Sari la conținut

Fz6 S/N


Urs_meloman
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

confirm si eu consumul lui bandit,app baieti,fazerul are bateria sub rezervor corect?

corect! desfaci doua surubele care prinde rezervorul in fata si-l slabesti pe cel care il prinde in spate langa sa. Apoi il rabatezi spre inapoi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e chiar asa,e modelul 2005,nu s2u!!,trebuie dat ditamai plasticele jos,nu e ca la s2 in care desfaci doar doua plastice mici si dupa la rezervor si voila!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dc te contrazici aiurea..??? ai vazut ca sa vb??..cred ca nu din moment ce intrebi!! taci din gura aia..am pus alarma de curand si am vazut ce si cum..2 min nureaza sa dai rezervorul peste cap..sa ai o sfoara ceva sa al legi de sus sa lucrezi usor sau un prost sa ti-l tina..bafta 'cunoscatorule'

 

nu e chiar asa,e modelul 2005,nu s2u!!,trebuie dat ditamai plasticele jos,nu e ca la s2 in care desfaci doar doua plastice mici si dupa la rezervor si voila!!

ditamai plastice sunt de fapt ochelarii la faruri si tot odata semicarene..se dau jos ff usor..nu trebuie sa dai toata masca naibii si tu acum..
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dc te contrazici aiurea..??? ai vazut ca sa vb??..cred ca nu din moment ce intrebi!! taci din gura aia..

Si tu ce esti asa nervos si badaran, ai vreo problema? Dupa ce ca abia esti in stare sa legi 3 cuvinte din care sa se inteleaga ceva mai esti si cu coada pe sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dc te contrazici aiurea..??? ai vazut ca sa vb??..cred ca nu din moment ce intrebi!! taci din gura aia....bafta 'cunoscatorule'

 

Prietene, pana sa apari tu pe aici, ne cam respectam, ne vorbeam cat de cat frumos, combateam idei, nu oameni. Tu imi aduci aminte de Tugurlan in Poiana lui Iocan (daca ai luat cumva bacul, sigur stii despre ce e vorba). Daca nu stii, hai ca-ti spun eu: Tugurlan, un taran teleormanean care a trait cam in perioada interbelica, a inceput sa-si injure colegii de discutii pe un "forum" destul de primitiv, adica o adunare de prieteni in fata unei fierarii al unui anume Iocan. Atunci a intervenit Cocosila zicandu-i cam asa: "Tugurlane, daca-ti dau una, faci: ah! Du-te si injura si te bate la carciuma, nu aici!" Asa ca, frate, mai lasa-ne! Te urmaresc de cand ai inceput sa activezi pe forumul asta si arunci cu mizerie in oricine, fara discernamant. Te rugam sa-ti schimbi atitudinea daca mai vrei sa fii bagat in seama.

App: vezi ca "tot odata" se scrie legat, adica: totodata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dc te contrazici aiurea..??? ai vazut ca sa vb??..cred ca nu din moment ce intrebi!! taci din gura aia..am pus alarma de curand si am vazut ce si cum..2 min nureaza sa dai rezervorul peste cap..sa ai o sfoara ceva sa al legi de sus sa lucrezi usor sau un prost sa ti-l tina..bafta 'cunoscatorule'

 

ditamai plastice sunt de fapt ochelarii la faruri si tot odata semicarene..se dau jos ff usor..nu trebuie sa dai toata masca naibii si tu acum..

 

ma rog la alea ma refeream,dar nu am gasit cuvant corect sa ma exprim :)

 

ma rog la alea ma refeream,dar nu am gasit cuvant corect sa ma exprim :)

 

app surubelele alea(nu stiu daca se numesc asa) de le impingi si dupa ii mai bagi alt fel de surub in interior de se umfla,il pui acolo langa oglinzi la baza unde acopera membrana aia la baza oglinzii,cum se scot mai usor?

intreb pentru ca nu stiu,le-am scos pana la urma dar mai greu...

 

pun si o poza

post-56511-0-06596600-1353251405_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man, cel mai simplu iti iei manualul de pe net si te uiti exact unde si cum se desface si care-i ordindea :). Cu o trusa baala de scule, in 10 min cred ca n-ai ce face, si nu e o operatiune asa de dificila. Problemele or sa intervina daca motocicleta a fost trosnita si nu se mai alineaza alea pe acolo - te vei chinui un pic sa le pui la loc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca tot veni vorba de iernat si fazerul meu este de 3 saptamani la hibernare..De vina sunt eu, pentru ca nu suport frigul si nu mai simt placere cand il conduc..

i-am facut si o poza inainte sa pun prelata pe el..Asteptam luna martie sau aprilie, debinde de vreme :)

post-56201-0-08157000-1353343321_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aoleou, cum va puteti baga mobrele la iernat in mijlocul verii!!!!!! Glumeam, am bagat-o si eu la hibernare ieri, dar dupa ce am mai facut cativa km, asa de dor si de inima rea. Sa ne vedem sanatosi la primavara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu va luati Oxford FogCity sau cum pielea mea ii zice ca va luati teapa. Stratul antiaburire de pe viziera mea s-a dus fix la inceputul iernii asteia si am zis ca fac o treaba cu folia pixdii. In afara de smecleu pe interiorul vizierii n-a facut nimic. A rezistat vreo 2 zile dupa care interiorul vizierei mele se abureste aproape ca intainte. Bonus smecleul de la lipiciul ala siliconic de pe margini pe care o sa trebuiasca sa-l spal. Oricum nici cu pinlock n-o sa faceti treaba ca pe ceata asta viziera se naclaie pe exterior. Spending money so you wont have to.

Editat de bogdan192
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu care e problema la pinlock, dar pentru mine e ca descoperirea apei calde. Am mers azi si nu am avut absolut nici o problema, in jurul foliei era viziera opaca de la aburire, in zona foliei era perfect curat. Am mers ani de zile iarna cu viziera un pic deschisa (la CL-14 si AC-11 se putea), casca noua nu are nici o pozitiei utilizabila si fara pinlock era un chin la semafoare.

 

Aderenta cauciucurilor pe sosea e inca foarte buna, pe la pranz am forjat-o un pic ca sa ajung la o intalnire si nu am avut nici un fel de emotii. Acum pe seara o sa o iau spre casa mai incet, batraneste, 60 km/h.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

propun pentru primavara o plimbare asa mai multi sa iesim toti cu fazerele :D

-Pana la primavara mai e, ne vom intalni cand vor scoate ghioceii capul din pamant..Poate facem un drum scurt pana in bulgaria, halim ceva si ne intoarcem..

-Sper sa termin si eu cu inmatriculatul, pe la sfarsitul lui martie..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...