Sari la conținut

Accident Bucuresti - Sos. Viilor - 09.11.2010


ALEX NINJA
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 186
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

cat timp asta sta in spital (si)pe banii nostrii...cred ca avem dreptul la o opinie..indiferent care este aceasta...partea mea de bani alocata acestui inconstient,as prefera sa ajunga totusi la un bolnav sau accidentat.nu la un sinucigas...

 

Bai, n-am vazut asa ceva...am urmarit topicul si am vazut o tona de aberatii in 13 pagini, dar a ta le intrece pe toate.

Stii,absolut toti suntem obligati cotizam la sanatate ca sa avem dreptul de a fi tratati in caz de nevoie, si nu cred ca el sau familia lui fac exceptie. Faptul in sine de a gandi si, cu atat mai mult, sa spui ce ai spus denota ...multe in ceea ce priveste caracterul tau.

Pana la urma si in definitiv este si el om si merita sa fie tratat ca toti ceilalti. Si-asa plateste pentru neatentia/lipsa de experienta mult prea scump. Sa vii tu si sa mananci aici kko cu gura plina in acest hal este deja de porc.

Si zic si eu: daca erai tu in locul lui si ai fi reusit sa supravietuiesti (ceea ce la el e putin probabil ), ti-ar fi placut sa vezi urari de-astea de om inapt?!? - pentru ca numai un om inapt (ca sa nu zic mai rau) poate sa aiba o asemena gandire. Sincer, nu te cunosc, dar, dupa ce am vazut ce ai putut sa debitezi nu cred ca as vrea vreodata eu sau orice om normal la cap sa te cunoasca.

Ai fi putut sa ai bunul simt sa te abtii sa afirmi public lipsa ta de umanitate.

Nu a zis nimeni ca nu a gresit intr-un fel sau altul, dar de aici si pana la ce zici tu este drum lung. Gandeste-te: este vorba despre o viata a unui om. Ce propui, sa il ia astia si sa il arunce din patu de spital sau cum? Chiar nu vezi cam cum suna ce ai zis?! Nu iti convine ca banii tai se duc pentru ingrijirea altora, foarte frumos, nu mai plati, fa un proiect de lege sau ce te mai taie pe tine capu, dar lasa-ne cu replici de-astea... apropo, s-au inventat drepturile omului, in caz ca nu stiai. Si apropo de banii tai, stii ca si puscariasii (criminali, violatori etc) beneficiaza de servicii medicale tot din banii tai?Cum e, c.o.a.i.e? Presupun ca aia sunt mai buni si nu te deranjeaza cum te deranjeaza un rider in situatia acestuia.

In ceea ce ma priveste, ii doresc sanatate riderului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat timp asta sta in spital (si)pe banii nostrii...cred ca avem dreptul la o opinie..indiferent care este aceasta...partea mea de bani alocata acestui inconstient,as prefera sa ajunga totusi la un bolnav sau accidentat.nu la un sinucigas...

Pacat de anii care ii ai!!!"Mami ala mi-a luat jucaria"cam asta e ce ai vrut tu sa zici,s-au doar ai incercat sa pari interesant!!!Ei bine chiar nu ti-a iesit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat timp asta sta in spital (si)pe banii nostrii...cred ca avem dreptul la o opinie..indiferent care este aceasta...partea mea de bani alocata acestui inconstient,as prefera sa ajunga totusi la un bolnav sau accidentat.nu la un sinucigas...

buhahahahah. ejti dus rau de tot daca gindesti ce ai scris mai sus.

stii cati distrusi ajung in spitale fara sa fi platit "cotizatiile la stat"? in opini ta accidentatul este sinucigas? pai tu ce esti utilizatorule de drumuri publice romanesti?

nu va este ba rusine sacalilor sa tot faceti circ pe topicul de accidente?

ce p la mea ma daca maine ma vars cu motorul TU ai drepul sa ma judeci pe mine?

