Sari la conținut

Politist Accidentat De Motociclist


LordRhadoo
 Share

Postări Recomandate

S-a intamplat in Bacau joi seara, la intalnirea saptamanala :

Unu din baieti a plecat cu motocicleta sa faca o tura scurta si la nici o suta de metri de locu unde eram toti un pusti politist sare in fata motociclistului ca sa il opreasca. Urmarea : motociclistul blockeaza rotile si cu toate ca a incercat sa evite impactul nu s-a putut si a intrat in politist acesta nepatind nimic, iar motocicletei i s-a rupt oglinda dreapta. ( in poze se oberva cata frana a pus).

 

Aici incepe spectacolu deoarece era evident ca politistul era de vina insa fiind politist era greu ca el sa cada vinovat. Intre timp, momente in care politia tragea de motociclist sa il duca la sectie am fugit sa iau aparatul foto ca sa pozez urmele de frana si comportamentul politiei. Atunci s-au mai potolit si politisti (intre timp mai venise un echiopaj de politie) si in fata aparatului erau mult mai calmi.

Odata ajunsi la sectie am inteles ca sefi din politie l-au luat la injurat pe pustiu politist care probabil ca era in primele lui zile in politie si a rmas ca politistul sa ii plateasca oglinda rupta de la motocicleta.

Mai multe stiu alti care sunt rugati sa posteze

post-7177-1154162264_thumb.jpg

post-7177-1154162337_thumb.jpg

post-7177-1154162370_thumb.jpg

1_237.avi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tare faza ! mi se pare amuzanta, pentru ca s-a terminat cu bine. daca ar fi avut consecinte mai nasoale, nu-mi mai ardea de ras.

da' pana la urma "agentul" nu a zis de ce a vrut sa-l opreasca pe motociclist ? nu intreb de ce a facut-o asa cum a facut-o, ca-mi dau seama cat il duce capul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E destul de comica faza SSSS, nu te supara ca zic, oricum ma bucur ca nu te-ai trantit de pamant. Si bine ca nu l-ai trantit nici pe desteptu ala de politai ca atunci poate aveai probleme mari...

Macar un lucru bun, acum ca toti politai au aflat ce ai facut, n-o sa mai aibe curajul sa te opreasca :D

 

Numa' bine!

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce campanie?astia sunt tampiti?ridica lumea in capul lor.Ce temperare?sa verifice incepatorii cu motoare peste 25 kw,aia trebuie sa faca ei.dar degeaba daca doar verifica :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probabil ca faza ce-am patit-o eu acu 2 saptamani este pricinuita de "campania asta nationala", pusca-le-ar capu' de cretini...asa se face campanie? punand viata motociclistilor in pericol si tratandu-i ca pe niste puscariasi? :cheers:

/index.php?showtopic=53210

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca asa se face o campanie... mai bine lipsa.

pe mine nu m-a mai oprit nici un politai de 6 luni. si atunci eram cu masina si m-a oprit ca nu purtam centura. de cand cu motorul, nu m-a oprit niciodata anul asta, desi m-am intersectat cu multi. si cred ca daca ar fi incercat vreunul sa ma opreasca asa cum a facut-o cel din povestirea de aici, mi-as fi dat seama :cheers:

oricum, bine ca nu a fost mai rau, in special pt SSSS, ca de politist nu cred ca i-ar fi parut cuiva rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io sint cel care a comis-o cu militia. Cam cum s-a intimplat:

Am plecat cu motoru' sa facem 1 tura scurta, pe dreapta oprita era o duba alba care masca atit militienii cit si loganul acestora. Militianul probabail a auzit zgomotul motorului (ca n-avea cum sa ma vada ca era dupa duba) si s-a gindit ca ar fi f. interesant pt. cariera lui sa ma opreasca, asa ca il vad deodata cum imi apare in fata tisnind de dupa duba. Bag frina maxim, blochez rotile (avind rotile blocate nu puteam sa fac nici stinga nici dreapta ca sa-l evit), el cind a vazut ca nu reusesc sa opresc pina in el s-a speriat si nu a mai stiut cum sa reactioneze si a ramas pe loc dind din miini moron.gif => l-am luat pe botul motorului. crackup.gif crackup.gif

Am oprit fara sa cad si vad ca-mi cere actele. Am vazut negru de draci si l-am luat la spurcat. I-am zis sa cheme 1 militian competent pt. ca el fiind implicat in accident nu poate sa inceapa ancheta deoarece nu poate fi obiecitv. Nasol era ca era plin de martori (taximetristi, vezi pozele) ca altfel cred ca-l luam la omor.

A venit imediat seful lui (poza 3) care este unul dintre cei mai competenti militieni din Bacau pe linie de circulatie care si-a cam dat seama cum sta treaba, fiind si el fost motociclist. Am plecat la Militie unde treaba s-a rezolvat bine pt. toata lumea. Mai mult nu pot sa comentez. Asta micu' cu accidentul nu a fost injurat de nici un sef, cel putin nu de fata cu mine. Mai departe nu stiu ce a patit, e problema lor.

Multumesc mult baietilor care au venit imediat si au stat linga mine si asta a contat foarte mult in solutionarea problemei (vezi Radu poza 3 care-si rodea unghiile roflol.gif cind io ma certam cu seful militienilor).

Dracii ii aveam deoarece in 2 zile am fost oprit de milite de peste 10 ori. Cind l-am intrebat pe seful lor de ce, mi-a spus ca este o campanie la nivel national te "temperare" a motociclistilor datorita numarului mare de accidente in care sint implicati motociclisti.

 

PS. Va rog tare mult nu comentati a propos de "echipamentul" pe care-l purtam. ricky.gif

 

Numai bine!

 

 

Misto patania.Bine ca s-a terminat asa.

