Sari la conținut

Accident Motorock Galati- Liniute


mihnea_24
 Share

Postări Recomandate

Bai nea, initial am crezut ca ai 15 ani. (si jumatate din forumul asta se incadreaza)

 

E corect ca sute de copii sa stea pe marginea drumului la astfel de evenimente?

Crezi ca accidentul nu putea fi evitat?

Crezi ca organizatorii nu puteau sa puna 2 garduri pe margine?

Crezi ca sistemul birocratic de (cuvant urat) din Romania are vreo parte din vina?

Sau preferi sa stai la margine cu o iconita in mana si sa te rogi ca nu o sa se mai intample? O sa se mai intample, te asigur eu.

 

Sper din tot sufletul sa nu te ocupi de organizarii de evenimente/sa fii polistist sau spre binele tau spectator.

Bai nea, jet. Esti prost. Nu intelegi ca acuzele pe care le aduceti nu aduc optimism in tabara galateana. In loc sa-i sprijinim, voi ii futeti in gura pe forum si mancati c_acat aiurea.

In loc sa te caci pe tine (chiar si in Barcelona), pui niste intrebari idioate. Ia spune si tu, de unde luau baietii din Galati alea "doua garduri" de le mentionezi tu. Sau oi fi crezand ca organizarea asta se face doar punand manutele si rugandu-te la "iconita" aia de o evidentiezi tu ca un bun crestin, adica ceri garduri si apar. Poate nu te gandesti ca astea sunt depasiri pecuniare pe care o mana de oameni nu si le poate permite, dorind sa ofere altceva (spectacole, premii consistente, distractie, locatie faina).

 

P.S.: Speranta ta moare din start. INDEPLINESC TOATE CONDITIILE ENUMERATE.

Aaa, si inca o data : JET.

 

P.P.S: macar stii oina?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 499
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

:angryfire:

 

@alex_motorider: de unde stii tu amice ce viteza avea motociclistul? Ai fost cumva acolo? Ai fost cumva in masina ce avea momtat aparatul radar?

Daca ai fost acolo ar fi trebuit sa vezi ca, desi era o simpla banda nu era respectata!

 

Si inca un aspect pentru restu lumiimai ales acel "napoleon" care critica si are drept ideal in viata sa devina un criminal intr-un SUV (vezi reoplicile lui de aseara!) eu nu am zis, din postura de participant la organizare deci fiind implicat intr-o oarecare masura si eu, vine este a altora si nu a organizatorilor, am zis ca vina nu este numai a organizatorilor si nu mi se pare corect ca vina se fie pusa in carca unei singure parti. Acelasi lucru l-au spus aici oameni cu experienta in domeniu care stiu ce inseamna asta si care sunt oameni nu viitori criminali in suv-uri.

 

Cu scuze pentru cei pe care ii plictisesc cu urmatoare afirmatie: CEEA CE AFIRM EU NU ESTE UN PUNCT DE VEDERE OFICIAL AL CLUBULUI! este doar parerea mea. Iar cei care pur si simplu doar se baga in seama ii rog sa reciteasca primul meu post ce relateaza situatia de la fata locului, asa cum e el, cu greseli de ortografie dar scris pentru voi pentru ca voi sa aflati cu adevarat ce a fost acolo!

 

later edit: cum s-a mai zis; se vorbeste de pomana, aveti bunul simt si astepti un rezultat oficial al anchetatorilor. In acelasi timp tin sa le multumesc in numele colegilor mei tuturor celor care incearca sa creeze calmul necesar in astfel de situatii si sa impiedice sufocarea oamenilor cu informatii false.

Editat de just_me
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:angryfire:

 

@alex_motorider: de unde stii tu amice ce viteza avea motociclistul? Ai fost cumva acolo? Ai fost cumva in masina ce avea momtat aparatul radar?

Daca ai fost acolo ar fi trebuit sa vezi ca, desi era o simpla banda nu era respectata!

