Sari la conținut

Accident pe Mihai Bravu


NVS
 Share

Postări Recomandate

Accident cu BMW naked negru, numar B 88 GFB, pe Mihai Bravu la Iulia Hasdeu. Poate cineva cunoste motociclistul si il poate ajuta in vreun fel.

 

Soferul a facut stanga peste linia continua si peste linia de tramvai, nu s-a asigurat si motocicleta a intrat in Jeep. Politia si salvarea a venit relativ repede si l-au dus la spital pe motociclist.

Asta e din ce am apucat sa vad.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 111
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am ajuns la cateva minute dupa ce s-a intamplat accidentul. O duduie blonda a taiat linia dubla continua si a iesit in fata unui motociclist. Ca urmare acesta a blocat fata a lovit usor JEEP cucoanei. Din cate mi-am dat seama si-a rupt femurul din sold deoarece si-a prins piciorul intre motor si JEEP. Cucoana (o cocalara) avea cativa vecini sustinatori care proliferau injurii la adresa motociclistilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accident cu BMW naked negru, numar B 88 GFB, pe Mihai Bravu la Iulia Hasdeu. Poate cineva cunoste motociclistul si il poate ajuta in vreun fel.

 

Soferul a facut stanga peste linia continua si peste linia de tramvai, nu s-a asigurat si motocicleta a intrat in Jeep. Politia si salvarea a venit relativ repede si l-au dus la spital pe motociclist.

Asta e din ce am apucat sa vad.

 

 

Aici zice ca jeep-ul a trecut peste continua .... :goodposting: care scrie din povestite ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In urma telefonului primit de la userul Stege postez aici la indicatiile lui.

 

El se afla la locul unui accident moto.

Adresa este Mihai Bravu nr 41.

Motocicleta implicata in accident este un naked negru cu numarul de inmatriculare B 88 GFB Suzuki (nu isi da seama de model pentru ca este foarte contorsionat.) probabil Bandit

 

Autoturismul implicat in accident este un Hyundai Santa Fe argintiu cu nr de inmatriculare B 85 WTY

 

Problema este ca la locul accidentului nu se afla inca nici un prieten/ ruda a celui accidentat. Motociclistul a fost luat de ambulanta si acum se afla acolo politia pentru masutatori si constatare.

 

Cine stie persoana este rugat sa ia legatura cu cineva cunoscut pentru a ridica de acolo motorul.

post-9571-1289852699_thumb.jpg

Editat de 2.02
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici zice ca jeep-ul a trecut peste continua .... :goodposting: care scrie din povestite ?

Continua pe o parte a liniei de tramvai si continua pe partea opusa, ceea ce duce la un fel de dubla continua.

 

Cum l-am vazut eu pe motociclist pozitionat, am crezut ca a sarit de pe motor inainte. Sa speram ca nu e rupt osul asa cum zice colegul mai sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motorul tocmai a fost ridicat de o dubita cu o prelata albastra pe ea, pe care scria mare 46 si ceva cu transport intern si international.

Confirm!

Editat de MetalWarrior
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motorul tocmai a fost ridicat de o dubita cu o prelata albastra pe ea, pe care scria mare 46 si ceva cu transport intern si international.

 

Asta nu e duba lui Gabone?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accident cu BMW naked negru, numar B 88 GFB, pe Mihai Bravu la Iulia Hasdeu. Poate cineva cunoste motociclistul si il poate ajuta in vreun fel.

 

Soferul a facut stanga peste linia continua si peste linia de tramvai, nu s-a asigurat si motocicleta a intrat in Jeep. Politia si salvarea a venit relativ repede si l-au dus la spital pe motociclist.

Asta e din ce am apucat sa vad.

 

Sublim. Declaram neoficial luna noiembrie "Luna femeilor care calatoresc cu gipu', trec peste linia dubla si fac motociclistii pilaf".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt prieten cu el si Gabi e la spitalul Floreasca. Este vorba de userul gabi88. Maine il opereaza. A avut mare noroc ca a apucat sa sara de pe motor si a scapat "doar" cu fractura de femur, altfel....

Motorul, din ce am inteles, este irecuperabil.

A cata criminala la volan nenoroceste un motociclist in infecta asta de Capitala ????? Cum frate sa nu vezi pe noapte pe cineva ce iti vine de pe contra-sens cu mari lumini, pe un mare bulevard, intr-un infernal trafic ?!?!

Editat de Bogmad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut si eu cu masina inainte de sosirea smurdului.Vroiam sa ma opresc,dar deja venise ambulanta si nu mai avea rost,oricum era prea multa lume stransa.Nasoale imagini.Recuperare rapida motociclistului.Asteptam vesti bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A avut mare noroc ca a apucat sa sara de pe motor si a scapat "doar" cu fractura de femur, altfel....

Cum mi-am imaginat. O sa aiba ceva de tras pana sa fie aproape nou, pentru ca nou nu va mai fi niciodata.

Insanatosire grabnica ii urez lui Gabi, iar blondei ar fi frumos sa ii sparg cauciucurile in fiecare seara pana isi vinde masina, ca tot e din vecini :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa inteleg ca motorul o sa fie in curind la vinzare ca si cum n-ar fi fost lovit vreodata?

 

Serban, sa inteleg ca esti autorul celui mai prost post din istoria site-ului motociclism.ro?

Din respect pentru cel accidentat ma opresc aici cu comentariile si te voi balacari pe privat.

 

E groaznic sa ai femurul rupt, un bun prieten a patit asta si recuperarea e foarte pacatoasa... Ii doresc insanatosire cu sechele cat mai putine.

Sanatate lui si bine ca e in viata !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta nu e duba lui Gabone?

 

 

ba da...am luat moto de la locul accidentului, am dus-o la domiciliul propietarului.

este destul de avariata....

biker-ul a avut mare instinct de a se arunca dupa mobra inainte de impact....pentru care il felicit.

 

 

sanatate rider-ului

fiarele se repara.

 

@serban - frate, in afara de scandal ce mai stii sa faci? tu nu ai cazut niciodata cu mobra? ce ai fi gandit despre cel ce ar fi postat la fel cum faci tu aici pe topicul asta?

gandeste si apoi vorbeste.

 

v-as ruga pe cei ce aveti de gand sa postati aiurea....sa o faceti in alta parte.....aici postati decat lucruri pertinente.

va multumesc

 

cu stima Gabone

Editat de dublu JACK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a ajuns motocicleta acasa ,iar el este operat

Mesaj completat

la femur asa cum ati zis si voi

 

sanatate ii doresc!!

Sa nu lasati sa scape jivina blonda cocalara!! Nu avea nicio remuscare e un om de cea mai joasa speta!!! Bietu Gabi urla de durere iar ea si cu vecinii ei se dadeau de ceasul mortii ca motociclistul e de vina. NU FACETI NICIO INTELEGERE CU EA. NU POTI SA AI TUPEU DE PEDELIST CAND OMUL SE ZVARCOLESTE DE DURERE DUPA CE TU ESTI CALARE CU JEEPUL PE LINIA DUBLA. ACEA FIINTA NU TREBUIE SA MAI URCE NICIODATA LA VOLAN LA CAT E DE PROASTA!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...