Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

problem.... de unde cumpar tuburi la furca pt intruder 1500... ale mele sunt strambe. Inca nu am desfacut furca si nu se vede foarte bine din cauza ornamentelor din crom... dar la ochi asa da? codul lor este 51110-10F20

 

Incearca aici. Sint foarte seriosi. Bafta!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa imi trag drag pipes la intruderu de 1500.

ce modificari trebuie sa fac la carburator... ca in afara de aia nu cred ca trebuie sa mai fac nimic. sau?

Cred-ca o mica sincronizare de carburator si verificare compresie :smoke: , daca gresesc sa ma corecteze careva! :D !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred-ca o mica sincronizare de carburator si verificare compresie ;) , daca gresesc sa ma corecteze careva! :wave: !

 

compresia cred ca stiu cum se face... scot bujiile... pun manometru si dau la automat.. si compar cu datele din carte

dar sincronizarea? ce presupune mai exact?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu chiar, trebe schimbat si jiglerul sau jiglerele ca nu stiu cate carburatoare are modelul asta. altfel pierzi putere, plus multe explozii pe teava, amestec prea sarac. in timp nenorocesti si membranele.

 

la tobe drag pui filtru sport(k&n)si gata e de ajuns!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu chiar, trebe schimbat si jiglerul sau jiglerele ca nu stiu cate carburatoare are modelul asta. altfel pierzi putere, plus multe explozii pe teava, amestec prea sarac. in timp nenorocesti si membranele.

adevarat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BAIETI....am si eu un ,,ciopartit,, de chooper (cum s-a promuntatz un cunoscator dep

'acilea) si ca sa il ciopartesc mai mult decat este, as dori sa ii pun o guma mai larga pe spate, dar fara sa modific cardan, taiat furca etc....Daca a facut cineva asa ceva la un intruder 800, sa i-mi spuna simie ce guma a intrat la fix, ma refer la dimensiunile ei.SI app....caut disperat comenzi avansate ptr intruderul mai sus mentionat, exista alta varianta in afara celei dela LOUIS, care pe langa faptul ca sunt scumputze, cand am avut bani nu le aveau pe stok...deci daca cineva a mai confectionat, sa-mi dea de strire, ii trimit banii, si i-mi trimite comenzile, ca doar nu o sa merg pe zapada asta cu motorul la el la atelier.

mersi anticipat

post-8864-1229888839_thumb.jpg

post-8864-1229888938_thumb.jpg

post-8864-1229889005_thumb.jpg

post-8864-1229889047_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BAIETI....am si eu un ,,ciopartit,, de chooper (cum s-a promuntatz un cunoscator dep

'acilea) si ca sa il ciopartesc mai mult decat este, as dori sa ii pun o guma mai larga pe spate, dar fara sa modific cardan, taiat furca etc....Daca a facut cineva asa ceva la un intruder 800, sa i-mi spuna simie ce guma a intrat la fix, ma refer la dimensiunile ei.SI app....caut disperat comenzi avansate ptr intruderul mai sus mentionat, exista alta varianta in afara celei dela LOUIS, care pe langa faptul ca sunt scumputze, cand am avut bani nu le aveau pe stok...deci daca cineva a mai confectionat, sa-mi dea de strire, ii trimit banii, si i-mi trimite comenzile, ca doar nu o sa merg pe zapada asta cu motorul la el la atelier.

mersi anticipat

 

 

intruderul lui Artur din Tm, am auzit de niste sume mari pt modificarea asta(a fost kit pt indruder)

alte detalii nu cunosc!

post-13995-1229890904_thumb.jpg

Editat de Niku Chopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BAIETI....am si eu un ,,ciopartit,, de chooper (cum s-a promuntatz un cunoscator dep