de unde pina unde ma atitudinea asta de (cuvant urat) .si pina la urma ce vrei mai cotizantule la stat sa l arunce afara din spital ca sta si pe banii tai?

sper din tot sufletul sa se faca bine ca e tinar si are toata viata inainte

NU VA DA NIMENI DREPTUL SA JUDECATI OAMENI FARA SA AI CUNOASTETI.

tristilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat timp asta sta in spital (si)pe banii nostrii...cred ca avem dreptul la o opinie..indiferent care este aceasta...partea mea de bani alocata acestui inconstient,as prefera sa ajunga totusi la un bolnav sau accidentat.nu la un sinucigas...

 

esti un guru al intelepciunii ;)

la asa ceva nu poti da replay .............

 

crezi ca cineva vrea sa stea in coma doar asa de dragu de a face "paguba"

ca sa vb pe limba ta , poate lucra omu mai platea si un inpozit ..etc

 

 

ps. sa zicem Doamne ajuta

Editat de Wollt_Rider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat timp asta sta in spital (si)pe banii nostrii...cred ca avem dreptul la o opinie..indiferent care este aceasta...partea mea de bani alocata acestui inconstient,as prefera sa ajunga totusi la un bolnav sau accidentat.nu la un sinucigas...

 

bine ca esti multumit ca banii tai se duc in fundu parlamentarilor care taie frunze la caini...

 

halal...

 

 

Sint sigur ca tu esti un om model... ce ne-am face fara tine... oare cit am fi dispusi noi restu sa platim pentru tine in caz ca te ciobesti pe jos nitel... Sau stai... nu ai roti nu? Dar si asa... poti sa te impiedici in lift.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara suparare ,dar sunt de-a dreptul stupide toate scandalurile astea."Viata" baiatului ala atarna de un fir de ata, se pune pb daca sa-l deconecteze de la aparate sau ba, si tot ce vad aici sunt doar jigniri and shit.

Oamenilor,ganditi-va ca poate prieteni, apropiati vor citi odata topicul asta si numai bine nu o sa le fie. Chiar nu se poate inchide topicul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai hai ..lasati-o jos ca macane...va intereseaza de soarta aluia...cam cat pe mine..adica deloc....si de ce nu?cine-o face ca el..ca el sa pateasca....ma doare la basca....dar si pe voi..ma deontologilor...ca daca maine s-ar face un apel de-o donare de sange...90%aveti sub 30kg...8%aveti bube la bot..si 2% nu nimeriti centrul de transfuzii..asa ca....joc de glezne baieti...si dati in taste ca la pacanele...ca de altceva.....

Mesaj completat

: dobitocule

tu cu ce esti mai putin dobitoc decat mine ma (cuvant jignitor)?ti-a cerut cineva parerea?

Mesaj completat

nu propun nimic..ca si voi..am un punct de vedere...daca e gresit...e treaba mea....

Mesaj completat

esti boboc nu?

Mesaj completat

bine ca esti multumit ca banii tai se duc in fundu parlamentarilor care taie frunze la caini...

 

halal...

 

 

Sint sigur ca tu esti un om model... ce ne-am face fara tine... oare cit am fi dispusi noi restu sa platim pentru tine in caz ca te ciobesti pe jos nitel... Sau stai... nu ai roti nu? Dar si asa... poti sa te impiedici in lift.

adica asta...a fost accident???ma scuzati ...

Editat de fara roti
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai hai ..lasati-o jos ca macane...va intereseaza de soarta alauia...cam cat pe mine..adica deloc....si de ce nu?cine-o face ca el..ca el sa pateasca....ma doare la basca....dar si pe voi..ma deontologilor...ca daca maine s-ar face un apel de-o donare de sange...90%aveti sub 30kg...8%aveti bube la bot..si 2% nu nimeriti centrul de transfuzii..asa ca....joc de glezne baieti...si dati in taspe ca la pacanele...ca de altceva.....

