Sari la conținut

De Ce Va Mai Raciti Gura?...de Pomana


redbeben
 Share

Postări Recomandate

sincer sunt satul de rip-uri si de condoleante

 

de ce mai faceti asta? degeaba cred

 

de ce ne uitam la rubrica accidente?

 

pt ca suntem hiene si ne place morbidul,exact ca stirile la tv,cu cat mai sangeroase cu atat mai mare audienta

 

face cineva ceva in privinta asta?

ma indoiesc

 

 

pacat de oamenii aia care au murit

 

multi se alarmeaza abia acum cand incep sa moara si cei din vest(timisoara ,cluj ,arad)

pai deh daca acum au dat si ei de dobitocii de care bucurestenii au parte zilnic

 

decat sa plangeti prietenii(unii dintre voi) sau sa stergeti topicuri instigatoare de cele mai multe ori la violenta impotriva conservarilor mai bine faceti dreacu ceva

 

 

daca de bataie nu va arde(mai ales moderatorilor si supermembrilor)ca sunteti pacifisti nu mai bine scriem toti autoritatilor competente in fiecare zi si ii batem la cap sa modifice ceva in legislatie?

 

poate la voi acolo unde sunt doar 3 masini care trec la juma de ora nu se simte amenintarea dar intr-un oras supraaglomerat si plin de nesimtiti credeti-ma ca ati face genocid

 

 

ma rog,aveti alta gandire(dar poate ii ban-uiti si pe cei care vb cu kali stiti voi cu incidentul,cu ruptul de oglinzi...)

 

 

ba,faceti dreacu ceva si pt fiecare mort sau accidentat nu mai ripuiti atat si ori puneti mana pe bata si va faceti singuri dreptate ca politia oricum doarme (vezi alex si faza tipica-cam pe unde aveati masina doamna?)ori hai sa scriem cui trebuie si sa facem presiuni poate rezolvam ceva pe cale pasnica :crack:

 

bagati bine la cap -cand m-ati sters pe mine era doar inceputul fenomenului antimotociclistic(pt admini)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incepe tu, ca te urmam toti :crack:)

 

 

m a apucat postatul .se pare..ca s proaspat veniti din concediu

 

cam off topic dar..stiti ce mi spune acum 30 min un taximetrist care a intorsc in fata mea ( dupa ce i am dat flash uri si claxoane ) el fiind oprit ?!!!

 

" ce , n ai mai franat pana acum asa ? ei , lasa ca te inveti tu sa franezi "

 

mi a scapat ambreiajul din mana de uimire ( noroc ca nu eram cu CBR ul ca ..ala pleca de sub mine )

 

 

asa ca..fiecare alege ce sa faca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m a apucat postatul .se pare..ca s proaspat veniti din concediu

 

cam off topic dar..stiti ce mi spune acum 30 min un taximetrist care a intorsc in fata mea ( dupa ce i am dat flash uri si claxoane ) el fiind oprit ?!!!

 

" ce , n ai mai franat pana acum asa ? ei , lasa ca te inveti tu sa franezi "

 

mi a scapat ambreiajul din mana de uimire ( noroc ca nu eram cu CBR ul ca ..ala pleca de sub mine )

asa ca..fiecare alege ce sa faca.

 

 

trebuia sa il pocnesti scurt in mutra si sa ii zici : " ce nu ai mai primit nici un pumn asa??? ei, lasa ca te inveti tu"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer sunt satul de rip-uri si de condoleante

 

de ce mai faceti asta? degeaba cred

 

de ce ne uitam la rubrica accidente?

