Sari la conținut

Fz6 S/N


Urs_meloman
 Share

Postări Recomandate

Desi am buzunarul trist dupa interventia totala la motor (nu stiu cati km reali avea dar pe bord arata 25000km), pot spune ca a mea e cea mai juna. Are acum 1200km si oarecum iesita din rodaj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

La asta pe care o am stiu sigur ca e kilometrajul real si nu pare ca ar avea nevoie de ceva. De aici si curiozitatea vis a vis de cam cati km au ale voastre si daca au cerut ceva semnificativ pana acum. A mea inafara de revizii si un cablu de ambreiaj (care nu stiu daca a fost schimbat de nevoie sau de placere) nu-mi amintesc sa fi cerut altceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sonny Inca o data sry . Dar pana nu capat si eu ceva experienta nu ma duc la intalniri . Abea am o experienta de 600 km :)

 

Razvan . A mea are 56 k + si nu are nevoie de nici o investitie . In cel mai rau caz o sa ii trebiasca distributia .

 

FZ6 este o motocicleta rezistenta si cred ca proprietarii au o mare contributie . Spre deosebire de vitezane (r6) in cazul carora proprietarii in general le foreaza in turatii mari , cred ca proprietarii de fz6 sunt ceva mai blanzi cu motoarele. Parerea mea . Aia mai zvapaiati isi cumpara carenate si trag de ele in treptele 1 si 2 , pana le bulesc cutia de viteze

Editat de Ivanica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine isi ia fazer in genereal o ia pentru plimbari zic eu,acolo ai mult mai multa grija de ea decat in oras,posibil sa trec pe la ora 22:00 in victoriei sa salut niste prieteni acolo,poate stau si la o barfa,daca aveti drum nu ezitazi sa opriti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi cum curatati intre parbriz si bord la Fazere? Se pune praf, am bagat azi spuma activa + jet dar nu incape nimic sa sterg, cel putin pe lateral. Probabil dupa ce se va usca tot ca naiba o sa arate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, la un mers normal, fara forja,la ce turatii tineti de obicei mobrele? Exista ceva recomandat, sau asa, la bunul simt? Observ la a mea, ca se simte bine pe la 4-5 mii, dar o am de putin timp si de aceea va cer pareri voua, celor mai vechi proprietari. Multam !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe autostrada sta f bn la 7000-7500,chiar si mai mult,e motor 4L ii place in ture cat mai mari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In oras in genreal 4-5 k ture cu treapta 4 mai mult , odata la 3 min mai scap un 7-8 k in oras :))


» Post actualizat in 05 Jul 2016 17:41

Ce parere aveti despre farul FZ6 , si vizibilitatea pe care o ofera ? Eu nu vad absolut nimic noaptea !! A mai considerat careva ca ar fi necesar un proiector ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multe moto au probleme cu asta...exceptie fac moto pur sange touring ,enduro-touring....nu mergi asa mult noaptea incat sa se complice sa faca ceva mai bun..zic si eu

Editat de sonyy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine nu m-a deranjat asa tare lumina de la fazer noaptea. Ce-i drept, am mers mai ceva incet ca de obicei si indiferent de conjunctura, la nevoie, am folosit faza lunga. Probabil nu m-a deranjat asa tare si pentru ca la masina farurile au o varsta si mi se par exceptional de chioare.. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aplicati "throttle blip" ?

Stiu ca se foloseste la 2 pistoane, in general, fz6-le avand 4. Dar, totusi... hmm?

Editat de SicĂŁ37
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As avea nevoie de ajutorul vostru in legatura cu urmatoarea problema:

 

Am întâmpinat de câteva ori, mai exact de vreo 3 4 ori, în cei puțin peste 5000km pe care i-am facut cu fazeru sezonul ăsta următoarea problema: La acțiunea frână de motor un pic mai violenta, dar nu ceva ieșit din comun, din treapta superioara la 6000 6000 si putin cobor o treapta mai jos, îi taie motoru. Nu pica din ture, nu tremura, nu nimic, doar îi taie motoru.

 

Am experimentat această problemă de 2 sau 3 ori în pantă, iar o data pe drum drept.

 

Ati patit asa ceva? Aveți idee care ar fi cauza?

 

Mulțumesc anticipat!

 

P.S. Astăzi de exemplu i-a tăiat motoru la a doua inferioara. Prima treapta în jos a fost ok, la a doua l-a omorât.

Editat de razvan.dumitrescu10
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S2 e și la mine. Stiu sigur ca au fost schimbate bujiile o data, dar nu mai tin minte cand, sa ma uit in cartea service sa văd.

 

Când eram în panta și am mai pățit eram pe coborâre de la Piatra Arsa spre cabana Dichiu.

Editat de razvan.dumitrescu10
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...