 

Si inca un aspect pentru restu lumiimai ales acel "napoleon" care critica si are drept ideal in viata sa devina un criminal intr-un SUV (vezi reoplicile lui de aseara!) eu nu am zis, din postura de participant la organizare deci fiind implicat intr-o oarecare masura si eu, vine este a altora si nu a organizatorilor, am zis ca vina nu este numai a organizatorilor si nu mi se pare corect ca vina se fie pusa in carca unei singure parti. Acelasi lucru l-au spus aici oameni cu experienta in domeniu care stiu ce inseamna asta si care sunt oameni nu viitori criminali in suv-uri.

 

Cu scuze pentru cei pe care ii plictisesc cu urmatoare afirmatie: CEEA CE AFIRM EU NU ESTE UN PUNCT DE VEDERE OFICIAL AL CLUBULUI! este doar parerea mea. Iar cei care pur si simplu doar se baga in seama ii rog sa reciteasca primul meu post ce relateaza situatia de la fata locului, asa cum e el, cu greseli de ortografie dar scris pentru voi pentru ca voi sa aflati cu adevarat ce a fost acolo!

 

later edit: cum s-a mai zis; se vorbeste de pomana, aveti bunul simt si astepti un rezultat oficial al anchetatorilor.

 

 

junior, nu te mai enerva!!! forumu asta e un loc in care oricine are o tastatura poa sa scrie ce vrea, indiferent daca are creier au ba!!!

 

ashteapta shi tu sfarshitul anchetei shi dup-aia ishi au rostul discutziile

 

totzi ashtia care se baga in seama pe aici o fac dupa ureche!!! nici unul nu a incercat sa citeasca legislatzia in domeniu shi apoi sa se pronuntze :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

koana: ati mincat, ati scris, ati facut, ati dres, ca altfel nu e corect si ai de pierdut. :angryfire:

Da. Desi nu are legatura cu subiectul, ai toata dreptatea. M-am enervat, si m-au luat degetele pe repede-nainte :angryfire: . Multam! :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce mai "borfaiala" sa le fie rusine celor care acuza .

Mai bine cautati solutii sa ajutam si tabara victimelor si tabara org,pol, etc etc

Ce va mai cacao pe voi daca era un manelist implicat sunt de vina manelistii ,daca era implicata o dacie de 40 de ani era de vina jaful ala de masina ,daca era implicat o masina super (parlamentar) toata lumea sarea ,ne omoara parlamentarii.

BAIIIIIIIIII TREZITIVA LASATI-O IN GURA MASII SI FITI OAMENI, CHIAR NU A VRUT NIMENI SA SE INTIMPLE NU INTELEGETI NU MAI CAUTATI TAPI ISPASITORI SAU NU AVETI SUBIECT PT BIRFA .

Eu va mai zic daca sunteti baeti destepti dupa raspunsul meu dati solutii nu mai criticati nu mai acuzati dati solutii sa ajutam victimele si pe cei care au org si pol etc etc si sa facem tot ce e posibil sa nu se mai intimpe.

Si eu am fost victima a unui grav accident si dupa doua luni de coma ce era sa fac sa le iau gitul celor care au intrat in mine sa ii dau in judecata si sa ii las in strada credeti ca era corect sa fac asta si ce rezolvam mai nenoroceam si pe altii lasam copii in strada fara casa etc etc .

ASTA A FOST SOARTA NIMENI NU A VRUT SA SE INTIMPLE .

 

EU VA MAI ZIC O DATA

" SA ARUNCE CU PIATRA CEI CARE NU AU GRESIT (PACATUIT) NICIODATA IN VIATA "

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:angryfire:

 

din pacate din astfel de evenimente se capata experienta. puteti citi in loc de experienta: fonduri, resurse, teama, speranta si de ce nu performanta.

 

tot din pacate au murit multi pana ce normele de siguranta au aparut. apoi au mai murit si pentru ca aceste norme sa fie respectate. puteti citi in loc de normele de siguranta: responsabilitatea organizatorilor, a autoritatilor, a publicului, a parintilor etc.

tot din pacate, vor mai muri.

chiar daca toate lumea implicata joaca a la carte, tot se va muri.

nu se poate decat minimiza riscul.

