Sari la conținut

Accident Bucuresti - Sos. Viilor - 09.11.2010


ALEX NINJA
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 186
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu doar zic sa nu fim asa de categorici, cum ai zis si tu, poti trata ca pe cazul unui conservar care a dat cu ea in gard. Poti sa zici si sa-i fie de bine.

Dar ca tu nu te-ai dat, sau n-ai plecat niciodata in forja si alte alea, nu cred ca sunt relevante.

 

Hai sa nu fim ipocriti ca multora ne place sa vedem un wheelie, ne place sa vedem oameni care fac cascadorii cu utilajele din dotare. Cum sa ajunga sa faca daca nu incearca? Uite ca incearca si ca unii o si patesc, asta e concluzia!

Restul e iar can-can!

Asa cum am mai discutat acum ceva timp, exercitiile de stunt se pot face in diverse locuri fara circulatie. Poate sa fie si drum public, atata timp cat e unul cu trafic tinzand spre zero. Ma indoiesc ca Viilor e un asemenea loc, chiar si la 12 noaptea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prieten de-al meu n-avea cum sa fie, eu n-am prieteni care trag uili prin Bucuresti. Cel mult un cunoscut putea fi, adica sa fi baut o bere o data impreuna. Desi nici asa nu prea cred. Si daca ar fi fost asa parerea mea ar4 fi fost aceeasi iar berea aia ar fi fost si ultima, eu nu beau cu prosti.

 

Cea mai tare afirmatie e asta, de departe! ;)

 

Da ce te faci daca se apuca vreun prieten de-al tau sa faca wheelie, il pisalogesti si daca nu se lasa il renegi? ;)

Si daca vezi ca ai baut o bere cu el si nu parea prost si apoi face un wheelie iar te faci ca nu-l mai cunosti?

 

Hai mah, ca exagerezi! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum am mai discutat acum ceva timp, exercitiile de stunt se pot face in diverse locuri fara circulatie. Poate sa fie si drum public, atata timp cat e unul cu trafic tinzand spre zero. Ma indoiesc ca Viilor e un asemenea loc, chiar si la 12 noaptea.

 

 

sa inteleg ca...daca drumul este unul cu trafic tinzand spre 0 si ai pierde controlul mobrei...nu ai avea sanse sa te lovesti de nimic sau...daca ai mobra stock si te dai intr-o parcare pe-o roata nu risti mai nimic la o eventuala "tranta"! ...hmmmm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa inteleg ca...daca drumul este unul cu trafic tinzand spre 0 si ai pierde controlul mobrei...nu ai avea sanse sa te lovesti de nimic sau...daca ai mobra stock si te dai intr-o parcare pe-o roata nu risti mai nimic la o eventuala "tranta"! ...hmmmm

Frate, e mult mai simplu: daca tot vrei sa faci d-astea (ca asta nu e un lucru de blamat) le incerci undeva unde ai sanse cat mai mici sa te acidentezi pe tine si sanze zero barat sa accidentezi (si) pe altii. Acum sper ca am fost clar. Si ca sa inchei subiectul (din partea mea): daca te dai pe-o roata pe Viilor inseamna ca esti ori prost ori nebun. Punct.

Mesaj completat

Cea mai tare afirmatie e asta, de departe! ;)

 

Da ce te faci daca se apuca vreun prieten de-al tau sa faca wheelie, il pisalogesti si daca nu se lasa il renegi? ;)

Si daca vezi ca ai baut o bere cu el si nu parea prost si apoi face un wheelie iar te faci ca nu-l mai cunosti?

 

Hai mah, ca exagerezi! :(

Bineinteles ca am exagerat un pic, dar nu mult si numai pentru a pune in evidenta ideea.

Daca un prieten se apuca de uili pe Viilor ii spun ca-i tampit si-l sfatuiesc sa nu mai faca. Daca continua il pisalogesc. Si sunt pisalog rau, probabil ca te-ai prins. Asa ca n-o sa trebuiasca sa-l reneg eu, n-o sa mai fim prieteni de la sine.

Si, pe de alta parte, eu sunt convins suta la suta ca niciunul din prietenii mei n-o sa se apuce de dat pe-o roata prin Bucuresti. De ce? Simplu: daca ar fi avut vreunu' asemenea tendinte n-am fi ramas prieteni pana la varsta asta.

Atentie, vorbesc de prieteni, nu de cunostinte, cum am mai spus.

 

Si cu asta emisiunea de azi s-a incheiat. Buna seara.

