Sari la conținut

Accident Motorock Galati- Liniute


mihnea_24
 Share

Postări Recomandate

La fiecare accident ne promitem ca invatam ceva din el si 5 minute mai tirziu ne dam pe o roata.

"Comunitatea" motociclistilor nu stie decit sa dea cu RIP-uri pe forum in loc sa ii identificam si sa ii izolam pe dementii care se cred pe circuit si uite ca incep sa omoare copii. Nu ma intereseaza ce fel de cadru organizat era. In fiecare zi intilnesc "jmekeri" care depasesc pe contrasens peste 2 linii continue, care ii dau 150km/h pe Mihai Bravu, Stefan cel Mare si altele.

Iar tot ce se face e sa dam vina pe automobilisti (care au si ei partea lor de vina) si sa dam RIP-uri.

Care indrazneste sa imi spuna ca automobilistii sint de vina, le reamintesc ca viteza maxima legala e de 50km/h si cind mergi cu 120 nu mai apuci sa fii vazut in retrovizoare.

Fata aia putea sa traiasca daca niste imbecili de organizatori se limitau la a bea bere si la frecat gagici in loc sa dea drumul demetilor pe strazi.

Din partea mea :angryfire:

Ia izoleaza-i bah tu pe "jmekerii aia, leule! :angryfire:

 

-ce dracu analizati ba,nu mai dati vina pe ala pe ala ,cand te urci pe motoreta nu vezi unde te dai???????vina-motociclist 80%-organizatori 20%,daca ai creer nu te dai...

 

sa intelegem ca tu ai vorbit ca sa nu adormi, sau cum? :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 499
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Aveti responsabilitati??? Cred ca numai cei care conduc motoare si au copii acase pot sa scrie aici. Credeti ca daca ne intalnim cu tirul scapam? Priviti stirile si vedeti ce parerea are lumea despre voi. Mergeti pe forumurile monomarca si vedeti parerea conducatorilor de conserve despre acest tragic eveniment. Cititi ziarele ! Sau macar o carte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:angryfire:

 

de ce vorbesti tu de responsabilitate fara sa stii ce-i aia? ai zis ca nu o sa mai conduci prudent. ti-am fdat un reply. te faci ca nu il vezi? daca esti demn raspunde-mi la el! .. ai zis ca nu conduci prudent eu nu mai reiau ce tiam raspuns, zi-mi doar daca ai avea tupeu sa faci ce ti-am prous? din cate vad nici nu indraznesti sa vorbesti despre asa ceva ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:angryfire:

 

de ce vorbesti tu de responsabilitate fara sa stii ce-i aia? ai zis ca nu o sa mai conduci prudent. ti-am fdat un reply. te faci ca nu il vezi? daca esti demn raspunde-mi la el! .. ai zis ca nu conduci prudent eu nu mai reiau ce tiam raspuns, zi-mi doar daca ai avea tupeu sa faci ce ti-am prous? din cate vad nici nu indraznesti sa vorbesti despre asa ceva ..

 

 

raspund numai la cei care folosesc cratima.

Si da, am responsabilitati uriase fata de tine!

Editat de abulafia12
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai vorbiti voi, astia care nu ati avut in viata voastra motor si va dati mari cunoscatori si motociclisti cu ce ati vazut prin filme! stiti vorba aia : DACA ESTI PROST STAI ACASA... VAD CA UNI TINETI CONT DE EA ..DAR LASATI FRATLOR SI NETU!

Editat de Suspans
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah ia gata !sa nu mai vorbeasca astia care nu au avut in viata lor motor si se daU marI cunoscatorI si motociclistI cu ce au vazut si ei prin filme! sti vorba aia : DACA ESTI PROST STAI ACASA... VAD CA UNI TINETI CONT DE EA ..DAR LASATI FRATLOR SI NETU!

 

 

O mostra de cunoastere a limbii romane. Exista dexonline.ro, word unde poti edita fara sa scrii direct, .....

Cred ca jignirile nu isi au rostul in acest context. Imi pare rau ca cei care stiu cu ce se "mananca" motoarele stau ascunsi si contabilizeaza accidentele.

Editat de abulafia12
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avem SUV-uri sa scapam teferi de intalnirea cu motociclistii. Cred ca o sa-mi schimb parerea despre condusul preventiv. :angryfire:

 

Crezi tu ca poti scapa.

http://elsmar.com/pdf_files/Weird%20Pictur...cle%20wreck.jpg

 

Zi mai bine Doamne Fereste! Sa stii ca nimeni nu vrea sa omoare pe nimeni dar se mai intampla si nenorociri din pacate.

Editat de Metalghost
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@just_me

 

cred ca incurci posturile mele cu ale altcuiva. No problem.

 

Sensul figurativ sau metaforic al cuvintelor s-ar putea sa-ti scape data fiind incarcatura zilei de astazi. Voi nu aveti experienta si asta s-a vazut. Fata ta din avatar si poza pe motor spune mai mult decat o mie de cuvinte. Faptul ca jandarmii si politia nu va asculta dovedeste cat de importanti sunteti voi pentru comunitatea voastra din Galati. Am facut armata in orasul tau acum vreo 17 ani, atunci cand ranga in gura la colt de strada era un sport local. Amintiri frumoase - zero. Sper sa se fi schimbat lucrurile intre timp.

