Sari la conținut

Am Scapat De Accident


marius_stp
 Share

Postări Recomandate

dupa o zis perfecta din toate punctele de vedere am reusit performanta sa scap de un accident :-L

am vreo 2000 de km pe 2 roti si inca nu am picat niciodata, dar astazi am fost foarte aproape sa ma rada unu cu un opel. stateam in spate la o masina (vezi foto) si asteptam sa treaca pietonii. deodata aud o frana lunga si parca il simteam ca pe mine ma loveste. nici nu am apucat sa las ambreajul ca sa plec de pe loc (nu stiu unde puteam sa fug, pe trotuar poate) ca ala se infinge intre cele 2 masini din fata mea. nici nu am apucat sa reactionez, o trecut la cativa cm pe langa mine, am depasit pe dreapta si am plecat. singurul lucru pe care l-am observat e ca una din victime conducea o dacie si o inceput sa rada. nu ii venea sa creada probabil.

oricum, sunt fericit ca am scapat si ii multumesc lui Dumnezeu :banana:

:smoke: :laugh: :lol:

 

 

 

P.S.: nu a fost nimeni ranit, dar cele doua masini zgariate urat pe margini si fara oglinzi. mai putin si trecea de ele si poate intra in pietoni. daca nu se baga printre si dadea in mine sau in masina praf o facea la viteza aia.

post-9761-1153750471_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

era sa patesc si eu ceva asemanator....dar m-am urcat repede pe trotuar ....

ce dobitoci....

bine ca ai scapat si nu ai nimic.

eu dupa ce era s-o patesc.. 2 zile n-am mai iesit cu scuteru` , trebuia sa ma linistesc...atunci mi-am dat seama ca oricat de atent ai merge.. poti s-o patesti oricand din cauza altuia!

 

 

bafta. ai grija

Editat de Sima7x
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce (cuvant urat)...hai ca nu vezi ca e rosu, se mai intampla din cauza neatentiei sau oboselii, dar sa nu vezi masinile oprite la trecere si sa te infigi in ele, asta chiar e prostia exagerata. Bine ca ai scapat fara nici o urmare neplacuta. :smoke:

 

PS: O faza asemanatoare mi-a povestit un amic ce era cu loganul la bariera, in fata lui alta masina, si aude o frana puternica in spate. Se uita rapid in oglinda si vede un corvette cu nr de italia ce venea forjat si se chinuia sa franeze. De spaima, asta cu loganul a calcat acceleratia si buf puternic in ala din fata (mercedes E Class cu numere rosii si folie pe scaune). Ala cu corvetu' a reusit sa franeze si a ramas de-a latul drumului, in spate, iar amicu' cu loganu si-a spart si spoilerul lui si pe al merzanului+mers la politie si stat la cozi si amenda si de alea...nu-i de ras, dar eu unul m-am spart de ras cand mi-a povestit :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca ai scapat.

Data viitoare nu mai sta in spatele conservei.

Daca stateai intre ele, chiar daca fix acolo a venit bizonul , demarai rapid si aveai unde sa te duci.

Asa ai avut doar noroc ca ala a avut inspiratie si-a ales locul in care sa se infiga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca ai scapat.

Data viitoare nu mai sta in spatele conservei.

Daca stateai intre ele, chiar daca fix acolo a venit bizonul , demarai rapid si aveai unde sa te duci.

Asa ai avut doar noroc ca ala a avut inspiratie si-a ales locul in care sa se infiga.

 

Demara peste un pieton eventual...sau in mijlocul intersectiei. Daca af fi fost un semafor din intersectie. :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

corect. am auzit o frana urata de tot. este un drum lung de vreo 2 km, drept, numai 1 semafor si cateva treceri de pietoni. probabil mergea repede si s-a uitat undeva in jos si cand o ridicat ochii :banana: 2 masini oprite. s-o bagat intre ca sa evite ceva mai rau..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu era sa mi-o fur vineri intr-un mod asemanator. in fata mea o masina de cluj, cu o proasta-chioara-inconstienta a volan, ce s-a plictisit sa mai stea in coloana si ca sa iasa, baga in marsarier si da in spate fara sa se asigure. a oprit la cativa cm de piciorul ei, eu fiind un pic in lateral, cu farul in oglinda ei. I-am ars una in caroserie, abia atunci a vazut ca eram acolo si tot ea m-a luat la injuraturi. Si eu pe ea

 

Later EDit: a oprit la cativa cm de piciorul meu, nu al ei

Editat de ISM29
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu am fost asa de inspirat incat sa dau drumul la ambreiaj shi sa plec in fata eu dorind sa fac la stanga...un prost "jmeker" cu un taurus .. o hardughie de masina nu m-a vazut ca am oprit sa fac la stanga...aveam semnalizarea....shi l-am vazut in oglinda cum intra in mine.... am crezut pana in ultimul moment ca opreste sau ma ocoleste... la politie el a zis ca i-am taiat fata shi am franat brusc... ce om ...in fine pagube au fost ceva... mai garv e ca am cadrul stramb... asa ca ai avut noroc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...