Sari la conținut

Excursie cu clasa


a_deea
 Share

Postări Recomandate

Am cerut o dubla ca nu eram sigur daca vin sau nu cu cineva ...astazi mi s`a comfirmat ca da ,asa ca nu iti pot da un raspuns 100% sigur daca impart aceea camera cu Dudu ,doar daca aceea persoana se intoarce la 180 de grade pe ultima suta de metri

Bogdane din cauza ta toate fetele ma fac copil rolleyes.gif nu stiu de ce am impresia ca am sa fiu cel mai alintat si ingrijit laugh.gif (si nu ma imbatatzi pana in ora 12 ) vreau sa profit din plin de acei bulbucei ,cat despre papa si beutura ce cumparatzi din Metro pls punetzi`ma si pe mine la socoteala cu grupul clasei nu sunt pretentios la manacare sau bautura intra orice drink.gif si impartim socotelile la fatza locului,multumesc

Sa ne auzim cu bine friday.gif

 

Lasa fratele meu alb, nu te mai plange, vor avea grija fetele de tine sa te simti bine, ca doar esti cel mai tanar membru al clasei.

 

Auzi? Sa tii minte cum se ajunge acolo ca sa mergem si noi cu grupa noastra la o balaceala si o orgie de week-end, cu invatat la anatomie si meditatii la matematica, plus aratat de medalii castigate la olimpiade.

 

Voie buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

* recapitulare!

ca maine dam lucrare de control, cica.

 

deea - cate camere ai rezervat azi?

smok3 - dragul mamii, daca vii cu colega de la C,...sa stii ca iti dam camera din capatul culoarului, ca sa aveti intimitate. plus ca eu nu pot sa dorm cand aud ...zgomote infundate. poate dati muzica tare(?). facem cumparaturi de la Metro, numai spuneti ce va place (de beutura zic, da' ..nu spuneti la parinti, da?). livram si room service, doar sa sunati din clopotel. chiflik o fi el mic, da' duce :goodposting: ...sa vedem tu cat duci!

fantoma - te rog sa nu baci zanzanie in clasa! nu-ti dam voie sa pangaresti locul de joaca. e o statiune de tratatment unde cercetasii isi trag sufletul dupa o zi de alergatura. fiecare dupa sufletul lui (cu trasul).

DDU-le, zi dom'le, te-ai hotarat? iau palinca? haide, baga niste gaz in boxerul ala, ca nici lui nu-i place pe uscat! :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In momentul asta avem 5 camere rezervate. O sa mai sun maine sa ma asigur ca sunt si eventual mai suplimentez, sa fie.

 

Voi jucati-va frumos pentru ca eu am treaba si daca nu termin o sa ma inchid acolo in camera sa lucrez. Ca sa fie totul minunat maine trebuie sa ma diuc si sa-mi fac o noua imputernicire de iesire din tara pentru ca aia pe care o am expira...maine :goodposting:

Editat de a_deea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cria stai linsitita ca NU or sa fie shoaie-erotcice,catuse,biciuri si tot tacamul :D nu am cerut decat o oglinda deaspura patului....ca sa ma pot vedea......cum rad intruna de la palinca :D si ca tot veni vb mai am si ceva palinca pe acasa (apa tare de bistritza) dar nu mai e prea multa... :lol: dar o iau la mine cine stie poate ramanem fara lichide pe acolo

 

Nu de alta dar chiar nu am nici o intentie sa imi deranjez colegele >:P< >....asa spuetzi`mi cum sa fac ca sa o fac sa schimb Leva pe drum si sa nu imi ia nici mult timp si sa ma devieze de la traseu .... astept sfaturile voastre :goodposting:

Mesaj completat

Cat despre ce are sa sa bea si ce are sa se pape eu propun sa se voteze... cum spuneam nu am pretentzi,merg pe mana ta de fapt ,dar :blink: dupa cate imi aduc aminte de la Vama Veche stiu ca iti place berea : Zagorkaaaa ruleeessss

Editat de smok3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* good!

 

deci de palinca nu mai duc grija...

bice, ace si carice, nu mai trebuie sa luam, ca ne descurcam cu ce avem in dotare proprie, de la natura adica :blink:

pe Leva cel mai bine o schimbi la intrarea in Bulgaria, fix dupa rondul ala mare (giratoriu) cum mergi inainte spre Veliko, acolo unde stau ...niste fete amabile, o sa vezi ca e si un mic chiosc, a.k.a. biroul de schimb valutar. cursul nu mai stiu cum e, ca anul asta n-am ajuns..., dar vezi la fata locului. sau poti sa scoti de la un ATM (daca ai card VISA sau Mastercard), din Veliko sau alt oras. nu stiu daca in Chiflik gasim.