 

pt ca suntem hiene si ne place morbidul,exact ca stirile la tv,cu cat mai sangeroase cu atat mai mare audienta

 

face cineva ceva in privinta asta?

ma indoiesc

pacat de oamenii aia care au murit

 

multi se alarmeaza abia acum cand incep sa moara si cei din vest(timisoara ,cluj ,arad)

pai deh daca acum au dat si ei de dobitocii de care bucurestenii au parte zilnic

 

decat sa plangeti prietenii(unii dintre voi) sau sa stergeti topicuri instigatoare de cele mai multe ori la violenta impotriva conservarilor mai bine faceti dreacu ceva

daca de bataie nu va arde(mai ales moderatorilor si supermembrilor)ca sunteti pacifisti nu mai bine scriem toti autoritatilor competente in fiecare zi si ii batem la cap sa modifice ceva in legislatie?

 

poate la voi acolo unde sunt doar 3 masini care trec la juma de ora nu se simte amenintarea dar intr-un oras supraaglomerat si plin de nesimtiti credeti-ma ca ati face genocid

ma rog,aveti alta gandire(dar poate ii ban-uiti si pe cei care vb cu kali stiti voi cu incidentul,cu ruptul de oglinzi...)

ba,faceti dreacu ceva si pt fiecare mort sau accidentat nu mai ripuiti atat si ori puneti mana pe bata si va faceti singuri dreptate ca politia oricum doarme (vezi alex si faza tipica-cam pe unde aveati masina doamna?)ori hai sa scriem cui trebuie si sa facem presiuni poate rezolvam ceva pe cale pasnica :crack:

 

bagati bine la cap -cand m-ati sters pe mine era doar inceputul fenomenului antimotociclistic(pt admini)

 

 

ce e puiule, de ce te agiti atat de mult... crezi k faci valuri ???

RIP = odihneasca-se in pace, si la fel ai zice si tu daca ai auzi o veste proasta despre cineva pe care l-ai cunoscut.

nu inteleg de ce te umflii atat de tare...

esti frustrat cumva??

 

 

Shaq

Editat de shakal
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack:

ce e puiule, de ce te agiti atat de mult... crezi k faci valuri ???

RIP = odihneasca-se in pace, si la fel ai zice si tu daca ai auzi o veste proasta despre cineva pe care l-ai cunoscut.

nu inteleg de ce te umflii atat de tare...

esti frustrat cumva??

Shaq

 

 

 

shaq tata postul este pt cine stie ce spun...sau mai bine zis pt cine intelege

 

macar nu va mai lamentati ca niste babe

 

si ma mir ca ii stiai chiar pe toti,nu-i ciudat ca mai toti se intreaba cine era mortul si cer info despre accident :crack:

 

si by the way shaq nu-s deloc frustrat ...tu poate esti ca vad ca nu mai ai motor :crack:

 

toate bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack:

shaq tata postul este pt cine stie ce spun...sau mai bine zis pt cine intelege

 

macar nu va mai lamentati ca niste babe

 

si ma mir ca ii stiai chiar pe toti,nu-i ciudat ca mai toti se intreaba cine era mortul si cer info despre accident :crack:

 

si by the way shaq nu-s deloc frustrat ...tu poate esti ca vad ca nu mai ai motor :crack:

 

toate bune

 

 

mah, nu mai am motor din motiv ca sunt bolnav si momentan nu pot sa imi las sanatatea balta. daca e sa aleg intre sanatate si motor, aleg sanatatea.

so, cine intreaba cine e cel care s-a dus, e pentru ca ii pare rau... cine are altceva de zis, e carcotash.

nepoate, nu se lamenteaza nime'....daca vrei sa inteleaga cineva ce ai zis, atunci incearca sa te faci inteles. lumineaza-ne !!!

 

 

Shaq

 

PS: si apropos, daca tot faci valuri, pune si tu o poza k sa te stim si noi... prezinta-te !!!

Editat de shakal
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu mai am incredere in nimik si in nimeni... cum vrea unu sa ma omoare, din prostie sau din orgoliu...imi fuc dreptate singur pe lok!

 

....nu prea suntem uniti..eu am mai scris de cateva ori, dar nimeni nu a raspuns.. SA AVEM UN NR DE TELEFON..IN CAZ DE ACCIDENT SAU MAHALA SA PUTEM APELA LA ORICE ORA ...

