Sari la conținut

Unde Umblu La Carburator Sa Dea Rateuri?


Postări Recomandate

Mi-a zis cineva ca este un surub de unde se regleaza cata benzina sa intre si cat aer in carburator :D si am mai auzit daca il "strang" imi da rateuri :P oare?! O sa fac maine niste poze ca am 2 suruburi din care poti sa reglez dar nu stiu sigur pentru ce sunt :crack: Binenteles ca pe mine ma intereseaza cel care controleaza nivelul benzinei care intra in carburator pt. ca vreau sa reglez sa intre mai multa benzina si sa nu poate sa o arda pe toata si drept urmare sa explodeze in toba

Poza cu toba: http://i112.photobucket.com/albums/n184/co...06/DSC01785.jpg

Multam fain

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca umbli acolo o sa iti traga prost, o sa consume ca un camion si o sa traga cate o beshina ragusita din cand in cand (ast ca sa nu zic ca un amestec prea bogat spala uleiul de pe cilindru, uzeaza segmentii, distruge uleiul din motor mai repede).

pe de alta parte fa miscarea, ca abia stateam cu ijul dupa ascutitoarea ta sambata. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doi litri de benzina pe ea si ii dai foc si pe urma sa vezi ce rateuri dai tu :P

am auzit ca e buna si contra matreata. Merge si pe post de balsam. Poti sa incerci :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deschizi si inchizi din butonul de contact , MERGE SI LA MINSK . am incercat :D . tii motorul mai turat si te joci la buton , la buton . la 4t se aude frumos

Si eu nu tot asta am zis ? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D da scote draku toba si nu ti mai trebuie poc-poc

in 2 zile o sa-ti TREACA de tot

 

Trage un furtun din rezervor direct in cilindru pe intake si atunci o sa ai amestec superbogat. Unii chiar se chinuie sa-si faca motoarele sa mearga prost :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trage un furtun din rezervor direct in cilindru pe intake si atunci o sa ai amestec superbogat. Unii chiar se chinuie sa-si faca motoarele sa mearga prost :kiss:

Poate vrea sa-l schimbe si nu stie cum sa faca :P :D :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei care fac tot felul de experimente cu motorele chiar nu isi dau seama la ce forte uriase isi expun motorul.....mai ales cei cu japoneze care baga rateuri la greu pe la intruniri......e moarte sigura penmtru motor.....dak nu pica pe loc e doar o chestiune de timp si de norocul fiecaruia........am un amic care abia isi cumparase motorul,o Honda care chiar mergea super......si tot asa rateuri si faze de astea pana o biela s-a gandit sa scoata un pic capul prin bloc.........:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca tii la motor nu fa asta.....se spala camasa cilindrului de pelicula de ulei datorita vaporilor de benzina..nu mai ai ungere corespunzatoare.. apar uzuri mai mari la elementele in miscare, etc........si .. :crack: cand se vinde la altu`se zice ca impecabil motoru.......bla bla bla.... :D

 

ma abtin de la mai multa teorie :P

Editat de cata_30
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ma , lasati motorul - ca primeste el altul cadou de la tata... dar cine-l mai vede pe el prin oras cand merge daca nu sare in ochi ... si-a pus creasta si toba goala dar parca tot nu intorc toate pipitele capul sa-l admire :crack: :D

 

Asa e la perioadoa acneelor ... vrei sa iesi in evidenta - iar unii raman acolo mai multi ani si dupa. :P

 

On-topic : Succes la distrus motorul ( si din mers merge faza cu intreruptul contactului).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca rei rateuri pe revenire, scoate tot ce ai in toba(inclusiv tubul gaurit) shi mareste din surubulde amestec benzina in relanuti (mareste-i amestecul aer/benzia) desfacand surubul nu strangandu-l...

Daca vrei sa faci bombitze, in acelasi mod reglezi astea dupa care iei si pui contactul aprinderii repede (ala rosu de la mana stanga ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...