Sari la conținut

S-a Facut Ora Cand Timpu A Zis Ca A Venit Momentu


G.Burlacu
 Share

Postări Recomandate

Acum vreo luna de zile tot cautam intinzator de lant la voshod, cric lateral, mai curatam carburatoru de gunoaiele din rezervorul de Jawa de vreo 40 de ani, ce sa mai...cum ii sta bine omului cu o motocicleta comunista.Imi era bine si pe ea si pe langa ea cand o mai surubaream( cu toate ca nu prea a fost cazul).Imi doream altceva, nu stiam exact ce...de fapt stiam dar bani de un un bmw R1200GS nu prea imi da nici o banca :D .S-a realizat sinapsa cand am vazut un topic p-aci depsre VX800 si am vazut poze( habar n-aveam cum arata motoreta asta), si colac peste pupaza mielu :crack: a zis ca stie el una de vanzare nerulata in tara.Am zis HALT!!!Pretu era bun , mobra arata frumos, ceva trebuia facut.Mare noroc cu prietenii ( se stiu ei :D )care m-au ajutat si moral si financiar si ....m-au insotit ieri , intr-o zi innorata la Tg Mures sa-mi aduc Acadeaua :lol:

Am ajuns acolo, ne-am uitat la ea..si ce sa mai la deal la vale AM LUAT-O!!Drumul pana la bucuresti a fost tare interesant.Experienta mea moto fiind foarta mica, si aia pe Voshodu tunat nu pe japoneza.Dar Bombonica s-a purtat exemplar si ne-am inteles de minune.Sincer sa fiu imi era cam teama...si de atata drum, si de ea, dar am fost tare mandru cand am vazut cat de repede ne-am placut unul pe altul :D

Am ajuns aseara ( de fapt azi noapte) in Bucuresti.....plouat pana la piele( de la ploiesti pana la capitala=torentiala), obosit dar fericit si parca nici atunci nu as fi parcat-o..dupa cateva sute de km.

 

Vin si poznele si completarile mai pe seara!

tin sa multumesc tuturor care au ajutat ca acest vis sa devina realitate

Bafta la toti si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 56
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Iti urez pentru a doua oara, numai bine si mariaj placut :lol:

Sa o uzi bine daca nu ai udat-o destul aseara :D

 

:D

Multzam de urari, iar cat despre udeala...sper ca o voi mai uda o data, doar lichidul se schimba :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai felicitari si sa-ti traiasca :D

Buna alegere, ma bucur ca ai renuntat la choppere. (no offence fanilor)

Cand iesim la o plimbare?

Pai in seara asta, maine, poimaine :crack: oricand de acum inainte, numa sanatosi sa fim si fara de probleme la mobre ( aaaaa...si sa mi se usuce manusile :lol: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo man! Felicitari maxime si sa o stapanesti sanatos si fara evenimente! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrem POOOOOZEEEEEE!

 

 

PS: Sa aveti grija unu de celalalt! Bravos! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrem POOOOOZEEEEEE!

PS: Sa aveti grija unu de celalalt! Bravos! :lol:

Multumesc inca o data de urari, iar pozele sunt pe drum si or sa junga in seara asta

 

Hai la Etrusco deseara s-o vedem cu tontztii !

Cu mare placere as fi onorat invitatia ta insa abia acum am vazut mesajul si deja Acadeaua e dusa la garaj sa faca nani :crack: Poate ramane valabila pentru vinerea viitoare??

Editat de burlaco
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Personajele principale de la stg la dr : Norway , Eu , Burlaco . In a doua poza Bazdaganie si Norway.

 

post-2420-1155360312_thumb.jpg post-2420-1155360381_thumb.jpg

 

Confectionarea si montarea nr de inmatriculare :crack:

 

post-2420-1155359302_thumb.jpg post-2420-1155359186_thumb.jpg

 

Imblanzirea fiarei ... :D

 

post-2420-1155359421_thumb.jpg post-2420-1155359492_thumb.jpg

 

Pit Stop

 

post-2420-1155359580_thumb.jpg post-2420-1155359643_thumb.jpg post-2420-1155359701_thumb.jpg

 

Norway si Drive-testu pe ploaie :kick:

 

post-2420-1155359781_thumb.jpg

 

Bazdaganie si "LollyPop" :D

 

post-2420-1155360078_thumb.jpg

 

Domnu Geo si "Ploile Torentiale" :lol:

 

post-2420-1155360169_thumb.jpg

 

Si acum pe scurt povestea :

Am plecat la 5 dimineata din Bucuresti in formula completa de mai sus.

Pe la 11 am vazut si placut raritea de VX si dupa un scurt drive - test Burlaco a batut palma cu FOX si a inceput sa gaureasca la noile lui nr de inmatriculare.

 

Primii 30 de km mi-au fost oferiti mie pentru drive-test :D .Apoi si-a facut curaj sa urce si Burlaco sa vada cum e pe al lui motor( si cu greu l-am dat jos apoi).

