Sari la conținut

Intalnirea cu Mihai Barbu - vanzatorul de kilometri


Watt Club
 Share

Postări Recomandate

Un om, o motocicleta, 26.000 km, 4 luni, 13 tari. Peste 500 de imagini incredibile si multe pagini de poveste în 43 de scrisori.

 

Va invitam vineri seara la "Intalnirea cu Mihai Barbu" - autorul acestui proiect temerar, vanzatorul de kilometri, omul care a calatorit cu motocicleta sa pana in Mongolia si inapoi.

 

Vom putea sa-l sarbatorim asa cum se cuvine, sa stam de vorba cu el, sa-i cumparam cartea si sa primim un autograf.

Vom asculta cuvinte frumoase despre aventura lui, rostite de reprezentantii editurii ART, editura care i-a publicat cartea intitulata "Vand kilometri".

 

Vineri, 17 decembrie, ora 20

 

Afisvandkilometriforum.jpg

 

 

 

 

PS:In caz ca nu stiti unde/cum sa ajungeti, harta atasata o sa va lamureasca :angryfire: post-61413-1291994805_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vom asculta cuvinte frumoase despre aventura lui, rostite de reprezentantii editurii ART, editura care i-a publicat cartea intitulata "Vand kilometri".

 

 

CELE 3 MASINARII DIABOLICEEEEEE!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai rugamintea lui Mihai a fost sa nu stea mereu la microfon, adica sa nu fie o conferinta de presa sau "lansarea nr.2 a cartii". Ca si asa a fost alergat cu interviuri in ultima perioada, targul de carte, apoi lansarea...

 

O sa fie acolo, o sa ne vorbeasca si el, stati linistiti ;)

 

Practic puteti sa ii vorbiti si voi apoi (la microfon sau nu) cum stateati pe topic cu N refresh-uri pe zi sa vedeti cand mai apar imagini noi si randuri de la el ;)

E ceva unic ce a facut el, merita sa-l cinstim :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

berea e peste tot în cartea lui mihai. nu văd nimic rău în a ieftini un produs care dezleagă mai uÂşor limba.

 

Taica monsteristulii, dau eu berea, tu numai treci prin carciuma, si dixcutam apoi de preturi. :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da cât costă mă o bere la voi? ca să-mi fac o idee Âşi să-mi retrag eventual cererea în caz că e ok prețul.

 

 

Vino in carciuma si vei vedea. :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai mă, ce atâta secret. zi frate cât e cea mai ieftină bere, nu te doare mâna. sau te pomini că nu Âştii, că te-ai pocăit Âşi bei doar suc de coacăze.

 

Beau tzevian, ca e criza.

 

P.S: intre 5 si 8 lei la 0,5 litrii si intre 9 si 14 lei la un litru.

 

Happy?

Editat de alex ripper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu e cu suparare unde e clubul asta din punct de vedere geografic in afara ca e in Bucuresti?
E o hartă chiar în primul post.

 

 

Multumim de ajutor cicloburu' ;)

 

Nu strica sa postam harta iar, ca cine stie cati altii au sarit-o cu privirea din cauza posterului :angryfire:

 

(click pe banda neagra pentru dimensiunea completa)

locatie021.jpg

Editat de Watt Club
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doua intrebari:

1. Noi o sa fim vreo 5. Putem rezerva neste locuri "in fata"?

2. Eu, daca nu apare zapada sau polei pe carosabil, o sa fiu cu mobra la munca, la vreo cateva strazi de voi, si n-as lasa-o acolo (stiti cum e zona...). Dar nici n-as sta de vorba cu Mihai pe uscat. Intrebarea e: o pot lasa la voi in curte pana sambata?

Merci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doua intrebari:

1. Noi o sa fim vreo 5. Putem rezerva neste locuri "in fata"?

2. Eu, daca nu apare zapada sau polei pe carosabil, o sa fiu cu mobra la munca, la vreo cateva strazi de voi, si n-as lasa-o acolo (stiti cum e zona...). Dar nici n-as sta de vorba cu Mihai pe uscat. Intrebarea e: o pot lasa la voi in curte pana sambata?

Merci.

Daca n-ai capra cu cuie pe roti eu zic sa incerci cu 133 (la statia Matei Basarab) sau cu ceva autobuz pe Unirii la Intersectia cu Traian (nu stiu ce umbla pe acolo). Merge si cu tramvaiul la Hala Traian, dar te rog nu cu mobra... :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doua intrebari:

1. Noi o sa fim vreo 5. Putem rezerva neste locuri "in fata"?

2. Eu, daca nu apare zapada sau polei pe carosabil, o sa fiu cu mobra la munca, la vreo cateva strazi de voi, si n-as lasa-o acolo (stiti cum e zona...). Dar nici n-as sta de vorba cu Mihai pe uscat. Intrebarea e: o pot lasa la voi in curte pana sambata?

Merci.

 

 

Eh, intre timp a venit zapada... :rolleyes:

 

Da, puteai sa o lasi, nu era problema. Practic au fost lasate si in fata pe trotuar mobrele (sunt camere video deasupra, pt supravegherea intersectiei).

Acu deja nu mai e zapada, e marmelada expirata ce-i pe jos :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doua intrebari:

1. Noi o sa fim vreo 5. Putem rezerva neste locuri "in fata"?

2. Eu, daca nu apare zapada sau polei pe carosabil, o sa fiu cu mobra la munca, la vreo cateva strazi de voi, si n-as lasa-o acolo (stiti cum e zona...). Dar nici n-as sta de vorba cu Mihai pe uscat. Intrebarea e: o pot lasa la voi in curte pana sambata?

Merci.

 

In cazul in care te manaca schinarea sa vii cu motorul, il poti lasa in curte fara probleme. Mai sunt vreo 2. :rolleyes: Dar mai bine mergi pe varianta lu` Moldovan. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...