producatori moto?ca in europa singurii care misca sunt italienii si nemtii.daca va ganditi bine maj motocicletelor moderne sunt produse in 4 tari:japonia,sua,italia,si in mai mica masura germania.opa..sunt 3 .shiit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si-au batut joc de V2u' ala. Parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

:smoke: Gusturile natural ca nu se discuta! Eu zic ca are un design reusit, minimalist, redus al esentza! Iar daca Alan Cathcart zice ca merge fain...fiti siguri c-asa si e!!! Pretzul (inca necomunicat) o sa faca insa in mod sigur si din Wakan un simplu vis - chiar pentru baietii din Vest... Doar motorul S&S singur costa o mica avere. :laugh:

 

Toate bune :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...