Sari la conținut

Ajutor Pentru Familia Claudiei


Smokey
 Share

Postări Recomandate

Scuze, m-am infipt in acest reply si imi pare rau ca trebuie sa raspund aici.

 

Domnul meu, exista o linie foarte foarte subtire intre o parere de rau si penibilitate. Dumneatale ai sarit-o si inca bine.

 

 

...

 

DUMNEZEU SA O IERTE! D-le Franko...etc.chiar nu e necesar sa sari la jugulara lui Ilarie.Fiecare dintre noi am perceput acest tragic eveniment intr-un fel sau altul.In grupul in care ma aflam la intalnirea de la Gal majoritatea dintre noi eram tati.E absolut firesc sa te pui putin si-n locul acelui om care a ramas fara copil si care probabil ca pana sambata se uita cu admiratie la noi motociclistii...e normal sa te simti si tu putin vinovat,asta daca ai corason si un dram de bunsimt...recunosc,era prima oara cand nu ma simt bine pe motor, atunci cand traversam Galatiul in drum spre casa.Ma asteptam din clipa-n clipa ca cineva sa arunce cu pietre-n noi!poate ca ai dreptate si eu sunt penibil,da ce dracu sa-ti spun altceva, daca asta am simtit?Condoleantze familiei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 106
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Parerile mele:

 

1. A fost un accident, nu o crima. De data asta a fost chiar un accident.

2. Unii va cacati pe voi in filozofii, iar altii (printre care si eu) ne dam la fund de rusine ca n-avem bani nici pentru sandvisul de maine dimineata si nu putem sa contribuim cu nimic.

3. Cred ca cel mai de bun simt ar fi ca cei care vor sa mearga la inmormantare sa se duca fara motoare, dar in acelasi timp aratand cumva ca sunt motociclisti. Eu unu' nu merg pentru ca suport greu imaginea unei asemenea dureri omenesti cum trebiue sa fie cea a parintilor micutei, mai ales cand ma uit la fi-miu.

 

Va cer scuze daca v-am suparat. (doar de data asta)

 

 

Ce tampit sun, nici n-am stiut cand e inmormantarea. Scuze.

Editat de speedy.k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca iti e bun prieten fa un pustiu de bine si cumpara-i o pereche de ochelari,ca nu vede nimic! :angryfire:

:angryfire: :angryfire:

 

am vb acum cu un prieten pe mess el sta in apropiere de biserica unde se oficiaza slujba de inmormantare si lam intrebat daca este vrun motociclist pe acol si el mia spus ca nu

merge cineva??????????

;) :) :finger:

Editat de mihaisarghe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa se odihneasca in pace! :angryfire:

 

 

:angryfire: :angryfire: RIP ;) :) pentru fetitza poze de la inmormantare avetzi ? cei care au fost ... :finger: :yikes:(

 

Nu stiu daca e locul, si nu stiu cata dreptate am, dar nu rezist: una e sa cerem si sa postam poze de la intruniri/accidente, alea, alea, dar daca am ajuns sa cerem poze de la inmormantari... :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

UNDE SE ASCUNDE CLUBUL DMC GALATI?

 

RUSINE! RUSINE! RUSINE!

 

ILARIE,sunt intru totul de acord cu tine.

 

Va intreb ,totusi,pe cei care se simt MOTOCICLISTI,cum v-ati simti cand , dintre toti cei care va inconjoara , unul v-ar spune CRMINALILOR?

 

Colegii mi-au spus ca la TV tatal Claudiei(R.I.P.) a declarat ca nu a fost contactat de nici un membru al DMC GALATI. Daca este adevarat.............

INCA O DATA :

 

RUSINE!

 

Mai precizez ca am fost si eu prezent la locul ala blestemat...

Editat de SSSnake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca este adevarat ce au spus baietii aia la tv atunci e cam de kko. Putetai macar sa mergeti sa aprindeti o lumanare si sa spuneti condoleante familiei, nu cred ca va dadea nimeni in cap daca va vadea cu o casca in mana....Pe forum ati fost foarte activi, cred ca ati gresit fata de patintii fetei. Sunt sigur ca nu va considera pe voi vinovati, dar ati fi facut un bine sa mergeti.

