Sari la conținut

acident Bucuresti pe dorobanti


gaby-s
 Share

Postări Recomandate

tipa venea cu masina dinspre ASE pe banda 1 motociclistul dinspre stefan cel mare pe banda 2 tipa s-a gandit sa intoarca pe linia continua

din senin (avea nr de galati) si a iesit in calea motociclistului acesta neavand timp sa franeze .

Am ajuns dupa accident acolo, am oprit

MOtorul era un cbr f4i 2001 rosu cu nr de buzau

pe tip il cheama Serban

 

-s-a lovit la picioare

- dubla fractura la una din miine nu mai stiu exact care(nu am avut voie sa intru la el la spital )

 

in schimb a intrat o cunostiinta si a zis k e ok (va supravietui)

 

si 2 poze

post-51693-1279901960_thumb.jpg

post-51693-1279901976_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urat accident.Motocicleta este duna totala,estimez viteza in momentul impactului undeva la 60-70kmph(sa nu sara toti gica contra pe aici,stiu cum arata motocicleta mea la impact unde viteza era aprox50kmph)

Recuperare rapida motociclistului si bafta cu asigurarile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am mai vazut in viata mea o furca rupta in halul asta ! au sarit arcurile din ea frate !!! :|

 

l-a imprastiat cam naspa pe baiat .... insanatosire grabnica !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca veneau din sensuri opuse si tipa intorcea, nu trebuia sa fie lovita in aripa dreapta?

intreb si io

 

si mai vad si o trecere de pietoni in vecinatate

Editat de Tsunami
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stlk

Nu cred ca erau pe sensuri opuse ... tipa pe banda 1 si a vrut sa intoarca, motociclistul pe 2. Sau: tipa pe 2 si motociclistul depasea pe contrasens pe continua. Edit: Florin FZN a fost mai rapid. Tipa avea oglinzi cumva ?

Editat de stlk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu veneau din sensuri opuse: tipa era pe banda 1 baiatul pe banda 2, chici cine cui i-a luat fata?

 

tipa venea cu masina dinspre ASE pe banda 1 motociclistul dinspre stefan cel mare pe banda 2

 

 

daca actiunea nu se petrece in australia, lovitura ar trebui sa fie in partea cealalta sau fotografia a fost luata in oglinda

 

chiar daca erau pe acelasi sens e de discutat care, ce, cum

Editat de Tsunami
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci in prima poza circulatia era deviata pe sens opus pt ca tipa era intrata juma de contrasens, vezi jaloanele si masina de politie care deviaza traficul pe langa accident?

 

 

linia continua este centrul strazii, discontinua delimiteaza benzile pe sens, uita-te la semne ce dracu nu poti sa te orientezi deloc?

 

tipa a vrut sa intre intr-o curte si a intors de pe banda 1 direct peste linia continua. Daca nici asta nu e clar atunc plm...

Editat de Florin_FZN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

here is another one:

 

aia nu arata ca masina care intorcea de pe banda 1, iar daca ea cand a intors pe linia continua era pe banda 2 motorul era pe.. banda 3 la cattiva metrii de trecere

 

vorbesc si io sa fac trafic

Editat de Tsunami
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu sunt din Bucuresti asa ca nu stiu... dar cum naiba mergeau in acelasi sens, daca tipa venea dinspre ASE iar motociclistul dinspre Stefan cel Mare? Nu trebuiau sa vina amandoi dinspre aceeasi locatie (asa ca orientare)? Sau si ASE si Stefan cel Mare sunt tot in directia de unde veneau amandoi? Si daca amandoi veneau din acelasi sens, banuiesc ca tipa era in miscare pe banda 1, motociclistul in miscare pe banda 2. Pai la cum arata motocicleta aia, nu vreau sa fiu carcotas, dar cred ca avea viteza mare daca ambele vehicule erau in deplasare, in acelasi sens de mers. Hmmm.. nu cumva aia nu prea a avut cum sa vada o racheta in oglinda?

Editat de bogdan_gba
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca avea viteza se oprea undeva dupa trecerea de pietoni...

Eu cred ca nu a avut viteaza mare motoristul...e prea aproape oprita motoreta de masina. Daca avea viteza mare se tooot ducea...

 

Insanatosire grabnica motoristului!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E lovitura data in scurt, omu a incercat sa ia de ghidon sa intre pe contra dar nu a mai avut loc... caz clasic de neasigurare la schimbarea directiei de mers. Se vede clar dinamica loviturii + desprinderea de bara... motocicleta mai mult ca sigur s-a agatat cu furca or smth (carena, scarita etc.) de coltul barii fata, s-a intors scurt si a cazut. Sunt convins ca daca se faceau poze dupa ce erau scoase masina si moto si curatat pe jos se poate observa niscaiva abraziune (zgariere) pe asfalt.