 

La intrebarea ta cea noua, ca una veche nu am vazut.

 

NU am organizat si NU as organiza asa ceva. Am oameni langa mine insa care organizeaza de mult acest gen de competitii auto. N-au avut probleme pana acum pentru ca au pastrat un standard ridicat. Au si putut/au fost sprijiniti. Nu tin insa minte sa fi folosit vreodata un astfel de traseu, au folosit zone largi si jandarmi plus firme de paza si protectie in exces. Nu retin insa sa ma fi intrebat tu pe mine despre asta inainte.

 

Am doi copii si ceea ce stiu este ca nu i-as fi lasat sa stea acolo pentru nimic in lume. De fapt n-as fi stat nici eu. Copil fiind am fost la multe curse de viteza si in oras si in coasta, au murit oameni, pentru ca stateau unde nu era voie, desi ma manca in fund sa stau mai aproape, asteptam sa se termine cursa ca sa vad bolizii mai deaproape.

 

Vrei sa-ti spun cate motoare am si ce poate fiecare? Asta inseamna pentru tine sa ai legatura cu fenomenul moto? Sa va intalniti la liniute si dupa aia sa cadeti morti in cort? Mi-a trecut vremea. Sunt batran pentru asa ceva acum si nu mai am nici timpul chiar daca as avea placerea.

 

Acum vreau sa te intreb si eu direct si te rog sa-mi raspunzi la fel de direct daca ai fost organizator:

 

- ce motocicleta era?

- ce numar de inmatriculare avea?

- cand s-a inscris?

- ce anvelope avea?

- ce kit de lant avea? lant, foaie fata, foaie spate

- cand a avut ultima verificare tehnica?

- care au fost criteriile tehnice de admitere in concurs?

- le-a trecut?

- ce echipament avea motociclistul?

- care au fost cerintele de echipare pentru admiterea in concurs?

 

Cat despre respect, trebuie sa-l oferi intai. Vezi ca ai o problema aici. Cat despre profile, nu mai intreba ca te faci de ras, exista oameni care din decenta (mai exista) prefera sa nu isi puna etichete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crezi tu ca poti scapa.

http://elsmar.com/pdf_files/Weird%20Pictur...cle%20wreck.jpg

 

Zi mai bine Doamne Fereste! Sa stii ca nimeni nu vrea sa omoare pe nimeni dar se mai intampla si nenorociri din pacate.

 

 

Nu m-am uitat la fisierul atasat dar prefer sa conduc preventiv decat sa ucid oameni pe drumurile patriei.

Si uciderea unui om beat care traverseaza un drum european mi se pare de neconceput. Si nu uita ca folosesc cruise control pentru deplasare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti responsabilitati??? Cred ca numai cei care conduc motoare si au copii acase pot sa scrie aici. Credeti ca daca ne intalnim cu tirul scapam? Priviti stirile si vedeti ce parerea are lumea despre voi. Mergeti pe forumurile monomarca si vedeti parerea conducatorilor de conserve despre acest tragic eveniment. Cititi ziarele ! Sau macar o carte.

Zi sa mori tu :angryfire: ! Bai freaca menta , daca tu te crezi intelectual pune tu mana pe o carte bai 7 clase!!!

Vii cu Eco si crezi ca pica lumea pe spate???Lectura??? :angryfire: Te bag in buzunar, ametitule :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zi sa mori tu :angryfire: ! Bai freaca menta , daca tu te crezi intelectual pune tu mana pe o carte bai 7 clase!!!

Vii cu Eco si crezi ca pica lumea pe spate???Lectura??? :angryfire: Te bag in buzunar, ametitule :angryfire:

 

 

;) Esti o provocare intelectuala. Limbajul elevat pe care-l folosesti, inteligenta care abunda in postul tau dovedesc ca am ratat cariera de motociclist si organizator de concursuri auto in Galati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-am uitat la fisierul atasat dar prefer sa conduc preventiv decat sa ucid oameni pe drumurile patriei.

Si uciderea unui om beat care traverseaza un drum european mi se pare de neconceput. Si nu uita ca folosesc cruise control pentru deplasare.

 

Poate ar trebui sa te uiti, o sa iti schimbi parerea. Iar cruise controlul din partea mea poti sa ti-l bagi in... stii tu unde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai baiatule! <abulafia12> u cred ca ai probleme cu capul! ce te face sa crezi ca remarca mea a fost legata de tine? chiar discutam cu cineva ca ai dreptate in unele lucruri pe care le spui! da multumesc am sa tin seama de sfatul tau si am sa imi reincep scoala generala... cu toate ca imi este greu ca sunt retard si tin cu cei nedreptatiti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai baiatule! <abulafia12> u cred ca ai probleme cu capul! ce te face sa crezi ca remarca mea a fost legata de tine? chiar discutam cu cineva ca ai dreptate in unele lucruri pe care le spui! da multumesc am sa tin seama de sfatul tau si am sa imi reincep scoala generala... cu toate ca imi este greu ca sunt retard si tin cu cei nedreptatiti!