Editat de speedy.k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica.....cat de dezgropat morti la ora asta....nu are rost..."sa invatam din greselile altora"...parca asa am vazut eu ca srie la inceput sectia accidente.La mancat in c.u.r. s-a scarpinat cu carbit.Bine ca nu a patzit ceva mai rau.Mult noroc la toata lumea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg treaba asta cu "anchetatorii nu l-au putut identifica" . Pai ala nu are niciun act la el? Nu ar trebui sa aiba permisul in buzunar cand pleaca cu motocicleta la plimbare? Sau nu avea nici permis ;) , dar nu cred asta, cred mai degraba ca anchetatorii nu au vrut sa dea informatii presei despre identitatea victimei.

 

E simpla treaba asta ... nush cum nu o intelegi tu ... sau este peste putinta ta de a intelege faptul ca UNII nu isi iau intentionat actele la ei? :(

Mesaj completat

Deci s-a aflat identitatea riderului? Dar starea acestuia? Putem ajuta..? Agree.. ↑ ;)

 

Identitatea s-a aflat, evident, a durat ceva timp si cateva injuraturi dar s-a aflat ...

 

Nu puteti ajuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cam de ce ar trebui sa am eu respect fata de un motociclist care a cazut din vina lui mai mult decat pentru orice sifer care a dat cu conserva-n gard? Ca atunci cand e vorba de conservari mamaaa ce ne mai infoiem p-aici.

Prieten de-al meu n-avea cum sa fie, eu n-am prieteni care trag uili prin Bucuresti. Cel mult un cunoscut putea fi, adica sa fi baut o bere o data impreuna. Desi nici asa nu prea cred. Si daca ar fi fost asa parerea mea ar4 fi fost aceeasi iar berea aia ar fi fost si ultima, eu nu beau cu prosti.

 

Foarte de acord cu speedy. Am tot respectul pentru ce poartă posesorii de vitezane între picioare (mă refer la partea mecanică nu biologică), dar domniile lor, dacă sunt întregi la cap Âşi nu imbecili cu permis de categoria A, Âştiu că pot să o comită mai des Âşi mai rău decât oricare dintre noi, ceilalți. Ca urmare, au două variante: ori să îÂşi sporească măsurile de precauție, ori să facă patinaj artistic pe asfalt. În cazul în care fac accident, cei din prima categorie se numesc ghinioniÂşti Âşi merită respectul pe care îl merită orice victimă, indiferent dacă e pilot moto sau Âşofer de TIR, iar cei din a doua categorie se numesc idioți Âşi merită tratați cu dispreț, ca să nu zic cu câte un Âşpiț în partea dorsală. Asta e tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca un smecher, astazi n-a mai tinut, bine ca a platit doar vinovatul! De data asta selectia naturala a functionat, fara victime nevinovate.

alt moralist....o facem ca ne place...o facem ca avem cu ce...uni dintre noi avem permise dar a2-a zi dupa ce mi-l ia crezi ca nu mai urc pe motor???....avem numaraul sub codita sa nu vina garda la usa nu ne e frica sa fim recunoscuti....o facem ca noi nu bem pana vomitam pe rezervor si conducem cu 30km/h pana acasa....o facem ca nou slabim pe vitezane cand altii se ingrasa.....si nu imi pasa mie ce scrie lumea pe forum...merg cum vreau si pe cate roti vreau....si cre ca nu sunt singurul care gandeste asa.....insanatosire rider-ului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are 21 nu 27 de ani , Alexandru Grozav zis si TytA stiu putin despre el , este prieten cu varamea.... SANATATE MAXIMA !!! SA SPERAM CA O SA ISI REVINA.

 

 

Poate ca ca omul nu vroia sa se scrie despre el pe aici, la asta trebuia sa te gandesti inainte sa scrii!!!

 

-ma scarbeste cand vad atata circ pentru NIMIC

-cred ca daca ar aparea aici toate accidentele ( cazaturile),am avea in "comunitate" 90% numai "distrusi social"

 

 

Omul este intradevar in coma de gradul 3 ,prieteni (rudele) au stat (inca se sta ) cu el la spital,daca este nevoie de ceva probabil o sa se faca anunt public.

 

 

Nu a belit ochii si a belit pielea !!! aviz amatorilor!!!

 

ROG UN ADMIN SA INCHIDA TOPICUL

 

 

 

 

 

respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, domnilor, motocicleta este un vehicul pe doua roti, nu o super scula de facut furori si agatat pipitze proaste la stop! a si mai tre sa sti si sa o conduci calumea, sa ai nr de inmatriculare, si carnet d-ala de sofeor!

