Sari la conținut

Fz6 S/N


Urs_meloman
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

-Eu am demontat suportul de Topcase toamna trecuta, ca nu-mi incapea prelata cea groasa peste motor.. suportul se prinde de manerele pasagerului, iar intre manerele pasagerului si suportul de topcase, se afla o folie lipita, ca sa nu zgarie manerele..

-Ce as putea sa pun in locul foliei lipite pe manere ?Eu ma gandeam sa pun niste folie stretch si s-o fixez cu niste scoci..dupa care prind suportul de topcase peste..

 

P.S. Vineri a facut si eu vreo 15 km, foarte frumos afara si nu am simtit frigul..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sonyy : PUIG si iti recomand si http://www.ebay.com/itm/Puig-Pro-Frame-Sliders-Yamaha-FZ6R-FZ6-R-2010-2012-/390544842043?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&vxp=mtr&hash=item5aee495d3b

Puig am eu pe motor si e super frumos ,look agresiv calitate buna ,adica nu se vad urme de pietricele nu nimic .

mai exact pe aceasta il am : http://www.motorcycle-exhausts.co.uk/PUIG_Belly_Pan_YAMAHA_FZ6__FZ6_Fazer__S2_0710--product--5479.html

Editat de MAILM4N
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si l-ai cumparat dupa ebay sau de la ei dupa site?imi place cum arata cel de la puig,dar park pare cam mititel,cel de la ermax ce parere ai?

Editat de sonyy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ suzu : e posibil, sunt incepator si nu stiu sa interpretez inca sunetele care ies din motor :) voi merge pentru linistea mea la mecanic week viitor si revin cu post :) tks

poti sa treci si pe la mine pt un termen de comparatie,am 2 in curte la fel cu a ta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sonyy : PUIG si iti recomand si http://www.ebay.com/itm/Puig-Pro-Frame-Sliders-Yamaha-FZ6R-FZ6-R-2010-2012-/390544842043?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&vxp=mtr&hash=item5aee495d3b

Puig am eu pe motor si e super frumos ,look agresiv calitate buna ,adica nu se vad urme de pietricele nu nimic .

mai exact pe aceasta il am : http://www.motorcycle-exhausts.co.uk/PUIG_Belly_Pan_YAMAHA_FZ6__FZ6_Fazer__S2_0710--product--5479.html

Aveti mare grija ca, dupa cum vad eu, in primul link este un produs pentru FZ6R, ceea ce e total diferit de FZ6S sau S2 (produsul din al 2-lea link este pentru S2). FZ6R este modelul pentru USA , adica un XJ6 complet carenat. Mare atentie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati iesit careva la plimbare pana acum ?

Saptamana trecuta am facut o tura scurta, iar azi am venit cu el acasa..daca maine dimineata nu-mi este frig, continui sa merg zilnic cu el, daca nu..astept aprilie sau mai, oricum mai am asigurare vreo 15 zile..

post-56201-0-41060900-1362503071_thumb.jpg

Trebuie sa ma pregatesc si pentru inmatriculare:

-schimbat xenon cu cu bec normal

-schimbat cauciuc spate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am intalnit un Fazer prin oras, avea niste tobe Arrow parca si faceau un zgomot destul de distractiv - sportiv la unele turatii si distante, de scuter in alte turatii si distante. Am mers vreo 2 km in aceeasi directie, o parte in spatele lui, la un moment dat l-am depasit, apoi in fata lui (pe benzi diferite) si sunetul era destul de comic uneori, iar tobele pareau extrem de scurte, gen scuter.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era un Fazer negru cu parbrizul negru, nu mai tin minte numarul dar era de Bucuresti.

 

Eu circul prin oras doar spre birou si inapoi la ore imprevizibile, oricand intre 8 dimineata si 2 noaptea. In rest nu ies niciodata cu motocicleta prin cartier, nu am la ce - ori plec din Bucuresti (direct pe centura, ca e aproape), ori ies cu bicicleta. Chiar dau ture cu bicicleta prin cartier cateodata, cate 15 km pana la Razoare si inapoi sau peste 20 in Herastrau. Cu moto in oras nu are nici un farmec, prefer Bolboci sau Adamclisi sau Transalpina (evit Transfagaraseanul din cauza ca urasc bucata de la Vidraru la Capra, e asfaltul prost).

 

Apropo, daca reusesc sa rezolv cu concediul plec la Capul Nord pe Fazer. Trebuie sa verific ce bagaje pot sa pun pe el, am topcase de 46L dar un model extrem de fragil (asa mi se pare) si nu am genti laterale. La prima tura pe Transalpina trebuie neaparat sa il sun pe Shepard, ii sunt dator cu tura aia, dar in rest ies cu un coleg de birou sau singur. Mai ieseam cu 2 forumisti pe vremuri, dar nu s-a mai intamplat de ceva vreme, unul s-a si mutat din Bucuresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

-Pai nici eu nu ma omor cu plimbatul prin bucuresti..dar acum este la inceput de sezon si majoritatea suntem destul de entuziasmati...vara trecuta am folosit bicicleta, 3 iesiri pe saptamana, minim cate 30km fiecare..iar din cauza asta am slabit 8 kg, fara sa vreau..

-Un loc in care mi-as dori sa ma plimb cu motocicleta, este peninsula scandinava..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa sa faci, dar sa ma suni mai inainte cu o saptamana-doua, sa fiu liber in week-endul ala. Bandite, e valabil si pentru tine, daca treci in "sus" dai de stire.

... La prima tura pe Transalpina trebuie neaparat sa il sun pe Shepard, ii sunt dator cu tura aia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca te plimbi prea mult in oras,tio cam cauti cu lumanarea,mai bine bagi ceva mai scurt,un oltenita,giurgiu,belciugatele etc... si e mai frumos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca imi rezolv mobra sapt viitoare ma bag si eu pentru duminica,nare nimic plimbare scurta,dar frumoasa sa fie :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am bagat vineri o tura pana la Szeged(Ungaria) din Arad, 250 km dus intors...Foarte frumoasa vremea, drumul la fel. Cat am stat vreo 30 de min pe terasa la Burger King pe o artera principala din Szeged am vazut ogramada de motociclisti spre deosebire de Arad, si alte orase ale tarii noastre ---> Motociclisti de terase care ies doar vara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spunetimi si mie ce culoare trb sa fie antigelul sau ce tip pentru fazer 2005,iam cumparat rosu si in cartea tehnica nu scrie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu conteaza culoarea, antigelul pentru motoarele de aluminiu este incolor, se baga colorant rosu, galben sau verde ca sa poti sa vezi nivelul in rezervor fara sa bagi degetul (am avut pe CB antigel incolor, era o tragedie :)).

Editat de AdrianB1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da corect,bai ce facem,ca vin iar zapezile ,asa zic astia la meteo,si eu abea iam facut revizia si vroiam sa ies :-L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...