Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

O intrebare pt posesorii de M si C 800 !!

 

Am impresia la mine ca se duc cam repede sabotii de la frana spate,adica am 12 500 km (jumate in oras)si am tot strans piulita de reglaj,eu franez intai din gaz apoi cu spatele si aproape de oprire cu fata, dar deja e cam la jumatatea distantei de reglaj si mi sa pare cam mult :drink:

 

O fi o parere gresita a mea sau ferodoul o fi moale ??

eu franez numai cu fata,spatele numai in situatii de urgenta.de ce pui prima data spatele?e periculos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu franez numai cu fata,spatele numai in situatii de urgenta.de ce pui prima data spatele?e periculos.

Franez usor numai cu spatele,in situatii de urgenta franez cu amandoua simultan.

Cand am franat cu spatele violent si sa blocat roata nu a fost nici o problema,nu a derapat,asta bineinteles in linie dreapta,in curba daca se blocheaza ai cazut.Cu fata, daca se blocheaza, in 99% din situatii esti jos.

Si nu in ultimul rand pentru a proteja furca,rulmentii de la jug si asa greu incercati de drumurile din Ro.

 

PS:asta e parerea mea,nu dati cu pietre !! :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Franez usor numai cu spatele,in situatii de urgenta franez cu amandoua simultan.

Cand am franat cu spatele violent si sa blocat roata nu a fost nici o problema,nu a derapat,asta bineinteles in linie dreapta,in curba daca se blocheaza ai cazut.Cu fata, daca se blocheaza, in 99% din situatii esti jos.

Si nu in ultimul rand pentru a proteja furca,rulmentii de la jug si asa greu incercati de drumurile din Ro.

 

PS:asta e parerea mea,nu dati cu pietre !! :drink:

 

 

sint toate sansele sa ti se para.. zic eu, nu ar avea de ce sa fie moi plus de asta mai e si frig pe afara si mai contracta tot ce se poate. :moto: mai depinde si daca schimbi incaltarile des , spre exemplu eu umblu in bocate si ma simt minunat, e, cand imi pun bocancii imi ia o zi sa ma invat din nou cu ei :sick: si imi pare tot ce inseamna comanda de picior altfel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sint toate sansele sa ti se para.. zic eu, nu ar avea de ce sa fie moi plus de asta mai e si frig pe afara si mai contracta tot ce se poate. :sick: mai depinde si daca schimbi incaltarile des

Sincer imi este cam lene,dar in amintirea vremurilor de "comunista"cand surubareala era cam la ordinea zilei :moto: intr-o zi cu soare o sa ma apuc sa dau jos roata spate sa vada ochiul meu ce este acolo :drink: ca e cel mai bine,nu vreau surprize la vara :D in toiul sezonului !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer imi este cam lene,dar in amintirea vremurilor de "comunista"cand surubareala era cam la ordinea zilei :moto: intr-o zi cu soare o sa ma apuc sa dau jos roata spate sa vada ochiul meu ce este acolo :drink: ca e cel mai bine,nu vreau surprize la vara :sick: in toiul sezonului !!

 

 

cel mai bine asa :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intruderalert.com. daca vrei ti-l caut eu, frumos motor sa l stapanesti sanatos si sa te bucuri de el.

 

foarte tari coarnele alea

Merci de urari,

da,coarnele imi plac si mie f. mult,cam urațele cele stock.

M-am uitat si pe site,e un tip pe forum care spune ca are,i-am lasat un pm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci de urari,

da,coarnele imi plac si mie f. mult,cam urațele cele stock.

M-am uitat si pe site,e un tip pe forum care spune ca are,i-am lasat un pm.

 

 

pana una alta uita te pe ala de 800 , iti zic eu e in mare parte acelasi lucru, ca in afara de diferenta de cilindree motocicletele sint identice , cu atat mai mult ca e din 97 zici daca vrei iti trimit pdf ul cand ajung acasa, sau daca l-ai gasit ia-l .