 

smokie, zi-mi daca trebuie sa o incalzim si pe colega de pe Futura ...sau te descurci tu singur :D am zis, daca fugi tare, ne prinzi pe la Veliko, la cafea :goodposting:

 

cria-recunoscatoare-blondei-care-face-totul-ca-la-carte-si-nu-ne-lasa-cand-ne-e-greu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai fac si eu o pauza...mancarea nu cred ca e o problema...avem restaurant si oricum mancarea in bulgaria e ieftina si buna. :goodposting:

Eu vreau sa opresc in Metro pentru motive stupide, de blonda :blink:

- vreau sosetute pufoase cu fulgi de nea pe talpa ( ultimele le-am uitat la balkan in noptiera :D )

- mi-am terminat stocul de crema descoperita in bulgaria

- vreau sa beau "kawasaki dream"... habar n-am daca e marca inregistrata sau nu dar pentru el e necesar: o sticla mare de sprite din care versi un sfert si o completezi apoi cu lichior de menta. O sa fiu o eleva cuminte si o sa vin cu sticla de sprite la piscina. :D

- mai am o reteta de gin cu campari si suc de portocale dar aia te pune in cap dupa 2 pahare

 

 

De schimbat: la banca la bcr in bucuresti au de obicei leva, mai e o casa de schimb in giurgiu...treci de intersectia spre vama si e pe stanga. mai sunt si case de schimb in ruse dar nu stiu sa te directionez.

Cursul...pe la 1,9 e ok pentru ca nu schimbam o suma mare. Hotelul se poate plati si in euro. :lol:

Editat de a_deea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* inca ceva:

 

sa nu uitati sa va luati nr. matricol, copii, ceva care sa va ateste identitatea. la vama la Giurgiu sunt niste neni mai pusi pe shotii si s-ar putea sa nu ne lase sa trecem... e, care aveti buletin, luati-va buletinu'.

 

dati nr. de tel. personale pe PM, ca sa ne putem gasi intre noi pe drum.

 

ora de plecare eu zic sa fie maxim 9:30, de la OMV CityMall. la 9 noi vom fi acolo (o blonda si o bruneta, cu un Seat negru). din cei anuntati pana acum il vom astepta pe textex (cu Diana lui). restul pleaca la 12, ne prind din urma pe la Veliko (noi oprim la Metro Ruse vreo ora), daca nu ii "capturam" noi in traseu, intre Veliko si Chiflik.

 

hai, o zi frumoasa, clasa!

si sa nu veniti cu parintii la OMV, va rog, ca eu cred ca-mi pun freza punk si nu vreau sa-i sperii. puteti sa va aduceti fratii mai mici :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* inca ceva:

 

sa nu uitati sa va luati nr. matricol, copii, ceva care sa va ateste identitatea. la vama la Giurgiu sunt niste neni mai pusi pe shotii si s-ar putea sa nu ne lase sa trecem... e, care aveti buletin, luati-va buletinu'.

 

dati nr. de tel. personale pe PM, ca sa ne putem gasi intre noi pe drum.

 

ora de plecare eu zic sa fie maxim 9:30, de la OMV CityMall. la 9 noi vom fi acolo (o blonda si o bruneta, cu un Seat negru). din cei anuntati pana acum il vom astepta pe textex (cu Diana lui). restul pleaca la 12, ne prind din urma pe la Veliko (noi oprim la Metro Ruse vreo ora), daca nu ii "capturam" noi in traseu, intre Veliko si Chiflik.

 

hai, o zi frumoasa, clasa!

si sa nu veniti cu parintii la OMV, va rog, ca eu cred ca-mi pun freza punk si nu vreau sa-i sperii. puteti sa va aduceti fratii mai mici :goodposting:

 

E bine ca ajungem primii, imi aleg camera cea mai frumoasa, dupa rezultatele la invatatura.

Eu ma prezint pe un ZZR1400 albastru inchis, numar cu TEX, la ora 9, asa cum am vorbit. Daca ploua, Doamne fereste, Laguna cu numar TEX.

