Sari la conținut

LED-uri in handguards


Dan Cata
 Share

Postări Recomandate

Cu siguranta esti mai bine vazut noaptea cu asa ceva :) Stii treaba aia, ca daca ai 3 puncte luminoase pe motor, conservaru apreciaza mai bine distanta intre tine si el :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am luat si eu trei benzi de astea un pic mai demult, dar am ajuns la concluzia ca oricum si oriunde le-as pune, as maneliza motorul. :) [Asa ca o sa le bag in stop, cred :blink: ]

In hand-guards-uri arata bine, dar eu nu am asa ceva pe motor, din pacate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati spart lumea cu "manelizarea".. pff.. ce termen tampit.

Toti cei din afara tarii care au asa ceva pe masini si pe motociclete sunt toti manelisti. Totusi, nu stiu cum se face, dar ei nu au auzit de o manea in viata lor. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

problema (zic eu ca) se pune in felul urmator: vrei sa te faci mai vizibil in trafic si/sau sa-ti imbunatatesti estetic mobra...ok, nimic rau pana aici. Numai ca tot dupa logica asta si-au pus si toti cocalarii proiectoare cu xenon pe loganuri, leduri la toba/oglinzi/cine mai stie pe unde, nu mai spun ca si-au schimbat toti farurile cu ce chinezisme ordinare si orbitoare au gasit 'eftin si bun, super ultra power 14124122 W).

 

Parca era interzis sa umbli la sistemul de lumini al vehiculului si se taxa binisor treaba asta.

Una e sa iti pui o banda reflectorizanta pe oglinda sau pe handguard-uri si alta e sa iti umpli mobra de leduri. Zic si eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Chestie de gust..

Mie de pilda imi place de mor Honda Goldwing si se stie ca este o adevarata arta, care costa bani foarte multi sa-ti bricolezi motorul in felul asta.

Este drept ca este pretabil numai anumitor tipuri/modele.

Pe un un Bmw LT da chiar prost.

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati spart lumea cu "manelizarea".. pff.. ce termen tampit.

Toti cei din afara tarii care au asa ceva pe masini si pe motociclete sunt toti manelisti. Totusi, nu stiu cum se face, dar ei nu au auzit de o manea in viata lor. huh.gif

 

Manelinizarea in cazu asta nu se refera la manele, ci la un prost gust/kitsch/opulenta/bling-bling/poc , etc, iar fiecare popor are maneaua lui - la americani fiind hip-hopul comercial, la spanioli - reggaeton, samd.

 

No, acu oricum depinde de gusturi, da cred ca la un BMW de enduro touring pica ca nuca n perete. Parerea mea e ca motoru lu nenea ala arata ca un robot cu strasuri si paiete. Dar la o vitezana cine stie.. poate da bine. Pt a fi vazut mai bine oricum cred ca niste proiectoare is mai de folos. Cred ca chiar cineva de aici de pe forum avea niste xenoane puse in handguarduri.

Mesaj completat

Ati spart lumea cu "manelizarea".. pff.. ce termen tampit.

Toti cei din afara tarii care au asa ceva pe masini si pe motociclete sunt toti manelisti. Totusi, nu stiu cum se face, dar ei nu au auzit de o manea in viata lor. :)

 

 

Mie de pilda imi place de mor Honda Goldwing si se stie ca este o adevarata arta, care costa bani foarte multi sa-ti bricolezi motorul in felul asta.

 

Arata ca un pom de Craciun. Da cum spuneai, tine de gust. Stii si vorba aia... ca te cOci in gustul omului.

Editat de livius_ereticus007
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratzâlor, ce am pus eu acolo e o solutie relativ ieftina de a te face mai bine vazut cand meri cu mobra. Se potrive daca ai handguards pe mobra.

 

E mult mai ieftina decat proiectoare (asta daca mobra suporta consumatori in plus) si mai usor de realizat. Iara, is leduri, consumu e infim, nici nu au nevoie de releu!

 

Acuma ramane la latitudinea fiecaruia daca vrea sa isi implementeze pe motor asa ceva, eu unul consider ca nu ii tziganie, si arata chiar bine.

Mesaj completat

20100815_DSC_2811.jpg

 

20100815_DSC_2816.jpg

 

20100815_DSC_2810.jpg

 

20100813_DSC_2684.jpg

 

20100813_DSC_2683.jpg

 

20100813_DSC_2682.jpg

 

20100813_DSC_2681.jpg

 

20100813_DSC_2680.jpg

 

20100813_DSC_2679.jpg

 

20100813_DSC_2677.jpg

 

20100813_DSC_2676.jpg

 

20100813_DSC_2673.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Manelinizarea in cazu asta nu se refera la manele, ci la un prost gust/kitsch/opulenta/bling-bling/poc , etc, iar fiecare popor are maneaua lui - la americani fiind hip-hopul comercial, la spanioli - reggaeton, samd.

 

No, acu oricum depinde de gusturi, da cred ca la un BMW de enduro touring pica ca nuca n perete. Parerea mea e ca motoru lu nenea ala arata ca un robot cu strasuri si paiete. Dar la o vitezana cine stie.. poate da bine.

 

Stiu la ce s-a referit "manelizarea" dar putea sa-i spuna "prost gust".. n-are nici o legatura cu manelele. Sunt manelisti o groaza care au super limuzine BMW si nu le pun briz-brizuri colorate. Adrian CM sigur nu merge cu vreo masina cu briz-brizuri.

 

Vitezanele NU AU handguard-uri.. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu la ce s-a referit "manelizarea" dar putea sa-i spuna "prost gust".. n-are nici o legatura cu manelele. Sunt manelisti o groaza care au super limuzine BMW si nu le pun briz-brizuri colorate. Adrian CM sigur nu merge cu vreo masina cu briz-brizuri.

 

Normal, ar rade toti prieteni lui academicieni cand ar parca-o in fata Bibliotecii centrale de stat.

 

Vitezanele NU AU handguard-uri.. :)

 

post-15936-1286810088_thumb.jpg

 

Au, daca le pui. :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesant ca divertisment tehnic, dar rezultatul este manelistic deadreptul! N-as pune asa ceva pe nici un motor.

 

Mie imi place si cred ca o sa fac chestia asta la iarna...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact, e relativ usor de facu si se poate face la caldura :blink:

Mesaj completat

Daca nu aveti leduri pe 12V ci destea normale, de 3.4V, folositi ledcalc.com ca sa aflati ce rezistenta sa folositi si de ce putere :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...