Sari la conținut

Accident Bucuresti - Sos. Viilor - 09.11.2010


ALEX NINJA
 Share

Postări Recomandate

5 pagini numai cu aberatii, cu morala si cu invitatii la bere facute in timp ce un om e in stare grava

inca o data s-a demonstrat ca motociclism.ro e un forum de (cuvant urat)...sunte-ti penibili unii dintre voi...

macar nu mai scrieti nimic, decat sa va dati importanti cu fel si fel de pareri

Nenea nu te supara ca te intreb... tu ai motocicleta?

Sau esti pasionat de navomodele.

Ce vrei sa sa vorbeasca pe un forum moto? Ce... despre porumbei, despre camile, despre fluturi, fiecare indivit spune parerea lui din perspectiva lui, nu inteleg de unde atata venin.......

Sa nu vad acum ca mai si raspunzi urat ca nu mai esti pritenul meu.

Editat de aladin1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 186
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

exact despre asta vorbeam, un om e in stare grava si noi ne f.utem cu limba romana ca gresim o cratima sau mancam o litera...

am mai urmarit topicuri despre accidente si nici macar unu nu a decurs pe subiect, mereu s-a trecut de la accident la gramatica, la cum ar trebui sa se conduca o motocicleta, la invitatii la plimbare sau la bere...etc.

daca ar fi sa conduceti motocicletele cum conduceti tastaturile cred ca rossi ar fi mic copil pe langa voi

Mesaj completat

Nenea nu te supara ca te intreb... tu ai motocicleta?

Sau esti pasionat de navomodele.

Ce vrei sa sa vorbeasca pe un forum moto? Ce... despre porumbei, despre camile, despre fluturi, fiecare indivit spune parerea lui din perspectiva lui, nu inteleg de unde atata venin.......

Sa nu vad acum ca mai si raspunzi urat ca nu mai esti pritenul meu.

din pacate nu am motocicleta dar cand o sa imi iau una o sa imi fac mentoratu la tine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Placebo

 

sincer nu ai gresit niciodata ?

 

si eu am facut vreo 2 "prostii" dar am scapat si m-am potolit (doare asfaltu )

 

 

 

ps. pana acum doar odata am cazut (nisip pe drum ) nimic grav , doar niste piele lipsa ;) . cu enduro nu se pune ;)

 

Prostii facem cu totii, ideea este ca prin forumul acesta sa se inteleaga ca vitejiile nu sunt aplaudate mai ales cand pui in pericol pe cei din jur. Si asta cu riscul ca unii sa-l considere de kko.

Acum nu pot sa spun ca nu-mi pare rau de motociclist, chiar imi pare rau de el si sper sa se faca bine cat mai repede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca te mananca limba rau de tot si incepi sa arati comportamentul de copil cum esti necopt la minte, eu nu am fost ofensiv cu tine, esti exact asa cum... spui de altii, tu strici topicul ca esti ofticat pe viata si nu reusesti sa fi vesel crezand ca este vina poporului. Te rog sa nu mai vb cu mine pe forum sa nu ma enervezi si primesc ban.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nenea nu te supara ca te intreb... tu ai motocicleta?

Sau esti pasionat de navomodele.

Ce vrei sa sa vorbeasca pe un forum moto? Ce... despre porumbei, despre camile, despre fluturi, fiecare indivit spune parerea lui din perspectiva lui, nu inteleg de unde atata venin.......

Sa nu vad acum ca mai si raspunzi urat ca nu mai esti pritenul meu.

 

Din punctul lui de vedere, ar fi trebuit sa scrie toti "Sanatate maxima raidărului" ;)

de ce e forumul de cacao? ca a avut un motociclist accident cu R1, fara experienta, fara echipament, atunci cand incerca sa faca "uălii" ? E ca atunci cand un sofer incearca sa faca spectacol cu masina, drift, si se infige intr-un pom... cine e dobitocul? cel care a pus pomul acolo? ;)

 

Oricine ar fi fost in locul lui (prieten, ruda, cunostinta, Obama), tot vina lui ramanea, si tot s-ar fi atras atentia asupra greselii lui.

