Sari la conținut

Transalpina 6-7 Nov 2010


marcone
 Share

Postări Recomandate

Nici nu stiu cum sa fac sa vin mai repede,ca nu am cu ce tren sa plec mai repede sau maxi taxi spre campina,cert e ca vreau sa vin ,imediat mai vb cu 2 baieti si mai dau un reply !

Daca e sa nu ajung la 9 ,vin cu ei ,si ne gasim pe drum ,ii dam noi nitel mai tare bice si va ajungem din urma ca sa fim mai multi.

 

ps : am vorbit cu mustaciosul2007 ,ne vedem la 8 la Banesti plus inca un amic de la ploiesti !

Cine se mai anunta ,ca sa vedem cam cate motoare ne-am strange!!?!

Editat de MAILM4N
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 117
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

marcone@

 

scuze pentru bagarea in seama pe topic

 

eu doar am comentat ca e ok ca tura dar ca eu o voi ...alerga de o zi...

 

nu fac grupuri si adeziuni

 

bafta la toata lumea si sa prindem timp frumos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cazare gasim atunci la fata locului, sa ne vedem ajunsi acolo - zona Sugag, Sebes, Sibiu, nu cred ca refuza cineva un grup organizat de motociclsiti :moto:)

Eventual cine cunoaste bien zona poate veni cu propuneri.

Editat de marcone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va recomand daca mergeti in sibiu o pensiune ok si cu curte proprie

eu merg acolo de cate ori am ocazia

 

link

 

http://www.turistinfo.ro/sibiu/cazare-sibi...maria-c536.html

 

bine ar fi cu tel inainte

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa-mi pastrati si mie un loc la tura de 2 zile :lol: ,....... ar fi mers si de o zi dar ce atata graba, mai o poza, mai o pauza de admirat peisajele, poate o sprituiala seara :moto: , ....sa fie bine :kiss:

Editat de SDS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca ajungem seara in Sibiu, clar avem timp de plimbarica in alta parte duminica. Singura chestie e ca eu as vrea sa merg cat mai putin noaptea, pt ca pe la 6 deja incepe sa se lase frigul. Deci ideal ar fi sa ajungem duminica pe la 5.30 acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci avem 2 grupuri:

 

1. grupul motociclistilor de-o zi ca sa le zic asa care la propunerea lui Ianachim vor sa-i dea bataie si sa termine intr-o zi.

Cei care sunt pentru varianta asta luati legatura cu Ianachim si stabiliti detaliile plecarii.

 

2. grupul motocilistilor de 2 zile care vor s-o lalaie bucurandu-se de poate ultimul weekend cu vreme buna.

eu doar am comentat ca e ok ca tura dar ca eu o voi ...alerga de o zi...

nu fac grupuri si adeziuni

bafta la toata lumea si sa prindem timp frumos

Pentru tura de-o zi: suntem 3 mobre care ne intalnim maine dimineata la 7 la OMV-ul dinainte de autostrada (fostul PetromV daca nu gresesc). Daca mai e cineva care vrea sa ne insoteasca, o sa fim acolo probabil pana pe la 7:15. Mergem max. la limita carnetului, pe A1 nu mai tare de 160 si incercam, pe cat posibil, sa ne intoarcem pe lumina. De asemenea suntem dispusi sa infruntam noroaiele daca va fi cazul, fara sa ne intrecem cu gluma, desigur (doi suntem cu opinci de strada).

 

Categoric in 2 zile ar fi fost mai fain, dar nu se poate in cazul nostru.

Weekend placut!

Editat de LinX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu zic ca o sa putem ajung pana la 18:00 in Sibiu,ca ma gandesc ca nu o sa stam sa facem gratare pe drum ca sa o lalaim,bem o apa ,un suc,o poza ,o strangere de mana,dezghetata de preferat .

Duminica ,care ar fi drumul de intoarcere,eu fiind din campina sa pot sa las mobra la garaj!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Date de pe GPS:

 

Bucuresti-Novaci 250km - 3,5h

Transalpina - 120km

Sebes-Sibiu-Brasov-Cheia-Ploiesti-Bucuresti 360km 5,5h

 

Deci cam 360km-370km lejeri in ambele zile, multe curbe, vreme buna, opriri dese sau deloc, destule obiective de vazut pe drum (Pestera Muierii, Polovraci, lacul Vidra e aproape in drum, Sibiu, Brasov) cazare cum ne hotaram, niste trascau sambata seara :moto: samd.

 

Programul e ca mai sus, cel putin dupa mine: prima zi Transalpina, innoptat pe langa Sibiu, a doua zi Cheia.

In prima zi facem 3,5h pana la Novaci, inca vreo 3h pe Transalpina daca ne oprim des sa facem poze deci cu plecare de la 9, la 16.00 suntem in zona Sibiului.

N-avem sanse sa prindem intuneric.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos unde a indicat Ianachim dar piperat "umpic". Pentru buget mai restrans dar tot faina mai e si asta :

 

http://www.turistinfo.ro/rasinari/cazare-r...barog-c672.html

 

drum frumos catre paltinis imediat la intrarea in rasinari. E liniste si mai ales BIKER FRIENDLY. Curte interioara inchisa si semiacoperita pentru mobre cat sa nu raschetati bruma de pe sa dimineata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vin si eu cu grupul 2 de la ora 9 dar nu pot ramane pentru toata tura. O sa merg pana spre Sibiu ,dupa care ma intorc pe acelasi traseu la Bucuresti . Am doua cunostinte in grup , dar din pacate trebuie sa ma intorc.

 

S-auzim de bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal ...venim sii noi 4mobre din olt dar o luam pe craiova tr carbunesti novaci rinca obirsie la st petrosani defileu jiului trg jiu si retur cred ca o sa ne cazam la rinca..poate ne intersectam.asfalt curat si mult soare ....pentru poze :

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mamaaaaaaaaa

ce turaa

ce vreme

ce drumuri

:moto:

Am fost si eu azi pe Transalpina, ca mi-ati facut pofta cu topicul asta.

Asa ca, dimineata la 7:15 am plecat de acasa si am facut tura de unul singur. Ar fi fost fain daca m-as fi intalnit cu careva din voi, dar din pacate nu m-am sincronizat cu nimeni, si am si dat bice sa ajung acasa cat de cat pe lumina.

post-15231-1289062455_thumb.jpgpost-15231-1289062470_thumb.jpgpost-15231-1289062481_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:moto:

Am fost si eu azi pe Transalpina, ca mi-ati facut pofta cu topicul asta.

Asa ca, dimineata la 7:15 am plecat de acasa si am facut tura de unul singur. Ar fi fost fain daca m-as fi intalnit cu careva din voi, dar din pacate nu m-am sincronizat cu nimeni, si am si dat bice sa ajung acasa cat de cat pe lumina.

post-15231-1289062455_thumb.jpgpost-15231-1289062470_thumb.jpgpost-15231-1289062481_thumb.jpg

 

Se pare ca erai putin in fata mea.Eu am plecat la 8:30 din Lugoj si am ajuns acasa la 18:30.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...