Sari la conținut

Accident Bucuresti - Sos. Viilor - 09.11.2010


ALEX NINJA
 Share

Postări Recomandate

hondita...daca mama sora sau alte verisoare indepartate ar fi stat pe viilor chiar in locul ala la 12 noaptea...le-as fi mustrat...au facut trotuarul unde nu trebuie ;)) tough luck sistah...

 

 

acu sa fim seriosi...exista prea multi moralisti aici...era 12 noaptea ffs...n-avea gs500 si nici vreo alta petarda...i-a dat omu ,dupa cum zic si martorii...frumos...vreo 4 secunde ,dupa care s-a pravalit de s-a julit. Parerea mea e ca nici macar n-avea viteza...cat poti sa ai intra-ntaia in wheelie.

Eu personal ii urez bikerului recuperare rapida, cred ca si-a invatat lectia...NU MAI DA NICIODATA WHEELIE PE BANDA 1 ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 186
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

de plecat pe o roata de la semafor e foarte greu , eu ma gandesc ca desteptu a scapat mana in ambreaj sa ridicat si sa dus in lateral ca sa pierdut . Asta e parerea mea .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in a 3-a cu 4000 rpm, acum recalculeaza ;)

Esti dilaaau, sa moara "gibilan"(sau cum mortii lui il cheama)!!! Iti zic un lucru acum, pe care-l stiu numai eu, si nu l-am mai vazut in viata mea pe forum. Acul ala poate sa se opreasca in dreptul oricarei turatii(din cauza socului[capat 14, Pantelimon]), asta nu inseamna ca atat a avut. Shhhh, sa nu mai spui la nimeni! ;)

Editat de littlekriminal
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de plecat pe o roata de la semafor e foarte greu , eu ma gandesc ca desteptu a scapat mana in ambreaj sa ridicat si sa dus in lateral ca sa pierdut . Asta e parerea mea .

 

 

3-4 secunde e un timp destul de mare pentru o gresala de genul asta, iar afirmatia martorului a fost ca dupa ce a mers frumos vreo 3-4 secunde a plecat in lateral....

 

ce o mai dati de gard p-aicea(pardon, a dat-o asta si a dat-o bine) omu' a incercat-o si s-a ars GRESALA SE PLATESTE!!!

 

kktul ala de pian cu pedale R1(parerea mea despre yamaha- ca nu degeaba are ca si sigla trei diapazoane) nu e cros/enduro sa il ridici lumanare si sa il pui jos in 10 metri, iti trebuie spatiu, ture ca sa ridici kilogramele alea multe p-o roata. asta implic o viteza minima de 60-80km/h pana incepe sa se salte si pana ajungi cu ea sus esti la peste suta clar. posesorii modelului care "stiu cu placa" pot comfirma zic eu...

 

fac exceptie mobrele preparate de stunt care au o foaie mult mai mare pe spate si sunt conduse de oameni care stiu cu ce se mananca treaba asta!

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Protv-ul o are pe Neti Sandu care citeste in stele...

Foarte tare asta cu Neti! ;)

Si uite asa se mai strica putin imaginea motociclistului Roman, cu siguranta sa fi stat la taclale cu baiatul asta cu r1 in conversatie amintea ca el se da pe o roata foarte bine... pacat.

Amintesc ca am provocat si eu un accident foarte grav din cauza mersului pe o roata. M-am speriat de o masina care vira stanga din sens opus: poit fixation, masina lu ala facuat praf, motocilcleta mea facuta pachetel, eu.. umarul rupt, sperietura foarte mare.

Acum merg foarte incet..si echipat cu vitezana .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omu a vrut sa faca si el o smecherie pe strada ,o fi vazut vreo gagica si hai sa o impresioneze....acu lasand gluma deoparte...e CLAR ca nu prea stapinea mobra si se vede dupa galosul din picior de pe jos ,ce echipament adecvat avea pe el,parerea mea e ca nu te dai cu r1 imbracat ca la piata pe o roata pe strazile din oras,recuperare grabnica ai doresc si invatatura de minte!!!

Editat de obeapaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe baiat il cheama Lolo STOP R1 a ridicat-o pantera2006 in 50 m si a raspuns la comenzi imediat STOP Aterizare din broasca ,ghidon stramb STOP ;)

Editat de Nyt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hondita...daca mama sora sau alte verisoare indepartate ar fi stat pe viilor chiar in locul ala la 12 noaptea...le-as fi mustrat...au facut trotuarul unde nu trebuie ;)) tough luck sistah...

