Sari la conținut

Asa Va Place?


florinelu636
 Share

Postări Recomandate

ma gandeam, zilele trecute, ca daca tot nu v-am aratat pentru ce stau eu o luna pe bara, sa va pun o poza... :crack: ... repet incidentul, A-ul de doua saptamani, motoreta noo :burnout: DE DOO ZILE, plec pe dn1 cu doi tavarshchi, ei cu capre transalp (sirinx) respectiv tenere (july-rider, care s-a varsat duminica trecuta la grozavesti, probabil bause mai mult de o bere :D ), io cu gs-ul meu drag cu care vorbisem cu o zi inainte ca o sa ma inteleaga si pe mine la inceput si ca nu o sa ma dea jos, a clipit din far ca se mai gandeste... :crack: . De ce dn1? toata lumea stie de ce... e mai lejer, numai ca am uitat de simtul masurii, si s-a facut si frig, si noapte, si foame, si somn, si s-a facut si ultima curba inainte de sinaia, UNDE NU M-AM MAI INCLINAT, nu stiu de ce?!?!? si poc=buba :lol: . si eu care credeam ca mersu cu motoreta e o placere... si uite acum mai investesc si in echipamente ca sa ma dau cu motoreta in continuare. Nu am cautat vinovati in jurul meu, nici pe tovarasii care mergeau destul de repede si care erau departe, pt ca la o adica drumul e mai important decat destinatia, nu pe conservarul care statea in curu meu ca la filmari si care m-a fortat sa merg mai repede decat as fi dorit eu, nici pe prietena mea ca care nu m-a batut cand m-am intors cu picioru belit, nici pe mama sau pe tata care nu au aflat inca (ca nu stau cu ei :burnout: ), nici pe Mihai de la Hi-Q, care a fost in a 15-a masina care a oprit sa dea o fasa si un pansament, nici pe gasca de motoristi de BV, care s-au oprit dins ens opus si au dat si ei o mana de ajutor :blbl: , CARORA LE MULTUMESC! Ma uit in fiecare zi la buba si astept cu nerabdare sa pot indoi mai mult genunchiul si sa pot veni macar pana la Arc cu Suza mea :crack:

 

Deci, bah astia noi care n-ati terminat inca scoala de soferi si care nu v-ati urcat inca pe motoreta

 

CU SIGURANTA VI SE POATE INTAMPLA SI VOUA!!!

 

doo zile in spital, o gaura de 5cm diametru, 7 copci, 3 saptamani cusut, 4-5 saptamani stat si uitat la motoreta cand cu ura cand cu drag prietenii stiu de ce. Din cauza ca EU NU am purtat genunchere. Altfel azi poate eram in vama si radeam la soare :cheers:

post-11525-1154411924_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 63
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eh.. stai linishtit.. io dupa mai bine de 10 ani de experientza, am facut shi io o buba.. Ii drept ca vina o fost in totalitate a cretinului cu Audi A4 care mi-o taiat fatza cand o ieshit din benzinarie fara sa se asigure... Da' daca ash fi avut protectzii shi la genunchi+tibie, cum am avut in rest (umeri, coate, spate, cap, palme)... poate nu ash fi stat shi io pe tusha aproape 2 luni.... shi nu ash fi avut frumusetze de buba pe picior.... Shi poate nici peroneu' n-ar fi cedat la impact.. shi nu trebuia sa tzin nenorocitu' ala de ghips pe picior timp de o luna...

 

 

DDC

 

PS.: Acuma am shi pantaloni cu protectzii hard la genunchi+tibie shi mi-am luat shi protectzii separate... sa fiu sigur....

post-3067-1154412718_thumb.jpg

post-3067-1154412733_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

urat omule, am trecut si eu printr-un acident urat total din vina mea si din inconstienta mea si mi-am dat seama cat de importante sunt protectiile asa ca lasa-ti fitzele si purtati echipament ca o s-a simtiti pe pielea voastra.Bafta si insanatosire grabnica la amandoi si cred ca va-ti dat seama ca nu conteaza prea mult experienta.O zi buna!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica si un sfat celor care citesc: Echipament forever.

 

Cand ii vad pe astia cu R1 si alte animale in pantaloni scurti, adidasi si tricou mi se face rau...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa te repari cat mai repede si sa te bucuri de calarit!

 

Eu cu conserva la semafor, il vad pe unu suparat (nu stiu ce motor avea, dar cu siguranta o vitezana) si complet de plaja imbracat. Deschid frumos geamul si il intreb daca nu ii este frica sa mearga fara protectii (deh eu mi-am luat casca inainte sa incep scoala). Raspunsul lui: - Ba p-a ma'tii! si ma scuipa. Noroc ca nu pea a avut directie. Imi pare rau ca mai sunt si din astia!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa te repari cat mai repede si sa te bucuri de calarit!

 

Eu cu conserva la semafor, il vad pe unu suparat (nu stiu ce motor avea, dar cu siguranta o vitezana) si complet de plaja imbracat. Deschid frumos geamul si il intreb daca nu ii este frica sa mearga fara protectii (deh eu mi-am luat casca inainte sa incep scoala). Raspunsul lui: - Ba p-a ma'tii! si ma scuipa. Noroc ca nu pea a avut directie. Imi pare rau ca mai sunt si din astia!