Cu timpul pierdut pe la Metro, vama etc banuiesc ca voi rula in intervalul 11 - 15, ceea ce cred ca e cel mai bine din punct de vedere termic. Daca aud plangeri din spate, am 2 variante: decuplarea interfonului sau transferul Dianei in Seat-ul feminin.

Eu m-am tuns si o sa-mi iau si batista curata, asa e frumos cand mergi cu clasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bucur ca va organizati frumos.

va fi distractie, nu incape indoiala...:goodposting:

 

asadar ,am revenit ca sa va instiintez ca nu voi veni (doar probleme personale sunt motivele) si sa nu ma luati in calcule.

Drum bun si multa distractie .

 

Cele bune

 

DuDU

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da Cria am sa te rog sa iei cateva paturi la tine sa o inclazim bine de tot si pe o parte si pe celalata :D dar daca vremea v`a fi urata si cu sanse de ploaie am sa ma pun singur la drum( nu mai e fun) sau in cel mai bun caz cu un alt amic tot motociclist(fiecare cu motoreta lui) cat despre Cocktail`ul lu Blondy nu pot sa spun decat Grrrr nu vreau sa amestec licorile intre ele ca are sa ma doara calculatrorul grav, plus de asta vreau sa fiu cat de cat lucid a doua zi inapoi la drum... asa ca am sa ma rezum decat la cateva guritze de palinca si un singur soi sa zic asa de bautura fie ea ce o fi ...am pus PM cu Nr meu de tel si am sa incerc sa va prind din urma In Veliko :goodposting:

 

Dudu imi pare rau ca nu mai vi... o sa te ofticam la intoarcere dupa ce iti spunem cum a fost :blink:

Editat de smok3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* mai bine iau un sac de dormit, ca o incalzeste simultan pe toate partile :)

maine e veme de mers pe doo roti, asa ca nu va dati cotiti. eu merg cu masina ca nu am cum sa merg acum cu moto, dar o sa rezolv si vin cu voi la urmatoarea excursie cu Sageata.

 

si eu sunt pentru bauturile "pure". mai mult decat un mojito si ceva gin tonic sau bautura aia cu suc de rosii si votca si piper, nu am putut sa beau niciodata. vin sec, bere rece, palinca din nord, burbon, catodata votca, f. rar coniac si, desgur, jack. toate trebuie ingurgitate dupa sau in timpul masei, ca sa intre :laugh:

(sper ca diriga nu citeste p-aici, ca m-am ars!)

 

DDUle - te lipsesti de balaceala sub clar de luna, vad. sambata o sa fie aproape luna plina, ...asa ca have fun in Bucuresti! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi colegi si colege am ajuns repede acasa cu stiri de ultima ora ....ne vedem maine la ora 9 la OMV (sunt liber :) ) acum a vedem daca am sa vin singur sau nu (acum dehhh nu toata luma e serioasa :laugh: )

 

Zacusca check

Palinca (cam putina) check

...si restul e can-can

Editat de smok3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man eu am sa vin cu motorul.... insotit sau nu, vad maine dimineatza... mi`am dorit sa incerc bulbuci noi de cum am vazut topicul asa nu vreau sa dau inapoi... dupa numaratoarea facuta pana acum suntem 5 :laugh: poate mai vin maine la benzinarie neanuntzatzi pe forum ,ramane de vazut.. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi colegi si colege am ajuns repede acasa cu stiri de ultima ora ....ne vedem maine la ora 9 la OMV (sunt liber rock.gif ) acum a vedem daca am sa vin singur sau nu (acum dehhh nu toata luma e serioasa tongue.gif )

 

Zacusca check

Palinca (cam putina) check

...si restul e can-can

 

Sa inteleg ca ai capatat free pass? Bravo!! Andrei, sa nu uiti drumul la intoarcere de atatia aburi, si nu uita matricola, acolo se va face apelul.

 

Ah ce as fi venit si eu, dar sunt programat la meditatii si nu pot lipsi.

 

Sa nu uiti borcanele!!! Dar cred ca te-am secat deja cu asta.

 

Drum bun si distractie placuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine zice Bogdan cu borcanele,ca buna zacusca mai face mama ta.Imi pare rau ca nu pot veni saptamana asta,dar mai tre sa stau si cu familia.