 

important este ca toate aceste evenimente tragice sa fie cu folos. fetita aia a murit degeaba daca nimeni nu invata nimic din asta. puteti citi in loc de nimeni: motociclisti, organizatori, autoritati si de ce nu, parinti.

 

 

Condoleante familiei. Din pacate fetita Dumneavaostra a murit intr-un accident stupid. Nu va poate explica nimeni de ce tocmai ea.

 

Motociclistului ii doresc multa putere. Accidentul sau stupid a cauzat moartea unei fetite.

 

Organizatorilor si autoritatilor le doresc multa inteligenta si responsablitate. Din pacate, TREBUIE platit un pret.

 

Celor cu SUV si speech-uri similare, celor care doresc musai sa dea cu piatra, celor care striga in gura mare ca 'cutare e vinovat, las ca stiu eu' le doresc un sincer :angryfire:

 

Celor care se gadesc cum sa se evite pe viitor astfel de tragedii le doresc multa bafta.

 

 

 

Calmati-va si judecati-va! Apoi aveti grija

 

:angryfire: ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am ieshit prin cartier...shtiti cum ma strigau?aveam tricoul cu insemnele clubului pe mine si ma shtiu multi ca sunt in lumea asta ..a motoarelor.. '' criminalu' '' si asta e pe bune.

tartanu' la orash!!!Trebuie sa recunosc ca erau si unii baieti mai calculati..care mi-ai cerut parerea si explicatiile necesare si nu au aruncat vorbe aiurea.mi-a placut de ei,desi nu ii cunosteam mi-au vorbit frumos.

 

ma faceau criminal..si isi bagau ce aveau mai ''scump'' in toti motociclishtii..si tot asha..cred ca cunoashteti specia asta.

Editat de alex_night77
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistul care a produs accidentul avea permisul reținut, pentru viteză excesivă. Pe 16 august, el a fost surprins de polițiÂştii din Galați conducând cu 127 de kilometri la oră.

Anchetatorii au mai precizat că tragedia a fost posibilă pentru că nu a fost asigurată protecția spectatorilor.

 

 

Fiind un eveniment privat, judec eu ca faptul ca motociclistul avea permisul retinut nu-l poate afecta penal. Teoretic, nu era pe drum public. Blonda din mine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiind un eveniment privat, judec eu ca faptul ca motociclistul avea permisul retinut nu-l poate afecta penal. Teoretic, nu era pe drum public. Blonda din mine...

 

Asa zic si eu. Si oricum avea dovada valabila. Adica acelasi drac cu permisul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate se intampla si asa ceva,aici este cam o vina colectiva si sa lamureasca justitia cine cum si ce fel...din pacate decizia justitiei nu va schimba intorsatura pe care a luat-o evenimentul :angryfire: si oricine ar fii schingiuit,bagat la bulau,demis,etc nu va aduce inapoi viata fetitei.Condoleante familiei fetitei si insanatosire grabnica celorlalti raniti,nu fac nici o diferenta intre motociclist si cei loviti de motor ca oameni sunt cu totii si nu prea aveau nici o vina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P.

 

Cu ce au gresit oamenii aceeia???

La SMAEB a fost scapat de sub control un ATV si a ranit o persoana (intomplator tot o fata). A trecut prin spatele meu si al sotiei(gravida).

 

Am inceput sa critic pe forum ORGANIZAREA DE K_K_T si s-a gasit unii sa imi spuna ca trebuie sa accept riscul si nici decum ca ar trebui sa existe parapetii pe margine.

 

Mentionez si acum ca si atunci ca PILOTUL NU E VINOVAT!!

 

Organizatorul e de tot K_K_T-ul si trebuie sa raspunda!!!!!

 

si publicul ca nu intelege sa pastreze o distanta mai mare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca socul acestei vesti s-a mai atenuat putin, ar fi interesant de stiut care au fost setarile la setul de lant al Repsol-ului. Am banuiala ca de-abia schimbase ceva si nu era obisnuit cu noile rapoarte, asta daca ziceti ca omul avea experienta cu genul asta de intreceri, am vazut acelasi fel de accident intamplat nu cu mult in urma la Mobexpert, acolo era insa vorba de schimbat viteza in wheelie si nicidecum de liniute.