 

Numar ceva al muistului nenorocit? Frate ce scarba...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa te repari cat mai repede si sa te bucuri de calarit!

 

Eu cu conserva la semafor, il vad pe unu suparat (nu stiu ce motor avea, dar cu siguranta o vitezana) si complet de plaja imbracat. Deschid frumos geamul si il intreb daca nu ii este frica sa mearga fara protectii (deh eu mi-am luat casca inainte sa incep scoala). Raspunsul lui: - Ba p-a ma'tii! si ma scuipa. Noroc ca nu pea a avut directie. Imi pare rau ca mai sunt si din astia!

 

Eh.. fiecare padure cu uscaturile ei. Ce .. crezi ca nu sunt si din astia printre motociclisti ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@florinelu: imi pare rau sa aud ce ti s-a intamplat dar nu trebuie sa dai cu pietre dupa noi (asa ai scris in subiect).

 

Fiecare merge cum vrea.

 

Recunosc ca gestul celui cu flegma nu a fost frumos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vorba lui Baiazid, fiecare merge cum vrea - atat timp cat nu-i deranjeaza pe ceilalti, as adauga eu. Eu nu imi las geaca acasa nici acum dar mereu tremur la gandul ca as putea pati ceva la picioare - am doar blugii.

 

Bine ca esti sanatos!!! Din orice experienta se invata!...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum sincer: de ce ii injurati si ii blestemati pe cei care merg asa? FIX PROBLEMA LOR.

 

Eu acum 2 saptamani am ajuns la arc in tricou si pantaloni scurti.

 

Am si eu julituri in coate, palme si genunchi de pe vremurile niprului si hondei. Suza nu m-a dat pe jos decat o data si bine :cheers: (atunci am avut echipament ca la viteza aia o sugeam)

 

 

post-22-1154431278_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Draga Florin,

 

ma bucur ca ejti bine si mai mult decat atat, ca nu ai renuntat la pasiune, sper sa ti se faca bine piciorul si sa porti mama lor de protectii tot timpul ca uite ce se intampla. Io m-am speriat de cand ai facut buba la mana in poligon si am zis ca atunci imi iau manusi, apoi am cazut si eu si m-am lovit la genunchi si am zis ca imi iau genunchere, si nu vreau sa astept pana ma lovesc la coloana ca sa ma hotarasc sa imi iau geaca.

 

Numai bine si sa te vad si eu cat mai curand pe Suza :D

 

cu drag,

 

je (una cu care ai facut scoala :cheers: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum sincer: de ce ii injurati si ii blestemati pe cei care merg asa? FIX PROBLEMA LOR.

 

Eu acum 2 saptamani am ajuns la arc in tricou si pantaloni scurti.

 

Am si eu julituri in coate, palme si genunchi de pe vremurile niprului si hondei. Suza nu m-a dat pe jos decat o data si bine :D (atunci am avut echipament ca la viteza aia o sugeam)

post-22-1154431278_thumb.jpg

 

din astia la tricou,short si slapi...grupa mare in Constanta :burnout: ...si pe monstruleti...ca aia mai cuminti cu animalute mai mici se pare ca le-au mai ajuns banii si de echipament...intradevar e vara si e cald...da poate renunti la motot si iei un taxi...sau cu ratc...ca si asa astia mina ca nebunii... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine merge in tricou cunoaste riscurile (sau ar trebuie) pe mine nu ma deranjeaza,nu eu stau prin spitale sau dorm ca tutankamon :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Datu cu pietre...hm suna cam urat ! Poate iti iei si tu ceva pietre asa...for fun ! Dom'le,ai cazut ca te-ai pierdut cu firea ...ce treaba ai tu cu ala din spate...tu iti vezi de drumul tau nu te apuci sa accelerezi sa merge unu in c'''ul tau ! Iar vs.ce scrie mai sus domnu cu nervii....no comment ! :cheers: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Datu cu pietre...hm suna cam urat ! Poate iti iei si tu ceva pietre asa...for fun ! Dom'le,ai cazut ca te-ai pierdut cu firea ...ce treaba ai tu cu ala din spate...tu iti vezi de drumul tau nu te apuci sa accelerezi sa merge unu in c'''ul tau ! Iar vs.ce scrie mai sus domnu cu nervii....no comment ! :crack: :crack:

 

faza cu datul cu pietre era la modu ca toti nou-venitii se uita la voi ce misto e sa mergi in bermude si maieu cu tenisi si casa, si ei cred ca asa e mersu cu motoru... pana cad o data. aduica reprezentati un model pt cate unii... atata tot. eu am recunoscut greseala mea. era un topic adresat celor care nu cunosc eficienta protectiilor. atat. iar cand ala era la 4 metri in curu meu, daca franam, ce se intampla? te cacai pe ele de protectii si... In rest sa fii sanatos si sa nu ajungi ca mine :crack: no hard feelings ok?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...