Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ati auzit careva de intruder WR850 din 1986?

 

 

 

man....din cate stiu eu modelul WR a fost scos numai de Yamaha din incepand cu anul 1988 si arata cam asa... :friends:

Editat de LFR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebarea pe care a pus-o blackrider, se refera la motorul meu. inseamna ca ori e gresala de pe la R.A.R., ori....

in acte scrie "suzuki intruder wr 850" capacitate motor 850 cmc. :friends:

anul de fabricatie este 1986.

Ca o completare, cand mi-am facut CIV-ul la RAR, a durat o saptamana. Explicatia... " nu gasim in baza noastra de date asemenea motor, si trebuie sa trimitem datele la Bucuresti".

post-10996-1235730409_thumb.jpg

Editat de chopper_awo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebarea pe care a pus-o blackrider, se refera la motorul meu. inseamna ca ori e gresala de pe la R.A.R., ori....

in acte scrie "suzuki intruder wr 850" capacitate motor 850 cmc. :friends:

anul de fabricatie este 1986.

Ca o completare, cand mi-am facut CIV-ul la RAR, a durat o saptamana. Explicatia... " nu gasim in baza noastra de date asemenea motor, si trebuie sa trimitem datele la Bucuresti".

 

 

* bre, arata perfect ca un Intruder VS :bounce:

 

sa-l stapanesti sanatos! e foarte frumos (nici nu-si arata anii!...)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebarea pe care a pus-o blackrider, se refera la motorul meu. inseamna ca ori e gresala de pe la R.A.R., ori....

in acte scrie "suzuki intruder wr 850" capacitate motor 850 cmc. :bounce:

anul de fabricatie este 1986.

Ca o completare, cand mi-am facut CIV-ul la RAR, a durat o saptamana. Explicatia... " nu gasim in baza noastra de date asemenea motor, si trebuie sa trimitem datele la Bucuresti".

 

sa-l calaresti cu placere!....arata bine si isi ascunde varsta chiar foarte bine....sa va intelegeti excelent multi km de acum innainte....dar problema ta din acte e chiar serioasa (pe bune)...in "86 erau in fabrica doar VS700,iar daca in civ ai trecut 850 e cam naspa (pe partea stanga sub rezervor ai o placuta cu seria sasiului in care iti da capacitatea cilindrica si anul de fabricatie +seria cadru)....in rest sper sa ne intalnim in drumetii pe doua roti..... :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut! pai pt o furca ..aprox 150Ron ar cam fi..a se intelege amandoua bratele ...bascula d vitezana ..cam 180 ...cu rotile e mai complicat: doar pt buza rotii 150 ..pt roata turnata intreaga: 250 k fac spume langa ea :rolleyes:) pt spitzata intreaga: 200 dak o fac cu spitzele p ea ..si dak e despitzata tot 150 ...pacolo ..si la piese mici gen manete d frana rezervoare d lichid frana ambreiaj si alte piese mai mici e discutabil in functie d piesa ... preturile astea am incercat sa l tin cat mai low ca nici mie nu-mi convine sa-i platesc p altii cat nu face ..aici e f mult d munca .. dak vi s par ok io va ajut cu cea mai mare placere . bafta si asfalt uscat ca uite soarele:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chopper_awo...si eu zic ca e o greseala de la RAR,destul de des intilnita...pt ca nu gasesc in baza de date(sau li-e lene),iti baga motorul pe codul altui model(am patit-o si eu) si gata,s-au spalat pe miini.

e clar un VS...oricum,recomand sa-ti verifici si seriile de pe cadru cu cele de pe CIV.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Ai cumva manshonu de plastic d la acceleratie???

 

Pe ebay,deocamdata,n-am gasit mansonul ala...Da' pina una-alta,sa vii sa-ti iei seile, ca-s gata :post-2143-1239099396_thumb.jpgpost-2143-1239099568_thumb.jpgpost-2143-1239099776_thumb.jpgpost-2143-1239099723_thumb.jpgpost-2143-1239099904_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,

 

Am luat acum careva luni un Intruder VS800 din '92, pe care de altfel il vedeti la avatar. Baiul e ca sunt cam nul la tehnica si cam nou in domeniu. Cateva intrebari daca permiteti:

 

In primul rand aveti careva vre-o idee daca se poate monta un far cu xenon pe calutz?

Stiti un service sau un mecanic bun in cluj/satu mare?

si nu in ultimul rand cat ma costa o baterie nous si un plneu spate...

 

Merci mult tuturor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,

 

Am luat acum careva luni un Intruder VS800 din '92, pe care de altfel il vedeti la avatar. Baiul e ca sunt cam nul la tehnica si cam nou in domeniu. Cateva intrebari daca permiteti:

 

In primul rand aveti careva vre-o idee daca se poate monta un far cu xenon pe calutz?

