Sari la conținut

Un chițulan a plecat departe


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 99
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

fara suparare, dar de ce sa bagi "blanoasa" pe acolo...

N-am vrut s-o bag pe acolo dar a trebuit sa o bag prin sud dupa ce n-am reusit s-o bag prin nordul kasmirului. Nu-s decat doua cai de acces catre Ladakh. Am bagat-o si io pe unde am putut. Cu scosu a fost si mai greu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am vrut s-o bag pe acolo dar a trebuit sa o bag prin sud dupa ce n-am reusit s-o bag prin nordul kasmirului. Nu-s decat doua cai de acces catre Ladakh. Am bagat-o si io pe unde am putut. Cu scosu a fost si mai greu.

 

De-s doua cai catre Ladakh, nu prea ai fost dus pe la biserica... :P

Oricum nu ai toate spitele.

 

Vazand ce admirat esti, mi-am zis sa frunzaresc nitel forumul sa vaz cine-i si asta...

Vazand cine, dar mai ales ce...inghit in sec si... mai calatoresc alaturi de tine... tastand, uneori.

 

Recomand ca lectura obligatorie /index.php?showtopic=278368

 

Enervant de multi calatori de calitate pe aici...

Editat de mdm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce sa zic...pe unde am trecut n-am vazut picior de transalpist, n-am intalnit nici un confrate motorizat, sa-l ploua si p-ala ca pe un soarece. Se pare ca toata suflarea in afara de mine aflase ca vine deluviul in partea aia de lume...

 

he he, ma bucur ca mi-ai raspuns, daca se poate, sa mai vedem si noi o poza doua, ca-mi plac nebunii astia ca tine :P

Mesaj completat

Oricum nu ai toate spitele.

 

Recomand ca lectura obligatorie /index.php?showtopic=278368

 

bine punctat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stifferu, mai usor cu porcaiala, nu e locul aici.

 

 

sa inteleg ca tu umblii si scoti ce "nu e de bine" ?

unde mai e libertatea de exprimare ?

Editat de stifferu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@stifferu, pe scurt a fost asa:

- primit report de la proprietarul pozelor puse de tine ca le-ai folosit fara acordul lui

- unul dintre moderatori sau ADMIN a scos postul respectiv

- la revedere.

 

P.S. Te rog nu mai polua topicul cu jigniri (ca cele editate de monsteristu in postul tau anterior) ca ne "suparam" :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@stifferu, pe scurt a fost asa:

- primit report de la proprietarul pozelor puse de tine ca le-ai folosit fara acordul lui

- unul dintre moderatori sau ADMIN a scos postul respectiv

- la revedere.

 

P.S. Te rog nu mai polua topicul cu jigniri (ca cele editate de monsteristu in postul tau anterior) ca ne "suparam" :P

 

etete alt moderator :-))

ce facem ? ne suparam ? care "ne" ?

acu' urmeaza sa-mi umblati la cont, sau cum ? :-))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa inteleg ca tu umblii si scoti ce "nu e de bine" ?

unde mai e libertatea de exprimare ?

libertate...libertate...da si cand si-o is omu' in cap trebuie mai infranat

acuma spune-mi mie de ce nu ai putut sa faci referire doar la subiectul topicului si a trebuit sa "adaugi" alte cele...iti zic eu...pentru ca asa faci si pe alte topicuri, incepi sa divaghezi si sa "dai cu bata in balta"

si da...ti-a scos postul pentru ca nu avea lagatura cu cele postate de semaca

vrei hartza...dute pe alte topicuri de discutii si fa cata vrei si cu cine vrei si te baga in seama

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei, hai sa nu ne stresam prea tare...uite: mai pun o poza din fototeca de aur.

La est de Zogi La

5036745981_ee403f02d9_b.jpg

 

Ne auzim curand.

Mesaj completat

...rectific Zoji La, batranetzea si fumatu...

Editat de Semaca
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei, hai sa nu ne stresam prea tare...uite: mai pun o poza din fototeca de aur.

[...]

...rectific Zoji La, batranetzea si fumatu...