 

CT 33 KID ( KID .... :angryfire: )

Doriti sa fac o compilatie de pe forumurile Ford, computergames, daciaclub, reno.ro, softpedia, daewoo, etc, etc?????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi am inceput sa demontam scena pentru a o transporta si monta la locul faptei

 

Avem confirmarea premiilor pentru liniute:

locurile 1 de la clasa 1000 si 600 vor primi cate o anvelopa oferita de sponsorul nostru Pneurom S.A.

locurile 2, cate un schimb de ulei

 

din regulament....

 

Spectatorii isi asuma raspunderea in cazul in care depasesc zona de delimitare a pistei de concurs.

· Prin semnarea prezentului regulament particular participantul isi asuma responsabilitatea in cazul in care se

accidenteaza sau creeaza pagube de orice fel tertilor.

ORGANIZATOR CONCURENT

 

E clara treaba... Organizatorii nu au nici o vina !!!... :angryfire:

Era totusi un concurs adevarat..unde merita sa risti totul pentru un cauciuc sau un schimb de ulei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deja sunt euforic si estazul ma incolteste din toate partile ,din creier mi se scurg cantitati industriale de adrenalina si inima imi galopeaza in gat! mi-as dori nespus si ar fii super tare sa faci aceasta compilatie de care vorbesti! adevarul este ca eu nu stiu despre ce vorbesti si amandoi suntem offtopic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din regulament....

 

Spectatorii isi asuma raspunderea in cazul in care depasesc zona de delimitare a pistei de concurs.

· Prin semnarea prezentului regulament particular participantul isi asuma responsabilitatea in cazul in care se

accidenteaza sau creeaza pagube de orice fel tertilor.

ORGANIZATOR CONCURENT

 

E clara treaba... Organizatorii nu au nici o vina !!!... :angryfire:

Era totusi un concurs adevarat..unde merita sa risti totul pentru un cauciuc sau un schimb de ulei...

 

 

Tare. :angryfire: La un rally daca ai lovit un spectator NU este vina ta !!!!!!!!!!!!!!!! Este vina organizatorilor. Cred ca totusi ati vazut multe filmulete cu spectatori care intra in fata masinii incercand sa filmeze sau sa faca o poza. Acum vad ca mortul este de vina.

Stiu: RIP, RIP, RIP, trandafiri, trandafiri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Avem SUV-uri sa scapam teferi de intalnirea cu motociclistii.

Ai grija ca unii dintre noi au camioane :angryfire:

 

:angryfire:

 

Va rog sa va linistiti si sa nu mai dat apa la moara provocarilor. Aveam si asa destule pe cap acum ... Si avem de plans o fetita ... :angryfire:

 

Vinovatii ii va gasi justitia, daca nu .. mai sus. In nici un caz noi sau amaratii care-si dau cu parerea pe la televizoare si incerca sa faca din asta 0.1 puncte de audienta in plus.

 

Din pacate nu am invatat nimic din experienta celor de dincolo si trebuie sa invatam totul "the hard way", pacat ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai baieti nu va mai certati,nimic nu mai poate aduce inapoi pe toti care s-au dus dincolo de materie si crededi-ma k ar trebui sa fiti mai calmi.

din pacate toti aveti dreptate in cazul acesta si vad ca parerile sunt impartite dar vorbele sunt te prisos in cazul de fata

fiti uniti si nu va mai certati

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai grija ca unii dintre noi au camioane :angryfire:

 

:angryfire:

 

Va rog sa va linistiti si sa nu mai dat apa la moara provocarilor. Aveam si asa destule pe cap acum ... Si avem de plans o fetita ... ;)

 

Vinovatii ii va gasi justitia, daca nu .. mai sus. In nici un caz noi sau amaratii care-si dau cu parerea pe la televizoare si incerca sa faca din asta 0.1 puncte de audienta in plus.

 

Din pacate nu am invatat nimic din experienta celor de dincolo si trebuie sa invatam totul "the hard way", pacat :)

 

Could not :angryfire: more!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai baieti nu va mai certati,nimic nu mai poate aduce inapoi pe toti care s-au dus dincolo de materie si crededi-ma k ar trebui sa fiti mai calmi.

din pacate toti aveti dreptate in cazul acesta si vad ca parerile sunt impartite dar vorbele sunt te prisos in cazul de fata

fiti uniti si nu va mai certati

 

Si chiar nu se poate invata din acest accident tragic. In ziua de azi mor comisarii de cursa nu spectatorii. Avem un statut de tara bananiera patronata de primul motociclist al tarii. Nu mai sar motoare (la propriu ca in deceniul 6 in tribune), Imola risca sa nu mai figureze in F1.

Propun pe aceasta cale ca un GP in Romania sa fie organizat de catre cei care au organizat evenimentul de azi. Nu mai comparati cu un miting aviatic ca pilotii prefera sa moara decat sa cada peste spectatori. Si cei de pe cursele civile intotdeauna vor ajunge cu avionul in zone nepopulate. Si nu sunt un troll. Ma simt jignit de aceasta afirmatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...