 

Edit: Acum am vazut ca se referea la faptul ca se intra in discutii de gramatica sau alt gen de discutii. Da, aici ii dau dreptate :(

Editat de bogdan_gba
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum baiatul trebuie apreciat dintr-un punct de vedere, nu a cazut mergand cu 50km/h ca a calcat pe o piatra, a cazut incercand sa face ceva nou (desigur nu trb. in oras) inteleg ca a urmarit iutubul foarte mult dar nu a privit si accidentele uilarilor, care se termina foarte naspa pe drum fara obstacole, dar in oras unde sunt miliarde de masini si masinute...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exact despre asta vorbeam, un om e in stare grava si noi ne f.utem cu limba romana ca gresim o cratima sau mancam o litera...

am mai urmarit topicuri despre accidente si nici macar unu nu a decurs pe subiect, mereu s-a trecut de la accident la gramatica, la cum ar trebui sa se conduca o motocicleta, la invitatii la plimbare sau la bere...etc.

daca ar fi sa conduceti motocicletele cum conduceti tastaturile cred ca rossi ar fi mic copil pe langa voi

Mesaj completat

 

din pacate nu am motocicleta dar cand o sa imi iau una o sa imi fac mentoratu la tine

Si cam ce-ai vrea mestere sa facem cum da unu' de gard cu mobra ca s-a dat mai zmeu decat e, sa ma duc sa-l tin de mana la spital? Sa-mi vand un plaman ca sa-i repar mobra? Zi concret ce ai vrea tu sa facem noi doi pentru cazu' de fata si vin, te iau pasager, ca inteleg ca mobra ioc, si mergem de executam actiunea ! Da' zi repede ca-cam am treaba: acu' sunt la servici, mai tarziu ma duc sa-i iau lu' fi-mea pemparsi, dupa aia tre sa fac si piata si pe la 11, asa, diseara, am de baut niste beri cu un prieten. Si cum maine o iau de la capat si la fel cam in fiecare zi, greu sa-mi gasesc niste timp si niste energie sa fac pe bunul samaritean cu tine de mana pentru unu' de s-a crezut Rossi si tocmai a descoperit ca nu-i ca-n filme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca te mananca limba rau de tot si incepi sa arati comportamentul de copil cum esti necopt la minte, eu nu am fost ofensiv cu tine, esti exact asa cum... spui de altii, tu strici topicul ca esti ofticat pe viata si nu reusesti sa fi vesel crezand ca este vina poporului. Te rog sa nu mai vb cu mine pe forum sa nu ma enervezi si primesc ban.

prin intrebarea ta m-ai facut sa cred ca te crezi superior fata de mine...

nu ma oftic ca va dati cu parerea, dar cand vad ca toti dau sfaturi cu echipament, cu mersul pe o roata, cu mersul printre masini si asa mai departe ma aprind, acum sa fim seriosi, chiar nu ati mers niciodata in adidasi pe motocicleta, nu ati ridicat niciodata motocicleta pe o roata, chiar toata lumea de pe aici e usa de biserica?

in fine, alta e ideea care m-a deranjat, fazele cu coretarile gramaticale, cu invitatiile la bere... etc. etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toti gresim (unii scapam altii nu ;) )

N-ai inteles nimic. Ce din toate pe care le-ai enumerat tu initial a fost cauza in accidentu asta? Niciuna. In schimb a fost ori o greseala, caz in care sa-i fie de bine, aia nu-i mobra sa te dai la ea "la start" daca nu le stii p-astea cu acceleratia si ambreiaju; ori a fost o incercare voluntara, care iar nu se face pe strazi cu ziduri si masini parcate prin preajma. Deci despre ce vorbim?

 

Mesaj completat

prin intrebarea ta m-ai facut sa cred ca te crezi superior fata de mine...

nu ma oftic ca va dati cu parerea, dar cand vad ca toti dau sfaturi cu echipament, cu mersul pe o roata, cu mersul printre masini si asa mai departe ma aprind, acum sa fim seriosi, chiar nu ati mers niciodata in adidasi pe motocicleta, nu ati ridicat niciodata motocicleta pe o roata, chiar toata lumea de pe aici e usa de biserica?

in fine, alta e ideea care m-a deranjat, fazele cu coretarile gramaticale, cu invitatiile la bere... etc. etc.

Nu n-am ridicat-o pe-o roata niciodata. Nici macar n-am incercat sa plec cu ea la maxim de pe loc decat pe o sosea gola cu camp in jur, undeva in mijlocul pustietatii. Multumit?

