Sari la conținut

Fenomen paranormal.


lil debul
 Share

Postări Recomandate

Nu am mai gasit piesa , deci , EBay scrie pe mine. Acolo am gasit ceva , jug si contact , cheie , CDI , buson rezervor si 3 incuietri sa-topcasuri , cam la 10 milioane in banii nostrii.

Mesaj completat

Daca imi mai ramin bani , imi iau niste Extraverale. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 103
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ce stiu eu e ca la 'onda cica mere sa scoti copie fara cheia rosie, eu asa stiam, n-am prea citit toate posturile, asa ca poate e negat anterior... Stiu sigur ca la Yamaha nu mere... ai belit-o, minim 2-2.5k... stiind asta, unul dintre primele lucruri facute dupa ce mi-am luat motoreta smechera, cu cip a fost sa calculez ca nu-i asa greu de pierdut cheia si ca trebe copie... asa ca facut copie si bagat intr-un buzunar secret la geaca (si cu ocazia asta leasing-ul nu poate decat sa-mi fure benzina din rezervor sau bateria de sub sa cu cheia lor ca alea 2 negre care merg acu sunt la mine :) )... asa... si foarte voios am plecat cu cheia in copie in buzunar pe transalpina si mai departe pe coclauri... cand s-o iau spre casa, constat ca pierdusem pe coclau cheile de la apartament... si ca mandra pe care o lasasem s-o iau pe revenire nu-si luase cheile de la casa ca era de ajuns sa le am eu... dar ale mele erau pe undeva pe munte, drac stie, cazute din lanyard-ul de la gat... nu prea gasesti lacatusi treji la ora 8 dimineata prin Bucuresti asa ca am ajuns la birou lunea dimineata in tinuta de coclau, purtata 2 zile ;))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai mare grija ce cumperi pentru ca cdi-ul de deauville cu hiss nu se potriveste cu cel fara hiss . Dealtfel nici cu ntv-ul de 650 are alt cdi . Modelele fara hiss sau fabricat intre anii 98-2001 . Daca iei modelul simplu fara hiss trebuie ori sa schimbi instalatia electrica ori sa tai firele de acolo din codita dar trebuie sa ai mufa de la instalatia cdi-ului care-l cumperi . Eu am avut mare noroc , tipul care mi-a vandut motoreta a desfacut-o sa o vopseasca si a pierdut cdi-ul ;) (era model cu hiss ) , insa a mai avut una la dezmembrat care avea instalatie simpla fara hiss si am pus toata instalatia cu cdi si cheie fara cip . Daca te ajuta cu ceva iti pot imprumuta cheia cu cip si hiss-ul care-l am , insa fara cdi macar sa icerci . Daca nu merge mai bine cumperi set de chei cu contact si cdi simplu plus instalatie electrica . Vezi ca mai sunt vreo doua persoane pe la vanzari care dezmembreaza deauville . Bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am sunat la Honda si mi-a zis un tip foarte de treaba de acolo ca cica sa incerc CDI de piata americana , aia nu au HISS la mobra. Eu vreau sa iau un contact si un cdi de Transalp , sa nu mai folosesc HISS-u chizdii (mare jeg de inventie).

Mesaj completat

Multumesc pt. oferta de inprumut , dar nu functioneaza sistemul asa. Sint coduri unice , alta cheie , alt cod. faza cu schimbatul instalatiei electrice nu am inteles-o , daca bag contact si cdi fara HISS , nu merge , sau cum ? Detaliaza faza asta putin , te rog.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-ai spart , ce istet te crezi.

S-ar parea ca m-am enervat si am dat cu cheia de perete. Eu sint foarte temperamental , mi-a adus aminte nevasta-mea de faza asta, uitasem. Si poate placuta s-a departat , cipul s-a imprastiat prin casa , etc. Cind am luat cheia in mina , am strins-o bine si am presat placuta la loc. Atita despre paranormal. Mai caut prin casa , sau mai caut prin...portofel. De niste bani , sa rezolv problema.

 

 

Am ras 3 ore continuu cand am citit ;) :) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu m-am ris ceva :P...

 

Deci, ai scos cipul acu un an sa faci o inginerie ca sa renunti la HISS... astfel ai subrezit capacul care tine cipul... dupa un an... ai dat cu cheia de un perete... de nervi (de notat inca o ratare a caracterului impulsiv... majoritatea va laudati cu "defectul" asta de parca e din aur in loc sa il corectati :) ) si nu ai realizat ca a zburat cipul afara... de a trebuit sa inchizi capacul cu mina... apoi, ai venit pe forum sa ne spui de fenomente paranormale... iarasi notam inca odata ca paranormalul este doar lipsa de simt al observatiei combinat cu concluzii pripite... stii ce mai ramine acum sa ti se intimple ca sa fie filmul complet? Sa schimbi contactul cu unu fara HISS si sa iti fure mobra cind te opresti la tigari... astfel incit sa realizezi la ce e bun HISS-ul :D .

