Sari la conținut

Am Nevoie De Un Sfat


zanulmaseluta
 Share

Postări Recomandate

De cand am inceput scoala moto m-am indragostit de o Yamaha TW de 200 cmc si acum vreau sa imi cumpar una.

Sunt interesat sa aflu cat consuma, daca sunt scumpe pisele si cat de greu aste de intretinut. As mai fi curios sa stiu cat de bine face fatza pe teren accidentat (poteci de munte, paduri etc)

 

Voi ce ma sfatuiti sa imi iau un tw, sau altceva la aceiasi bani (SH ~1000-1500E)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De cand am inceput scoala moto m-am indragostit de o Yamaha TW de 200 cmc si acum vreau sa imi cumpar una.

Sunt interesat sa aflu cat consuma, daca sunt scumpe pisele si cat de greu aste de intretinut. As mai fi curios sa stiu cat de bine face fatza pe teren accidentat (poteci de munte, paduri etc)

 

Voi ce ma sfatuiti sa imi iau un tw, sau altceva la aceiasi bani (SH ~1000-1500E)

 

Eu n-am auzit in viata mea de motoreta asta.

Eu zic sa cauti, in jur de 2000 E, un Suzuki DR 350, Honda XR 400/600 sau Yamaha XT 350/600. Sunt cunoscute, fiabile, gasesti si piese ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De cand am inceput scoala moto m-am indragostit de o Yamaha TW de 200 cmc si acum vreau sa imi cumpar una.

Sunt interesat sa aflu cat consuma, daca sunt scumpe pisele si cat de greu aste de intretinut. As mai fi curios sa stiu cat de bine face fatza pe teren accidentat (poteci de munte, paduri etc)

 

Voi ce ma sfatuiti sa imi iau un tw, sau altceva la aceiasi bani (SH ~1000-1500E)

 

 

Subscriu celor spuse de ionut73 si adaug ca nu stiu cum ai sa iti procuri cauciucuri atunci cind o sa ai nevoie. Eu nu am vazut pe piata romaneasca astfel de cauciucuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poti merge cu ea dar nu mai mult de un drum forestier..si mie imi place modelul chiar am avut ocazia sa ma dau cu una..e destul de manevrabila pentru oras si pentru plimbari cum am zis mai sus,dar numai plimabari nimic altceva..daca tie iti place eu zic sa ti-o cumperi.. si mai depinde de ce vrei tu sa faci cu ea..succes..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa mentionez ca eu acum dau de carnet (peste o luna), asa ca experienta nu am, nici in trafic si nici pe "aratura" si ma gandeam ca ar fi o motoreta tocmai buna pt bucuresti si drumuri mai putin amenajate de genul drumurilor forestiere, in primul rand pentru acumulare de experienta.

 

"Dimensiunile" mele : 1,77m 85Kg

Editat de zanulmaseluta
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niciun posesor de TW? :baldy:

 

 

Sorry, nici eu nu am mai pomenit in Romania. Fiind adus de Tomina, probabil e model numai pt japonia , caz in care in europa dai cu tunul si nu gasesti o piesa la nevoie. :cheers: Si eu te-as sfatui s ate orientezi la modele mai populare la noi . :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Intr-adevar, nu prea arata a enduro, in schimb e perfect pt un oras cu strazi acoperite cu piatra cubica si alte inovatii din vremea romanilor. Din cate am mai vorbit cu lumea, intr-adevar sunt facute pt japonia si in europa nu prea se gasesc, cat despre piese de schimb nici vorba. Cu toate astea, am avut placuta surpriza sa vad un TW in trafic si am ramas un pic uimit.

In cocluzie, daca vrei, se poate :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a placut si mie TW, am vazut cateva cand cautam sa-mi iau motor, dar de 125 cmc, nu de 200. Iar mie 125 nu imi ajunge de nici o culoare. Daca vrei informatii despre TW, mergi pe paginile web frantuzesti, ei au fost foarte atasati de model. Tot ce am gugaluit a dat in pagini franceze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Genul asat de pitic incaltat cu Bigfoot l-a facut initial Suzuki (VanVan)

E buna pentru pescuit, sau asfalt prost. Cauciucul ala de pe fata se comporta ca un amortizor de ghidon. De aia e buna la incepatori. Ala de pe spate ajuta mult la amortizare si franare......Deci e bun...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Nu stiu cum merge, dar am vazut-o la Yama in Otopeni. Pare versatila si cred ca este si fiabila, fiind Yama. Este genul de motor bun la toate dar fara performante si pretentii; pt. incepatori. Si este si ieftina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...