 

in opinia unora stirea ar fi trebuit sa sune asa: UN NEFERICIT ACCIDENT A AVUT LOC ASEARA PE SOSEAUA VIILOR! UN TANAR SUPERMOTOCICLIST A AVUT PARTE DE UN MARE GHINION CAND IN TIMPUL UNEI MANEVRE DEOSEBIT DE PERICULOASE PE CARE TANARUL O STAPANEA LA PERFECTIE O MICA RAFALA DE VANT VENITA DE LA UN TRECATOR CARE STRANUTASE L-A DEZECHILIBRAT SI L-A FACUT SA PIARDA PENTRU O SECUNDA CONTROLUL SUPERMOTOCICLETEI YAMAHA R1 VOPSITA ROSU CU ROTILE ALBE fara numar de inmatriculare. IN URMA STRANUTULUI TANARUL S-A INFIPT IN DUBA PE CARE UN NENOROCIT DE SOFER A PARCAT-O REGULAMENTAR PE PARTEA DREAPTA TOCMAI IN LOCUL ALA. CE GHINION!

deci eu nu prea ma bag in seama ca nu-i genul meu.. dar sa uiti de inconstientul ala de si-a facu gard de beton mi se pare rea vointa cel putin. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...o facem ca nou slabim pe vitezane cand altii se ingrasa

tata cum e aia cu slabitu pe vitezana ? acum sincer poate fi o noua terapie poate explici nitel cum sta treaba .

on topic ce conteaza ca se dau baietii pe o roata ? sa se dea din partea mea si pe o oglinda , pe codita, pe toba , pe freza data cu gel ;) , treaba lor este pielea lor, motoreta lor , vrb aia suntem motociclisti ori nu mai suntem ?ne tot f..e grija ca unii ca astia strica imaginea motociclismului ;) ce naiba crezi ca ala de e la volan sau simplu pieton isi va schimba parerea vreodata ? ca vai uite pe domnul ala de pe motocicleta sigur e un gentelman :( nu tata ptr ei tot un nenorocit vei fi , tot "poate e ala de mi-a furat gagica asta vara la mare " " ia te uita ce viteza are " pentru simplu fapt ca tu esti ceea ce el nu a putut sa fie sau isi doreste sa fie dar ii este frica .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica!

Pacat!

Comentarii rautacioase nu fac pentru ca e inutil.

Poate sunt eu mai prost, dar era necesar sa plece pe o roata de la semafor ;) ?!

Ma gandesc ca avea o experienta vasta in mersul in weelie.

Editat de topgun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

citesc pe aici cum scriu majoritatea ``bine ca nu s-a intamplat mai rau``...pai ce putea sa pateasca mai rau?omul a avut stop cardiorespirator si a fost resuscitat...normal si intreg nu va mai fi niciodata( daca iese din coma)...pacat plateste atat de scump ptr o prostie..

Editat de sambartonro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alt moralist....o facem ca ne place...o facem ca avem cu ce...uni dintre noi avem permise dar a2-a zi dupa ce mi-l ia crezi ca nu mai urc pe motor???....avem numaraul sub codita sa nu vina garda la usa nu ne e frica sa fim recunoscuti....o facem ca noi nu bem pana vomitam pe rezervor si conducem cu 30km/h pana acasa....o facem ca nou slabim pe vitezane cand altii se ingrasa.....si nu imi pasa mie ce scrie lumea pe forum...merg cum vreau si pe cate roti vreau....si cre ca nu sunt singurul care gandeste asa.....insanatosire rider-ului

 

brava boss, e kalumea ăÂştia ca voi, merită de pus în vitrină.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma doare-n cot. Suntem la ora de bune maniere? Parca eram niste nenorociti ordinari satanisti, etc, etc. Acuma brusc am devenit sensibili?

Si restul au fost raspunsuri la ce m-au intrebat oamenii pa-ici, despre mers, echipat, plm, ce-a mai fost.

Iar cand oi fi eu sau vreun prieten de-al meu prin spital (ceea ce, la cum se merge pe la noi pe strazi, e foarte posibil) crede-ma ca ultimul, dar ultimu'-ultimu' lucru de care ma va interesa va fi ce scriu niste straini pe un forum despre mine. Atata timp cat nu-s minciuni. Iar daca ar fi minciuni m-ar interesa abia cand m-as vedea sanatos acasa. Sau crezi ca as astepta sa se buluceasca motociclistii-forumisti la usa salonului meu din spital cu flori, ciocolata, sange de donat si lacrimi in ochi?! Maturizati-va, bai baieti, viata nu e asa cum o stiti din carti si filme.

alo tavarasu trezestete la realitate
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...