Oricum,fa rost de un aparat sau vezi cu transferul cum ne trimiti si noua poze de la locaie

Drum bun si distractie placuta clasei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* drajilor, am revenit si eu cu stiri de la fatza locului, Bucuresti adica, Militari pe dreapta. aici e soare (a fost) azi, iar stelele lucesc temeinic pe cer. deci maine nu ne ploua, clar! ba chiar am comandat si luna plina ptr. voi, ...sa vedem calea spre piscina maine noapte. sau drumul inapoi catre dormitoare, ptr. cine vrea sa doarma.

da, vom fi 1, 2, 3... 5 sau 6 maine, vedem la fatza locului.

ma bucur ca ajungi si tu la OMV dimineata, smok3, sper ca o sa ajunga si borcanul de zacusca intreg. pentru mai multa siguranta, eu zic sa-l lasi la noi in masina. promit ca nu ma ating de el pana la destinatie. ba chiar il imprietenesc cu borcanelul de la mama, cu palinca de la Baia Mare si cu ce-om mai lua de la Metro.

si eu abia astept sa vad piscina de la Balkan Hotel, Chiflik. ...numai numele si-mi trezeste simturile adormite la nemti... :laugh:

 

voi, cei care stati acasa, nu duceti grija colegului vostru mai mic, nu pleaca de capul lui. noi ne-am asumat responsabilitatea, asa ca fiti increzatori. fete mamoase suntem amandoua, desi, intre noi fie vorba, ne cam bucuram cand scapam de copiii nostri de-acasa, desi, protocolar, ii invitam de fiecare data cu noi :laugh:

 

va vom transmite stiri de la fatza locului daca o sa avem net. in rest, sa fiti cuminti si sa faceti temele si ptr. noi, ca in we. asta vom zie pas la lectii.

 

sefa clasei este prinsa rau asta seara (deh! fata harnica si sarguincioasa! s-a apucat sa invete deja ptr. teze), asa ca v-am facut eu raportul pe scurt.

 

maine la 9 sa ne vedem la cafea cu voie buna :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* drajilor, am revenit si eu cu stiri de la fatza locului, Bucuresti adica, Militari pe dreapta. aici e soare (a fost) azi, iar stelele lucesc temeinic pe cer. deci maine nu ne ploua, clar! ba chiar am comandat si luna plina ptr. voi, ...sa vedem calea spre piscina maine noapte. sau drumul inapoi catre dormitoare, ptr. cine vrea sa doarma.

da, vom fi 1, 2, 3... 5 sau 6 maine, vedem la fatza locului.

ma bucur ca ajungi si tu la OMV dimineata, smok3, sper ca o sa ajunga si borcanul de zacusca intreg. pentru mai multa siguranta, eu zic sa-l lasi la noi in masina. promit ca nu ma ating de el pana la destinatie. ba chiar il imprietenesc cu borcanelul de la mama, cu palinca de la Baia Mare si cu ce-om mai lua de la Metro.

si eu abia astept sa vad piscina de la Balkan Hotel, Chiflik. ...numai numele si-mi trezeste simturile adormite la nemti... :laugh:

 

voi, cei care stati acasa, nu duceti grija colegului vostru mai mic, nu pleaca de capul lui. noi ne-am asumat responsabilitatea, asa ca fiti increzatori. fete mamoase suntem amandoua, desi, intre noi fie vorba, ne cam bucuram cand scapam de copiii nostri de-acasa, desi, protocolar, ii invitam de fiecare data cu noi :laugh:

 

va vom transmite stiri de la fatza locului daca o sa avem net. in rest, sa fiti cuminti si sa faceti temele si ptr. noi, ca in we. asta vom zie pas la lectii.

 

sefa clasei este prinsa rau asta seara (deh! fata harnica si sarguincioasa! s-a apucat sa invete deja ptr. teze), asa ca v-am facut eu raportul pe scurt.

 

maine la 9 sa ne vedem la cafea cu voie buna :)

 

Bine ai revenit. Inteleg ca, dupa Oktoberfest, nemtii s-au culcat pe-o rina. La sfarsitul lui septembrie era la voi acolo un Chiflik de mama focului.

Cu optimism mergem inainte, desi la Mogosoaia, pe dreapta, sunt deja 8 grade si umezeala mare. Pe stanga stau eu. Oare au calorifer la OMV?

