Sari la conținut

Ce E De Facut?


E.Z.rider
 Share

care credeti ca ar fi cea mai buna solutie in cazul circulatiei bastinase  

93 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

am votat 2, eu unu am strambat cateva elemente de caroserie+ crapat cateva gemauri laterale cu ajutorul carboanelor de pe manushi :( , stiu ca nu e bine, ca e ceva "de moment" dar sa nu spuneti ca nu pe toti va apuca sa faceti asa ceva?!??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord cu Coxanelu si Bec (2).Tocmai am venit focsani-bucuresti (primul meu drum) si in buzau mi-a iesit din dreapta un pugeot 206 fara sa se asigure fortandu-ma sa ies pe contrasens (din fericire nu venea nimeni).Am incercat sa-i aplic o corectie cand a oprit intr-o benzinarie dar mi-a scapat.

V-as fi recunoscator daca ati afla ceva de el.Are nr de leasing B 26994 (nu stiu daca e complet).

Deci....astept vesti flacai!! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am votat 2 pt. suntem o natie care invata numai cu bataia. :(

Nu merge cu vorba buna...cel putin nu la marea majoritate a soferilor.Mai sunt si elemente bune, dar prea putini.Am intalnit si tipi care imi faceau loc sa trec printre masini, dar cati sunt?!

Poate si varianta 4 este buna, dar mai dureaza pana ne schimbam naravul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Frunza

Pentru cei ce au votat 2 .. bravo baieti .. tineti-o tot asa .. noi le dam in gura ... ei ne dau noua in gura .. lumea zice a motociclistii sunt doar niste mahule violente si proaste .. si pana la urma ii dam si lumii in gura ca doar suntem tari ... e prosti dar multi ...

Sunt de acord ca uneori iti vine sa ii iei la bataie dar asta nu e o solutie.

Si campania de constientizare ar trebui facuta in primul rand intre motociclisti. Ca degeaba te superi ca a dat conserva in tine daca tu mergeai cu 250 pe contrasens (bine, asta e o exagerare dar ati inteles ideea).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am votat varianta 4 si dace se putea si 3.

Personal vreau sa tiparesc niste fluturasi pe care sa-i ofer soferilor "neatenti"....inca mai studiez continutul fluturasului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai....in prima faza incepem cu 3. ,pentru ca altfel nu supravietuim sa punem in practica 4 , si mai ales sa beneficiem de eventualele efecte, asta dupa niste ani.

 

Bataia e o solutie tampita,desi sunt destui cei care o merita...adik...vita era sa ma omoare,ii aplic o casca in gura si sa zica mersi ca a scapat ieftin, nu? NU.Pentru ca data viitoare cand va mai vedea motociclist pe strada,va incerca sa se razbune... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aleg varianta numarul 1 si-mi deschid un mic atelier de fierarie

Sau de pompe funebre?

 

Personal cred ca varianta 4 ar fi cea mai corecta. Dar eu sunt un tip pasnic din fire. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Varianta 3 ar trebui sa o avem permanent in functiune (la mine este prioritara , m-ai bine ma pazesc eu decat sa ma las pe mana altora), fapt care m-a dus in 16 ani de soferie, sa nu provoc si sa previn producerea de evenimente rutiere. Asta nu inseamna ca nu am recurs in momente de nervi la puntul 2 , dar dupa calmarea situatiei mi-a fost un pic ciuda pe mine ca nu m-am putut abtine. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. No, clar no, nu am stofă de martir pentru cauză!

 

2. No-no, că de obicei bou', ori măgaru', are brandu' mai de calibru ca al tău....adeq scapi din accident, te îmbârligi cu mitocanu' şi p'ormă faci vânzare la materiale protetice dentare? Să zicem că dai de un dobitoc mai slab, îi f...uţi una de-l pupă măsa rece....vine urâta de măsa şi te pune să-i faci :( altu'! NO NO NO!

 

3. :) YA man, bagă-l, scoate-l, clăteşte-l prin a măsii, bate cruce că te iubeşte Doamne-doamne şi du-te-n treaba ta ;) ! Bee cool şi fereşte-te de ... :) de MĂGĂRUŞ

 

4. Da' ce, :) altceva mai bun decât să conştientizez societatea democratică în curs de dezvoltare nu am.....BA DA! :P Să mă plimb cu motoru' :)

 

OCHIU' CĂT CASTRONU'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce de pacifisti... :(

 

traim intr-o tara NEcivilizata.. si asta se vede in trafic.... nu ai cum sa educi soferii care ani de zile nu au vazut un motociclist pe strada...

 

bataia nu este o solutie pt educarea lor este doar solutia descarcarii pe moment :)

 

p.s. care-i treaba cu gaborii pe scutere? am vazut un stol intreg anu trecut... anu asta niciunu.. o fi prea frig pt tovarasii politai ? sau le e frica ca ii calca lumea pe strada :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Frunza

Apropos .. am vazut si eu un politist pe moto o data cand eram cu masina in trafic ... la ei nu e necesara scoala de soferi? Nu de alta dar mergea pe langa masini de parca era cu bicicleta ... a blocat tot traficul ca toata lumea il astepta sa se dizolve din raza vizuala ... eu eram chiar in spatele lui si am luat distanta 5 metrii cand am vazut cum se clatina ca frunza in vant ... si mergea cu 30 ... grrrrrr

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

am votat 2.

propun ca astia care am votat 2, sa stabilim o zi si ora cind merem la caft. ii lom prin surprindere, si le zicem dupa aia ce-am avut cu ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am votat 4. .. cu toate ca in urma accidentului care l-am avut vineri la favorit imi venea sa o bag in spital pe dobitoaca.. dar nu am putut din cauza durerilor de miini si picioare..era o reactie de moment..Cred ca ar fi bine dupa intilnirea de la arc in fiecare miercuri sa mergem grupat si usor o tura prin bucuresti sa ne vada soferi si sa inteleaga ca existam si noi si nu suntem de neglijat(mai ales daca suntem multi) si in acelasi timp anuntata masmedia ca este un mars de protest pentru felul in care suntem tratati in trafic.

 

P.S. acum 10 zile mergeam pe banda 2 pe dr.taberei cu 60 km/h.. pe banda 1 era parcata intre masini un matiz cu SCOALA.. si brusc iese pe banda 2 in fata mea.. ce prioritate.. ce sa se asigure.. povesti ..am trecut pe banda 3 era liber.Ma gindesc daca la scoala ii invata asa sa conduca.. ce sa mai zicem cind isi ia carnetul si sunt "profesionisti' :D :D :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am votat 2.

propun ca astia care am votat 2, sa stabilim o zi si ora cind merem la caft. ii lom prin surprindere, si le zicem dupa aia ce-am avut cu ei.

shi sa deschidem shi-un black list cu numere de inmatriculare ale shoferilor "vigilentzi"... ca merge mai ushor cu programarile! WE asta batem numere pare, WE al'lalt numere impare! :D ca circulatzia pe vremea lu' ceashca...

 

acu' serios... 3 se face volens-nolens, urmat de 4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bhairava, cam absentezi in ultima vreme.  :D cine te tine asa de ocupat ?

 

sau repari in draci la motor ? :)

 

 

oricum, s-ar parea ca nu suntem prea multi cu idei normale  :D asa ca tre sa ne inarmam bine ca sa le facem fata alora  :P

ma plimb :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...