 

Mai poi incerca ceva... baga cheia in contact, pune kill switchul pe ON si plimba-te cu ea prin locul in care a sarit chipul dind continuu la automat... poate pleaca... :P

 

P.S. Sorry daca sint prea sarcastic dar... frate... karma... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai poi incerca ceva... baga cheia in contact, pune kill switchul pe ON si plimba-te cu ea prin locul in care a sarit chipul dind continuu la automat... poate pleaca... :D

 

 

Cum ar fi prin dormitor, bucatarie.... ;) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am sunat la Honda si mi-a zis un tip foarte de treaba de acolo ca cica sa incerc CDI de piata americana , aia nu au HISS la mobra. Eu vreau sa iau un contact si un cdi de Transalp , sa nu mai folosesc HISS-u chizdii (mare jeg de inventie).

Mesaj completat

Multumesc pt. oferta de inprumut , dar nu functioneaza sistemul asa. Sint coduri unice , alta cheie , alt cod. faza cu schimbatul instalatiei electrice nu am inteles-o , daca bag contact si cdi fara HISS , nu merge , sau cum ? Detaliaza faza asta putin , te rog.

Instalatia electrica in principiu este la fel : cablaraia ptr electrica comenzi ghidon , bobine , senzori etc , dar mufa ptr cdi cu hiss are mai multi pini vreo 22 parca si difera si forma lor , sunt alungiti iar la cea fara hiss sunt rotunzi . Deci nu poti baga contact si cdi fara hiss pe instalatia ta electrica ca nu se potriveste la mufa cdi-ul . Cand ajung diseara acasa iti fac niste poze la mufe sa vezi despre ce este vorba . Ar mai fi o posibilitate dar este mai complicat , sa desfaci cdi-ul urmaresti intrarea si iesirea firului care da scanteia si anulezi saracia aia care blocheaza scanteia . Mentionez ca nu am facut asa dar am auzit din surse sigure ca se poate . ;) , nu ma intreba de unde .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar mufa ptr cdi cu hiss are mai multi pini vreo 22 parca si difera si forma lor , sunt alungiti iar la cea fara hiss sunt rotunzi . Deci nu poti baga contact si cdi fara hiss pe instalatia ta electrica ca nu se potriveste la mufa cdi-ul .

daca difera forma, dar sa fie acelasi numar de pini mai poate urmari firele de vin la mufe si sa le schimbe intre ele. de pe o mufa pe alta culoare dupa culoare. sau de nu cum a zis el cu cdi de transalp si vazut daca e bun.

 

apropo, vad ca e NTV650 deuaville. poate suna ciudat dar nu e acelasi motor de NTV? poate iti merge instalatia de NTV

 

Aici am gasit ceva ce deauville

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper sa ajute

rupt cheie in bututcul porbagajului

mers la honda comandat alta cheie

cost undeva la 100 E

la 929 atatia bani o cheie? puteai sa o faci undeva. ca nu e cu cip sau ceva complicat(in caz de e 929 de la profil

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta

Nici nu stiu cum sa incep , parca nici mie nu-mi vine sa cred ce am patit astazi.[...]

Desfac juma' de mobra si la final , de disperare , desfac si cheia de contact. Soc si groaza , nu e cipu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Recunosc , sint prost , (cuvant urat) si idiot. Poate si usor betiv. Bai frate , da' nici chiar asa , sa-mi desfac cheia si sa nu mai stiu.

 

+

 

asta

S-ar parea ca m-am enervat si am dat cu cheia de perete. Eu sint foarte temperamental , mi-a adus aminte nevasta-mea de faza asta, uitasem. Si poate placuta s-a departat , cipul s-a imprastiat prin casa , etc.

 

 

= lasa te de bautura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, solutia este sa te duci la Honda, pe Dorobanti cu seria de sasiu si sa iti comanzi o noua cheie pentru motocicleta pe care o ai... Te va costa cam 80 de euro...

 

nu mai este Honda pe Dorobanti de vreun an. Intermotorcycle s-a mutat, da-i pe google sa vezi unde

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cheia de 929 are cip

nu stiam de treaba asta. pe 919 am mers si stiu ca nu are cip. 929 e medel mai nou, dar nu stiam ca are HISS. stiu ca e pe injectie dar nu stiam de HISS

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Am si eu o intrebare : Am o Honda Hornet din 2003, are HISS, am o singura cheie neagra, nu am nicio cheie rosie.As dori sa fac o copie, ca sa nu patesc si eu ca lil debul .

 

Aveti idee unde as putea sa o fac ? Eventual cam cat ar costa

 

Multam anticipat

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator SEKTU

Suna la HONDA , te vor lamuri. Baga mare , sa nu patesti ca fraeru' ala. Si nici nu-i prea scump. Fa 2 , una o tii la geaca ,. in buzunarul secret si una acasa , pt. "Doamne fereste".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suna la HONDA , te vor lamuri. Baga mare , sa nu patesti ca fraeru' ala. Si nici nu-i prea scump. Fa 2 , una o tii la geaca ,. in buzunarul secret si una acasa , pt. "Doamne fereste".

 

 

Rau ai ajuns Lil, personalitate multipla si te injuri singur! :lol: :drink: :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...