Sari la conținut

PINLOCK / VIZIERE / ANTIFOG / FOLII - Discutii Generale


octa
 Share

Postări Recomandate

daca viziera ta nu e prevazuta acele picioruse speciale pt pinlock singura solutie ar fi o folie antiaburire. Ceva de genu asta. http://invisionvisor...oduct=proshield

Stiu ca se gaseste si la noi, daca nu exact acest model ceva asemanator.

Daca esti din bucuresti uite la baieti astia http://scuterul.ro/?folie-fog-city-antiaburire-viziera,41

Editat de Zven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 555
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

E sprayul anti ceata de la kronau, dar nu stiu cat de bun e. Mai era o vorba sa i idai un scuipat si sa il intinzi prin interior, dar am incercat eu zilele astea nu nu are efect.=))

 

Cand ii frigi o flegma acida si-o intinzi, nici umezeala nu se prinde ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca viziera ta nu e prevazuta acele picioruse speciale pt pinlock singura solutie ar fi o folie antiaburire. Ceva de genu asta. http://invisionvisor...oduct=proshield

Stiu ca se gaseste si la noi, daca nu exact acest model ceva asemanator.

Daca esti din bucuresti uite la baieti astia http://scuterul.ro/?folie-fog-city-antiaburire-viziera,41

 

suna bine....oare a incercat cineva ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe vremuri, cand cele mai smechere casti erau alea galbene sau rosii made in DDR, se dadea cu apă si săpun pe interiorul vizierei. Eu mai folosesc si acum metoda asta la oglinda din baie când mă bărbieresc. E drept ca-mi place să îmi dau barba jos când sub dus :P

Editat de vis-a-vis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia un pinlock de kbc de pe louis cai cel mai ieftin si iti faci tu gaurile in viziera. vine cu tot cu pini. am pus eu pe un scorpions 750 si e ff ok si lejer de pus.

am postat undeva la casti un tutorial de pe youtube cum se face. da o geana.

Editat de florynn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe vremuri, cand cele mai smechere casti erau alea galbene sau rosii made in DDR, se dadea cu apă si săpun pe interiorul vizierei. Eu mai folosesc si acum metoda asta la oglinda din baie când mă bărbieresc. E drept ca-mi place să îmi dau barba jos când sub dus :P

subscriu la chestia cu barba... :-)

 

ia un pinlock de kbc de pe louis cai cel mai ieftin si iti faci tu gaurile in viziera. vine cu tot cu pini. am pus eu pe un scorpions 750 si e ff ok si lejer de pus.

am postat undeva la casti un tutorial de pe youtube cum se face. da o geana.

kbc e firma , un fel de pinlock universal...ce inseamna ieftin si a fost greu de montat. Multumesc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uitate la casca si frigul la sectiunea casti. acolo e tutorialu video. i f usor. pinlockurile cam toate is la fel. doar prinderile difera sa nu potriveasca de la una la alta sa fii obligat sa le cumperi de la firma respectiva de unde ai si casca. dar asta de kbc e doar 47 ron daca mai e la reducere inca. doar unde vin pinii difera de altele.ceea ce pe tine nu te incurca deoarece tu faci gaurile. numai bine

Editat de florynn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uitate la casca si frigul la sectiunea casti. acolo e tutorialu video. i f usor. pinlockurile cam toate is la fel. doar prinderile difera sa nu potriveasca de la una la alta sa fii obligat sa le cumperi de la firma respectiva de unde ai si casca. dar asta de kbc e doar 47 ron daca mai e la reducere inca. doar unde vin pinii difera de altele.ceea ce pe tine nu te incurca deoarece tu faci gaurile. numai bine

Ms, cele bune , asfalt uscat.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

suna bine....oare a incercat cineva ?

 

da,am incercat eu cu un uvex boss 525,asta cu toate ca viziera are strat special antiaburire si nici un pinlock nu se potriveste. Eu mi-am luat un pinlock de KBC http://www.louis.de/_103e567cfceb0e3115c0daf2a6bffddb59/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=50010073 ca era/este la oferta. Cum ziceam am dat mail la cei care aveau pinlock-uri universale si mi-au zis ca nu se potriveste din cauza formei vizierei,intr-adevar cand a venit pinlock-ul era cam cat viziera dar aparea problema cand vroiam sa inchid viziera etans. am decupat pinlockul dupa viziera mea si in locul siliconului pe care l-am taiat am pus eu un alt strat de silicon. Cum nu aveam in viziera piciorusele de sustinere a pinlokului am dat gaura cu burghiu de 5mm si totul a fost perfect. prima data l-am testat la drumul spre mare noaptea pe Valea Oltului si pot zice ca daca nu aveam Pinlock-ul eram pierdut ca viziera pasagerului se aburea intr-o veselie*(asa era si a mea inainte de pinlock) si la intoarcere de la mare am venit pe furtuna si la fel m-a salvat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