Sper sa fi mancat kko astia de la tv (ca de obicei) si voi chiar sa fi fost acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU cred ca baietii de la DMC se ascund... INcearca sa stai putin in pielea lorr, cand aproape toti ii hulesc si-i arata cu degetul ca vinovati... Gandeste-te ca acele cauciucuri si bande de pe margine sunt puse de ei, pt ca Jandarmeria nu a pus la dispozitia organizatorilor decat 6 gardulete... Si alea, la linia de start... :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU cred ca baietii de la DMC se ascund... INcearca sa stai putin in pielea lorr, cand aproape toti ii hulesc si-i arata cu degetul ca vinovati... Gandeste-te ca acele cauciucuri si bande de pe margine sunt puse de ei, pt ca Jandarmeria nu a pus la dispozitia organizatorilor decat 6 gardulete... Si alea, la linia de start... :angryfire:

 

 

DACA NU SUNT VINOVATI,SA IASA IN FATA SI....... SA ACUZE!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare.

Urmaresc de mult timp forumul asta si acum m-am hotarat sa scriu si eu cu mare mahnire tocmai la rubrica Accidente.

Azi pe la ora 15 a inmormantat-o pe micuta. M-am intalnit pur si simplu cu cortegiul si pe drumul de la biserica la cimitir nu a fost nici un motociclist. Lume a fost destul de putina, ma asteptam la jumatate de cartier sa fie, dar nu. Mi-am dat seama abia dupa ce am vazut tabloul ca era fata.

La poarta cimitirului intradevar erau cam 8-10 motociclisti aliniati imbracati in tricouri negre, cu farurile aprinse si care au inceput sa claxoneze in momentul cand a intrat masina cu sicriul micutei in cimitir. Cam atat. Nu am mai stat sa vad daca intra si ei in cimitir dar dupa cum am vazut eu se pregateau de plecare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am simpatizat foarte mult fetita in timpul vietii si am facut parte din cortegiul care a dus micuta pe ultimul drum .. multa tristete si durere .. multe plansete .. a fost o scena de groaza.. cand am vazut motociclistii prima oara mi s-a ridicat parul de pe maini si mi`am imaginat cat de greu le va fi parintilor sa-i vada pe acestia.. apoi mi`am dat seama dupa chipurile motociclistilor cat de greu le`a fost lor sa vina aici.. cat curaj pe ei .. s`au asezat linistiti in spatele cortegiului si nu au spus un cuvant .. reporterii au sarit pe ei sa primeasca tot felul de declaratii .. reporteri f nesimtiti.. mai aveau putin si se urcau langa fetita sa filmeze .. antipatici au mai fost.. la cimitir o scena care ma infiorat si mai tare.. toti motociclistii alaturi de motoarele lor erau de o parte si de alta a intrarii in cimitir cu capul in pamant.. parca le era rusine.. parca le era teama .. regretul era evident.. nu stiu cat de mult a ajutat ceea ce au facut ei astazi .. dar au dat dovada de respect si de mult curaj ..am inteles ca au fost si in locul blestemat si au aprins cate o lumanare pt sufletul fetitei .. felicitari baieti .. capul sus.. nu sunteti niste criminali ..a fost un accident .. viata merge inainte.. :angryfire:

Editat de Zorro_Gl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

Daca este adevarat ce au spus baietii aia la tv atunci e cam de kko. Putetai macar sa mergeti sa aprindeti o lumanare si sa spuneti condoleante familiei, nu cred ca va dadea nimeni in cap daca va vadea cu o casca in mana....Pe forum ati fost foarte activi, cred ca ati gresit fata de patintii fetei. Sunt sigur ca nu va considera pe voi vinovati, dar ati fi facut un bine sa mergeti.

Sper sa fi mancat kko astia de la tv (ca de obicei) si voi chiar sa fi fost acolo.

 

au mancat ca de obicei

 

salutare.

Urmaresc de mult timp forumul asta si acum m-am hotarat sa scriu si eu cu mare mahnire tocmai la rubrica Accidente.

Azi pe la ora 15 a inmormantat-o pe micuta. M-am intalnit pur si simplu cu cortegiul si pe drumul de la biserica la cimitir nu a fost nici un motociclist. Lume a fost destul de putina, ma asteptam la jumatate de cartier sa fie, dar nu. Mi-am dat seama abia dupa ce am vazut tabloul ca era fata.