 

La Brasov am luat pranzul la ora 18 si am schimbat pilotul cu Norway ( pentru ca incepuse ploaia si Domnul Geo se dadea obosit).

 

La Campina nu a mai rezistat in Solenza si-a luat inima in dinti si a zis ca el vrea sa intre cu ea in Bucuresti.

A mers ca un erou si la Ploiesti a inceput ploaia torentiala de care se tot auzea la radio si tv iar Burlaco a decis sa mearga inainte si sa infrunte natura .

Avertismentele meteo au inceput sa fie din ce in ce mai nefavorabile si dupa un blocaj pe centura de aproximativ 1 ora , Burlaco avea cel putin cu 6-7 kg mai mult :kick:

 

Nu stiu daca am apucat sa ii surprind in vreo poza ranjetul pe care i l-a lasat VX -ul pe fata dar noi cei care il stiam inainte toti am declarat ca e deja mult prea infectat cu a lui LollyPoP.

 

Iti doresc Geo ambitia de care ai avut pana acum si in continuare si sa ai parte asa cum ziceai si tu de ea ca va potriviti :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Iti doresc Geo ambitia de care ai avut pana acum si in continuare si sa ai parte asa cum ziceai si tu de ea ca va potriviti :lol:

Multzam de poze si de urari Ingerasule :crack: , si sa avem parte de plimbari multe!

 

Bravo!

Mai zi-ne noutati, domnu' GEO!

POate pe joi, vineri, ne dam laolalta!

:D

Ne dam, ne dam numa hai odata sa-ti vad si io Caramida!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: :crack: :D

GEO, ai pus mana pe-o bijuterie:PRETUIESTE-O :D (nu am exagerat deloc,sa stii)

dc primii km i-am facut mai crispat(nestiind moto), urmatorii pana la 60 parca au fost o adevarata placere avand, cu un sound al pistoanelor de-ti merge la inima :D

iti multumesc ca mi-ai oferit ocaza sa incerc si un motor in V.deja ma gandesc ce asezare o sa aiba motorul viitoarei motociclete :kick:

RIDE SAFE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum vreo luna de zile tot cautam intinzator de lant la voshod, cric lateral, mai curatam carburatoru de gunoaiele din rezervorul de Jawa de vreo 40 de ani, ce sa mai...cum ii sta bine omului cu o motocicleta comunista.Imi era bine si pe ea si pe langa ea cand o mai surubaream( cu toate ca nu prea a fost cazul).Imi doream altceva, nu stiam exact ce...de fapt stiam dar bani de un un bmw R1200GS nu prea imi da nici o banca :kick: .S-a realizat sinapsa cand am vazut un topic p-aci depsre VX800 si am vazut poze( habar n-aveam cum arata motoreta asta), si colac peste pupaza mielu :crack: a zis ca stie el una de vanzare nerulata in tara.Am zis HALT!!!Pretu era bun , mobra arata frumos, ceva trebuia facut.Mare noroc cu prietenii ( se stiu ei :D )care m-au ajutat si moral si financiar si ....m-au insotit ieri , intr-o zi innorata la Tg Mures sa-mi aduc Acadeaua :lol:

Am ajuns acolo, ne-am uitat la ea..si ce sa mai la deal la vale AM LUAT-O!!Drumul pana la bucuresti a fost tare interesant.Experienta mea moto fiind foarta mica, si aia pe Voshodu tunat nu pe japoneza.Dar Bombonica s-a purtat exemplar si ne-am inteles de minune.Sincer sa fiu imi era cam teama...si de atata drum, si de ea, dar am fost tare mandru cand am vazut cat de repede ne-am placut unul pe altul :D

Am ajuns aseara ( de fapt azi noapte) in Bucuresti.....plouat pana la piele( de la ploiesti pana la capitala=torentiala), obosit dar fericit si parca nici atunci nu as fi parcat-o..dupa cateva sute de km.

 

Vin si poznele si completarile mai pe seara!

tin sa multumesc tuturor care au ajutat ca acest vis sa devina realitate

Bafta la toti si asfalt uscat!

Sa te bucuri de ea si la cat mai multi kilometri impreuna. :D :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari! Ce excursie faina ati facut.... si cu folos! Sa-ti traiasca "acadeaua" si sa te poarte sanatos!

 

probabil o sa uiti ce-i aia surubarit cu japoneza :crack:

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa-mi iau bon de ordine sa te felicit ? :kick: Bravo ma! s-o stapanesti sanatos...de-abia astept sa o vad ! :crack:

multzam, :D Sper sa ajung miercuri cu ea la Arc sa ma laud si eu :kick:

 

Felicitari! Ce excursie faina ati facut.... si cu folos! Sa-ti traiasca "acadeaua" si sa te poarte sanatos!

 

probabil o sa uiti ce-i aia surubarit cu japoneza :D

:D

Intra-devar, excursia e fost super, iar faptul ca am venit 60 de km pe torentiala nu a resit sa-mi stearga zambetul de pe fata :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...