Sari la conținut

Postări Recomandate

multumesc pt informatii! :cheers: vili vine cam in aprilie si facem o petrecere mare mai mult decit atat in buftea se va deschide un bar pt motociclisti :) ...iar cand facem gratar te anunt doar sa nu ploua :o

 

* gut! in aprilie vin si eu acasa, deci ne vedem dupa Pasti.

ma gandesc acuma ...ce sa imbrac la inaugurare (de bar)!? :D

bafta!

 

P.S. lasa, ca si daca ploua vin! ...nu ne face pe noi o ploaie, mnee, ne-am obisnuit :cheers:

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

OWNER`S MANUAL vs 400 !!!:

http://translate.googleusercontent.com/tra...4TK2IzKSxaOtyuA

Mesaj completat

:o dap. garnitura in sine e un fleac, costa 9 usd pe alpha-sports...... in state. ma gandesc totusi ca drumul fie dureaza vreo 3-4 saptamani, fie costa cat ma enervez sa dau, fata de pretul piesei.

si ai gasit rezervorul cu pricina? l-ai inlocuit? sa nu-mi zici ca l-ai aruncat pe ala rupt? ca tocmai de garnitura aia am eu nevoie :D

mersi

Mesaj completat

adevarul este ca n-am fost prea clar...ii zice diafragma, nu garnitura. pun si o poza

 

OEM: "59667-49460 Diaphragm"

acceasi piesa stanga/dreapta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut. de fapt, diafragma era buna. dar mai e o piesa din plastic, care nu apare acolo, si care mie imi lipsea, care apasa diafragma pe buza rezervorului. fara ea, nu avea cum sa etanseze. mi-a dat thorus_2003 chestia cu pricina, asa ca s-a rezolvat.

multumiri la toata lumea :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare la toata lumea.

 

are cineva din greseala de vanzare o pereche de risere de VS 800 sau 1400 ? ca parca nu le-as lua noi sa dau atatia bani pe ele .

 

mersi anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are cineva de vanzare un crashbar pentru un intruder vs600?

 

* se face pe comanda (vorbeste cu Rados, il gasesti la rubrica de accesorii sau ...cateva pagini mai sus, aici).

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor!

Am nevoie de ajutor pt Intruderul meu! Cunoaste careva pe unde as putea indrepta marginea rotii fata, strambata in urma impactului cu o imensa gropa din comuna Popesti-Leordeni. Precizez ca este o portiune cam de 3-4 cm, iesita in afara doar pe partea stanga, cam jumatate de milimetru, azi am observat-o dupa 3 sapt.

Multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Sunt si eu de trei zile fericitul posesor al unui VS800. Sunt la capitolul full service si am o intrebare cam cati km se pot face cu un rezervor de benzina pana la rezerva. Ma mananca gandul sa schimb rezervorul pt unul mai mare.... aveti idei cam ce sa-r potrivi sau daca se renteaza.... Orice alte idei sau sfaturi de inceput pt acest motor sunt bine venite.... e din 96 si are la activ 28 de mii de km

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Sunt si eu de trei zile fericitul posesor al unui VS800. Sunt la capitolul full service si am o intrebare cam cati km se pot face cu un rezervor de benzina pana la rezerva. Ma mananca gandul sa schimb rezervorul pt unul mai mare.... aveti idei cam ce sa-r potrivi sau daca se renteaza.... Orice alte idei sau sfaturi de inceput pt acest motor sunt bine venite.... e din 96 si are la activ 28 de mii de km

Salutare si bine ai venit printre noi! :bounce:

Ca si idee, un rezervor de 18 litri, cum am eu, m-a dus de la iesirea din Bucuresti pana in Vama Veche, pe DN3. Pentru alte idei, sfaturi, mai sapa topicul acesta, poate gasesti ce te mai intereseaza. Sa stapanesti sanatos calul si fara idioti in trafic!

Asfalt uscat !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Sunt si eu de trei zile fericitul posesor al unui VS800. Sunt la capitolul full service si am o intrebare cam cati km se pot face cu un rezervor de benzina pana la rezerva. Ma mananca gandul sa schimb rezervorul pt unul mai mare.... aveti idei cam ce sa-r potrivi sau daca se renteaza.... Orice alte idei sau sfaturi de inceput pt acest motor sunt bine venite.... e din 96 si are la activ 28 de mii de km

 

 

rezervorul original are 12L.la 5% consum fa si tu socoteala.oricum totul e teoretic pt ca daca te prinde un vant frontal mai taricel.....o sa consume mult mai mult.vorbesc din experienta.cat despre alt rezervor sau modificare celui original....modificarea e relativ usoara(daca vrei detalii baga un PM).eu personal am optat pt rezervor custom.il fac de la zero si e aproape gata.nu ma intreba cati litri tine ca,sincer,inca nu stiu :bounce:

 

daca tot vbim de full service:-schimbul de ulei il poti face singur(vbesc din experienta)

-placutele de frana(singur)

-lichidul de frana(si de la ambreiaj) (singur)

-schimb ulei cardan(singur)

-antigel(singur) in legatura cu asta tine minte ca trebuie sa aiba antigel IN PERMANENTA,nu doar iarna

-poti sa reglezi amestecul din carburatoare din niste suruburi localizate "sub" carburatoare....e posibil sa fie acoperite(daca vrei detalii baga PM).