Mai stiu pe cineva care a intrat cu masina in masina politiei. Trebuie sa fie super!

 

De echipament eu nu comentez nimic.

Editat de a_deea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca nu v-ati rupt oasele amandoi .

Daca tot s-a terminat cu bine , mai radem un pic .

O fi crezut militianul ca purta echipamentul lui SUPERMAN . :cheers: :D

Poate ca maine o sa -si doreasca sa opresca tiruri avioane ,cine mai stie .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca nu v-ati rupt oasele amandoi .

Daca tot s-a terminat cu bine , mai radem un pic .

O fi crezut militianul ca purta echipamentul lui SUPERMAN . :cheers: :D

Poate ca maine o sa -si doreasca sa opresca tiruri avioane ,cine mai stie .

 

Daca ar opri toti trenuri, mie imi convine! :burnout: :burnout: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hazlie intamplarea, avand in vedere faptul ca s-a terminat cu bine =)), insa urmele de franare pozate nu sunt cumva de la vre-o masina?

eu le-am pozat si sunt de la motocicleta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tablagiul ala ce a vrut sa demonstreze ceva superiorilor , precis va sta chitit pe undeva doar la auzul unui motor turat si nu va mai sari ca vaca nebuna in drum! Bine ca nu ai patit nimic cat despre el ia fost o lectie buna ce nu o va uita ,mult timp de acum incolo!

Nu stiu ce s-a intamplat dar urmaream niste stiri in urma cu vreo doua zile si am vazut o femeie in varsta agresata , pardon BATUTA cu piciorele de niste organe competente ale sistemului nostru , in care cred ca se fuck angajari dupa numaru de porci,vaci sau alte oratanii date ca spaga, la superiorii organelor!

Ce frumos nume le-au dat, chiar predestinat<ORGANE>adica stim noi ce sunt !niste ........ :cheers:

Fratilor ,trebuie avut macar un telefon cu camera,daca nu un aparat de filmat ca astia la vederea astor scule se cam tem sa-si faca de cap,se te3m de locu lor de munca ca oricum in afara sa dea amaezi nu stiu altceva!

Cred ca de mici si-au dorit sa fie pizdosi cu legea in mana si sa anendeze pe cineva!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

suze pt off!

 

... de ce am zis ca ar putea fii de la un autoturism? pt urmatoarele lucruri:

1 - apar la fata locului doua urme de franare (seamana izbitor una cu alta daca ne uitam pe suprafata nevopsita a asfaltului, si par a fii paralele -> sunt incercuite cu albastru);

2 - amprenta cauciucului lasata atat pe partea vopsita (zona cu rosu) cat si pe asftaltul "curat" prezinta acei "umeri" de sustinere specifici unei anvelope de autoturism, iar daca privim exclusiv zonele incercuite cu albastru abservam ca numai acesti umeri sunt vizibili.

 

Mi-e greu sa cred ca astfel de urme pot fii lasate de la o roata de motocicleta, mai ales de la o sportiva!

 

ps: nu am avut la indemana decat paint'ul, sper ca se intelege ceva!

post-1186-1154361786_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuie sa-i dau dreptate lui "crz-one" .. de prima data cand am vz pozele , am stat pe ganduri.. aia nu cred ca e frana de la tine.. sunt prea simetrice, si dupa aspect seamana leit cu o urma de frana a unei conserve.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricum ar fii, ma bucur ca nu a avut urmari mai grave si ca in cele din urma putem zambii cu un motiv in plus cand vedem "organele" la treaba :cheers:

 

ps: s-ar putea sa am ceva valente de carcotas! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

suze pt off!

 

... de ce am zis ca ar putea fii de la un autoturism? pt urmatoarele lucruri:

1 - apar la fata locului doua urme de franare (seamana izbitor una cu alta daca ne uitam pe suprafata nevopsita a asfaltului, si par a fii paralele -> sunt incercuite cu albastru);

2 - amprenta cauciucului lasata atat pe partea vopsita (zona cu rosu) cat si pe asftaltul "curat" prezinta acei "umeri" de sustinere specifici unei anvelope de autoturism, iar daca privim exclusiv zonele incercuite cu albastru abservam ca numai acesti umeri sunt vizibili.

 

Mi-e greu sa cred ca astfel de urme pot fii lasate de la o roata de motocicleta, mai ales de la o sportiva!

 

ps: nu am avut la indemana decat paint'ul, sper ca se intelege ceva!

 

bine ca ai pus punctul pe '' i'' .alea nu sunt urme de cauciuc de sportiva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ SSSS :cheers: in poza 3 vroiai sa-i dai o stanga in bot ? erai ceva animalizat ma intreb daca nu era lume :burnout: frateeeeeee cat de tare e poza aia imi imaginez cand o vad k te-ai dus si i-ai futut una in ochi :burnout: :D

 

 

de motor sau nu frana ....lasati-o asa e mai funny

Editat de OLY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acu cand ma uit mai atent si eu la poza sa stiti ca mi se pare ca e posibil sa fie de la o masina, dar in cazu asta coincidenta e prea mare, mult prea mare avand in vedere ca si motorul a avut aceeasi traiectorie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E FRAna masinii care rula in spatele lui SSSS pusa violent sa nu-l imprastie pe capota ......dar sa lasam investigatiie ....si sa vedem partea buna .....politistul si-a luat-o :cheers:

Editat de OLY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 1 year later...
Ori parshoiul ala de organ mic si incompetent o fi sarit mai inainte si in fata vreunei masini :P .....de unde si urmele.

 

:eek: :D Prea tare, frate!! Sigur aÂşa a fost. Astia ar trebui îmbrăcați in iepuroi daca le place sa sară aÂşa in strada. :(

Numai ca si-a găsit nasul de data asta. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...