 

sincer, m am cam saturat de intruniri, mici bere si gratare...in timp ce altii isi lasa vietzile pe sosele!... mai ales cluburile moto ar trebui sa faca ceva de genul asta...

 

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca am fi uniti nu am mai fi romani, avem o gena in noi care ne face sa ne gandim numai la noi si la interesele personale. Plus ca daca la vecinul meu ii merge bine nu ma chinui ca si mie sa-mi mearga bine ci mai bine il trag si pe el in jos. Aceeasi gena ne face sa fim si ignoranti.

Cluburile moto nu au ce sa faca, pentru ca abia stau ele pe picioare, si intr-un club moto majoritatea au interese personale iar jumatate au motocicleta de figuri.

Iara de luat atitudine nu o sa se ia pentru ca noi suntem ca si cainii: latram, latram dar cand ii vorba de muscat bagam coada intre picioare si intram inapoi in cusca

Pacat, mare pacat ca suntem asa...

 

PS: nu am inclus pe toata lumea aici dar majoritatea se incadreaza....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca am fi uniti nu am mai fi romani, avem o gena in noi care ne face sa ne gandim numai la noi si la interesele personale. Plus ca daca la vecinul meu ii merge bine nu ma chinui ca si mie sa-mi mearga bine ci mai bine il trag si pe el in jos. Aceeasi gena ne face sa fim si ignoranti.

Cluburile moto nu au ce sa faca, pentru ca abia stau ele pe picioare, si intr-un club moto majoritatea au interese personale iar jumatate au motocicleta de figuri.

Iara de luat atitudine nu o sa se ia pentru ca noi suntem ca si cainii: latram, latram dar cand ii vorba de muscat bagam coada intre picioare si intram inapoi in cusca

Pacat, mare pacat ca suntem asa...

 

PS: nu am inclus pe toata lumea aici dar majoritatea se incadreaza....

 

 

ai grait binie mah satmarene...

asta s-a vazut si in razboi, luptam impreuna cu ala care era mai tare, numa'-numa' sa nu o luam prea tare pe coaja, dar de ce ne-am ferit nu am scapat...

 

 

Shaq

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuia sa il pocnesti scurt in mutra si sa ii zici : " ce nu ai mai primit nici un pumn asa??? ei, lasa ca te inveti tu"

Super tare :crack: Nu-i rea idea ta deloc :crack: Daca vezi aici un accident mortal te cam pune pe ganduri sa ii dai sau nu gaz si poate iti salveaza viata.Dar evident nu la toti merge,unii fac in ciuda

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rostul posturilor de la aceasta rubrica nu e ca sa dam noi cu rip,sau ma rog,nu asta e scopul principal,ci acela de a invata din greselile altora.Daca tragi invatamintele necesare omul acela nu a murit inutil. Multi sint acum in viata pentru ca nu au repetat gresala altuia care a avut ghinion.Sigur ca e trist sa auzi ca a mai plecat unul din noi,ne doare si sintem macar cu gindul alaturi de familia indoliata,dar nu cautam la aceasta sectiune singe,ci urmarim sa tragem invataminte.

 

Fiecare isi apara pielea cum poate si cum stie mai bine.Numar de urgenta???????? Poate pentru o depanare,sau ridicare,dar sa vina comunitatea moto sa te scape pe tine dintr-o altercatie cu un taximetrist (cuvant urat)...fii serios!!! Esti pe 2 roti,ai mobilitate si viteza,invata sa te folosesti de ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rostul posturilor de la aceasta rubrica nu e ca sa dam noi cu rip,sau ma rog,nu asta e scopul principal,ci acela de a invata din greselile altora.Daca tragi invatamintele necesare omul acela nu a murit inutil. Multi sint acum in viata pentru ca nu au repetat gresala altuia care a avut ghinion.Sigur ca e trist sa auzi ca a mai plecat unul din noi,ne doare si sintem macar cu gindul alaturi de familia indoliata,dar nu cautam la aceasta sectiune singe,ci urmarim sa tragem invataminte.