La poarta cimitirului intradevar erau cam 8-10 motociclisti aliniati imbracati in tricouri negre, cu farurile aprinse si care au inceput sa claxoneze in momentul cand a intrat masina cu sicriul micutei in cimitir. Cam atat. Nu am mai stat sa vad daca intra si ei in cimitir dar dupa cum am vazut eu se pregateau de plecare.

 

noi motociclistii am fost in spatele cortegiului de la fetita de acasa pana la biserica si la asa-zis-ul sens giratoriu dupa care am ocolit si ne-am dus la cimitir in fata portii si am asteptat cortegiul... in cimitir am intrat pe jos, fara motoare si cu cate o lumanare in mana pe care am pus-o la crucea fetei la sfarsit! si nu am fost 8-10... am fost 16

 

am simpatizat foarte mult fetita in timpul vietii si am facut parte din cortegiul care a dus micuta pe ultimul drum .. multa tristete si durere .. multe plansete .. a fost o scena de groaza.. cand am vazut motociclistii prima oara mi s-a ridicat parul de pe maini si mi`am imaginat cat de greu le va fi parintilor sa-i vada pe acestia.. apoi mi`am dat seama dupa chipurile motociclistilor cat de greu le`a fost lor sa vina aici.. cat curaj pe ei .. s`au asezat linistiti in spatele cortegiului si nu au spus un cuvant .. reporterii au sarit pe ei sa primeasca tot felul de declaratii .. reporteri f nesimtiti.. mai aveau putin si se urcau langa fetita sa filmeze .. antipatici au mai fost.. la cimitir o scena care ma infiorat si mai tare.. toti motociclistii alaturi de motoarele lor erau de o parte si de alta a intrarii in cimitir cu capul in pamant.. parca le era rusine.. parca le era teama .. regretul era evident.. nu stiu cat de mult a ajutat ceea ce au facut ei astazi .. dar au dat dovada de respect si de mult curaj ..am inteles ca au fost si in locul blestemat si au aprins cate o lumanare pt sufletul fetitei .. felicitari baieti .. capul sus.. nu sunteti niste criminali ..a fost un accident .. viata merge inainte.. :angryfire:

 

iti multumesc pt. cuvintele frumoase si pt. imbarbatare... cred ca si ceilalti baieti iti multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am simpatizat foarte mult fetita in timpul vietii si am facut parte din cortegiul care a dus micuta pe ultimul drum .. multa tristete si durere .. multe plansete .. a fost o scena de groaza.. cand am vazut motociclistii prima oara mi s-a ridicat parul de pe maini si mi`am imaginat cat de greu le va fi parintilor sa-i vada pe acestia.. apoi mi`am dat seama dupa chipurile motociclistilor cat de greu le`a fost lor sa vina aici.. cat curaj pe ei .. s`au asezat linistiti in spatele cortegiului si nu au spus un cuvant .. reporterii au sarit pe ei sa primeasca tot felul de declaratii .. reporteri f nesimtiti.. mai aveau putin si se urcau langa fetita sa filmeze .. antipatici au mai fost.. la cimitir o scena care ma infiorat si mai tare.. toti motociclistii alaturi de motoarele lor erau de o parte si de alta a intrarii in cimitir cu capul in pamant.. parca le era rusine.. parca le era teama .. regretul era evident.. nu stiu cat de mult a ajutat ceea ce au facut ei astazi .. dar au dat dovada de respect si de mult curaj ..am inteles ca au fost si in locul blestemat si au aprins cate o lumanare pt sufletul fetitei .. felicitari baieti .. capul sus.. nu sunteti niste criminali ..a fost un accident .. viata merge inainte.. :angryfire:

 

 

 

NU A FOST USOR PENTRU NIMENI DINTRE CEI PREZENTI. NU VA FI NICI IN CONTINUARE.

 

TOTI PURTAM ASUPRA NOASTRA ACEEASI RESPONSABILITATE: SA AVEM GRIJA SA NU DEVINA UN PRECEDENT!!!!!!!!!!!!!!!!