 

 

acu sa fim seriosi...exista prea multi moralisti aici...era 12 noaptea ffs...n-avea gs500 si nici vreo alta petarda...i-a dat omu ,dupa cum zic si martorii...frumos...vreo 4 secunde ,dupa care s-a pravalit de s-a julit. Parerea mea e ca nici macar n-avea viteza...cat poti sa ai intra-ntaia in wheelie.

Eu personal ii urez bikerului recuperare rapida, cred ca si-a invatat lectia...NU MAI DA NICIODATA WHEELIE PE BANDA 1 :(

Adica, ii destept ca face din astea la 12 noaptea... hai sa zicem ca asa este,.. unii chiar isi cauta un loc necirculat si exerseaza, ok...

problema este ca sunt multi care fac din astea ziua cand ii mai aglomerat traficul... ca sa fie multi spectatori,... cel putin in arad vara sunt o gramada, in pantaloni scurti si slapi,.. cei mai smecheri au si o pitzi pasagera care habar nu are ce risc isi asuma in 10cm2 de carpa ce are pe post de pantaloni scurti si fara casca.....

cu astia chiar am o problema.... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da , toata lumea e perfecta ..... (de pe forumul asta ) ;)

 

Saracu om e in coma si toata lumea il critica , dar daca i se intampla unuia cunoscut (mai veteran) , atunci ce mai acuzam ...?

Da. Probabil a gresit , dar cine nu greseste ? O depasire , viteza , dobitocii din trafic ... etc cred ca toti o puteam mierlii macar odata ...

Si mai cred ca toti am fost inconstienti macar odata .

Sa scriem pe forum si sa dam lectii de viata e usor .... vai ce ne mai place ;)

 

 

ps. nu dati cu bolovani , este doar parerea mea sincera :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe baiat il cheama Lolo STOP R1 a ridicat-o pantera2006 in 50 m si a raspuns la comenzi imediat STOP Aterizare din broasca ,ghidon stramb STOP ;)

Nytule, te fac telegrafist sev. Bagi CV sau vii direct la interviu? ;)

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da , toata lumea e perfecta ..... (de pe forumul asta ) ;)

 

O depasire , viteza , dobitocii din trafic ... etc cred ca toti o puteam mierlii macar odata ...

 

ps. nu dati cu bolovani , este doar parerea mea sincera ;)

Ce treaba au alea enumerate mai sus cu un uili ratat pe o strada din Bucale?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hondita...daca mama sora sau alte verisoare indepartate ar fi stat pe viilor chiar in locul ala la 12 noaptea...le-as fi mustrat...au facut trotuarul unde nu trebuie ;)) tough luck sistah...

 

 

acu sa fim seriosi...exista prea multi moralisti aici...era 12 noaptea ffs...n-avea gs500 si nici vreo alta petarda...i-a dat omu ,dupa cum zic si martorii...frumos...vreo 4 secunde ,dupa care s-a pravalit de s-a julit. Parerea mea e ca nici macar n-avea viteza...cat poti sa ai intra-ntaia in wheelie.

Eu personal ii urez bikerului recuperare rapida, cred ca si-a invatat lectia...NU MAI DA NICIODATA WHEELIE PE BANDA 1 :(

 

Logica mortala tati. Este pa logica toate femeile e curve, toti politistii e prosti si daca nu ai petarda poti sa-i dai cat vrei.

Oricum i-a dat perversa de la Tg. Ocna de la julit. Sper sa se faca bine si sa se cuminteasca ca de prosti care nu invata din trecut si mai mult ... persevereaza m-am saturat.

Mesaj completat

toti gresim (unii scapam altii nu ;) )

 

Apoi eu zic asa: daca nu faci uili, singura sansa sa nu scapi din uili este ca cel care face uili sa aterizeze pe tine. Statistic vorbind cica ai mare sanse sa scapi.

Cu alte cuvinte: daca atunci cand baiatu' incerca uili tu fumai o tzigare sprijinit pe gardul respectiv acum erai soto la spital din acelas motiv ... uili nereusit.

 

Totusi daca uili-ul a fost involuntar atunci imi retrag cuvintele si las doar INSANATOSIRE GRABNICA.

Mesaj completat

sunte-ti penibili

 

un singur comentariu ... vezi ca penibili se scrie penibi-li.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...