Ramane pe maine si sa speram ca pozele de la hotel au legatura cu realitatea. Am patit-o de multe ori mergand pe mina unor fotografi iscusiti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt la afterschool si mai lipsesc seara de la apel :)

 

1. Camere check...sper ca a inteles tanti aia si nu a mai rezervat inca pe atatea.

2. Buletin ca eu am, matricola si imputernicire check

3. Dezinfectat masina :laugh: check

4. palinka ioc dar am cornulete :laugh:

5. gps iara ioc dar ne descurcam cu google map daca trebuie

6. eu ma prezint dimineata cu cria si inca un prieten motociclist, un cuplu a renuntat din motive intemeiate, unul e cu semnul intrebarii si ne bazam pe prezenta celor din grupa mica si mijlocie: smok3 si textex

7. ma duc sa vad pe unde mi-am aruncat costumele de baie

 

 

;)

Mesaj completat

Facut rost si de gps, gasit si costum de baie.

Cine mai are chef sa vina, maine la 9 la locul postat de Cria :)

Plecarea 9:30

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt la afterschool si mai lipsesc seara de la apel :)

 

1. Camere check...sper ca a inteles tanti aia si nu a mai rezervat inca pe atatea.

2. Buletin ca eu am, matricola si inputernicire check

3. Dezinfectat masina :laugh: check

4. palinka ioc dar am cornulete :laugh:

5. gps iara ioc dar ne descurcam cu google map daca trebuie

6. eu ma prezint dimineata cu cria si inca un prieten motociclist, un cuplu a renuntat din motive intemeiate, unul e cu semnul intrebarii si ne bazam pe prezenta celor din grupa mica si mijlocie: smok3 si textex

7. ma duc sa vad pe unde mi-am aruncat costumele de baie

 

 

;)

Mesaj completat

Facut rost si de gps, gasit si costum de baie.

Cine mai are chef sa vina, maine la 9 la locul postat de Cria :)

Plecarea 9:30

Nu suna bine anuntul initial. Cum ati reusit sa gasiti hotel de 100 Leva alt undeva decat in Sofia? Si are rost?

Eu nu dau mai mult de 60 de Leva (pentru 2 persoane cu mic dejun inclus si camera in parcare).

Pe bune, chiar ati facut o cercetare despre "cum putem sparge bani multi in Bulgaria fara rost"?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnu' Petru Moldovan, sunteti carcotas :)

 

Asta e statiunea, si astea sunt preturile. Crede-ma ca am studiat inainte sa ma duc prima oara. Stau la Obzor in plin sezon la preturi mai mici si la pretul de 100 leva iti pot recomanda un hotel spectaculos acolo. Asta e departe de el.

Nu vreau Constantin si Elena, chiar daca am amintiri extraordinare de la Azalia. Vreau sa am piscina cu apa fiarta la "botul calului". Nu vreau nici piscina publica, nici apa aia de acolo care nu e chiar fiarta. Si nu vreau pleiada de romani din varna. Si nici lasatul masinii in strada pe unde gasesc loc. Deh, motive de blonda :laugh:...si vorbim de o diferenta de 40 ron/ persoana, sa fim seriosi...

Am pus anuntul dupa cum e locul. Nu ca sa atrag lumea. Daca aveai o varianta mai buna puteai sa ne lamuresti si poate schimbam destinatia. Nu am fixuri de loc. Vreau ca la piscina sa cobor in papuci si halat si apa sa fie fiarta. Ne recomanzi ceva?

Editat de a_deea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu suna bine anuntul initial. Cum ati reusit sa gasiti hotel de 100 Leva alt undeva decat in Sofia? Si are rost?

Eu nu dau mai mult de 60 de Leva (pentru 2 persoane cu mic dejun inclus si camera in parcare).

Pe bune, chiar ati facut o cercetare despre "cum putem sparge bani multi in Bulgaria fara rost"?

 

Pai ai raspuns chiar tu: daca iei camera in parcare atita costa :) 60.

Camera in hotel are probabil supliment de cladire. Sau parcare in camera?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc textex...acum sper sa nu ma injuri :)...ma revansez in bere si oricum tu poti sa-ti alegi cea mai frumoasa camera :laugh:

Hotelul e putin sub Azalia dar eu am avut alte criterii... piscina cu apa de la calda la fierbinte si la "fierbinte de n-am putut intra in ea" si sunt de coborat doar 10 trepte din hotel :laugh:

Editat de a_deea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* gata! acum m-apuc de impachetat ...costumul de baie. mai imi trebuie altceva? :)

aaa, papuci.

 

crema de protectie la soare nu-mi trebuie, nu?

dar costum de scafandru?...

 

bey, abia astept sa ajungem! sper sa ne duca gps-ul corect. am gasit in "schema" Troyan. sper sa nu mai fie mult de-acolo pana la Chiflik...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...