 

VA MULTUMESC TUTUROR PENTRU SUPORTUL MORAL, DAR LACRIMILE NE-AU INECAT GLASUL CA SA MAI PUTEM SPUNE CEVA.

 

AS VREA SA DAU TIMPUL INAPOI, DAR.......................STIU.

 

REGRETE SINCERE TUTUROR CELOR CARE AU CUNOSCUT ACEST COPIL!!!

:angryfire: :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dureros...eu am fost la targoviste si am stat tot festivalul cu piciorul in ghips datorita cazaturii pe care am luat-o cu minimobra in drum spre oras, la 3 dimineata, sambata...am auzit acolo de accident...ma doare faptul ca la un amarat de concert muzical, se monteaza atata gard metalic si cordon de jandarmi de zici ca iau fanii pe sus formatiile care canta, iar aici nu au existat acele garduri din cate am inteles...plus ca ceva de genul s-a intamplat si la constanta, la o cursa de masini printre jaloane, unde s-a scapat de sub control o masina si a trecut in multime, tot datorita faptului ca nu au fost instalate acele garduri metalice...aici nu stiu cine poarta vina....nu pot judeca pe nimeni pt ca nu sunt eu in masura sa o fac...dar....cred ca se putea evita...a fost un accident nefericit, dar care s-ar fi putut evita...nu stiu cine e responsabil pt montarea acelor garduri, organizatorii, jandarmeria sau primaria...dar, pe viitor sper sa se aiba mare grija pt ca nu putem sti care dintre noi poate avea acelasi viitor ca al saracei fete....dumnezeu sa o odihneasca...pana atunci fratzilor, mare pridenta si asfalt uscat... :angryfire: :angryfire: :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti un mare magar,sau poate ai fost la alta inmormantare!

 

 

 

 

salutare.

Urmaresc de mult timp forumul asta si acum m-am hotarat sa scriu si eu cu mare mahnire tocmai la rubrica Accidente.

Azi pe la ora 15 a inmormantat-o pe micuta. M-am intalnit pur si simplu cu cortegiul si pe drumul de la biserica la cimitir nu a fost nici un motociclist. Lume a fost destul de putina, ma asteptam la jumatate de cartier sa fie, dar nu. Mi-am dat seama abia dupa ce am vazut tabloul ca era fata.

La poarta cimitirului intradevar erau cam 8-10 motociclisti aliniati imbracati in tricouri negre, cu farurile aprinse si care au inceput sa claxoneze in momentul cand a intrat masina cu sicriul micutei in cimitir. Cam atat. Nu am mai stat sa vad daca intra si ei in cimitir dar dupa cum am vazut eu se pregateau de plecare.

Editat de mihaisarghe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am simpatizat foarte mult fetita in timpul vietii si am facut parte din cortegiul care a dus micuta pe ultimul drum .. multa tristete si durere .. multe plansete .. a fost o scena de groaza.. cand am vazut motociclistii prima oara mi s-a ridicat parul de pe maini si mi`am imaginat cat de greu le va fi parintilor sa-i vada pe acestia.. apoi mi`am dat seama dupa chipurile motociclistilor cat de greu le`a fost lor sa vina aici.. cat curaj pe ei .. s`au asezat linistiti in spatele cortegiului si nu au spus un cuvant .. reporterii au sarit pe ei sa primeasca tot felul de declaratii .. reporteri f nesimtiti.. mai aveau putin si se urcau langa fetita sa filmeze .. antipatici au mai fost.. la cimitir o scena care ma infiorat si mai tare.. toti motociclistii alaturi de motoarele lor erau de o parte si de alta a intrarii in cimitir cu capul in pamant.. parca le era rusine.. parca le era teama .. regretul era evident.. nu stiu cat de mult a ajutat ceea ce au facut ei astazi .. dar au dat dovada de respect si de mult curaj ..am inteles ca au fost si in locul blestemat si au aprins cate o lumanare pt sufletul fetitei .. felicitari baieti .. capul sus.. nu sunteti niste criminali ..a fost un accident .. viata merge inainte.. :angryfire:

 

multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am simpatizat foarte mult fetita in timpul vietii si am facut parte din cortegiul care a dus micuta pe ultimul drum .. multa tristete si durere .. multe plansete .. a fost o scena de groaza.. cand am vazut motociclistii prima oara mi s-a ridicat parul de pe maini si mi`am imaginat cat de greu le va fi parintilor sa-i vada pe acestia.. apoi mi`am dat seama dupa chipurile motociclistilor cat de greu le`a fost lor sa vina aici.. cat curaj pe ei .. s`au asezat linistiti in spatele cortegiului si nu au spus un cuvant .. reporterii au sarit pe ei sa primeasca tot felul de declaratii .. reporteri f nesimtiti.. mai aveau putin si se urcau langa fetita sa filmeze .. antipatici au mai fost.. la cimitir o scena care ma infiorat si mai tare.. toti motociclistii alaturi de motoarele lor erau de o parte si de alta a intrarii in cimitir cu capul in pamant.. parca le era rusine.. parca le era teama .. regretul era evident.. nu stiu cat de mult a ajutat ceea ce au facut ei astazi .. dar au dat dovada de respect si de mult curaj ..am inteles ca au fost si in locul blestemat si au aprins cate o lumanare pt sufletul fetitei .. felicitari baieti .. capul sus.. nu sunteti niste criminali ..a fost un accident .. viata merge inainte.. :angryfire:

 

 

Ai mare dreptate in ceea ce spui...a fost foarte greu sa mergem acolo...pana la urma a fost bine...

Thanks pentru incurajari :angryfire:

 

 

p.s. NU MAI CREDETI CE VEDETI LA TV...NU FAC ALTCEVA DECAT SA MANANCE K....K :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca exista cuvinte care sa exprime regretul cand spun ca, am fost la Galati pe 9 septembrie 2006 cand un copil a fost omorat de o motocicleta. Obiectul pasiunii mele de 12 ani a omorat un copil cu aceeasi varsta. Stau si ma gandesc cum as putea sa-mi iau de pe inima povara asta imensa. Imi caut cuvinte si nu gasesc, pasiunea mea s-a transformat intr-o arma si a omorat un copil nevinovat. Oare gasirea vinovatilor si pedepsirea lor ma va face sa-mi conduc motocicleta iarasi pe drum cu capul sus fara sa citesc in ochii semenilor mei de pe strada ura si dusmanie? Am venit de la Galati aidoma unui soldat care a pierdut o batalie cu un gust amar si un sentiment al vinovatiei ce nu va fi sters prea curand.

Mi-am etalat obiectul atat de drag mie privirilor oamenilor de pe strada la nici 100 de metri de locul unde peste cateva clipe un copil isi va da duhul, si eram foarte mandru de aceasta, nestiind ce tragedie s-a produs.Auzind zgomote, ambulante si oameni alergand peste tot noi am plecat, crezand ca a fost numai o simpla cazatura, mergand iarasi prin centrul Galatiului mandri de masinariile noastre. Acum mi se face sila de mine insumi. Daca as fi stiut mi-as fi dus motorul de coarne pana in camping pe cea mai laturalnica strada.

Nu voi mai participa la nici o intalnire de motociclisti. Si nu fac asta ca un protest impotriva vreunui organizator sau unei persoane anume. Efectiv nu mai pot sa particip la vreo parada sa merg cu motorul si sa ma uit in ochii oamenilor de pe trotuar etalandu-mi unealta aducatoare de moarte.

As vrea ca maine cand o vor inmormanta sa-i luminam drumul, poate ii va fi mai usoara calea. As vrea sa aud in presa ca mii de motociclisti si-au oprit motoarele in fata unei biserici si au aprins o lumanare pentru Claudia. Maine la ora 14 eu asta voi face pentru ca am fost la Galati pe 9 septembrie 2006.

Daca copila asta ti-ar putea raspunde, poate ca ti-ar spune ca ii plac motoarele la fel de mult cum iti plac si tie (era totusi prezenta la o parada!), si ca peste 12 ani si-ar fi luat un chopper ca al tau, sau o vitezana ca aia cu ghinion. Capu' sus! Greselile au omorat milioane de oameni pana acum, dar sunt GRESELI! Nu o sa oprim productia de masini pentru ca se intampla accidente! Daca noi (astia pe doua roti) ne invinovatim, pai ce sa ne asteptam de la ceilalti...? Scoate motoru' la o tura cat mai da soarele si cere-i scuze!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...