da,am incercat eu cu un uvex boss 525,asta cu toate ca viziera are strat special antiaburire si nici un pinlock nu se potriveste. Eu mi-am luat un pinlock de KBC http://www.louis.de/_103e567cfceb0e3115c0daf2a6bffddb59/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=50010073 ca era/este la oferta. Cum ziceam am dat mail la cei care aveau pinlock-uri universale si mi-au zis ca nu se potriveste din cauza formei vizierei,intr-adevar cand a venit pinlock-ul era cam cat viziera dar aparea problema cand vroiam sa inchid viziera etans. am decupat pinlockul dupa viziera mea si in locul siliconului pe care l-am taiat am pus eu un alt strat de silicon. Cum nu aveam in viziera piciorusele de sustinere a pinlokului am dat gaura cu burghiu de 5mm si totul a fost perfect. prima data l-am testat la drumul spre mare noaptea pe Valea Oltului si pot zice ca daca nu aveam Pinlock-ul eram pierdut ca viziera pasagerului se aburea intr-o veselie*(asa era si a mea inainte de pinlock) si la intoarcere de la mare am venit pe furtuna si la fel m-a salvat

Ms , cred ca am sa comand si eu.E aiurea sa tot deschizi viziera pe frigul asta :-)

 

sau varianta de la oxford ,cu toate ca eu as merge pe varianta de la pinlock

 

http://www.oxprod.co...d=28&pid=138&p=

k...suna bine , dar nu spune cat costa si de unde o comand , unde gasesc?

 

Ms , cred ca am sa comand si eu.E aiurea sa tot deschizi viziera pe frigul asta :-)

 

k...suna bine , dar nu spune cat costa si de unde o comand , unde gasesc?

....doar ebay...mda
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da,am incercat eu cu un uvex boss 525,asta cu toate ca viziera are strat special antiaburire si nici un pinlock nu se potriveste. Eu mi-am luat un pinlock de KBC http://www.louis.de/...tnr_gr=50010073 ca era/este la oferta. Cum ziceam am dat mail la cei care aveau pinlock-uri universale si mi-au zis ca nu se potriveste din cauza formei vizierei,intr-adevar cand a venit pinlock-ul era cam cat viziera dar aparea problema cand vroiam sa inchid viziera etans. am decupat pinlockul dupa viziera mea si in locul siliconului pe care l-am taiat am pus eu un alt strat de silicon. Cum nu aveam in viziera piciorusele de sustinere a pinlokului am dat gaura cu burghiu de 5mm si totul a fost perfect. prima data l-am testat la drumul spre mare noaptea pe Valea Oltului si pot zice ca daca nu aveam Pinlock-ul eram pierdut ca viziera pasagerului se aburea intr-o veselie*(asa era si a mea inainte de pinlock) si la intoarcere de la mare am venit pe furtuna si la fel m-a salvat

sint 2 tipuri la kbc de pinlock. unu intradevar e mai lat putin. nu am avut nici o problema dupa ce lam montat. sa potrivit perfect cel mai mic. .. da nu mai stiu care e.daca faci comanda specifica ca vrei cel ingust nu cel inaltat sus. uitate pe net si intelegi ce zic. ei vb cu astia de la cine iau si stiu exact ce sati aduca

am impresia ca de vr2 am luat eu daca nu ma insel.

Editat de florynn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ms , cred ca am sa comand si eu.E aiurea sa tot deschizi viziera pe frigul asta :-)

 

k...suna bine , dar nu spune cat costa si de unde o comand , unde gasesc?

 

....doar ebay...mda

 

Se aduce la 75 de lei de la Oxford , eu as merge pe varianta pinlock de la louis ,chiar daca ajunge la 1 mil, o poti comanda la kronaumoto .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sint 2 tipuri la kbc de pinlock. unu intradevar e mai lat putin. nu am avut nici o problema dupa ce lam montat. sa potrivit perfect cel mai mic. .. da nu mai stiu care e.daca faci comanda specifica ca vrei cel ingust nu cel inaltat sus. uitate pe net si intelegi ce zic. ei vb cu astia de la cine iau si stiu exact ce sati aduca

am impresia ca de vr2 am luat eu daca nu ma insel.

Multumesc mult pt specificatii.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am laut azi fog city de la baietii cu scuterele.

daca am timp imi doresc sa o montez inainte sa plec de la servici (plec la 19.00 cu mobra) si ar trebui sa raportez diseara rezultatul.

va tin la curent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut...e cineva din Bucuresti care a montat pinlock si care este dispus sa mi dea anumite informatii sau chiar sa mi l monteze? Eu am un Caberg V 2 R Anthracite si vreau sa stiu daca exista viziera cu pinlock sau orice alta posibilitate sa scap de "abureala" ?:)

 

Revin...am gasit ceva pe Louis dar eu nu am viziera pregatita pt pinlock...cum sa procedez?

http://www.louis.de/_10ff182aefc9b86b3c393ccb1d2f122b22/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=20013329

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...