Sari la conținut

Fz6 S/N


Urs_meloman
 Share

Postări Recomandate

Am inteles ca undeva intre 800 si 1500 lei . E interesant sistemul si clar superior dar pretul e cam mare

 

https://poze.moto-gear.ro/120/999072.jpg


» Post actualizat in 18 Jun 2016 13:24

Cred că am gasit ceva mai ieftin . O parghie care se pune pe cablul de ambreiaj

Editat de Ivanica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Lamuriti si la mine un lucru,deci foaia spate are 46 de dinti la lant corect? pinionul de atac cat are? 16 ? nu gasesc in manual iar pe net sunt tot felul de numere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intreb pentru ca acum aprox 2 ani cand am schimbat kitul de lant,mecanicul mi-a zis ca pinionul de atack are un dinte in minus fata de cel care il avea motocicleta montat,posibil sa il fi schimbat fostul proprietar cu unul cu mai multi dinti,gen 17? sau ca kitul sa fi venit cu un dinte in minus?adica 15 ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

46/16 si 118 zale. asta e configuratia standard. Am vazut ca sunt disponibile pinioane cu 15, 16 si 17 dinti, foi de la 42 la 48 dinti. Acu' depinde ce vrei sa faci, daca inventezi apa calda sau pui ce a calculat fabricantul. Daca vrei iti pot livra aproape orice combinatie :D

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intreb pentru ca acum aprox 2 ani cand am schimbat kitul de lant,mecanicul mi-a zis ca pinionul de atack are un dinte in minus fata de cel care il avea motocicleta montat,posibil sa il fi schimbat fostul proprietar cu unul cu mai multi dinti,gen 17? sau ca kitul sa fi venit cu un dinte in minus?adica 15 ?

Cam cati km te-a tinut un kit de lant, de curiozitate? ...in doi ani eu nu cred ca as putea sa dau gata un kit.

Editat de tene_razvan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

depinde la ce pret imi poti livra,treaba e in felul urmator,de cand am schimbat kitul de lant,care cica ar fi dar e sigur cu un dinte in minus la pinionul de atack,motorul are mai mult cuplu,dar vibreaza mai mult si evident se simte ca sta motorul mai turat,ca sunt mai multe turatii care si consuma putin mai mult,nesemnificativ,inainte era mai lin mai linistit,nu aveam demarajul de acum,sa fi fost pinion de 17 ? tare as vrea sa ma sui pe alt fazer sa vad cum merge,daca e la fel sau nu....

 

Fostul kit de lant cred ca l-am schimbat undeva pe la 40 000,asta care il am nu imi dau seama exact daca l-am uzat mult,eu l-am curatat si uns la aproape fiecare 600-700 km.


» Post actualizat in 24 Jun 2016 14:56

asta e kitul de lant care l-am montat in 2014

post-56511-0-57897500-1466780124_thumb.jpg

Editat de sonyy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am in posesie si este pentru vanzare un kit complet de ambreiaj hidraulic brembo ( pompa, levier, furtun si parghii) pentru yamaha fz6 2004-2010.

pret 150 euro

0765336589

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

depinde la ce pret imi poti livra,treaba e in felul urmator,de cand am schimbat kitul de lant,care cica ar fi dar e sigur cu un dinte in minus la pinionul de atack,motorul are mai mult cuplu,dar vibreaza mai mult si evident se simte ca sta motorul mai turat,ca sunt mai multe turatii care si consuma putin mai mult,nesemnificativ,inainte era mai lin mai linistit,nu aveam demarajul de acum,sa fi fost pinion de 17 ? tare as vrea sa ma sui pe alt fazer sa vad cum merge,daca e la fel sau nu....

 

Fostul kit de lant cred ca l-am schimbat undeva pe la 40 000,asta care il am nu imi dau seama exact daca l-am uzat mult,eu l-am curatat si uns la aproape fiecare 600-700 km.

» Post actualizat in 24 Jun 2016 14:56asta e kitul de lant care l-am montat in 2014

Pai voiam sa zic sa dai capacul jos si sa numeri dintii pinionului, dar ai poza, ce sa te mai sui pe alta mobra sa determini raportul cu popometrul?!?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda ai si tu dreptate,dar parca imi placea mai mult inainte,asa mai linistita,asa parca e mai agresiva,mai turbata,cat o costa sa schimb doar pinionul? oricum daca schimb ,schimb tot kitul si pe asta il mai putin sper eu inca 10 000 cel putin macar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

mda ai si tu dreptate,dar parca imi placea mai mult inainte,asa mai linistita,asa parca e mai agresiva,mai turbata,cat o costa sa schimb doar pinionul? oricum daca schimb ,schimb tot kitul si pe asta il mai putin sper eu inca 10 000 cel putin macar

Pinionul de atac este 100 de lei la remusmoto, da vezi ca si in configuratia pe care o ai acum, nu ar trebui sa vibreze. Vezi sa nu fie de la altceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de aia zic ca vroiam sa ma sui pe alt fazer sa pot face o comparatie,probabil fostul kit a fost cu 17/46/120 zale si parea mult mai calma motocicleta asa,careva dispus sa o punem de o intalnire de fazeristi zilele astea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut că sunt ceva fazăre prin zona asta . Sector 4 , berceni .

 

Daca vrei sa te uiti la ceva pe la ea sau sa compari , oricand , dar momentan , eu nu prea imi permit sa imprumut la nimeni motoreta . sry

Editat de Ivanica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu frate sa mi-o imprumuti,ziceam doar sa ne vedem mai multi la o vorba,iar de imprumutat nu mi-as permite asa ceva,poate doar intr-o parcare ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aprox 50 000,vineri seara ce ziceti sa ne vedem pe la un 20:30?? sa se duca aglomeratia,se mai lasa caldura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai nu stiu,propuneti,undeva in centru sau unde e mai liber,parcarea de la gh sincai vis-a-vis liceu e ok? rond 23 august?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

blah,o ardeti trist,nu mai facem nici o intalnire,nu am facut nici o interventie la ea pana acum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...