 

ti am zis , te ghidezi la tot mai putin la cantitatile lichidelor ce intra prin motor (ulei, lichid racire etc) , acolo nu stiu sa ti spun daca se pupa.

Editat de adriandracul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,am luat manualul pt. 800.Ma interesa mai mult sa vad o sectiune prin toba de esapament,nici la 800 nu-mi arata.Am dat cate 3 gauri de fiecare toba,in interior,pe tabla care "astupa" evacuarea.Pot sa spun ca suna mult mai bine acum dar tot nu-s multumit.Gaurile sunt de 10mm,poate doar sa le mai maresc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,am luat manualul pt. 800.Ma interesa mai mult sa vad o sectiune prin toba de esapament,nici la 800 nu-mi arata.Am dat cate 3 gauri de fiecare toba,in interior,pe tabla care "astupa" evacuarea.Pot sa spun ca suna mult mai bine acum dar tot nu-s multumit.Gaurile sunt de 10mm,poate doar sa le mai maresc.

 

nu le mari, da mai multe, eu am cate 8 in fiecare sita si de 5 mm diametru si face destul de uratm oricum vreau in iarna asta sa incerc schema cu vata minerala si sita de inox, ma interesez acum daca rezista vata aia la temperaturile tobelor . plus vezi sa nu ti iei amenda. ramai decent fonic :rock:

 

/index.php?showtopic=283521

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

*mda, la motor nu am inceput inca sa umblu (mi-a facut mecanicul meu carburatia, dar atat).

Eu vorbeam de: simeringuri si aparatori de praf, membrane carburator, cablu kilometraj, tubul de la acceleratie (ala de pe ghidon), mansoane ptr. dragbar, etc. Cu motorul chiar ma gandeam sa fac un up-grade la cmc, adica sa-i pun motor de 800 lui Lucky, ca e identic si la fel (am citit si eu in carti...). Nu stiu acuma cat ar costa numai motorul, ca daca l-as gasi la un pret bun, nu as schimba-o prea curand, ca-mi place de ea :rock:

 

 

HAi Salutare !!

Si eu sunt un mic posesor de intruder 800 ,si tare mandru sunt de ea ,furca custom ,dar am ceva nevoie de o carte de service ..........Stie careva ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HAi Salutare !!

Si eu sunt un mic posesor de intruder 800 ,si tare mandru sunt de ea ,furca custom ,dar am ceva nevoie de o carte de service ..........Stie careva ?

 

* felicitari! de unde l-ai procurat? ...imi trebuie si mie unul de 800, d-aia intreb...

manual nu prea gasesti pe net, am tot cautat si eu, dar era undeva, aici pe forum, o arhiva cu manuale, ..nu la subforumul de choppere, la o sectiune d-asta tehica a forumului, mai incearca acolo, poate a pus cineva.

 

 

P.S. baga si niste fotografii (furca custom...) :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* felicitari! de unde l-ai procurat? ...imi trebuie si mie unul de 800, d-aia intreb...

manual nu prea gasesti pe net, am tot cautat si eu, dar era undeva, aici pe forum, o arhiva cu manuale, ..nu la subforumul de choppere, la o sectiune d-asta tehica a forumului, mai incearca acolo, poate a pus cineva.

 

 

P.S. baga si niste fotografii (furca custom...) :rock:

 

 

gasesti pe intruderalert.com dar ala e cel care de regula vine cu motocicleta, nu ti spune efectiv cum sa l repari, ala e un booklet de vreo 450 pagini. uita te pe acolo.

 

cand vrei vs 800 si cat vrei sa dai pe el ca in primavara - vara vreau sa l vand pe dracu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* felicitari! de unde l-ai procurat? ...imi trebuie si mie unul de 800, d-aia intreb...

manual nu prea gasesti pe net, am tot cautat si eu, dar era undeva, aici pe forum, o arhiva cu manuale, ..nu la subforumul de choppere, la o sectiune d-asta tehica a forumului, mai incearca acolo, poate a pus cineva.

