Sari la conținut

2 ROTI.


Vizitator M.O.T.O.
 Share

Postări Recomandate

Destul de ciudate rotile tale...sunt cu butucul f simplu ca la bicicleta, banuiesc insa ca sunt mai mari.Cred ca ar ajuta pt identificare sa citesti pe cauciucuri ce dimensiuni au.Eu unul nu imi dau seama de la ce pot fi in afara de o bicicleta sau o motoreta f mica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator M.O.T.O.

Sint de mobra , pe 19' , altfel nu mai postam aici. Am vazut si eu ceva vechituri la viata mea. Una din ele , nu stiu daca se vede in poze , are ceva unde ar merge o cupla elastica (din cauciuc) . Jur ca nu stiu de la ce provin , nici macar nu mai tin minte cum m-am pricopsit cu ele , le am demult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sint de mobra , pe 19' , altfel nu mai postam aici.

Daca ai vazut ceva vechituri la viata ta :rolleyes: , ai sa vezi ca nr 2 nu are butuc -tambur- camasuit pt frana pe saboti. Deci nu a fost prevazut pt frana, poate sa fie de moto ff veche, dar ma indoiesc ca aveau talon asa gros, fie de atas. Macar prima pare sa aiba loc de cuple de cauciuc.

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca zici ca sunt de Mobra, cum nu stii de la ce provin?? Cam ambigua exprimarea.

In alta ordine de idei nu sunt de Mobra. Poate o fi fost vreo Mobra Sapphire-Rust edition pe care n-a mai scos-o nea Nicu de frica americanilor.

 

Nu stau sa explic de ce nu sunt de mobra... e vizibil cu ochiu' liber sper.

 

Moi copchii mai terminati cu mizeriile... :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

 

Eu zic ca ar putea sa fie pereche.

Si anume, de la o motocicleta de dirt-track (aka speedway) foarte veche.

 

Desi in Romania nu am vazut pe circuite decat Jawa de 500 care au roata de pe fatza mult mai mare decat cea de pe spate, ca asta:

 

post-4104-1292515622_thumb.jpg

 

, sunt modele care au si rotile de aceleasi dimensiuni, ca asta.

 

post-4104-1292515634_thumb.jpg

 

post-4104-1292515640_thumb.jpg

 

Incearca sa dai de careva de la vre-un club sportiv/intreprindere care mai au asa ceva. Poate faci un pustiu de bine si le donezi ca mai au nevoie baietii, nu au nici cu ce sa faca antrenamente. Desi, dupa cum arata, slabe shanse sa mai fie bune de ceva.

 

 

@ lupu & hoinarul: "mobra" se foloseste mai nou de catre forumistii tineri ca un cuvant generic pentru "motocicleta".

Am ramas si eu perplex cand m-au chemat unii sa repar "mobra", si m-am trezit ca stau in fata unei Yamaha Thunderace.

Ce-a vrut sa spuna M.O.T.O deci este probabil: "Sunt de motocicleta, pe 19' , altfel nu mai postam aici."

 

post-4104-1292521511.jpg doua degete paralele cu solul, trag de gaz si-am disparut.

Editat de SRY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator M.O.T.O.

Multumesc mult colegu' , chiar nu ma gindeam ca roata aia ca de bicicleta era de la ai spus mai sus.

Pt. clarificare , am scris "mobra" , nu "Mobra" , deci , cine stie sa citeasca , se prinde ca vorbesc de motocilete , nu de marca "Mobra" (desi numai tinar nu sint).

M-am uitat mai atent la unul dintre cauciucuri , scrie in romaneste pe el.

De donat nu le donez , mai am ceva "vechituri" , le tin la pastrare , pt. viitoarele decoratiuni interioare ale casei mele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uff... imi cer scuze atunci ca am inteles gresit. :rolleyes:

 

Deci mobra e pentru "mobre" cam ce e "adidas" pentru "adidasi". :rolleyes:

 

Eh nu stiu, nu stiu d-astea. Pentru mine mobra e Mobra. :D

 

Plauzibila explicatia cu motoreta de dirt-track.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...