Stiti un service sau un mecanic bun in cluj/satu mare?

si nu in ultimul rand cat ma costa o baterie nous si un plneu spate...

 

Merci mult tuturor.

 

Salut

Bineinteles ca se poate pune xenon.De montat,nu e mare lucru.Farul,ramine acelasi. Pt. baterie noua,pretzul depinde de ce firma vrei sa fie.De ex.,eu mi-am schimbat bateria acu' 2 luni.Acuma am Varta,de 14 Ah.A costat 170 ron,cu bateria veche,la schimb.De obicei,daca-i mai ieftina,e si mai proasta.Daca ai pe cineva care vine la Bucuresti,in week-end-ul asta, gasesti sigur,la SMAEB.S-ar putea sa fie si cu reducere,cu ocazia salonului.Cu pneul,aceeasi treaba.Sau,ia legatura cu userul Bogdan C..Eu,de la el mi-am luat,la pretz mai mult decat rezonabil,nou-noutz.Si nu sunt singurul.

Problema cu mecanic bun,acolo,sorry...La faza asta,nu te pot ajuta cu vreo informatie.Bafta!

 

@ Thrasher:ma bucur ca-ti plac.Sper sa fii la fel de multzumit,si cand o sa le vezi/probezi,in realitate.Hi,hi...Sa fii vazut ce fatza aveam,cand am gasit scandura aia,in seaua ta de pasager :rolleyes:

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vand:

 

1. ghidon buckhorn stock 1997 VS600/750/800/1400, 40 EUR

2. semnalizatoare fata 1997 VS600/750/800/1400, 20 EUR

3. protectie rezervor piele "ecologica" VS600/750/800/1400, 15 EUR

5. set protectii cromate pt.picior/tevi esapament cu coliere, 30 EUR

6. coburi Held din piele 350x280x150 mm, 115 EUR

7. schimb roata fata completa de VS1400, cu una de VS600/800 in aceeasi stare, + 50 EUR de la mine

8. geaca brando/chopper Highway One, marimea 46, 100 EUR

12. crash bar Fehling din 2 piese pt. VS1400, protectie de la cadru pana sub sa/contact, 75 EUR

 

poze la pag. 156 si 157 de la topicul de accesorii

anul asta o sa mai fie piese originale fara urme de uzura de la un VS1400 din '97

 

 

aoreus@yahoo.com

0740-189696

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci mult de tot darian. Stii cumva si ce cineva care aduce kituri cu xenoane?

 

Asfalt uscat

 

Sa cresti mare...! Kituri de xenon,aduce Luigi.Are preturi si calitate,ok.Eu,ochisem pe ebay,niste kituri,mai ieftine decat ale lui Luigi,da' nu mai sunt.Plus,ca Luigi,da si garantie,la ele.Si chinezu' ala dadea,da' sa trimiti inapoi,si sa astepti sa vina altul,mi-i se pare peste mana.Si mai si dureaza.Luigi,are si topic,cu xenoanele.La "Vanzari accesorii" ,sau "diverse",parca...

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GATA !!

 

Polishat: furci, comenzi,rezervoare lichid de frana, grup, jante, tambur frana, kilometraj, melcul de la kilometraj - toate is oglinda !!

Recromat: n-au fost bani :)

Vopsit: toata inclusiv jug si inaltatoare negre(made by Claudiu - Xtreme Airbrush), disc frana negru cu accente rosii si roti blackened out (made by me).

 

Customuri cumparate: oglinzi, mansoane, semnalizatoare p ghidon, far, capacele cromate pt. rez. de lichid .

 

Customuri facute: grila radiator(made by me), stop in sissybar(made by me), restrunjite scaritzele(tot aici), sheile grave (made by Darian), Spikes in prelungirea furcii (me).

 

Rebuild, idei, montat, mecanica, executie si ce-o mai fi : io si tata.. si poze :D :

 

post-35150-1239624648_thumb.jpg

post-35150-1239624687_thumb.jpg

post-35150-1239624723_thumb.jpg

post-35150-1239624741_thumb.jpg

post-35150-1239624771_thumb.jpg

post-35150-1239624803_thumb.jpg

post-35150-1239624834_thumb.jpg

post-35150-1239624858_thumb.jpg

post-35150-1239624887_thumb.jpg

post-35150-1239624925_thumb.jpg

post-35150-1239624949_thumb.jpg

post-35150-1239624969_thumb.jpg

post-35150-1239625016_thumb.jpg

post-35150-1239625064_thumb.jpg

 

poze cu before la pagina 70 p threadu asta.

 

Bafta !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...