 

 

P.S. baga si niste fotografii (furca custom...) :lol:

 

Procurat din Germania Oyten de la particular ,Un neamt f de treaba .O sa pun si niste poze .

Merci mult de sfatul cu acele manuale ,chiar ma nevoie ca sa dau si eu diverse jos de pe ea acum iarna sa o mai aranjez ,de cosmetica asta .............

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noroc.

 

am si eu o intrebare, din partea unui prieten.

are un intruder de 750 de prin 90 si un pic ( parca ) si la lasat bateria. nu stie ce caracteristici trebuie sa aiba. are careva idee ce baterie ii trebui, eventual un pret si un loc de unde sa o poata procura?

 

multam,

bujie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu le mari, da mai multe, eu am cate 8 in fiecare sita si de 5 mm diametru si face destul de uratm oricum vreau in iarna asta sa incerc schema cu vata minerala si sita de inox, ma interesez acum daca rezista vata aia la temperaturile tobelor . plus vezi sa nu ti iei amenda. ramai decent fonic :lol:

 

/index.php?showtopic=283521

Interesant si e destul de simplu,mai e un link acolo ce trimite la prima parte a operatiunii http://homepage.mac.com/lydanynom/iMovieTheater5.html (trebuie QuickPlayer pt. a urmari filmul) unde arata si interiorul tevii.

 

 

 

noroc.

 

am si eu o intrebare, din partea unui prieten.

are un intruder de 750 de prin 90 si un pic ( parca ) si la lasat bateria. nu stie ce caracteristici trebuie sa aiba. are careva idee ce baterie ii trebui, eventual un pret si un loc de unde sa o poata procura?

 

multam,

bujie

Salut,

am gasit aici ceva http://www.bikebandit.com/suzuki-motorcycl...er-1990/o/m6854

*Linkul nu se deschide exact pe ce am pus eu,alege tu "Electrical" si apoi "Battery" ca sa-ti deschida un tabel mai jos,prima pozitie din tabel este bateria(la 55$)

Eventual,daca nu-ti place site-ul,poti lua modelul bateriei YB16B-A1 si dai o cautare pe google.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesant si e destul de simplu,mai e un link acolo ce trimite la prima parte a operatiunii http://homepage.mac.com/lydanynom/iMovieTheater5.html (trebuie QuickPlayer pt. a urmari filmul) unde arata si interiorul tevii.

 

 

 

 

Salut,

am gasit aici ceva http://www.bikebandit.com/suzuki-motorcycl...er-1990/o/m6854

*Linkul nu se deschide exact pe ce am pus eu,alege tu "Electrical" si apoi "Battery" ca sa-ti deschida un tabel mai jos,prima pozitie din tabel este bateria(la 55$)

Eventual,daca nu-ti place site-ul,poti lua modelul bateriei YB16B-A1 si dai o cautare pe google.

 

 

mersi de raspuns.

o sa vb cu el, si decide....

 

bujie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noroc.

 

am si eu o intrebare, din partea unui prieten.

are un intruder de 750 de prin 90 si un pic ( parca ) si la lasat bateria. nu stie ce caracteristici trebuie sa aiba. are careva idee ce baterie ii trebui, eventual un pret si un loc de unde sa o poata procura?

 

multam,

bujie

 

12V, 16Ah. Am eu de vanzare o baterie noua de VS 750/800 GL.post-23841-1227379350_thumb.jpg

 

O vand pe 40 de euri. Uite cat a costat.post-23841-1227379362_thumb.jpg

Daca te intereseaza, putem discuta. Dar ar fi indicat sa ai pe cineva care sa ia bateria si sa ti-o aduca, ca e cam grea si nu stiu cat costa prin posta...

Editat de zoso
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...