Cat despre bere si gramatica...nu te agita, asa sunt motoristii satanisti, niste literati betivi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stii ceva? daca tu ai avea un prieten in spital din cauza unui accident de circulati (indiferent de natura accidentului, fie auto, fie moto, fi din vina lui, fie din vina altuia), nu cred ca ai mai fi atat de amuzat de situatie. din respect fata de el si fata de familia lui, ai putea sa te abtii de la comentarii stupide

p.s: asta e valabil pt toti mistocarii de pe forum.

Editat de kllaus_by
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-ai inteles nimic. Ce din toate pe care le-ai enumerat tu initial a fost cauza in accidentu asta? Niciuna. In schimb a fost ori o greseala, caz in care sa-i fie de bine, aia nu-i mobra sa te dai la ea "la start" daca nu le stii p-astea cu acceleratia si ambreiaju; ori a fost o incercare voluntara, care iar nu se face pe strazi cu ziduri si masini parcate prin preajma. Deci despre ce vorbim?

 

Mesaj completat

 

Nu n-am ridicat-o pe-o roata niciodata. Nici macar n-am incercat sa plec cu ea la maxim de pe loc decat pe o sosea gola cu camp in jur, undeva in mijlocul pustietatii. Multumit?

Cat despre bere si gramatica...nu te agita, asa sunt motoristii satanisti, niste literati betivi.

ok cu roata am inteles sa o lasam de o parte, dar nu pot sa cred ca intotdeauna mergi cum scrie la carte, echipat complet , nu ai luat nici un rosu sau nu ai mers printre masini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stii ceva? daca tu ai avea un prieten in spital din cauza unui accident de circulati (indiferent de natura accidentului, fie auto, fie moto, fi din vina lui, fie din vina altuia), nu cred ca ai mai fi atat de amuzat de situatie. din respect fata de el si fata de familia lui, ai putea sa te abtii de la comentarii stupide

p.s: asta e valabil pt toti mistocarii de pe forum.

 

Daca ai un prieten in spital ar:

1. fi trebuit sa-i explici prieteneste cand ai vazut ca are apucaturi de genul uili ca poate nu este asa de bine ce face

2. trebui sa sustii pe forum ca poate nu este imprudent si poate wili a fost involuntar ... daca este asa

3. trebui sa fi la spital si sa te doara mult prea putin de forum

 

Daca nu ai urmat punctul 1 atunci poate ca nu ii esti prieten.

 

PS: insanatosire grabnica si sper ca, macar cateva zile, vitejii motociclismului s-o lase mai moale dupa ce citesc topicul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stii ceva? daca tu ai avea un prieten in spital din cauza unui accident de circulati (indiferent de natura accidentului, fie auto, fie moto, fi din vina lui, fie din vina altuia), nu cred ca ai mai fi atat de amuzat de situatie. din respect fata de el si fata de familia lui, ai putea sa te abtii de la comentarii stupide

p.s: asta e valabil pt toti mistocarii de pe forum.

Si cam de ce ar trebui sa am eu respect fata de un motociclist care a cazut din vina lui mai mult decat pentru orice sifer care a dat cu conserva-n gard? Ca atunci cand e vorba de conservari mamaaa ce ne mai infoiem p-aici.

Prieten de-al meu n-avea cum sa fie, eu n-am prieteni care trag uili prin Bucuresti. Cel mult un cunoscut putea fi, adica sa fi baut o bere o data impreuna. Desi nici asa nu prea cred. Si daca ar fi fost asa parerea mea ar4 fi fost aceeasi iar berea aia ar fi fost si ultima, eu nu beau cu prosti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok cu roata am inteles sa o lasam de o parte, dar nu pot sa cred ca intotdeauna mergi cum scrie la carte, echipat complet , nu ai luat nici un rosu sau nu ai mers printre masini.

Ce legatura are mersul printre masini, fortatul unui galben (pe rosu nu trec, ca mi-a dat mama-natura instinct de conservare)? Echipamentul e treaba mea, n-are cum sa raneasca pe nimeni altcineva. M-ai auzit pe mine zicand ceva de echipament? Fiecare merge atat cat crede ca tine la durere.

Deci mai intreb o data: despre ce bateti campii cand accidentul n-are nicio legatura cu toate astea?

Editat de speedy.k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare face ce doreste...altu se da ca baba, altu cu cascadorii....ce nu pot sa inteleg de ce trebuie dezbatut un caz tipic de : DO NO TRY THIS ON YOUR OWN! si se inchidea topicul instant.

axact, asa trebuia sa se inchida topicul din primele pagini.