 

Fiecare isi apara pielea cum poate si cum stie mai bine.Numar de urgenta???????? Poate pentru o depanare,sau ridicare,dar sa vina comunitatea moto sa te scape pe tine dintr-o altercatie cu un taximetrist (cuvant urat)...fii serios!!! Esti pe 2 roti,ai mobilitate si viteza,invata sa te folosesti de ele.

 

 

de ce sa nu avem un nr? intra un (cuvant urat) in mine...o ceafa groasa cu latz si slapi..unde sa fug...? dak motoru e pe jos..? ar trebui un nr de tel ptr asa ceva...!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multi sint acum in viata pentru ca nu au repetat gresala altuia care a avut ghinion.

 

Daca nu intram pe forumul asta altfel as fi privit lucrurile. Pe mine unu' lucrurie aflate de la categoria "Accidente" m-au speriat. In mod sigur un motociclist care a murit sau altul care a avut de suferit intr-un fel sau altul mi-au salvat viata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

invata din "greselile" altora sau imi adaug la experienta mea si pe cea a altora de aici de pe forum.

si cu razbunarile eu cred ca un om hotarat se razbuna in liniste si nu face publica ideea ca sa se incrimineze singur in caz de ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce sa nu avem un nr? intra un (cuvant urat) in mine...o ceafa groasa cu latz si slapi..unde sa fug...? dak motoru e pe jos..? ar trebui un nr de tel ptr asa ceva...!

 

Aha,buna idee!!! Si unde sa sune? Pe cine? Suna-ma pe mine,vin cu placere sa te ajut,pe bune,dar ce sanse crezi ca sint sa fiu in apropiere? In max 10' s-a terminat totul,nu mai e nici o ceafa,nici un slap...Asta e buna la taxi ca au statii si afla imediat de colegu' in primejdie,la noi cine poola mea raspunde la tel pe motor?

 

Daca ai sa fii atent ai sa vezi ca taximetristii piezdei cind au belele cer ajutor prin statie si apoi se dau jos din masina.Daca te iei cu vreunu in biza dai finala rapid si taio cit poti de repede din zona pina nu vin colegii ciomagari! Sau rupe-i antena si apoi dai,da fii atent la fel s-o tai repede! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha,buna idee!!! Si unde sa sune? Pe cine? Suna-ma pe mine,vin cu placere sa te ajut,pe bune,dar ce sanse crezi ca sint sa fiu in apropiere? In max 10' s-a terminat totul,nu mai e nici o ceafa,nici un slap...Asta e buna la taxi ca au statii si afla imediat de colegu' in primejdie,la noi cine poola mea raspunde la tel pe motor?

 

Daca ai sa fii atent ai sa vezi ca taximetristii piezdei cind au belele cer ajutor prin statie si apoi se dau jos din masina.Daca te iei cu vreunu in biza dai finala rapid si taio cit poti de repede din zona pina nu vin colegii ciomagari! Sau rupe-i antena si apoi dai,da fii atent la fel s-o tai repede! :lol:

Poate nu-i o idee rea sa aiba si motociclistii statie emisie/receptie de genul camionagiilor, pe o anumita frecventa rezervata numai motociclistilor. La un necaz nu se poate sa nu fie cativa baieti prin zona.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate nu-i o idee rea sa aiba si motociclistii statie emisie/receptie de genul camionagiilor, pe o anumita frecventa rezervata numai motociclistilor. La un necaz nu se poate sa nu fie cativa baieti prin zona.

 

Hehe ... ideea asta s-a discutat de mult. Si s-a ajuns la aceeasi concluzie: "De Ce Va Mai Raciti Gura?...de Pomana"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta este viata, daca poti si ai sange, iti faci dreptate singur, pe loc, rapid, si-o tai, in plus suni la cel mai bun prieten eventual, si-l chemi cu o duba de baieti, dar astea sunt prostii, tre' sa ne ferim cat si cum putem, poate cu timpul se vor schimba lucrurile, in bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...