Sari la conținut

Accident La Cluj!


Lexus
 Share

Postări Recomandate

Am aflat astazi de la un prieten ca un motociclist din Cluj-Napoca, a avut un accident mai nasol din cauza neatentie si a avariat si cateva conserve din cauza vitezei.Daca stiti ceva despre motociclist(in ce stare este) sa ne spuneti si noua.Sa speram ca nu-i ceva grav. :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi 12.09.2006 pe la amiaza in centrul clujului un motociclist, r6 nr de MM viteza mare, echip mai putin, s-a lovit de o masina si apoi a acrosat inca 3 masini parcate. cica este lovit la picioare, motor sifonat,nu stiu mai multe.

sper sa fie bine!

daca stie cineva cine este sa scrie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

insanatosire grabnica, uite cate se intampla luuna asta si nici nu a inceput bine! :angryfire: :angryfire:

Vine iarna si toti vor sa ii dea in gura cat mai pot si cat de mult pot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat, numai bine pilotului. In Cluj nu prea ai ce cauta cu viteza mai ales ca toti merg ca niste cizme cu masinile :angryfire:

 

P.S. Sunt o gramada de "meseriasi" si printre motociclisti ...... mai ales pusti care cred ca totul e posibil. Azi mergeam pe str. Pata si la intersectia cu C-tin Brancusi incetinesc sa iau curba un teribilist cu un cazan vechi cu pasager se apuca sa o ridice pe roata, pasagerul se uita lateral cautand privirile admiratoare, era aglomeratie, camioane masini, autobuz si pe al meu il manca in freza sa mearga pe o roata. Ei daca ar fi cazut as mi mers langa el si as fi ras in gura mare. Tembel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Il stie cineva, unde e internat, care e starea lui, care e starea motorului? Are nevoie de ceva?

Insanatosire grabnica.

 

 

se pare ca intradevar nu e zi fara accident, si nu usoare, a intrat strechea in toti, se pregatesc de sezonul de iarna si-si descarca adrenalina... isi iau doza, mergeti la schi iarna ca si acolo poti sa te rupi..(sau incercati o parapanta, echipamentul de moto e brici pentru parapanta iarna) e mai fizic da.. na.. (cel putin eu asa fac, si va zic eu, ca am tras niste trante la schi.. mi-am simtit organele deplasandu-se dintr-o parte in alta, la propriu)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motociclistul e din Dej , e internat la cluj,a avut ceva interventii chirurgicale si stiu din surse foarte sigure ca momentan se simte foarte bine(atat cat se poate dupa un accident).

Insanatosire grabnica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

mama ce ma bucur sa aflu ca esti bine ....am stat cu inima citind toate mesajele astea pana am ajuns la al tau.......daca dai de nenorocitul de sofer muta-i falca din partea mea....recuperare cat mai grabnica si poate umarul ala busit n-o sa te mai lase totusi sa bagi mana in gaz prea tare ...... :scratch: hai toate ce le bune si spor la reparat fieru.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

saptamana asta am fost al o inmormantare nu vreau sa mai merg la alta ma sperie cate se intampla zi de zi ma bucur ca ti-ai revenit multa sanatate in continuare si asfaltt uscat

Editat de asfaltt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

saptamana asta am fost al o inmormantare nu vreau sa mai merg la alta ma sperie cate se intampla zi de zi ma bucur ca ti-ai revenit multa sanatate in continuare si asfaltt uscat

imi place optimismul tau :cheers:

 

bine ca e doar atat; mare lucru, o splina :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deja au trecut sase luni si motorul meu sta facut praf in garaj...am depus plagere si dosarul e la cercetari penale.cel care m-a accidentat nu m-a contactat deloc,permisul cred ca l-a primit de ceva vreme eu am primit de la medicul legist 50 de zile de recuperare si atat...eu stau cu buza umflata si ma uit la motor in timp ce vinovatu isi continua fericit viata.

 

Pe deasupra a mai cerut o expertiza in legatura cu dinamica accidentului sa mai traga de timp.

 

Stie careva cum trebuie sa procedez?

 

Cum pot sa imi repar motorul ca nu nu vreau sa scot bani din buzunar.

 

Conducatorul conservei este clar vinovat dar trage de timp cu expertize si tot felu de shmecherii pt ca nevasta-sa lucreaza la tribunal si stie cum sa procedeze si eu nu...

 

Va rog niste sfaturi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...