 

Sunt 19 pagini de comentarii dar nimeni nu spune despre cine e vorba pe motorul in cauza. Daca nu ma inseala ochii motorul avea numere de Italia, corectati-ma va rog daca gresesc.

 

Incerc sa-mi explic cum este posibil sa se intample asa ceva. Principalul factor este totusi ca publicul era acolo unde nu avea ce cauta. Nu poate transfera responsabilitatea pe umerii altcuiva, cum ca ar fi vinovata politia ca le-a dat autorizarea desi Galatiul nu are circuit de viteza sau ca nu i-a luat la bastoane pana pleaca. Daca ar fi facut asa ceva ati fi sarit din nou, politia e tampita, sunt comunisti samd. Si nu, nu sunt politist.

 

Cel mai bun exemplu ca se putea si altfel sunt oamenii care erau sus, unul chiar a postat un filmulet facut de pe deal, de la o distanta sigura.

 

Daca se dovedeste la inspectia tehnica si in urma anchetei ca motociclistul a facut o greseala grava ce putea fi evitata in mod normal, se va putea confrunta cu acuzatia de omor din culpa.

 

@Gath, nu fi paranoic, automobilistii nu sicaneaza pe nimeni la modul general expus de tine. Eu apreciez ca soferii sunt din ce in ce mai atenti la motociclete in oras, pana chiar si taximetristii. Acuzi oamenii de stereotipuri dar esti promotorul lor. Ceva nu se leaga.

 

Un accident nefericit, am mai vazut si altele. Un tribut scump platit pentru o placere scurta.

 

Cind o sa te vad pe d1 in fiecare dimineatza mergind la servici cu motorul atunci o sa validez comentariul tau. Pina atunci esti doar un motociclist de duminica si vorbesti despre lucruri pe care nu le cunosti cu adevarat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Nu e suficient ca ne porcaie lumea peste tot in mass-media si pe forumurile ziarelor? Ne mai certam si intre noi aiurea si dam argument la contra argument.

 

Calmati-va si veniti cu o propunere constructiva pe termen scurt pentru a ajuta inmormantarea fetitei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei care ma injura ii intreb de ce ziarele de maine arata asa:

 

 

O fetita de 13 ani - omorata la un raliu de motociclete din cauza neglijentei criminale a organizatorilor

 

Sorin TITEI | 11 septembrie 2006

 

(-Motociclistul ucigas avea permisul suspendat din cauza excesului de viteza -Jandarmii galateni sustin ca raspundeau de partea opusa celei pe care s-a produs accidentul.)

 

http://www.gandul.info/articol_14470/o_fet...izatorilor.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si publicul ca nu intelege sa pastreze o distanta mai mare

Bai frate..o tot tineti cu publicul nu stie sa pastreze distanta. da la raliul de la BV care daca eu ies sa plec pe un traseu trebuie sa trec pe acolo ca n u am pe unde prin alta parte??? Bai frate..daca in tara asta nu sunt astia in stare sa organizeze un concurs cum trebuie sa se lase. Totul e "rustic" la noi, atunci ar trebui sa se mearga cu caruta nu cu masini si motoare!!@!!!!!!!!!! :angryfire: :angryfire: :angryfire:

De vina sunt organizatorii, primaria si politia!!!

Ca org. tre sa te gandesti la ceva sigur pt. toata lumea nu sa te bucuri ca ai avut pile sau i-ai prostit pe aia sa-ti dea autorizatia, iar ceilalti sa nu dea autorizatii aiurea!!!!

Dar daca toti nesimtitii se ocupa de de-astea si au putere de decizie!!!!!!!

Imi pare rau pentru toti care au suferit in urma accidentului, nici n u mai stiu ce sa zic. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia izoleaza-i bah tu pe "jmekerii aia, leule! :angryfire:

sa intelegem ca tu ai vorbit ca sa nu adormi, sau cum? :angryfire:

 

Mersi de raspuns...mi-ai demonstrat cu prisosinta ca nu e nimic de facut.

Esti exponentul tipic de roman destept fan Fecali.

Mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce mai "borfaiala" sa le fie rusine celor care acuza .

