Sari la conținut

Am Comis-o Din Nou


bavareze
 Share

Postări Recomandate

da` un pic de modestie nu ti-ar strica. " am 10 ani de mers cu tricicleta si inca 6 de dat pe altfel de pedale" mare scofala. 20 ani de zburat in spatiu n-ai cumva? te crezi pilot? esti un motociclist moshule nu uita nu pilot, fa o diferenta, poti sa ai 20 ani de superbike ca tot sub un camion poti ajunge daca faci bravade aiurea. asta ca un sfat, ca sa nu-mi dai dreptate cand o sa gadili ingerii la talpi (Doamne fereste). anyway daca din cauza unuia ca tine, eu ca pieton patesc ceva sau un membru al familiei mele, ti-as rupe picioarele si te-as sugruma cu ele. auzi tu wheelie pe alee.... cand vii la arad ? sa vb cu 4 morti din cimitir care au crezut ca au unde prinde 210 la ora (normal fara sa mai franeze, asta nu mai facea parte din plan) :crack:

oricum viata e a ta si faci ce vrei cu ea, insa mai gandeste-te si la altii nu numai la tine, sau crezi ca nu tine nimeni la tine? think!!

 

A stimabile, apropos de copiii mici de pe alei... si de faza cu VTR-ul, sa nu dea domnul sa te intalnesc eu inainte ca o sa fac rost de un compresor special pt tine, sa te pun sub roti si sa iti fac promisiunea ca voi merge in marsarier si in a 1-a si iar in marsarier si iar in a 1-a pana te fac foita. sa nu-mi iesi in cale ca te bat cu casca pana iti pierzi mintile magarule. nu meriti sa te numesti motociclist ci doar un laudaros amarat :lol:

 

haha. tare rau. fa tu niste reguli noi: cei care merg cu motocicleta se vor numi de maine patinatori in loc de motociclisti, aia care merg pe jos nu vor mai fi pietoni ci se vor numi cofetari, profesorii se vor numi medici si medicii programatori si bineinteles, controlorii de bilete vor fi numiti zugravi.

 

 

discutia a degenerat aiurea. de la un simplu 'am prins nisip sub roata si m-am dus, m-am lovit de o masina care n-a patit nimic, sunt un pic julit dar asta e' s-a ajuns la morala si comentarii mult prea inutile avand in vedere ca fiecare si-a format in minte o parere care nu e neaparat conforma cu realitatea. probabil vina e si a mea, care am romantat un pic intamplarea, dar oricum n-am vrut sa scriu un reportaj cat mai exact si la obiect si mai degraba o povestire care mie mi s-a parut amuzanta.

 

cat despre strada cu pricina e o alee pe unde se circula SUPER MULT si a devenit de fapt bulevard de cand s-a inchis pasajul marasesti. nu e nici loc de joaca pentru copii, nici loc de alaptat, nici gradinita, nici biserica. e un bulevard de dimensiuni mult prea mici si cu sens unic :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 58
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

bun am citit, cred ca m-am lasat dus de val. imi retrag cuvintele urate si poate in parte sunt de acord cu tine. mda genul istorisirii a dus spre ideea de bravada si teribilism, desi poate vb ta nu era. anyway imi retin parerea ca anumite sa le zicem "acrobatii" ar fi ideal sa fie de evitat in perimetrul (cel putin in cel...) nesigur al unui oras etc. Nu doar pt siguranta proprie cat si a celorlalti. Si mie imi place adrenalina si sunt convins ca sunt multi la fel, insa prefer sa o obtin in siguranta (nu neaparat pt mine cat pt ceilalti). Hai scuzele de rigoare si bafta :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

" azi dimineata plec linistit la servici mult prea increzator in mine si in motocicleta si pe o alee de pe langa camera de comert zic sa ii dau un pic pe o roata, asa, un fel de incalzire de dimineata. "

 

.....

Bine ca ai scapat.

de inconstienta ta banuiesc ca-ti dai seama singur... iar si la 200 km / h ... sa fii intr-o masina...si tot nu scapi prea ieftin...

Recunosc ca nu am experinta pe 2 roti, nu sunt decat un "tanar" aspirant la categoria A, care are doar o ora pe motor, azi fiind si prima zi de scoala, si traiesc cu visul ca imi voi lua si eu o motocicleta in primavara, INSA... nu pot sa nu remarc ca majoriatea accidentelor sunt provocate de viteza si ... zic eu, teribilism.

O sa ma injurati...insa...asta e parerea mea. Si ce ai facut tu dimineata tot asta a fost...

Se naste o intrebare...OARE MERITA!?!...

 

 

Sanatate maxima, si daca tot nu ai decat doua roti... mergi pe ele... poate ca totusi sunt suficient de putine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel mai prietenesc sfat : cand dai in motor cu peste 200 km/h gandeste-te ca ar putea sa-ti iasa cineva in fata.este un factor de imprevizibilitate si e scarbos de urat.mie mi-a sarit un mos in fata cand aveam 50 km/h si ghici ce,a murit mosul ala,si nu e placut deloc la constiinta.sfat valabil pt toata lumea OVERCONFIDENCE KILLS

asfalt uscat si drum fara incidente la toti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel mai prietenesc sfat : cand dai in motor cu peste 200 km/h gandeste-te ca ar putea sa-ti iasa cineva in fata.este un factor de imprevizibilitate si e scarbos de urat.mie mi-a sarit un mos in fata cand aveam 50 km/h si ghici ce,a murit mosul ala,si nu e placut deloc la constiinta.sfat valabil pt toata lumea OVERCONFIDENCE KILLS

asfalt uscat si drum fara incidente la toti

 

 

sper ca asta e un sfat general (ex "e bine sa inveti ca sa iei examenele") si nu ceva care are legatura cu mesajul scris de mine. in caz contrar, inseamna ca iar s-a inteles eronat ca as fi avut 200 la ora. nu, n-aveam atat, probabil 50-60.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Geez, man, nu esti normal!

 

Vezi ca ramai fara pagini la condica, la cate evenimente ai bifat acolo!

 

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ama strikes back, bravo ai toata sustinerea din partea mea. :crack: Trebuie sa mai fie si d-astia ca tine, endurelu' mai exista?

 

 

este in operatie. motorul obosit. a trecut si printr-un impact cu un brec, dar a supravietuit miraculos. oricum, imi e dor de el, parca as incerca o mocirla intr-un weekend. tu ce mai faci?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...