 

 

daca pot sa te ajut cu ceva...baga PM :P

 

 

 

bafta maxima

Editat de dkid
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* bon dimine! :rose:

 

dragilor, am uitat denumirea exacta a uleiului de motor, please help! anul trecut mi-a pus mecanicul ulei Motul, sintetic, dar numai stiu exact de care. anul asa o sa iau ulei si filtru singura si o sa fac schimbul in garajul unui prieten.

deci, am doua intrebari, ...aaa, 3!

 

1. cine a pus ulei Motul, sa-mi spuna si mie cum se cheama (nu vreau sa pun altceva).

2. cati litri trebuie sa cumpar?

si

3. ce filtru iau si de unde? (denumirea exacta, la fel).

 

mii de multumiri in avans!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* bon dimine! :rose:

 

dragilor, am uitat denumirea exacta a uleiului de motor, please help! anul trecut mi-a pus mecanicul ulei Motul, sintetic, dar numai stiu exact de care. anul asa o sa iau ulei si filtru singura si o sa fac schimbul in garajul unui prieten.

deci, am doua intrebari, ...aaa, 3!

 

1. cine a pus ulei Motul, sa-mi spuna si mie cum se cheama (nu vreau sa pun altceva).

2. cati litri trebuie sa cumpar?

si

3. ce filtru iau si de unde? (denumirea exacta, la fel).

 

mii de multumiri in avans!

 

Poti sa incerci asa:

1: Motul 7100 4T 10W-40 sau Motul 5100 4T 10W-40

2: 3 litri, pt ca la schimbarea uleiului cu tot cu filtru iti trebuie 2,8 litri pt VS800

3: filtrul de ulei care il am eu este Mann W65 sau MW65, ceva de genul asta.

 

Multa bafta si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa incerci asa:

1: Motul 7100 4T 10W-40 sau Motul 5100 4T 10W-40

2: 3 litri, pt ca la schimbarea uleiului cu tot cu filtru iti trebuie 2,8 litri pt VS800

3: filtrul de ulei care il am eu este Mann W65 sau MW65, ceva de genul asta.

 

Multa bafta si asfalt uscat!

 

* merci frumos, thorus!

abia astept sa dau o cheie si sa-nvart roata!!! ..mai e un pic :rose:

 

mult s-a lasat primavara asta asteptata...!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de luni nu mai am intruderu`.

l-am vandut - e deja al doilea motor pe care-l fac brici si dupa aia il vand; trebuie sa fie o boala......

noul proprietar este userul six_6.

 

ce-o sa-mi iau ?

am incercat dar nu-mi ajung banii de un cbf de 600 naked; as putea sa-mi iau un sv 650 dar nu prea sunt convins, am "cochetat" cu ideea unui street enduro/touring si pana la urma cred ca o sa-mi iau un cb500 veki.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare oameni buni!!! Vad ca e cam liniste pe aici de cateva zile...

Vi-l mai aduceti aminte pe Sleipnir al meu de asta-toamna? Asa arata:

post-13236-1269886954_thumb.jpgpost-13236-1269887191_thumb.jpg

Insa, pe timp de iarna,la garaj, si odata cu venirea primaverii, a primit tratament de infrumusetare constand in comenzi avansate, sissy-bar original, suporti de coburi si coburi piele de la Iron Horse, dat jos spatarul vechi si suportii de genti laterale, crash-bar-urile si foot-pad-urile, iar acum arata cam asa:

post-13236-1269887216_thumb.jpgpost-13236-1269887256_thumb.jpgpost-13236-1269887295_thumb.jpg

post-13236-1269887329_thumb.jpgpost-13236-1269887359_thumb.jpg :)

Hai, asfalt uscat tuturor si drumuri fara gropi !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parca ti-am mai zis,unde sa cauti...P-aici,n-am auzit la nimeni sa aibe de vanzare,seile originale.Si am o gramada de amici/cunostintze, cu Intruder,si ma mai si ocup cu seile...As zice ca stiu cate ceva,in domeniu...

Stiu,sperantza moare ultima...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut caut si eu niste sei originale de Intruder pentru modelul din '97 second hand dar in stare buna si nu in ultimul rand IEFTINE.Multumesc

 

Vezi AICI!!! sau mai da un google. Daca nu sunt pe forumul asta, sigur undeva exista... Sau ia de pe net niste poze calumea, ca sigur Darian poate sa le faca... Acum e drept ca depinde si ce intelegi tu prin IEFTINE. Daca vrei neaparat originale, un anumit model, dintr-un anumi an, ieftin poate sa insemne mai mult decat la comanda. Asa ca bafta maxima!!!

Nick.

Editat de yonick
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/1995-vs800-...sQ5fAccessories

 

Transportul,pina-n Ro,e 57 $. Fatza,se reface,fara probleme

 

Deci,seaua pt. pilot,te-ar costa ceva mai mult de 100$. Luata de la asta...Ca s-ar putea gasi simai ieftina...P-asta,am gasit-o prima...Asa,ca exemplu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...