'acilea) si ca sa il ciopartesc mai mult decat este, as dori sa ii pun o guma mai larga pe spate, dar fara sa modific cardan, taiat furca etc....Daca a facut cineva asa ceva la un intruder 800, sa i-mi spuna simie ce guma a intrat la fix, ma refer la dimensiunile ei.SI app....caut disperat comenzi avansate ptr intruderul mai sus mentionat, exista alta varianta in afara celei dela LOUIS, care pe langa faptul ca sunt scumputze, cand am avut bani nu le aveau pe stok...deci daca cineva a mai confectionat, sa-mi dea de strire, ii trimit banii, si i-mi trimite comenzile, ca doar nu o sa merg pe zapada asta cu motorul la el la atelier.

mersi anticipat

 

Incearca un Metzeler ME 880. Are 170mm, dar forma speciala il lasa sa arate mai lat. iti ramin 2-3 mm loc linga furca. Mai lat de 170 nu merge, fara sa schimbi furca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
sint si eu un posesor de intruder 1400...

ma gandesc sa-l schimb cu unu de 1800 plus ceva mii de euro diferenta...ce credeti? am vreo sansa?

Pai vinzi 1400-ele pui banu si iti iei 1800 nou,e scula nene,mie imi place C 1800,dar e grea rau .post-15897-1231527225_thumb.jpg

Editat de A-L-E-X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai vinzi 1400-ele pui banu si iti iei 1800 nou,e scula nene,mie imi place C 1800,dar e grea rau .post-15897-1231527225_thumb.jpg

 

zilele trecute m-am urcat pe un C 1800 .... e superb si cred ca merita sa treci peste kg multe pe care le are. eu am unul de 1500 si sunt foarte multumit de el iar diferenta intre ele este de aprox 35 kg.e usor incomod in oras la viteza mica dar in rest.... :lol: daca te ajuta putin si fizicul... nu sta pe ganduri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sint si eu un posesor de intruder 1400...

ma gandesc sa-l schimb cu unu de 1800 plus ceva mii de euro diferenta...ce credeti? am vreo sansa?

 

 

zilele trecute m-am urcat pe un C 1800 .... e superb si cred ca merita sa treci peste kg multe pe care le are. eu am unul de 1500 si sunt foarte multumit de el iar diferenta intre ele este de aprox 35 kg.e usor incomod in oras la viteza mica dar in rest.... :lol: daca te ajuta putin si fizicul... nu sta pe ganduri

 

 

baieti,locatia la profil....

Editat de Blackrider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca un Metzeler ME 880. Are 170mm, dar forma speciala il lasa sa arate mai lat. iti ramin 2-3 mm loc linga furca. Mai lat de 170 nu merge, fara sa schimbi furca.

salve.......

da-mi si mie un link ceva unde pot vedea/ cumpara acel Metzeler ME 880, nu reusesc sa il gasesc, vreau sa vad si profilul.

mersi, astept o veste

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare tuturor Intruderistilor .

 

Vreau sa-mi schimb tobele de pe un Intruder VL1500LCpost-22049-1233415654_thumb.jpg cu niste tobe custom/aftermarket, ceva de genu asta: http://www.hellrisercustoms.com/images/cbr/tn_1810-0409.jpg . Rog f tare dak poate cineva sa ma ajute/indrume, de unde as putea sa mi-le comand cat mai repede.

 

Multzumesc mult. :laugh:

 

Aron, 0741207849, id.mess: aronbmw

Editat de aronbmw
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor intruderisitlor! Sunt foarte nou pe aici, de curandam intrat in posesia a ceva mai mult de jumatate de motor... Deci: motocicleta e Suzuki Intruder de 125 si ii lipsesc urmatoarele:

 

- furca;

- roata fata (cu tot ce cuprinde, inclusiv disc de frana - am insa etrierul);

- rezervor;

- far, stopuri, semnalizatoare, oglinzi.

Aveti careva pe acasa? Stiti cumva de unde sa iau piesele astea? Stiti ceva preturi?

 

Multam fain!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...