Sari la conținut

2007 Hd Models


Razzie
 Share

Postări Recomandate

Poze? Ceva?

 

 

pe site-ul Harley Davidson

 

 

daca nu shtii siteul, incearca cu :banana: :smoke: :laugh: :lol:

 

prezentarea e facuta in flash, asha ca tre un program pe care nu-l am ca sa extrag pozele

intra pe siteul lor shi o sa le vezi

 

 

sa fie sanatosi....

pt mine,modelele noi sunt ....prea noi.....hehehe

B.

 

prea noi ... la pretz!!! :-L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unii ar spune ca sunt Porsche. Altii ar spune ca sunt Honda. Ca intotdeauna, adevarul e pe undeva pe la mijloc.

 

Eu am citit ca au primit ajutor de la Porsche..

Iata un articol despre VRSCA de 2002: http://www.motorcycle.com/mo/mcharley/vrod.motml

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Povestea vine cam asa (din ce am citit eu): in 1983 Honda le-a cerut celor de la Porsche sa proiecteze un motor pentru VT1100C (prima serie - 1985). Aia l-au proiectat, l-au inmanat celor de la Honda, insa in final astialalti au considerat ca-i prea complex pentru planificarea costurilor avuta in vedere (si cand e vorba de planificare si costuri de productie japonezul se bate pentru fiecare yen economisit; plus ca ar fi intrat peste segmentul de piata al VF-ului). Asa ca au folosit un proiect mai simplut iar motorul Porsche a intrat la naftalina.

Fast forward to 2000, cand H-D cauta un motor potrivit pentru noua lor linie de power-cruisere. Intreaba in dreapta, intreaba in stanga, pana cand cei de la Honda isi aduc aminte de motorul pus la pastrare. Scot planurile din depozit, sterg pravu de pe ele si le inmaneaza celor de la H-D (chiar cred c-au iesit in profit cu ele, dat fiind ca au platit mai putin cand le-au cumparat de la germani).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa EVO,mie nu mi-a placut nimic de la Harley....

apai de V-rod nu mai zic.....dar HD au mai facut acest compromis si pe vremea cand colaborau cu Aermacchi....un mare cacao....acum,s-au dat si ei dupa cererea pietii....adica powercruiser....bleah.

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

'Ai mah, ca paraitorile alea erau phun. Daca nu ma insel, chiar au castigat ceva premii cu ele.

 

Desi nu-mi place decat linia Sportster de la ei, trebuie sa admit faptul ca H-D au facut mari progrese in ceea ce priveste calitatea. Trecute sunt zilele cand vedeai o mare balta de ulei/benzina (sau chiar amandoua, in 'premix' :banana:) sub fiecare motoreta H-D. Sau cand aveai constant scapari de compresie pe la imbinarea capacului chiulasei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

H-D au facut mari progrese in ceea ce priveste calitatea. Trecute sunt zilele cand vedeai o mare balta de ulei/benzina (sau chiar amandoua, in 'premix' :smoke: ) sub fiecare motoreta H-D. Sau cand aveai constant scapari de compresie pe la imbinarea capacului chiulasei.

nu pot sa te contrazic ca nu am harlau ca sa vorbesc chiar in cunostinta de cauza, dar este un forum si pentru astea si am citit p-acolo cu surprindere ca au destuuuuulee probleme in continuare. si ma refer la motocicletele cumparate de la magazin, nu vechituri date de toti peretii.

 

se pare ca platesti numele din greu la H-D. si totusi as vrea sa aflu pe pielea mea, e cel mai bun mod de a testa! :banana:

si nu prea cred ca toate vor iesi din fabrica la fel ca cele din poze!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Forumul dedicat unei anumite marci/unui anumit model e probabil cel mai prost loc de unde poti afla informatii legate de fiabilitatea respectivei marci/respectivului model. Pe acele forumuri lumea intra cand/daca are o problema, deci e normal ca topicurile despre 'bube' sa primeze.

 

Asta n-am zis-o eu, a zis-o un american.

 

Cat despre testarea pe pielea proprie, spot on :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noul VRSCDX Night Rod Special arata super tare (dupa mine).

 

intr-adevar, platesti mult pt. nume si pt. faptul ca are mult metal (in loc de plastic ca la japoneze).

 

cred ca cel mai misto ar fi sa inchiriezi un HD si sa-l testezi. numai ca, chiria e cca. $100/zi. poate totusi o sa ma incumet sa incerc unul 1-2 zile, mai pe la toamna, daca gasesc de inchiriat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motoretele din linku' ala sunt accidentate, sau au fost cumparate de avocati/dentisti/brokeri ce au vrut sa se dea jmekeri si au luat-o scurt.

corect, poserii kakacioshi cred ca is mai rotunzi pa harley-uri si le baga-n pomi ca mooie asta: http://www.youtube.com/watch?v=vOJqRqMDj6k&search=harley, de ce zic io ca cioroii n-au ce cauta pe motor

motociclistii adevaratzi is aici:

 

si totusi...kata...HD-rile au kiar asa de multe probleme...?

:cheers:

probleme pt cacacioshi, care nu au habar sa tzina o shurubelnitza in mana, orice marca de motociclete are probleme daca nu stii ce faci sau daca vrei sa o denigrezi, aia care in trusa de scule de pe motor isi pun celularul, deodarant si prezervative intotdeauna o sa aiba probleme, is pe motociclete de la 14 ani, si am harley de 3, NICIODATA nu am ramas in drum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu pot sa cred ce face ala pe E-Glide!!! nu e sanatos la cap... :cheers:

 

@SnapShot: despre asta vorbeam: http://www.hdforums.com/

 

nu cred ca cei de acolo intra pe forum doar daca au probleme, multi isi lauda motocicletele. si cred ca au de ce. ideea e ca nu esti scutit niciodata de surprize, gen "scoate fum albastru la 300 de mile", dupa care schimbi simeringurile de supapa in garantie... sigur, nu e valabil numai pentru HD

 

 

 

aia care in trusa de scule de pe motor isi pun celularul, deodarant si prezervative intotdeauna o sa aiba probleme, is pe motociclete de la 14 ani, si am harley de 3, NICIODATA nu am ramas in drum
intrutotul de acord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...