Mai bine cautati solutii sa ajutam si tabara victimelor si tabara org,pol, etc etc

Ce va mai cacao pe voi daca era un manelist implicat sunt de vina manelistii ,daca era implicata o dacie de 40 de ani era de vina jaful ala de masina ,daca era implicat o masina super (parlamentar) toata lumea sarea ,ne omoara parlamentarii.

BAIIIIIIIIII TREZITIVA LASATI-O IN GURA MASII SI FITI OAMENI, CHIAR NU A VRUT NIMENI SA SE INTIMPLE NU INTELEGETI NU MAI CAUTATI TAPI ISPASITORI SAU NU AVETI SUBIECT PT BIRFA .

Eu va mai zic daca sunteti baeti destepti dupa raspunsul meu dati solutii nu mai criticati nu mai acuzati dati solutii sa ajutam victimele si pe cei care au org si pol etc etc si sa facem tot ce e posibil sa nu se mai intimpe.

Si eu am fost victima a unui grav accident si dupa doua luni de coma ce era sa fac sa le iau gitul celor care au intrat in mine sa ii dau in judecata si sa ii las in strada credeti ca era corect sa fac asta si ce rezolvam mai nenoroceam si pe altii lasam copii in strada fara casa etc etc .

ASTA A FOST SOARTA NIMENI NU A VRUT SA SE INTIMPLE .

 

EU VA MAI ZIC O DATA

" SA ARUNCE CU PIATRA CEI CARE NU AU GRESIT (PACATUIT) NICIODATA IN VIATA "

 

Din pacate, verdictul nu depinde de "borfaiala" noastra. Intr-adevar nimeni nu a vrut sa se intample. NOI VREM SA NU SE MAI INTAMPLE, de-aia "borfaim". :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate imi adcuc eu aminte, fetita era cu mai multi copii de varsta ei, si cativa mai maricei,dar, se poate ca acestia sa se fi speriat si sa fi fugit cand au vazut-o zacand intr-o balta de sange. Am auzit la stiri ca tipul avea carnenul suspendat; acum ma intreb si eu cat de idioti sunt ziaristii astia.:angryfire: ..cum naiba sa aiba carnetul suspendat daca inscrierea in concurs se face pe baza de buletin si carnet? Zau asa....nu stiu ce tampenii sa mai scoata ca sa fie SENZATIONAL. Pustoaica era in fata liniei de marcaj in momentul accidentului, statea jos ca sa vada mai bine, si nu a avut timp sa reactioneze. In plus probabil a ramas blocata. Daca se respecta linia de marcaj nu s-ar fi intamplat nimic, cel mult se alegea cu niste zgarieturi din cauza bucatilor care au sarit in momentul impactului. Si totusi....ce sa caute o fetita de 12 ani la o asemenea competie?

 

 

Viteazule, eu zic sa scoti fata din groapa si s-o impusti pt ca era neinsotita pe marginea UNUI DRUM PUBLIC si a tulburat nebuneala unuia care vroia sa-si testeze noua jucarie cumparata de taticu'.

Ce zici?

Poate dormi mai bine diseara...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@spider2

 

La Raliul Paris Dakar au fost copii omorati de masini/moto in mijlocul desertului. Au fost ACCIDENTE. Ce faci, interzici orice concurs, orice raliu, daca nu pui gard de protectie de-a lungul miilor de km? Sunt mai mult de cateva zeci de raliuri internationale, sa nu mai vb de cele balcanice, nationale, etc pentru fiecare tara in parte

 

In Campionatul Romaniei de Automobilism , in 2005, a fost un ciumpalac zburat efectiv de o masina pt ca vroia o poza in prim-plan si iesise in sosea sa prinda un cadru bun. Dati un search pe Google si gasiti si inregistrarea. Si atunci tot organizatorii au fost de vina pentru ca organizatorul e de vina de la A la Z de evenimentele din cadrul unui eveniment.