 

 

asa e, sa nu ne stresam, iarta-ma de "oftopic" :-(

 

dar zi-mi te rog, ca vad ca ai cort "rapid", cum se comporta pe vreme nefavorabila daca-mi permiti si chiar la drum ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar zi-mi te rog, ca vad ca ai cort "rapid", cum se comporta pe vreme nefavorabila daca-mi permiti si chiar la drum ?

 

 

Poate sa primeasca mari cantitati de ploaie si sa ramana uscat inauntru, poate face doar un pic de condens cu care oricum nu intri in contact. Combinat cu un sac de dormit ca lumea am fost ca si alte datzi, foarte multzunit de el. In mers, la viteze ceva mai mari nu numai cortul ci marimea combinata chestiilor agatzate de motocicleta pot oferi o oarecare instabilitate. In rest , se pune repede, se strange repede, incape in el si un spray de tzantzari si o lanterna de cort, are inaltime mica e destul de discret si netrebuindu-i fixare cand e desfacut poti sa-l apuci de-un coltz si sa tarai tot calabalacul intr-un loc ferit daca e necesar...forma atipica si marimea cand e impachetat, astea sunt singurele 2 inconveniente pe motor dar te obisnuiesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate ar fi trebuit sa fie un pm ... dar lasa ca are cine sa-l stearga ;-)

hai că-mi place dă tine, dacă sari asa dă cwr mă gândesc că eÂşti ori din cei care au problema drumurilor alunecoase, Âşi apropos, in topicu' ăla chiar era vorba de nămoale si de motorete prin nămoale, stii tuuu, motoretă egal motociclu/motocicletă, ori, dar nu, nu-mi spune că te-mpiedici cu '' frâna față '' de metalul din asfalt (ale ...reacu Âşine dă tramvai), ori, da' dă-mi voie să sper că nu hărțuieÂşti bicicliste :laugh:

 

ori... ;)

 

scuze, nu mai zic nimic off topic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai Chitulane, ca acus apare vreun topic "Semaca facts". :crack:

in nici un caz "ciac noris stail"

 

Subscriu la "HAI.."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai Chitulane, ca acus apare vreun topic "Semaca facts". :crack:

 

...daca se intampla ca chuck norris sa intarzie vreodata, timpul ar face bine sa mearga mai incet si el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

semaca las-o dracu de dezamagire ca am cautat pe net 2 ore ca sa descopar contul tau de flickr dupa singurul link postat aici. de o saptamana e in bookmarks si astept sa te pacalesc sa vad singur pozele. ai mila. baga-le la sila daca e. fara poveste , fara nimic. din iunie cred , de cand am vorbit am cautat sa fac bani. nu te-am mai contactat ca n-am reusit decat un 2500 de dolari de pus la buzunar. am zis ca daca o tin asa poate la anu reusesc dracu africa. dar orisicum. zi-ne o vorba ca ne-am tamponat toti in dan popescu. da un dram de culoare si anului asta. :crack: sunt sigur ca e o aventura formidabila. daca te-ai intors asa bosumflat trebuie sa fii fost.

Editat de deadcow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

semaca las-o dracu de dezamagire ca am cautat pe net 2 ore ca sa descopar contul tau de flickr dupa singurul link postat aici. de o saptamana e in bookmarks si astept sa te pacalesc sa vad singur pozele. ai mila. baga-le la sila daca e. fara poveste , fara nimic. din iunie cred , de cand am vorbit am cautat sa fac bani. nu te-am mai contactat ca n-am reusit decat un 2500 de dolari de pus la buzunar. am zis ca daca o tin asa poate la anu reusesc dracu africa. dar orisicum. zi-ne o vorba ca ne-am tamponat toti in dan popescu. da un dram de culoare si anului asta. :crack: sunt sigur ca e o aventura formidabila. daca te-ai intors asa bosumflat trebuie sa fii fost.

 

Noroc ca n-ai venit ca acu cre ca ma cautai cu toporu' pan oras, se alegea prafu' . Ai ca m-apuc saptamana care urmeaza. Cred.

Editat de Semaca
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...