Sari la conținut

Dj-90-geo


Mavy
 Share

Postări Recomandate

Care stie un Cielo argintiu cu numarul DJ-90-GEO sa il "ajute" sa scape de o oglinda/un geam/o tabla.... ceva care sa simta :banana: ....

Ieri (duminica) a "agatat-o" pe kali pe sosea intre Sibiu si Brasov, dupa comuna Bradul, pe un pod, indicator "drum ingustat" semnalizat/semaforizat (se circula pe un singur sens). A lovit-o in oglinda (noroc ca era oglinda slabita ca altfel o arunca in sant :P ) si, dupa bunul obicei, a fugit :lol: . Am apucat sa ii luam numarul doar :-L . Poate e cineva vecin cu el si il iubeste :-L cat il iubim noi (al draq conservar)......

Care aduce o poza sifonata cu Cielo-ul are cateva beri de la prieteni :laugh: :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totusi... sa inteleg ca erati mai multi? De ce nu ati facut nimic atunci? Si chiar si daca era Kali singura... din moment ce nu a cazut... nu inteleg cum poate fugi cineva cu un Cielo de un GSX 600 F. :banana:

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O si vad pe Kaly alerghind pin nustu ce sat cu sabia in mina dupa ala ....revino pe pamint (bine ca nu a patit ceva)ca de sperietura banuiesc ca nu a scapat.De restul se ocupa altii care se vor intilnii cu omu ca nu intra masina aia in pamint.Io unul in locul aluia imi videam masina ,ca de patit o pateste fiecare pentru ce face.

FINA ....bine ca nu ai patit ceva ..dal dreacu de bou nu trece el asa nepedepsit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totusi... sa inteleg ca erati mai multi? De ce nu ati facut nimic atunci? Si chiar si daca era Kali singura... din moment ce nu a cazut... nu inteleg cum poate fugi cineva cu un Cielo de un GSX 600 F. :banana:

 

am mai incercat si eu urmariri de masini cu motocicleta si norocul meu ca m-am lasat; povestiti voi cum urmaresti un cielo de cioban si ce-i faci, tinand cont ca a mai dat o data peste tine fara sa-si puna probleme; va rog fara inspiratii din biker-boys si torque

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma refeream la urmariri gen torque si alte basme si nici ca il depasesti si tragi motoru de-a latu in fata lui. :banana: Doar ca suna penibil ca un Cielo fuge de un motor decent la drum intins dupa ce a facut ce a facut. No offence. Ma refeream la faptu ca te tii de el si nu te pierde. Poti sta la o distanta de siguranta si te tii dupa el. Poate ramane in pana de benzina, poate comite o greseala si iasa la iarba verde, poate intalnesti pe drum in echipaj de garcieni, le faci semn si atunci se schimba ecuatia. Ideea e sa nu scape asa usor si nestingherit dupa care sa o mai si vrajeasca seara la bere cu pretenii ca ce i-am tras-o azi la o motoretist/a. Macar daca il urmaresti si fuge merita doar pt faptul ca e caca.t la poponeata de frica (daca nu ar fi, nu ar fugi, right?). Ma rog. Nu inteleg atitudinea si nu cred in justitia divina, cel putin nu ma incalzeste cu nimic.

Hai noroc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da' accidentu l-ati declarat la Politie? Ca daca i-a zburat oglinda atunci e putin probabil sa n-aiba si ala ceva pe masina - o zgarietura cat de mica macar - si daca da, da de belea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hm, la o faza ca asta il urmaream pe nemernic pana ramaneam fara benzina daca era nevoie !!!

Il urmaream frumusel de la distanta ca oricum trebuia el sa parcheze pe undeva sau ramanea blocat in trafic sau la semafor si sa vezi atunci ce picior in oglinda isi lua !!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Macar daca il urmaresti si fuge merita doar pt faptul ca e caca.t la poponeata de frica (daca nu ar fi, nu ar fugi, right?).

 

A incercat sa ma dea jos cu masina un cioban care apoi mi-a ras in retrovizoare; dupa urmarirea recomandata de tine m-am trezit inconjurat de alti 2 ciobani de la alte stani, chemati de urgenta prin mobil (da, am vazut la tv, ciobanii in ziua de azi au si mobile); iar continuarea in care dau si eu telefoane si adun toti motociclistii tine tot de torque...

oamenii care dau peste tine si iti rad in fata au mintea odihnita si nu se grabesc la servici; la fel si toti prietenii lui care abia asteapta un telefon

 

 

Hm, la o faza ca asta il urmaream pe nemernic pana ramaneam fara benzina daca era nevoie !!!

Il urmaream frumusel de la distanta ca oricum trebuia el sa parcheze pe undeva sau ramanea blocat in trafic sau la semafor si sa vezi atunci ce picior in oglinda isi lua !!!!!