 

Accidente la curse/raliuri au fost de cand s-au inventat. An de an. Pentru ca nici un raliu nu se face in spatiu inchis (nu ma refer aici la cursele MotoGP, Formula1, Formula 3, etc) si, implicandu-se factorul uman, exista un risc mai mare sau mai mic sa se intample tragedii. Si se intampla peste tot. E tragic, stiu.

 

 

Personal, ca om, singurul lucru care il pot reprosa celor de la Dunarea a fost ca nu s-au zbatut sa obtina de la Jandarmerie acele garduri de protectie folosite la demonstratii, pe TOATA distanta concursului, amplasate la distanta sigura de soseaua unde se desfasura concursul. Pentru ca se putea face asta, fiind solutia cea mai ieftina si mai practica, iar impreuna cu Jandarmii/comunitarii/politia puteau tine mult mai usor spectatorii la distanta sigura. Dar este doar parerea mea ca om.

 

D-zeu s-o aiba in grija pe fetita. E un eveniment tragic care a aruncat si o umbra mult mai mare asupra noastra a tuturor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca daca nu se duc motociclisti acolo inseamna ca se simt vinovati.

a merge acolo inseamna o asumare responsabila a parti de vina ce ne apartine.

ptr ca vina in mod sigur trebuie impartita: parinti- motociclist-organizatori-politie- motociclisti in general.

prezenta fetitei acolo inseamna o atractie ai ei ptr motociclism. macar sa o conducem pe ultimul drum.

personal consider liniutele ca o forma puerila de manifestare. este un sport american tampit. vei competitie dute la dakar, isle of man, etc. orice cursa adevarata are un substrat , o motivatie mult mai subtila decat sa fi cel mai rapid in linie dreapta pe 400m

cred ca rossi ar fi invins de multi viteji locali

 

 

Exact motociclistii lipsesc de la inmormintarea unei fete omorite de un motociclist.

De unde va vin ideile astea marete?

Gindeste vreunul mai departe de roata din fata?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Pentru cei care ma injura ii intreb de ce ziarele de maine arata asa:

O fetita de 13 ani - omorata la un raliu de motociclete din cauza neglijentei criminale a organizatorilor

 

Sorin TITEI | 11 septembrie 2006

 

(-Motociclistul ucigas avea permisul suspendat din cauza excesului de viteza -Jandarmii galateni sustin ca raspundeau de partea opusa celei pe care s-a produs accidentul.)

 

http://www.gandul.info/articol_14470/o_fet...izatorilor.html

Tot nu te potolesti? Daca mai continui cu instigarea la flame voi lua masuri administrative. Ti-am inteles punctul de vedere si gata, nu trebuie sa pui aceeasi placa la nesfarsit.

 

Pentru tine si toti ceilalti din "presa", cateva lamuriri:

 

- nu a fost nici raliu nici parada a fost un concurs organizat

 

- motociclistul care a provocat accidentul nu a incercat sa faca "parada", nu a incercat sa "impresioneze", nu a incercat sa "mearga pe o roata", pur si simplu a accelerat brusc si a pierdut controlul

 

- nu a fost drum public (el fiind inchis) deci participantii se supuneau regulilor organizatorilor, deci daca motociclistul avea sau nu carnet, daca motocicleta era sau nu inmatriculata conteaza in masura in care aceste aspecte erau specificate in regulamentul concursului.

 

 

Cei din presa daca mai au chef de senzational, tocmai a fost un accident cu mai multe victime, pot abera acolo. Daca au nevoie de informatii in legatura cu accidentul sa-l contateze pe Toni - presedintele MC Dunarea Galati si nu orice gura casca de pe strada care are impresia ca motociclism = renegade.

 

Cei care acuza motociclistii ca un tot unitar, au un ton jugnitor si nu analizeaza fiecare caz in parte nu vor fi tolerati pe forum. Sunt invitati sa-si mute conturile pe alte forumuri cu membri cu acelasi nivel de intelegere.

 

Iar aici cine isi mai da cu parerea despre cauzele accidentului si posibilii vinovati va suporta masuri dictatoriale. Justitia isi va face (sper) treaba, fiind si un caz mediatizat (sa nu ne aducem aminte de cazurile de motociclisti accidentati la care s-au tergiversat cazurile - nu le reamintim).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...