Mesaj completat

 

tu cu ce esti mai putin dobitoc decat mine ma (cuvant jignitor)?ti-a cerut cineva parerea?

Mesaj completat

 

esti boboc nu?

 

si tu in cate categorie te incadrezi ?? 90% 8% 2% ???

 

mare "om" esti ........ (nu ma refer la procentele alea . ma refer la partea cu interesatu )

Editat de Wollt_Rider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai hai ..lasati-o jos ca macane...va intereseaza de soarta alauia...cam cat pe mine..adica deloc....si de ce nu?cine-o face ca el..ca el sa pateasca....ma doare la basca....dar si pe voi..ma deontologilor...ca daca maine s-ar face un apel de-o donare de sange...90%aveti sub 30kg...8%aveti bube la bot..si 2% nu nimeriti centrul de transfuzii..asa ca....joc de glezne baieti...si dati in taspe ca la pacanele...ca de altceva.....

Mesaj completat

 

tu cu ce esti mai putin dobitoc decat mine ma (cuvant jignitor)?ti-a cerut cineva parerea?

Mesaj completat

 

esti boboc nu?

 

si tu in cate categorie te incadrezi ?? 90% 8% 2% ???

 

mare "om " esti ........ (nu ma refer la procentele alea . ma refer la partea cu interesatu )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nenea "fara roti", eu nu-ti doresc sa ai vreun accident si daca Doamne fereste se intampla una ca asta sper din tot sufletul sa nu ajungi in spitalul unde lucrez eu sau Gixxu'. Habar nu ai cati de pe-aici au donat sange, habar nu ai cat s-a agitat Gixxu' sa-i ajute pe cei accidentati si de altii care au aparut imediat sa ajute necontand a cui a fost vina sau nu,ci doar pt ca sunt OAMENI. Da, au aparut si persoane ca matale care au dat din gura doar sa posteze ceva si atat. Cunosc unul din prietenii acelui baiat si nu as vrea sa simt ce simte el acum

 

 

 

 

@Nu exista nici un moderator la sectiunea asta ca vad ca e mai rau aici decat la piata???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nenea "fara roti", eu nu-ti doresc sa ai vreun accident si daca Doamne fereste se intampla una ca asta sper din tot sufletul sa nu ajungi in spitalul unde lucrez eu sau Gixxu'. Habar nu ai cati de pe-aici au donat sange, habar nu ai cat s-a agitat Gixxu' sa-i ajute pe cei accidentati si de altii care au aparut imediat sa ajute necontand a cui a fost vina sau nu,ci doar pt ca sunt OAMENI. Da, au aparut si persoane ca matale care au dat din gura doar sa posteze ceva si atat. Cunosc unul din prietenii acelui baiat si nu as vrea sa simt ce simte el acum

 

 

 

 

@Nu exista nici un moderator la sectiunea asta ca vad ca e mai rau aici decat la piata???

 

 

nu-i nevoie sa-mi doresti nimic...si daca are vre-o importanta...eu am donat sange pt motociclist necunoscut accidentat...dar accidentat..nu tembel care se urca pe garduri..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-i nevoie sa-mi doresti nimic...si daca are vre-o importanta...eu am donat sange pt motociclist necunoscut accidentat...dar accidentat..nu tembel care se urca pe garduri..

De acord cu tine.Nu am insinuat ca nu a gresit, nici vorba, dar de-aici pana la a spune ca si-a meritat-o sau ca ne doare fix in pix de cei accidentati e cale luuuunga de tot.