 

bun, peste tot pe forum se vorbeste asa: daca eram eu in locul lui faceam si dregeam... sunteti motociclisti, zilnic nu vi se da prioritate, vi se taie fata, din cand in cand apare cate unu citat mai sus care face lucrurile astea premeditat (in capu lui in gluma); de ce nu povestim povesti adevarate, ce ni se intampla zilnic, cum reactionam si cum rezolvam problema, fara daca eram ce faceam...

sau nu avem toti problemele astea? as vrea sa fie asa...

 

am dat si suturi in oglinda cu cineva pe spate; nu mai vreau sa repet...

or fi niste modalitati de a iesi bine din chestiile astea dar poate nu le vad eu...si nu vreau sa circul tot timpul cu motocicleta singur, echipat si pregatit psihic pentru batai in miscare; mai da-ti variante

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma refeream la faptu ca te tii de el si nu te pierde. Poti sta la o distanta de siguranta si te tii dupa el poate intalnesti pe drum in echipaj de garcieni, le faci semn si atunci se schimba ecuatia.
merge . testat. iar finalul se poate schimba dupa caz si "gravitatea faptei", in loc de echipaj se poate aplica corectia cu surubelnita a anvelopelor sau vopselei.

 

 

Corect , cel mai bine mergi pe burta te duci la politie si declari accidentul , iar daca fraierul nu vine in 48 ore ramane fara carnet....

 

:banana:

teoretic asa e. practica ne omoara...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Teoretic, este foarte simplu sa te iei dupa el. Practic, dupa niste kilometri buni in 40 grade, cu "harnasament" compley, de abia te misti (mai ceva ca robocop), renunti sa faci de Zorro. E un l@bagiu. Dar sa dea al cu cornite si codite sa ma vad cu el curand, ca nu-i este bine. Politia ma trimite inapoi in SB, sa declar acolo incidentul, cu Suza cu tot. Intre timp, mi s-a rupt cablul de ambreiaj. Ce fac? Cum ma duc in SB sa declar in 48 de ore? Cu ce? Cu trenul? Cum imi face constatarea la oglinda?

 

Poate altii sunt mai zmei, dar eu imi cunosc limitele. Nu sunt genul urmaririlor pe sosele. Da' sa dea dreaq sa te prind pe jos... Nu-s dusa la biserica decat prea tarziu :smoke:

 

 

Ideea este sa va feriti de animal si, daca puteti, sa-mi spuneti unde anume in Craiova ati vazut masina... :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea este sa va feriti de animal si, daca puteti, sa-mi spuneti unde anume in Craiova ati vazut masina... :lol:

 

 

 

No numa' stai calma Kali :laugh: ... in doo - trei saptamani suntem in Craoiva... s'apoi fara vitejie... ni-ar plashe sa-i vaz mufarina cetateanului cand ne-o vighie pe tatzi 5 (dezu included :smoke: ) in fatza lui.... Mi-s curioz rau daca mai poate fuji cu picioarili intzepenite de hemotzii...

 

 

 

Traiasca zambetele... si ceaiul!

 

 

 

P.S. Acest post va fi interpretat ca un pamflet, noi nu suntem violenti, iubim pacea si prietenia.... :banana: :-L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar sa dea al cu cornite si codite sa ma vad cu el curand, ca nu-i este bine.

 

Zici ceva de mine? :banana: :smoke:

 

E tampita regula asta cu trimisul la locul accidentului chiar daca nu e cu vatamare. Ar trebui accidentele usoare sa le declari ORIUNDE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TEMA DE CERCETARE:

 

pana pe 11 august, cand facem al treilea transport catre scoala de la tzara, aflati, va rog frumos, adresa boului... Sa-i povestesc la ce-i folosesc oglinzile. Vita imputita! :banana: :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No numa' stai calma Kali :lol: ... in doo - trei saptamani suntem in Craoiva... s'apoi fara vitejie... ni-ar plashe sa-i vaz mufarina cetateanului cand ne-o vighie pe tatzi 5 (dezu included :laugh: ) in fatza lui.... Mi-s curioz rau daca mai poate fuji cu picioarili intzepenite de hemotzii...

 

 

 

Traiasca zambetele... si ceaiul!

 

 

 

P.S. Acest post va fi interpretat ca un pamflet, noi nu suntem violenti, iubim pacea si prietenia.... :banana: :-L

 

 

Buey vezi ca nu mai am piciorul in ghips .... a cedat ghipsul :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Hm, la o faza ca asta il urmaream pe nemernic pana ramaneam fara benzina daca era nevoie !!!

Il urmaream frumusel de la distanta ca oricum trebuia el sa parcheze pe undeva sau ramanea blocat in trafic sau la semafor si sa vezi atunci ce picior in oglinda isi lua !!!!!

