Sari la conținut

Accident Ca La Unii Mai Prosti


jymijymi
 Share

Postări Recomandate

sal .....sa va spun un accident pe care l-am facut acum 2 seri .......eu fiind incepator si neavand caret de conducere.......ma plimbam seara pe o strada si am intrat pe o straduta mai mica si aveam cam 70/h si am vazut prea tarziu un damb si am pus amandoua franele (experienta putina)siiiiiiii........buf!Urmari pagube la scuter zgariat pe partea stanga cam rau si aripa spate varza ........si pagube la mine zgariat rau pe mana si picior :angryfire: , eu avand doar casca , in pantaloni scurti si tricou ........pe stradute neluminate prea bine nu o sa mai dau viteza ! :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

".......ma plimbam seara pe o strada si am intrat pe o straduta mai mica si aveam cam 70/h si am vazut prea tarziu un damb si am pus amandoua franele (experienta putina)siiiiiiii........buf!Urmari pagube la scuter zgariat pe partea stanga cam rau si aripa spate varza ........"

 

Bafta multa in continuare!

Ieri seara prin cartier era sa ma faca afis unii cu scuteru lor - la 10 noaptea g0oneau ca bezmeticii fara far. Io eram cu papucul... :angryfire: cu toate astea nu au fost impresionati, desi aveam prioritate in intersectia aia, am preferat sa degajez zona, ca sa nu ma faca aia afis. Cred ca aia nu au viata lunga...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Las-o ba mai moale ca nu te fugareste nimeni!

70km/h pe scuter e exaegrat.

 

hahaha. un topic clasic. pana diseara vreau sa vad 5 pagini de "esti un dobitoc" , "esti un inconstient", "vrem sa mori" hahaha

 

ce drq ba, voi nu ati fost copii sa faceti lucruri care va erau interzise? v-ati nascut batrani? treziti-va!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce-i drept e de inteles entuziasmul si inconstienta adolescentina...

 

dar din pacate aceste lucruri nu te scutesc de responsabilitati si de consecinte...

 

prin urmare, jymijymi, fa-ti timp sa citesti rubrica de incepatori si de accidente si fa rost de bani pentru echipament si apoi straduieste-te sa iti tii in frau exuberanta si usor usor o sa capeti si incredere si fler si tot ce vrei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hahaha. un topic clasic. pana diseara vreau sa vad 5 pagini de "esti un dobitoc" , "esti un inconstient", "vrem sa mori" hahaha

 

ce drq ba, voi nu ati fost copii sa faceti lucruri care va erau interzise? v-ati nascut batrani? treziti-va!

 

BINE SPUS!!! :angryfire:

 

BRAVOOOOOOOOOOOOO!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea ta! :angryfire:

 

 

nu o sa te puna la perete decat cei care au sarit direct pe motocicleta si nu au trecut deloc prin faza de copil pe scuter....toata lumea oricat de slaba de inima ar fi tot vrea sa vada cat duc motocicletele pe care le detin, si oricat de calculati si de bine intentionati vor fi ei in trafic tot o s-o pateasca usor cel putin o data........totusi asta pentru tine si altii ca tine trebuie sa fie invatatura de minte pentru ca scuterul e mai periculos ca motocicleta la vitezele astea, asa ca mare grija si mergi cu cap...adik mai incet pe unde nu vezi nimik si lasa teribilismele in zone inoportune,inteles? :angryfire:

Editat de miramax
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BINE SPUS!!! :angryfire:

 

BRAVOOOOOOOOOOOOO!!!

 

Un topic facut de un dobitoc pentru altii la fel ca el care il lauda!

P.S. Nu zic mah sa nu faceti prostii, dar cu motorul sau cu scuterul o cazatura de la 50 in sus e fatala, stii ce usor se sparge capatana cand dai cu ea de bordura, mai ales astia micii cu scutere care nici nu ati auzit de casca, dar de alte protectii...

:angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hahaha. un topic clasic. pana diseara vreau sa vad 5 pagini de "esti un dobitoc" , "esti un inconstient", "vrem sa mori" hahaha

 

ce drq ba, voi nu ati fost copii sa faceti lucruri care va erau interzise? v-ati nascut batrani? treziti-va!

 

daca treceai tu cu masina prin zona si din dambul ala itzi sarea tzie sub rotzi tembelu asta...ce ziceai ? daca mergem pe principiul "e tanar si inconsitient...trebuie sa-l intelegem" inseamna ca n-ar trebui sa ne deranjeze nici daca copiii astia tampitzi s-ar sui la volanul masinii si ar merge prin oras...si ar calca vreo catziva oameni... :angryfire: :angryfire:

 

sper sa-l prinda garda, pentru binele lui si al celorlalti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

neavand carnet de conducere.......

 

poate are baiatu "relatzii" la baietzii cu ochi albastrii

 

si care e rostul topicului?

ar trebui mutat la "Asa nu!"

:angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa facem front-comun cu un troll..

Va spun eu, in cazuri ca acesta tot timpul este de vina CONSERVARUL!!!!

Cum putem sa fim si noi asa de ingaduitori cu un idiot ca asta, iar cand e vorba de neatentia unor soferi sa-i umplem toti de "binecuvantari".

Sper sa te prinda garda sau politia si sa-ti faca un dosarel, asa de proba.

Pacat ca nu face politia filtre timp de 1-2 luni prin Bucuresti sa-i prinda pe toti "jmekerii" care circula fara permis, fara acte la moto, cu numere false, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa facem front-comun cu un troll..

Va spun eu, in cazuri ca acesta tot timpul este de vina CONSERVARUL!!!!

Cum putem sa fim si noi asa de ingaduitori cu un idiot ca asta, iar cand e vorba de neatentia unor soferi sa-i umplem toti de "binecuvantari".

Sper sa te prinda garda sau politia si sa-ti faca un dosarel, asa de proba.

Pacat ca nu face politia filtre timp de 1-2 luni prin Bucuresti sa-i prinda pe toti "jmekerii" care circula fara permis, fara acte la moto, cu numere false, etc.

am fost prins si de politie .....acum vreo saptamana ....au chemat martor asistent sau cam asha ceva .....orcium toate alea mi-au scris procesu .....dar au fost ingaduitori ca sunt si eu mai mic si mai idiot cateodata !si eu ieshisem sa dau o tura ca sta parca prea degeaba in garaj scuteru si aveam casca ...am si cizme si geaca dar am zis ca "ce rost are sa le iau si pe alea :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si dupa aia capshorul in casca!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

pey nu am inca varsta , mai am 3 luni pana la 16 ani si pana atunci mai invat si eu ceva ......!:angryfire:

Hai ca a inceput scoala, ne vedem peste cativa ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...