Eu am incheiat oricum discutia si inca o data afirm ca sunt total dezamagita de ce a ajuns forumu' asta minunat.Macar la sectiunea asta asteptam putina decenta si sapand prin toate minunile ,jignirile si tot ce a mai fost nu am vazut decat 2 lucruri care ma interesau: cum se numeste baiatu' si starea in care se afla.....ah da si am invatat ca nu e bine sa te sui pe garduri,dar ce folos ca la comentariile care au venit dupa mai bine ma apuc sa citesc o carte ;)

Seara buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai fara roti, te-ai gandit la posibilitatea ca pustiu' asta fiind in moarte cerebrala, poate salva de la moarte cam 10 oameni prin donare de organe??? sta pe banii tai in spital? cand ai fost ultima oara intr-un spital? sa vezi care si cum sta pe banii cui... bine ca te arde de pustiu asta dar de ciorile care umplu UPU-urile si sunt tratati pentru taieturi/impuscaturi etc si nu platesc nimic te doare-n qur.

 

singura lui vina e ca incercat (daca a incercat, ca nu se stie) sa faca o chestie pe un drum nepotrivit.

 

o tija-n picior sau o placa la mana puteai sa zici ca merita...dar moarte cerebrala e o pedeapsa prea mare si mie-mi pare rau pt el.

 

te doare mintea frate cand vezi cu ce 'Ăłameni' imparti oxigenul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba..nu m-am gandit...si nici n-am de ce....nu altii fac subiectul topicului..si nici tu..si daca nu-ti convine ca imparti oxigenul...de ce nu renunti in a-l mai consuma?...sta si pe banii mei am spus...si spre deosebire de multi de aici...eu cam cotizez....bine v-ati trezit.....azi noapte ati fost la capataiul lui rugandu-va...nu??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adica asta...a fost accident???ma scuzati ...

 

 

Nu te mai da rotund ca strici aerul... dpv legal se cheama accident. Ia de rasfoieste un dictionar sa vezi si tu ce inseamna accident (stim ca ai impresia ca stii... nu stii).

 

 

Un lucru e cert... daca tie ti se intimpla un accident si ajungi la camera de garda multi de pe aici se vor intreba pe cine dreq se cheltuie din banii lui de impozite. Probabil ca asa sumar si roz bon-bon cum te vezi pe tine iti inchipui ca banii cheltuiti ar merita... exista totusi semne de indoiala...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vroiai sa spui defapt ca muncesti intr-un spital?si la urma urmei...fiecare spune ce doreste...dar n-ar strica ca mai intai sa spuneti si ce varsta aveti....

Editat de fara roti
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat timp asta sta in spital (si)pe banii nostrii...cred ca avem dreptul la o opinie..indiferent care este aceasta...partea mea de bani alocata acestui inconstient,as prefera sa ajunga totusi la un bolnav sau accidentat.nu la un sinucigas...

Daca asta este motivul pentru care gandesti in felul acesta...cred ca, matematic, partea ta din bugetul de stat al asigurarilor de sanatate ,din costul spitalizarii acestui om, nu ajunge nici de un ac de seringa. Asa ca, linisteste-te.

In alta ordine de idei, nu a spus nimeni, cel putin eu, ca nu are cineva voie sa aiba alta parere, dar permitei sa folosesc aceeasi logica ca a ta si sa spun ca parea mea din bugetul de stat alocat pensiei tale as vrea sa se duca la o batranica simpatica , nu la un mos terminat care respira acelasi aer cu mine. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zaelu, tu eÂşti frontman la joia moto Âşi totuÂşi susții un cercopitec dătător pe-o roată. nu prea se pupă una cu alta. ce ar zice Âşoferii pe care încerci tu să-i convingi că există Âşi motocicliÂşti pe străzi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zaelu, tu eÂşti frontman la joia moto Âşi totuÂşi susții un cercopitec dătător pe-o roată. nu prea se pupă una cu alta. ce ar zice Âşoferii pe care încerci tu să-i convingi că există Âşi motocicliÂşti pe străzi?

 

eu cred ca ai inteles tu gresit. deja discutia a ajuns la lipsa de umanitate, nu de sustinere a unuia sau altuia. chiar si vinovat pana in maduva, nu cred ca merita omul sa vina unu fara roti cu opinia lui ca se cheltuie banii publici pentru spitalizare degeaba..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...