Mesaj completat

Ce legatura are mersul printre masini, fortatul unui galben (pe rosu nu trec, ca mi-a dat mama-natura instinct de conservare)? Echipamentul e treaba mea, n-are cum sa raneasca pe nimeni altcineva. M-ai auzit pe mine zicand ceva de echipament? Fiecare merge atat cat crede ca tine la durere.

Deci mai intreb o data: despre ce batem campii cand accidentul n-are nicio legatura cu toate astea?

eu tocmai de la ideea de batut campii am plecat, nu numai pe topicu asta, pe toate topicurile se bat campii aici.

Nu mai zic nimic, ma retrag poate nu ma fac inteles. O seara placuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca deobicei,cei care nu au facut o broscuta in viata lor nu pot intelege cum de unul se dadea pe o roata!

Cum se dadea inteleg. De ce se dadea inteleg. De ce se dadea acolo inteleg. Ce nu inteleg e de ce trebuie sa fiu compatimitor? Si de ce n-am voie sa zic "Asta e, sa-i fie de bine" ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum se dadea inteleg. De ce se dadea inteleg. De ce se dadea acolo inteleg. Ce nu inteleg e de ce trebuie sa fiu compatimitor? Si de ce n-am voie sa zic "Asta e, sa-i fie de bine" ?

 

Eu doar zic sa nu fim asa de categorici, cum ai zis si tu, poti trata ca pe cazul unui conservar care a dat cu ea in gard. Poti sa zici si sa-i fie de bine.

Dar ca tu nu te-ai dat, sau n-ai plecat niciodata in forja si alte alea, nu cred ca sunt relevante.

 

Hai sa nu fim ipocriti ca multora ne place sa vedem un wheelie, ne place sa vedem oameni care fac cascadorii cu utilajele din dotare. Cum sa ajunga sa faca daca nu incearca? Uite ca incearca si ca unii o si patesc, asta e concluzia!

Restul e iar can-can!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prieten de-al meu n-avea cum sa fie, eu n-am prieteni care trag uili prin Bucuresti. Cel mult un cunoscut putea fi, adica sa fi baut o bere o data impreuna. Desi nici asa nu prea cred. Si daca ar fi fost asa parerea mea ar4 fi fost aceeasi iar berea aia ar fi fost si ultima, eu nu beau cu prosti.

 

Am inteles maiestru motociclismului,vrei sa fii Gica Contra!!!!Tu ai doar prieteni care merg cu maxim 50,echipati full,care au inceput de la 49cm,80,125,250,etc!!!Sa te fereasca draq sa ai prieteni in spital in starea lui s-au sa fii chiar tu!!!Nu cred ca ti-ar convenii sa intre unu care se plictiseste la munca si sa arunce cu maro in stanga si in dreapta,si sa explice el cat de legal merge,si cum se conduce o motocicleta!!!Nu mi-o lua in nume de rau,dar nu este frumos ce faci!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles maiestru motociclismului,vrei sa fii Gica Contra!!!!Tu ai doar prieteni care merg cu maxim 50,echipati full,care au inceput de la 49cm,80,125,250,etc!!!Sa te fereasca draq sa ai prieteni in spital in starea lui s-au sa fii chiar tu!!!Nu cred ca ti-ar convenii sa intre unu care se plictiseste la munca si sa arunce cu maro in stanga si in dreapta,si sa explice el cat de legal merge,si cum se conduce o motocicleta!!!Nu mi-o lua in nume de rau,dar nu este frumos ce faci!!!

Ma doare-n cot. Suntem la ora de bune maniere? Parca eram niste nenorociti ordinari satanisti, etc, etc. Acuma brusc am devenit sensibili?

Si restul au fost raspunsuri la ce m-au intrebat oamenii pa-ici, despre mers, echipat, plm, ce-a mai fost.

Iar cand oi fi eu sau vreun prieten de-al meu prin spital (ceea ce, la cum se merge pe la noi pe strazi, e foarte posibil) crede-ma ca ultimul, dar ultimu'-ultimu' lucru de care ma va interesa va fi ce scriu niste straini pe un forum despre mine. Atata timp cat nu-s minciuni. Iar daca ar fi minciuni m-ar interesa abia cand m-as vedea sanatos acasa. Sau crezi ca as astepta sa se buluceasca motociclistii-forumisti la usa salonului meu din spital cu flori, ciocolata, sange de donat si lacrimi in ochi?! Maturizati-va, bai baieti, viata nu e asa cum o stiti din carti si filme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...