 

P.S.: Nu trebuie sa ai viteza la genul asta de lovitura sa arate asa motocicleta. Anul trecut prin Titan un baiat a murit in modul asta .... Loviturile cauzate de neasigurare la schimbarea directiei de mers sunt cele mai pacatoase pt ca iti avariaza in lung mai multe elemente si risti sa ramai si fara roata cu tot cu lonjeron la fata locului...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

here is another one:

 

aia nu arata ca masina care intorcea de pe banda 1, iar daca ea cand a intors pe linia continua era pe banda 2 motorul era pe.. banda 3 la cattiva metrii de trecere

 

vorbesc si io sa fac trafic

 

Aia din masina a tras brusc de volan stanga DE PE BANDA 1 a sensului de mers pe calea dorobanti, dinspre ASE spre PERLA (ca sa intre in curte dar eu banuiesc ca vroia sa intoarca). Motociclistul era pe BANDA a 2 a pe ACELASI SENS de mers. Ce nu se potriveste in mintea ta? Motocicleta a intrat in roata stanga fata a masinii.

 

Ce e cel mai important: motociclistul are din cate stiu eu mana stanga rupta in 2 locuri si piciorul drept (parca) rupt. In orice caz va fi operat luni. In rest...a avut mare noroc. Viteza nu cred ca avea (mai mult de cea legala). Oricum nu avea ce sa faca. Aia chiar nu s`a uitat in oglinda.... cred ca era cu ochii doar pe contrasens. Si unde mai pui ca vroia sa faca manevre sa declare ca era tasu la volan.

 

Pai linia continua pusa inaintea trecerii de pietoni nu e pusa degeaba ...

 

Linia continua e pe toata calea dorobanti de la ase pana la perla.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

P.S.: Nu trebuie sa ai viteza la genul asta de lovitura sa arate asa motocicleta. Anul trecut prin Titan un baiat a murit in modul asta .... Loviturile cauzate de neasigurare la schimbarea directiei de mers sunt cele mai pacatoase pt ca iti avariaza in lung mai multe elemente si risti sa ramai si fara roata cu tot cu lonjeron la fata locului...

 

Da, e posibil. Initial mi se parea mult prea avariata motocicleta si am crezut ca viteza a fost mare. Insa e posibil sa fie cum spui tu..

 

Acum ma intereseaza si pe mine un lucru: are vreo sansa motociclistul sa isi repare motocicleta pe asigurare destul de repejor? Sau in cazul unui asa accident duci mobra la fier vechi , iti iei alta si te judeci cativa ani cu cel care te-a lovit ca sa iti recuperezi banii? Si sa presupunem ca ti-i recuperezi... e suma de bani echivalenta cu valoarea motocicletei? Daca aveti cunostinte despre asta, va rog sa spuneti, chiar ma intereseaza si in plus, e ceva de invatat in caz de accident.

 

Sanatate baiatului implicat in accident!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, e posibil. Initial mi se parea mult prea avariata motocicleta si am crezut ca viteza a fost mare. Insa e posibil sa fie cum spui tu..

 

Acum ma intereseaza si pe mine un lucru: are vreo sansa motociclistul sa isi repare motocicleta pe asigurare destul de repejor? Sau in cazul unui asa accident duci mobra la fier vechi , iti iei alta si te judeci cativa ani cu cel care te-a lovit ca sa iti recuperezi banii? Si sa presupunem ca ti-i recuperezi... e suma de bani echivalenta cu valoarea motocicletei? Daca aveti cunostinte despre asta, va rog sa spuneti, chiar ma intereseaza si in plus, e ceva de invatat in caz de accident.

 

Sanatate baiatului implicat in accident!!!

 

cauta pe la accidente si vei gasi raspuns la intrebarea ta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ciudata lovitura la masina - eu am avut tot asa la schimbarea benzii pe sens - si nu m-am facut terci si nici masina n-a fost terci. La mine s-a intamplat undeva la 40-50 kmh...sigur n-a intrat de pe vreo straduta ceva? Eu chiar nu localizez punctul unde s-a petrecut.

 

Motoru arata jalnic la o simpla schimbare de banda...nu conteaza unde s-a dus moto - departe sau aproape - impactul a fost destul de nimicitor incat sa opreasca motoreta din inertie sa se duc mai departe...asta denota si avariile motocicletei care sunt dupa parerea mea destul de grave doar la o simpla schimbare de banda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...