Sari la conținut

ITP MOTO


cosmoldo
 Share

Postări Recomandate

Am rezolvat si eu ITP-ul azi:

 

1. programare (interval 9:00-9:30) online cu 3 zile inainte

 

2. prezentat la RAR la ora programari, asteptat alte 2h

 

3. in afara de frane si serii nu au verificat nimic

 

4. plata la casierie si inca 45 min pana au venit actele

 

Mi se pare jenant faptul ca dupa ce ca RAR se afla la 15km de Cluj in renumitul polis Luna de Sus, nu s-a sinchisit nimeni sa toarne pietris pe jos sau sa asfalteze zona respectiva, trebuie sa vin cu barca pneumatica de acasa sa nu ma scufund in mocirla? (aviz amatorilor de enduro.. hell of a ride)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 187
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am rezolvat si eu ITP-ul azi:

 

1. programare (interval 9:00-9:30) online cu 3 zile inainte

 

2. prezentat la RAR la ora programari, asteptat alte 2h

 

3. in afara de frane si serii nu au verificat nimic

 

4. plata la casierie si inca 45 min pana au venit actele

 

Mi se pare jenant faptul ca dupa ce ca RAR se afla la 15km de Cluj in renumitul polis Luna de Sus, nu s-a sinchisit nimeni sa toarne pietris pe jos sau sa asfalteze zona respectiva, trebuie sa vin cu barca pneumatica de acasa sa nu ma scufund in mocirla? (aviz amatorilor de enduro.. hell of a ride)

 

Ai gresit ruta, este intrare de pe e60 langa benzinaria OMV, e asfalt in totalitate exceptie in fata portii de la stand unde trebe sa iti lasi motoru in mocirla :laugh: . sigur tu ai mers prin satul Luna de Sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai gresit ruta, este intrare de pe e60 langa benzinaria OMV, e asfalt in totalitate exceptie in fata portii de la stand unde trebe sa iti lasi motoru in mocirla :laugh: . sigur tu ai mers prin satul Luna de Sus.

 

Ruta mea a fost cea obisnuita, Cluj-Floresti si apoi stanga la OMV. Daca tie ti se pare normal ca acel spatiu din incinta RAR, inclusiv parcarile, sa fie lacustru atunci inseamna ca ai niste standarde extrem de joase. Gandeste-te cate vehicule circula zilnic la RAR si cati bani incaseaza aceasta institutie.. nu ti se pare normal ca drumul de acces, intrarile la stand, parcarile sa fie asfaltate?

Editat de Vallach
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ruta mea a fost cea obisnuita, Cluj-Floresti si apoi stanga la OMV. Daca tie ti se pare normal ca acel spatiu din incinta RAR, inclusiv parcarile, sa fie lacustru atunci inseamna ca ai niste standarde extrem de joase. Gandeste-te cate vehicule circula zilnic la RAR si cati bani incaseaza aceasta institutie.. nu ti se pare normal ca drumul de acces, intrarile la stand, parcarile sa fie asfaltate?

 

ai dreptate, am interpretat gresit, credeam ca ai mers prin sat unde intradevar este o portiune de 500m neasfaltata. Dar cred ca ai inteles pozitia mea visavis de mocirla din incinta RAR. Si eu am mers recent sa imi fac ITP ul si in mod ironic testezi franele motocicletei cu rotile pline de apa si noroi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai dreptate, am interpretat gresit, credeam ca ai mers prin sat unde intradevar este o portiune de 500m neasfaltata. Dar cred ca ai inteles pozitia mea visavis de mocirla din incinta RAR. Si eu am mers recent sa imi fac ITP ul si in mod ironic testezi franele motocicletei cu rotile pline de apa si noroi !

 

dar gandeste-te ce frane bune ai daca treci :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

am fost si eu azi la RAR pt ITP,cu programare facuta in prealabil,mare branza nu e,se verifica doar franele,platit 73,50 si dupa 30 min am primit actele.deci nu e sperietoare,mergeti linistit,doar franele sa functioneze cum trebuie :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Am rezolvat si eu ITP-ul azi:

 

1. programare (interval 9:00-9:30) online cu 3 zile inainte

 

2. prezentat la RAR la ora programari, asteptat alte 2h

 

3. in afara de frane si serii nu au verificat nimic

 

4. plata la casierie si inca 45 min pana au venit actele

 

Mi se pare jenant faptul ca dupa ce ca RAR se afla la 15km de Cluj in renumitul polis Luna de Sus, nu s-a sinchisit nimeni sa toarne pietris pe jos sau sa asfalteze zona respectiva, trebuie sa vin cu barca pneumatica de acasa sa nu ma scufund in mocirla? (aviz amatorilor de enduro.. hell of a ride)

;) :D :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Se pare ca se mai poate face ITP la moto si in alte "statii" decat la RAR in Luna. Ete aici aveti LISTA cu statiile ITP din judetul Cluj. Se vad acolo cateva in oras, care sunt autorizate si pentru moto. Nu stiu sigur daca chiar au stand de frane si fac efectiv ITP la moto, ca nu le-am cautat, asa ca nu dati cu pietre...

:huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca se mai poate face ITP la moto si in alte "statii" decat la RAR in Luna. Ete aici aveti LISTA cu statiile ITP din judetul Cluj. Se vad acolo cateva in oras, care sunt autorizate si pentru moto. Nu stiu sigur daca chiar au stand de frane si fac efectiv ITP la moto, ca nu le-am cautat, asa ca nu dati cu pietre...

:huh:

 

Informatiile de pe site-ul RAR nu sunt actualizate. Am verificat la cei care au sediul in Cluj: Bimotor Service si Autosport System nu fac ITP pentru moto, iar la numarul de telefon indicat pentru ITP la Merch nu raspunde nimeni. Deci tot doar RAR ramane.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

aici : http://www.itpcluj.ro/ se face ITP moto , am facut si eu la ei. Aaaaa... si nu mai e nevoie de 'cafeluta lunga'

 

Azi ma duc sa fac si eu ITP acolo, ca prin August imi expira si nu vreau sa vin din concediu sa am ITP expirat la mobra...

Revin cu impresii.

 

P.S. : Au program de ITP pana seara la 19:00 :bounce: :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu azi mi-am facut acolo la ei pe plevnei in spate la peco is niste baieti foarte seriosi RECOMAND ORCUI CU PLACERE ,numa ca mo blocat R.A.R dar pina la urma totul o fost OK

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu azi mi-am facut acolo la ei pe plevnei in spate la peco is niste baieti foarte seriosi RECOMAND ORCUI CU PLACERE ,numa ca mo blocat R.A.R dar pina la urma totul o fost OK

 

Da ce mai nou este obligatoriu ITP-ul si in garaj ????? nu stiam :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost, am facut ITP, totul OK.

 

Baietii sunt de treaba, dar de verificat chiar verifica mobra, nu ca aia de la RAR. Serie motor si sasiu, frane (pe stand) apoi culoare, dimensiuni cauciucuri, stare placute frana (chiar daca a iesit bine frana pe stand), lumini/semnale/claxon/stop frana.

 

La mine ce a gasit in neregula a fost cauciucul de pe spate, ca era de 170 in loc de 160 si Xenonu din far, ca cica nu-i omologat si la culoare a zis ca ala-i cam visiniu, nu rosu, dar a lasat-o balta cand i-am zis ca RAR-ul n-are visiniu in paleta de culori (nu ca ar fi facut tam-tam pe tema culorii). Nu s-a legat de ele, doar le-a mentionat. In legatura cu toba, n-au nici o treaba si desi am o toba de carbon destul de zgomotoasa nu s-au luat de aspectul asta deloc.

 

Cu alte cuvinte, mergeti cu toata increderea ca baietii sunt mai mult decat OK, nu va cere nimeni nici o spaga pentru mici nereguli precum cele mentionate mai sus, iar ITP-ul il treceti daca nu aveti probleme mari.

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasati bai! Ca eu cand mi-am facut ITP-ul anul trecut in primavara, tipul s-a suit pe motor si s-a dus sa dea o tura. A aparut dupa aprox. 10 minute, a zis ca e in regula motorul. No ala a fost ITP adevarat! nu ce fac aia la RAR. :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasati bai! Ca eu cand mi-am facut ITP-ul anul trecut in primavara, tipul s-a suit pe motor si s-a dus sa dea o tura. A aparut dupa aprox. 10 minute, a zis ca e in regula motorul. No ala a fost ITP adevarat! nu ce fac aia la RAR. :grinbandit:

avea casca? :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

facut si eu ITP pe Plevnei.

Super OK, adica am dat telefon pe la ora 15 si mi-au spus ca pot sa ma duc in aceeasi zi la ora 18.

La 18:30 aveam ITP-ul facut.

E drept ca eram cu toate-n regula, dar au fost operativi si si-au facut treaba (verificat anvelope, serii, lumini semnalizari, frane pe stand).

Cost: 90 lei.

 

:moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...