"

 

:D

cu ce mai frate?? Cu MZ - ul??? :burnout:

 

 

Asta e, inca un dobitoc ce scapa dupa ce era sa doboare un motociclist.. Inca unu dintre atatia! Sansele sa ii gasiti masina sunt foarte foarte mici! Craiova e plina de Cielo!

Io am cautat masina unuia in arad cam 1 an, i-am gasit-o, si cand s aii las un autograf cu cheia, am sunat un prieten care mi-a zis ca masina aia fusese vanduta cu cateva luni inainte... :cheers: .

 

Asa ca "Bate fieru cat e cald!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kali, nu e normal sa fuga idiotul de la locul accidentului. Acu' referitor la gasirea minunatului: poate sunt niste motociclisti cu niscaiva relatii pe la politie sau administratia financiara? Acolo exista baze de date cu proprietarii fiecarei masini, de identificat dupa numar. O idee. :cheers:

Iar dupa gasirea dumnealui, poate ca principiul 'ochi pentru ochi' s-ar aplica bine aici: sa isi gaseasca si el masina ravasita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kali, nu e normal sa fuga idiotul de la locul accidentului. Acu' referitor la gasirea minunatului: poate sunt niste motociclisti cu niscaiva relatii pe la politie sau administratia financiara? Acolo exista baze de date cu proprietarii fiecarei masini, de identificat dupa numar. O idee. :cheers:

Iar dupa gasirea dumnealui, poate ca principiul 'ochi pentru ochi' s-ar aplica bine aici: sa isi gaseasca si el masina ravasita.

 

lasa masina ca ea saraca nu are nici o vina, idiotul e ala care conducea masina nu masina.Eu propun sa il sifonam pe el, ma ofer voluntar. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am patit exact la fel.. m-a agatat .. si culmea .. tot un tampit din Sibiu... cand l-am vazut langa mine m-am aplecat putin instinctiv in partea opusa.. si am scapat cu oglinzile neatinse .. dar tot mi-a polizat putin scarita spate... Nu am retinut numarul lui si nici nu l-am urmarit ca eram si cu pasagera de ocazie si incepea concertul in 1 ora ...

Eram la 120 km/h cand s-a intamplat "fantastica depasire a conservarului" si nu puteam sa nu ma gandesc ce se intampla daca ma tranteam de asfalt... Am avut ganduri negre rau ... eu i-as fi dat foc la masina intr-o noapte neagra daca stiam unde si-o tine... era sa ne omoare tampitu'... Cu pistol/pusca.. (ca tot a sugerat cineva ideea) eu ma gandeam sa ii trag in roata.. cat sa il opresc sa povestim "" :D putin.. dar e super ilegal sa folosesti arme.. primesti n ani de puscarie pt ca l-ai batut pe ala... nu merita.

Urmaritul de masini cu tampiti in ele .. mie mi se pare f periculos... asa .. cat sa vad unde sta... l-as urmari nitel.. dar urmariri periculoase si agresive .. n-ai cum sa te pui.

Daca il gasiti.. mesteritii putin masina.. eu asta as face :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va recomand ca data viitoare (sper sa nu existe pt nimeni) dupa ce sunteti victime ale unui astfel de incident sa sunati la 112 ...daca e cazul, sa mai bagati si de la voi tot felul de chestii gen "m-a acrosat si a fugit de la locul accidentului, am cazut, nu ma mai pot misca ...va rog sa-l dati prin statie si primul echipaj din orasul X (spre ala care merge) sa-l opreasca".

 

cu cat e mai grava problema si exista vatamare corporala ...cu atat reactioneaza mai urgent.Neaparat sa cereti numele politistului care a preluat apelul, numar de inregistrare al reclamatiei ...etc

 

dupa ce l-a oprit politia si ati ajuns si voi acolo...conteaza ce o sa scrieti pe hartie si nu mijloacele prin care ati obtinut oprirea cetateanului ('nu ma pot misca'; siguranta nationala;vatamare corporala;mi s-a parut ca avea bombe in masina) ...le explicati ca a fost doar o senzatie cauzata de socul psihic ...si alte baliverne pe care le inventati pe loc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa va dau si eu o idee...

daca ai numarul, poti vedea daca este agigurat in ziua producerii incidentului pe site-ul unde se verifica valabilitatea RCA-urilor http://cedam.csa-isc.ro

sau.... mai simplu la Omniasig pt ca idiotul am vazut ca are asiguraerea la Omniasig...

....ori... daca crezi ca este din Craiova poti incerca la Primarie, numai sa stii acolo pe cineva al Impunere persoane fizice/ juridice (dupa caz)...

 

Bafta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...