Sari la conținut

Discutii Intre Noi


OVK
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 7,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ma baieti, care stiti germana ajutati-ma si pe mine cu o "micuta fraza" ca nu stiu ce trebuie sa scot de la filtru de aer (litare, generic xor 50)

 

Start: Der originale - leider wenig hßbsche - Luftfilterkasten enthält einen Schnorchel, der die durchstrÜmende Luftmenge und damit auch den Spritverbrauch reduziert. Der Techniker der Fa. Kirschhofer empfiehlt, diesen Schnorchel zu entfernen, wenn man ein wenig Mehrleistung erhalten will. Entfernt man ihn, kann man z.B. eine 76er-Dell`Orto-Hauptdßse in den Vergaser einsetzen, um den hÜheren Luftdurchsatz zu kompensieren und eine Abmagerung des Gemisches zu verhindern.

 

Die Montage eines offenen Luftfilters – was unter Verwendung des originalen Anschlussgummis sehr gut geht – brachte zwar jede Menge Lärm - man kĂśnnte auch Sound sagen - und exorbitanten Spritverbrauch.

 

Als passende HauptdĂźse habe ich bei beiden offenen Luftfiltern eine 84er Dell`Orto ermittelt. Eine 86er geht auch.

 

PS : nu vreau mot-a-mot vreau sa stiu ce trebuie "removed" , 10x asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma baieti, care stiti germana ajutati-ma si pe mine cu o "micuta fraza" ca nu stiu ce trebuie sa scot de la filtru de aer (litare, generic xor 50)

 

Start: Der originale - leider wenig hßbsche - Luftfilterkasten enthält einen Schnorchel, der die durchstrÜmende Luftmenge und damit auch den Spritverbrauch reduziert. Der Techniker der Fa. Kirschhofer empfiehlt, diesen Schnorchel zu entfernen, wenn man ein wenig Mehrleistung erhalten will. Entfernt man ihn, kann man z.B. eine 76er-Dell`Orto-Hauptdßse in den Vergaser einsetzen, um den hÜheren Luftdurchsatz zu kompensieren und eine Abmagerung des Gemisches zu verhindern.

 

Die Montage eines offenen Luftfilters – was unter Verwendung des originalen Anschlussgummis sehr gut geht – brachte zwar jede Menge Lärm - man kĂśnnte auch Sound sagen - und exorbitanten Spritverbrauch.

 

Als passende HauptdĂźse habe ich bei beiden offenen Luftfiltern eine 84er Dell`Orto ermittelt. Eine 86er geht auch.

 

PS : nu vreau mot-a-mot vreau sa stiu ce trebuie "removed" , 10x asfalt uscat

nu stie nimeni ?

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Personal nu stiu germana, dar http://google.com/translate_t scoate o versiune aproximativ inteligibila:

 

Start: The original - unfortunately few pretty - air cleaner box contains a snorkel, which reduces the flowing through amount of air and concomitantly the Spritverbrauch. The technician of the company Kirschhofer recommends to remove this snorkel if one wants to receive little increased output. If one removes it, one can e.g. insert a 76er-Dell `Orto main jet into the carburetor, in order to compensate the higher air volume and to prevent a Abmagerung of the mixture.

 

The assembly of an open air cleaner - which goes using the original connection rubber very well - each quantity brought noise - one could also sound say - and to exorbitant Spritverbrauch.

 

As suitable main jet I determined a 84er Dell with both open air cleaners `Orto. A 86er goes also.

 

Cheers,

-pwr

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stie nimeni ?

:)

 

 

Trimte-mi un PM cu postu. Am sa il traduc... stiu germana da sunt ceva termeni tehnici care ma depasesc un pic... nici in romana nu ma pricep, dapoi in germana. Am insa pe cuine sa intreb. Asta daca mai e de actualitate sau daca t-a ajuns traducerea in engleza.

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare CSR! Ieri seara ne-am intors din excursie. Frumos si cu peripetii. Liviu (kymco) a trebuit sa plece duminica la pranz, insa eu am fost nevoit sa mai raman o zi deoarece mi s-a rupt toba si trebuia sudata. In rest voie buna, sambata un pic de ploaie iar duminica si luni caldura mare :) Revin si cu poze pe topicul "Trasee saptamanale"

 

Bafta! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si ce te tot f..e ma pe tine grija?

ma rupe in 2 grija asta k sunt prea multi smecheri ca tn de 12 ani jumate care,daca au cate un "Sprinter Sport Turbo" :D :hurt: ,au impresia ca sunt cei mai interesanti motociclisti de pe planeta....asa ca mucles mah ghost rider ca nu cred ca ai avut tu atatea scutere cate am avut eu si nu ai atatia km la bord k mn....hai gt ca ma enervez pt un fraier care nu merita :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai copii gata cu cearta si ajutati-ma cu ceva important :) :

unde gasesc si eu vopsea termorezistenta pentru toba de esapament. Caut de 3 luni si nu gasesc la mine in oras. Help me please. Daca gasiti prin oras la voi din intamplare pe la un 20 lei luati-mi si mie si va dau 40 lei pe ea (6 lei posta si restu va raman voua). Help please :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma rupe in 2 grija asta k sunt prea multi smecheri ca tn de 12 ani jumate care,daca au cate un "Sprinter Sport Turbo" :D :hurt: ,au impresia ca sunt cei mai interesanti motociclisti de pe planeta....asa ca mucles mah ghost rider ca nu cred ca ai avut tu atatea scutere cate am avut eu si nu ai atatia km la bord k mn....hai gt ca ma enervez pt un fraier care nu merita :) :)

ma cine plm a inceput?? tu sau eu

Editat de adysme55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma cine plm a inceput?? tu sau eu

pai mah...in plt eu am inceput sa spun adevaru...ca vorbesti mult si fara rost.... :rose: :D

 

--- Mesaj completat în 11 Sep 2007 23:25 -------------
P.S. il cunosti pe super eroul de mai jos? :hurt: :rose: :) :)

post-12750-1189542339_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai mah...in plt eu am inceput sa spun adevaru...ca vorbesti mult si fara rost.... :lol: :D

 

<small>--- Mesaj completat în 11 Sep 2007 23:25 -------------</small><br/>P.S. il cunosti pe super eroul de mai jos? :rose: :rose: :) :)

 

era sa ma pis pe mine de ras :hurt: ,

 

--- Mesaj completat în 12 Sep 2007 00:15 -------------

Ti-am zi ba ca era preot...da tu nu, BATMAN, BATMAN :blbl:

 

super tare reclama :rose: :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...